پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب تمدن ایرانی

کتاب تمدن ایرانی
اسلامی؛ از افول تا احیا

نسخه الکترونیک کتاب تمدن ایرانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب تمدن ایرانی

جامعه پذیری و به نوعی ایرانی کردن اسلام در قالب مذهب تشیع، بزرگترین نماد ساختار اجتماعی ایرانیان در طول تاریخ کهن خود به حساب می آید. به رغم آنکه ایران همواره مورد تهاجم اقام و ملل گوناگون قرار داشته نه تتنها هیچگاه به طور کامل در آنها حل نشده بلکه همواره عناصر فرهنگی خویش را نیز به بیگانگان بخشیده است. اگرچه پس از فروپاشی شاهنشاهی ساسانی در نیمه قرن هفتم میلادی، اعراب بیش از دویست سال بر ایران حکومت راندند و به رغم آنکه مردم ایران اسلام آوردند و مذهبی را پذیرفتند که آداب نیایش و کتاب مقدس آن به عربی بود با این حال نه تنها عرب نشدند بلکه در گسترش و قوام تمدن اسلامی نیز نقش بسزا ایفا کردند. حال این پرسش پیش می آید که چرا ایرانیان همانند مردم عراق، سوریه و مصر که هر سه از تمدنی کهن و پیشرفته برخوردار بودند زبان عربی را جانشین زبان خود نساختند و هویت تازی را برنگزیدند؟

ادامه...

مشخصات کتاب تمدن ایرانی

بخشی از کتاب تمدن ایرانی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تمدن ایرانی