0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
مدیریت خویشتن

معرفی، خرید و دانلود کتاب مدیریت خویشتن

هوش عاطفی خود را تقویت نمایید
درباره مدیریت خویشتن

‌درباره‌ی کتاب مدیریت خویشتن اثر پائول مورگان

کتاب مدیریت خویشتن راهنمایی برای بهینه‌سازی هوش عاطفی شماست. هوش عاطفی به توانایی درک و شناخت احساسات و عواطف خود و دیگران گفته می‌شود. تمایز قائل شدن بین احساسات متفاوت افراد، درک این احساسات و همدردی با ایشان و یا استفاده از این احساسات برای هدایت کردن طرز فکر یا رفتار افراد مهارتی است که می‌تواند شما را از نظر احساسی و عاطفی با دیگران نزدیک‌تر کند یا در صورت لزوم قدرت درک و هدایت ایشان را در اختیار شما قرار دهد. انتشارات سیته کتاب مدیریت خویشتن را عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است. این کتاب ترجمه‌ای است از کتاب Managing yourself: Coach yourself to optimum emotional intelligence.

مروری بر فصل‌های کتاب مدیریت خویشتن

کتاب حاضر در ده فصل نوشته شده است که عناوین آن‌ها به ترتیب زیر هستند:

فصل یکم: وعده‌ی من به شما

فصل دوم: نقشه‌های قدیمی و اتاق‌های خالی

فصل سوم: خودآگاهی- زندگی فوق‌العاده‌ای است

فصل چهارم: هدف گزینی - پیشروی

فصل پنجم: همدلی – شناخت خود

فصل ششم: شهود – احساسات سحر آمیز

فصل هفتم: تشخص – نمی‌توانید آن را جعل کنید

فصل هشتم: خلاقیت – گرفتن میمون‌ها و پارکینگ‌های خالی

فصل نهم: مدیریت عاطفی – ژله‌ها و مقاومت ذهنی

فصل دهم: هم اکنون اقدام کنید.

چرا باید کتاب مدیریت خویشتن را خواند؟

تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که هوش عاطفی بالاتر و قوی‌تری دارند از سلامت بیشتر روانی برخوردارند. این افراد مهارت‌ها و توانایی‌های شغلی بالایی دارند. همچنین توانایی رهبری در افراد با هوش عاطفی بالاتر بیشتر دیده می‌شود. این در حالی است که هیچ‌نوع ارتباط واقعی و مستقیمی بین هوش عمومی و کاراکتر شخصیتی با مهارت‌هایی مانند رهبری یا سایر مهارت‌هایی که پیشتر از آن‌ها نام‌برده شد وجود ندارد. کتاب مدیریت خویشتن ترجمه‌ی خوب و روانی ندارد و خواننده در بسیاری موارد مجبور است با امید فهم منظور یک جمله، چندین بار آن‌را مطالعه کند. هدف نویسنده از نگارش کتاب مدیریت خویشتن این بوده است که به شما یاد ‌دهد، اولا نسبت به احساسات و عواطف خودتان هوشمند باشید و اطلاع داشته باشید. دوما با مفهوم هوش عاطفی آشنا شوید و در ارتباطاتی که با اشخاص دارید، درک بهتری از احساسات و عواطف ایشان داشته باشید.

  • کتاب مدیریت خویشتن در دسته‌ی کتاب‌های مدیریت و رهبری قرار دارد.
  • کتاب مدیریت خویشتن مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است.
  • تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 198 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 9 روز بخوانید.

‌در بخشی از کتاب مدیریت خویشتن می‌خوانیم

«وقتی می فهمید سوار یک اسب مرده اید. بهترین راهبرد. پیاده شدن است.»

ضرب المثل قبیله‌ی داکوتا

لحظه‌ای آزمایش فکری کوتاهی انجام دهید. تصور کنید برای نخستین بار به شهری رفته‌اید. تلاش کنید با کمک نقشه‌ی جامع شهر که به مدت سی سال به روز نشده است، مسیر خود را پیدا کنید. این کار را چطور انجام می‌دهید؟ احتمال دارد گاهی با مشکلاتی مواجه شوید. هرچند ممکن است سایر اوقات نیز گشت وگذار را غیرممکن بيابید. نقشه را می‌بینید و آن را دنبال می‌کنید. ولی باز هم می‌توانید به مقصد برسید. ممکن است ناامید و عصبانی شوید. اين نوع واکنش برای سلامت شما مطلوب نیست. در سایر اوقات، ممکن است دست از کار بکشید. نمی‌توانید آن مکان را پیدا کنید. بنا براین، دست از تلاش برمی‌دارید.

این امر نامحتمل به نظر می‌رسد. آیا با کمک نقشه‌ای قدیمی تلاش می‌کنید تا به گشت وگذار در شهر بپردازید؟ چه کسی این اندازه احمق است؟ ما نیز برای، گشت وگذار در دنیای اجتماعی خود، ‌نقشه‌ای روان شناختی در اختیار داریم. اين نقشه، مسیرهای درک خویشتن و دیگران را به اضافه‌ی آنچه باید در موقعیت‌های گوناگون انجام داد، دربرمی‌گیرد. اين نقشه‌های روان شناختی، همزمان با رشد و نمو ما توسعه می‌یابند. وقتی دقیق باشند، به خوبی قادر به درک جهان و نیل به نتیجه‌های مورد نظرخود می‌شویم. با این وجود، در موقعیت‌های بسیاری، نقشه‌های روان شناختی ما مشابه نقشه‌ی جامع سی سال پیش شهر است. نتیجه‌ها می‌توانند به طور عمیقی ناامیدکننده باشند و به یاس، ناکامی و احساس شکست منجر گردند.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب مدیریت خویشتن اثر پائول مورگان بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی مدیریت و رهبری می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۶۳ مگابایت
تعداد صفحات
198 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۶:۳۶:۰۰
نویسندهپائول مورگان
مترجماحمد روستا
مترجم دوممهرناز اخوت
ناشرانتشارات سیته
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Managing yourself:coach yourself to optimum emotional intelligence
تاریخ انتشار
۱۳۹۳/۰۹/۱۵
قیمت ارزی
2 دلار
قیمت چاپی
110,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۶۳ مگابایت
۱۹۸ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.2
از 5
براساس رأی 86 مخاطب
5
ستاره
69 ٪
4
ستاره
9 ٪
3
ستاره
5 ٪
2
ستاره
1 ٪
1
ستاره
13 ٪
28 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

در دنیا هیچ چیزی نمی تواند جایگزین #پشتکار گردد. #استعداد نیز جای آنرا نمیگیرد؛ هیچ موردی شایع تر از انسان با استعداد ناموفق نیست. #نبوغ نیز جای آنرا نمی گیرد؛ نابغه ی ناکام یک ضرب المثل است. #تحصیلات نیز به تنهایی نمی تواند جای نبوغ را بگیرد؛ دنیا پر از بی خانمان های تحصیل کرده است. #پشتکار و #اراده به تنهایی قادر مطلق اند. #کلوین_کولیج

3

این کتاب خیلی کتاب خوبی بود، اما متاسفانه به شدت افتضاح ترجمه شده بود. از طرفی کتابهایی از مدل نباید توضحیات صرف روانشناسی یا ظهارفضل های نویسنده باشد. راهکار هایی از مدل راهکارهای این کتاب، مثال میخواهد که متاسفانه این کتاب خیلی خیلی مثال کم داشت. اگر کمی اهل دقت نیستید، کتاب را نخرید که ترجمه افتضاح آن مخاطب را گمراه هم می کند.

5

با سلام ذیل بخش "منطقه نگرانی" نوشته فهرستی از ۱۰ بعد مهم زندگی قرار گرفته، اما این فهرست در کتاب وجود نداره. لطفا به کتاب اضافه بشه. سپاسگزارم

5

با سلام.لطفا یک بار خودتون این کتاب رو بخونید کلا نه جدولی موجود نه متن کتاب کامله .بعد پولم می گیرید. این کلا بردار یه برای کاربرانتون ارزش بیشتری قائل شوید

5

احمد روستا پدر علم نوین بازاریابی ایرانه و کتاب هاش ارزش چندبار خوندن رو داره. موضوع کتاب هم مدیریت بر نفسه که تا بلد نباشیم هیچ کاری رو نمیتونیم پیش ببریم.

5

ایمیلی برای من اومده که با خرید این کتاب ۱۵۰۰ تومان اعتبار هدیه میدید ولی بعد از خرید کتاب هیچ مقداری به اعتبار ریالی من اضافه نشده.... لطفا بررسی نمایید

5

بعدش چقدر موقع دانلود مشکل داره ، چرا همش میپره باید دوباره دانلود کنیم ، ۲۰ دفعه شاید برای یه کتاب همش میپرید و دوباره دانلود میکردم .

5

لطفا کتاب هوش هیجانى دکتر گلمن رو هم موجود کنین

5

دوستان میشه کسی به من جواب بده؟من وقتی کتاب رو دانلود میکنم چجوری نسخهPDFکتاب هم بهم داده میشه؟

5

بنده کتاب مدیریت خویشتن را خریداری کردم ولی کتاب به ایمیلم ارسال نشده لطفا راهنمایی بفرمایید.

نمایش 18 نقد دیگر
4.2
(88)
55,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
مدیریت خویشتن
مدیریت خویشتن
هوش عاطفی خود را تقویت نمایید
انتشارات سیته
4.2
(88)
55,000
تومان