0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
از رژیم لاغری کاری ساخته نیست

معرفی، خرید و دانلود کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست

نویسنده:
باب شوارتز
درباره از رژیم لاغری کاری ساخته نیست

تغذیه سالم منتهی به یک بدن و زندگی سالم می‌شود که در دنیای ماشینی امروز بسیار پراهمیت است. رژیم غذايي هر فرد با توجه به سن، جنسیت و شرایط زندگی‌اش متفاوت است و باید مواد مغذی متفاوتی را برای بدن فرد تامین کند تا سلامت جسمانی و روانی مهیا شود. حال بعضی از افراد به‌دنبال کم کردن وزن‌شان به کمک رژیم‌های غذایی هستند. این دسته از مردم تحت تاثیر کتاب، برنامه‌های تلویزیونی و ستارگان زیبایی ممکن است هر لحظه یک برنامه‌ی غذایی را دنبال کنند که این موضوع می‌تواند آسیب‌زا باشد. باب شوارتس، متخصص امور سلامتی و مراقبتی درباره‌ی تاثیر رژیم غذایی و راه درست لاغر شدن در کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست سخن می‌گوید و تجربیاتش را با خوانندگان کتابش در میان می‌گذارد.

about book image

درباره کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست

کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست اثر باب شوارتس در سال 1982 منتشر شد. این کتاب راز سلامتی و تناسب وزن را که اکثر افراد به‌دنبالش هستند را بازگو می‌کند و به خوانندگان اثرش کمک می‌کند تا دلایل واقعی کاهش وزن را بدانند. شوارتز در این کتاب روش‌های کاهش وزن بدون رژیم غذایی را می‌آموزد و رویکرد و فکر عوام در مورد کاهش وزن را به چالش می‌کشد.

باب شوارتس کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست را براساس همایش‌هایی که طی چند سال در کشورهای مختلف برگزار کرده است، نوشت. او تمامی اطلاعات و تجربیاتش را در این کتاب گردآوری کرد تا مخاطبان جدیدش هم از حرکت به سوی زندگی سالم با وزن کم بهره‌مند شوند. شوارتس در سخنرانی‌هایش یک روش پایدار برای لاغری را ارائه ‌می‌داد و شعارش در همایش‌هایش «بدون رژیم لاغری به طور طبیعی لاغر شوید ولاغر بمانید.» بود.

باب شوارتس در کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست چهار نکته مهم و حیاتی را درباره‌ی سبک زندگی درست و روش‌های درست لاغر شدن را بیان می‌کند که عبارتند از «کشف کنید که چگونه و به چه دلیل یا دلایلی نتوانسته‌اید وزن کم کنید و روی وزن کم باقی بمانید.»، «روشی را یاد بگیرید که بدون استفاده از رژیم غذایی وزن کم کنید.» «با خود رابطه‌ای جدید برقرار کنید. تصویر ذهنی جدیدی بسازید که بتوانید به یک فرد لاغر تبدیل بشوید.» و «به اضافه وزن یک‌بار و برای همیشه پایان بدهید.»

مروری بر فصل‌های کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست

کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست شامل سه بخش با عناوین «واقعیتی وحشتناک درباره رژیم غذایی: تردید شما واقعیت داشت!»، «از بین بردن ذهنیت رژیم غذایی لاغری» و «زندگی لاغر» است که شامل تمرین‌ها، داستان‌های واقعی و تجربه‌های خود باب شوارتز است.

در بخش اول این کتاب در مورد نتیجه‌ی رژیم‌های غذایی توضیح داده شده و گفته شده از هر دویست نفر تنها یک نفر پس از طی دوران رژیم غذاییش به وزن دلخواهش رسیده است. شوارتس نشان می‌دهد مردم پس از رژیم غذایی تصور می‌کنند باید لاغر شوند ولی نتیجه چندان دل‌خواه‌شان نیست. او درباره‌ی این موضوع در کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست می‌گوید: «رژیم گرفتن برای کم کردن وزن مثل این است که بخواهید با نفت آتش را خاموش کنید. رژیم غذایی نه فقط مشکل را حل نمی‌کند، بلکه با توجه به آن چه من به آن «ذهنیت رژیم غذایی» می‌گویم، اوضاع را وخیم‌تر می‌کند. ذهنیت رژیم غذایی به این دلیل مطرح است که در جامعه ما همه فکر می‌کنند تنها راه کم کردن وزن، رژیم غذایی است. اما رژیم غذایی هرگز نتیجه مثبت و مداومی ندارد. به جای آن باعث می‌شود درباره خود احساس بدتری پیدا کنید. احتمالا به سلامتی شما هم لطمه می‌زند.»

بخش دوم کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست «از بین بردن ذهنیت رژیم غذایی لاغری» است نویسنده درباره‌ی عادات نادرست غذایی سخن می‌گوید. در این فصل سی سوال درباره‌ی علت غذا خوردن و رابطه‌ی آن با ابعاد مختلف زندگی گذاشته شده است که سبب می‌شود خواننده‌ی کتاب با مطالعه‌ی  و پاسخ دقیق به آن‌ها، به جایگاه و تاثیر غذا خوردن در زندگی‌اش برسد. باب شوارتز درباره‌ی دلایل غذا خوردن و پرخوری در این بخش می‌گوید: «هدف من از این که از شما می‌خواهم به دلایل خوردن توجه کنید، توجه به 3 جنبه است. اول، وقتی به دلایل ذهنی نه به دلایل جسمانی غذا می‌خورید، متوجه می‌شوید که رژیم غذایی لاغری هرگز موثر واقع نمی‌شود زیرا به دلایل ذهنی بهای لازم داده نمی‌شود . دوم، باید به این دلایل توجه کنید تا به تفاوت میان «ذهنیت رژیم غذایی» و ذهنیت طبیعی لاغر بودن پی ببرید و ببینید که در حال حاضر تا چه اندازه ارتباط با بدن‌تان را از دست داده‌اید. سوم، با بررسی دقیق این دلایل به این نتیجه می‌رسید که دلایل عمیق‌تری وجود دارد که من به آن «قوانین شخصی» می‌گویم.»

بخش سوم کتاب با عنوان «زندگی لاغر» راه‌حل‌های ممکن برای تغییر نگرش نسبت به زندگی را ارائه می‌دهد و شوارتس در این باره می‌گوید: «موفقیت شانسی به دست نمی‌آید. این شمایید که باید راه موفقیت را بشناسید. موضوع این کتاب درباره‌ موفقیت و رسیدن به راه‌حل است. مهم این است که به یک آدم لاغر تبدیل بشوید و همه چیز را از این زاویه نگاه کنید. این تغییر و تحولی است که باید در درون شما اتفاق بیفتد. ممکن است حتی بی‌آنکه متوجه شده باشید، این اتفاق افتاده باشد. با خواندن این کتاب و انجام دادن تمرین‌های آن ممکن است به آن‌چه می‌خواستید رسیده باشید.»

کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست برای چه کسانی مناسب است

بسیار از افراد با انجام فعالیت‌های بدنی سخت و امتناع از خوردن غذا سعی می‌کنند به تناسب اندام و وزن ایده‌آل دست یابند. این افراد از هر روشی برای کم کردن وزن‌شان استفاده می‌کنند و حتی برای خوردن یک شیرینی کوچک نیز تامل می‌کنند. کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست پاسخی جامع برای این افراد است تا نگرش خود را نسبت به لاغری تغییر دهند و به کمک تمرین‌ها و راه‌کارهای موجود در این کتاب به زندگی سالم و اندام متناسب برسند.

باب شوارتس در این باره خطاب به افرادی که روزانه در تلاش برای کم کردن وزن خود هستند می‌گویند: «من بیست سال برای رژیم لاغری و ورزش هزینه کرده بودم. در این زمینه با صدها نفر در ارتباط بودم. به راحتی نمی‌شد اعتراف کرد که همه کارها بی‌تاثیر بودند چون برخی از دستورالعمل‌ها حداقل تاثیر کوتاه مدت داشت. من اطلاعات زیادی درباره کالری‌ها و لاغر شدن داشتم. می‌دانستم چگونه می‌توان کالری‌ها را کم یا زیاد کرد، یا چگونه می‌شود آن‌ها را سوزاند. در این بیست سال در زمینه انوع رژ‌یم‌های لاغری اطلاع داشتم.... واقعیت این بود که آن چه می‌دانستم، کافی نبود و نمی‌توانستم به نتیجه مطلوب برسم. زیرا اطلاعات ضعیف بود. تنها چیزی که به دست آوردم این بود که غرورم جریحه‌دار شد.»

درباره باب شوارتس

باب شوارتس متخصص امور مراقبت از سلامت است که در سپتامبر سال 1950 در ایالت میچیگان متولد شد. او سال‌ها به عنوان مشاور مراقبت‌های بهداشتی فعالیت کرده و در سراسر دنیا سخنرانی و همایش‌ در زمینه‌های خودمراقبتی برگزار کرده است. شوارتس یک رهبر، مشاور و عضو هیئت مدیره چند شرکت موفق است و زندگیش را نه به عنوان یک حرفه بلکه به عنوان یک سری پروژه برای ساخت راه‌کارهای موفق یا شرکت‌های فعال در زمینه فناوری می داند.

باب شواترز با نگارش کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست مشهور شد و این کتاب پس از انتشار بیش از شش هزار نسخه در سراسر دنیا فروش داشت. او درباره‌ی اهمیت دوستی با بدن می‌گوید: «بدنی که شما خلق می‌کنید فقط و فقط از آن خود شماست. شما باید کسی را که ساکن بدن‌تان است راضی کنید. اگر خودتان را راضی نکنید، بقیه کارها ارزشی ندارد. شما هنوز راضی نمی‌شوید.»

about book image

ترجمه کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست به زبان فارسی

کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست را مهدی قراچه‌داغی به زبان فارسی ترجمه کرده که آن را انتشارات قطره در سال 1390 منتشر کرده است و نسخه الکترونیک آن در همین صفحه برای خرید و دانلود موجود است. مهدی قراچه داغي مترجم آثار روان‌شناسی، موفقیت و تربیت کودک و نوجوان است که فعالیتش را از سال 1351 آغاز کرده است. قراچه‌داغی از اقوام «سهراب سپهری» است و مدتی را در انگلستان زندگی کرده است. این مترجم پرکار ایرانی بیش از صد اثر را به فارسی ترجمه کرده و از کتاب‌های دیگر او که در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود هستند می‌توان به «قوانین تربیت فرزندان» نوشته‌ی «ریچارد تمپلار»، «عشق هرگز کافی نیست» نوشته‌ی «آرون تی‌بک»، «۱۰۰ قانون بی‌چون و چرا برای موفقیت در تجارت» و «صوتی بهانه ممنوع» نوشته‌ی «برایان تریسی»، «سه‌شنبه‌ها با موری» نوشته‌ی «میچ البوم» و «چرا مردمان خوب به خود بد می‌کنند؟ چگونه از دشمنی با خود دست بكشيد؟» نوشته‌ی «دبی فورد» اشاره کرد.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
924.۵۱ کیلوبایت
تعداد صفحات
187 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۶:۱۴:۰۰
نویسندهباب شوارتز
مترجم مهدی قراچه داغی
ناشرنشر قطره
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Diets Don't Work
تاریخ انتشار
۱۳۹۲/۱۲/۲۱
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۹۲۴.۵۱ کیلوبایت
۱۸۷ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.4
از 5
براساس رأی 228 مخاطب
حال‌خوب‌کن ✨ (1)
پربار 🌳 (1)
5
ستاره
72 ٪
4
ستاره
10 ٪
3
ستاره
7 ٪
2
ستاره
3 ٪
1
ستاره
6 ٪
146 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

من همه این کتاب رو خوندم تا بتونم نظر جامعی بدم. جای تاسف است که افراد غیر متخصص در همه امور نظری دارند و بدتر از ان باعث گمراهی عده ای هم‌می شوند. پایه و اساس این کتاب نه تنها علمی نیست بلکه کاملا اشتباهه. اینکه بدن هوشمنده و اون چیزی که نیاز داره رو انتخاب میکنه عملا با عقل جور درنمیاد! وگرنه دیابتی ها عاشق شیرینی نبودن و فشارخونی ها نمک دوست نداشتن. و بچه های درحال رشد شکلات و پاستیل و جانک فود نمیخوردن! پس این حرف از‌ پایه اشتباهه. و یا اینکه بافت ماهیچه به بافت چربی تبدیل میشه یه حرف خیلی عامه و نادرسته مثل اینکه بگی چوب به اهن تبدیل میشه! درافزایش سن ماهیچه های بدن ضعیف میشوند و توده ماهیچه ای کم می شود و از طرفی به حجم و مقدار بافت چربی اضافه میشه که درصورت رژیم های اشتباه و عدم فعالیت این روند سرعت میگیره. حالا بیایم سراغ چند نکته مثبت در کتاب. اینکه بدنمون رو دوست داشته باشیم و فقط برای خودمون رژیم بگیریم نه کس دیگه. اینکه قبل از گرسنگی زیاد غذا بخوریم و قبل سیر شدن از غذا دست بکشیم کاملا درسته. و اینکه افرادی که میخوان رژیم بگیرند فرق بین گرسنگی واقعی و کاذب رو بدونن و به گرسنگی تا سیری نمره بدهند تا بهشون کمک کنه اینکه اهداف دیگه ای غیر غذا خوردن برای خودتون داشته باشید تا سرگرم باشید و احساسات خودتون رو با غذا خوردن قاطی نکنید و سعی کنید از طعم غذا لذت ببرید از نکات مثبت کتاب بود. در کل حداقل این کتاب بهتر از رژیم کانادایی و اتکینز و ... . و بنظرم میتونید از مبحث رواشناختی اون اما در‌کنار رژیم صحیح استفاده کنید. اینکه بگید بدن برای لاغر شدن به متخصص تغذیه نیاز نداره مثل اینه که قلبت درد بگیره و بگی نه بدنم هوشمنده خودش خوب میشه الان خودش رگ هاش رو باز میکنه! باید یاد بگیریم درهر زمینه سراغ متخصصش بریم چه پزشکی چه غیر پزشکی. بنده متخصص تغذیه هستم و این کتاب رو صرفا جهت اطلاع خوندم تا به مراجعینم درمورد پرسش هاشون و اطلاعات غلط عامه پسند پاسخگو باشم. ما رژیم های موفق زیاد دیدیم و بجز وزن فرد باید مراقب نیازهای بدنش به مواد مغذی مثل ویتامین ها و مواد معدنی و ... باشیم. موفق باشید.

5

کتاب بسیار خوبی هست وبحث مهمی رو مطرح میکنه که خیلی به ما اموزش داده نشده واون ارتباط با ضمیر ناخوداگاهمون هست ما از غذا مثل مواد مخدر والکل استفاده میکنیم میخواهیم ترسها استرسها صدای منفی درونمون رو خفه کنیم چون خودمون رو دوست نداریم واز روبرو شدن ومواجهه با خودمون میترسیم واگر هم بخواهیم خودمون رو ببینیم بلد نیستیم چکار کنیم صدای درون ما دائم میگوید تو بدی زشتی ناتوانی باید یکبار برگردیم واین صدارو تغییر بدیم وبه داشته ها ونقاط مثبتمون توجه و تمرکز کنیم باید نواقصمون رو برطرف کنیم با عمل به نقطه مقابل ان یعنی اگر خشمگین هستیم مهربانتر بشیم اگر بی ادب هستیم بادب تر مغرو هستیم فروتن ماهمه خوبیها هستیم بشرطی که اون ها رو ببینیم وزندگی کنیم

5

این کتاب را حتما بخوانید بنده قبلا ۴۰ کیلو وزن کم کردم ولی بعد از ۵ سال دوباره زیاد شد چون مواردی که در این کتاب ذکر شده را نمی دانستم این کتاب روحیه و رفتار یک انسان لاغر را در ما ایجاد می کند و کاری می کند که دیگر به خوردن فقط به چشم رفع گرسنگی نگاه کنیم و همچنین از خوردن همه چیز باز تکرار می کنم همه چیز لذت ببریم. حتما بخونید . لاغر باشید و از زندگی لذت ببرید

3

کتاب بسیار زیبایی بود که فرصت زمین گذاشتن را از آدم می گرفت . واقعیت این است که همه ما در طول عمرمان با رژیم غذایی زندگی کردیم و برنامه مان این است که با این روند زندگی کنیم ، اما این یک چرخه معیوب است . رژیم غذایی لاغری =چاقی بیشتر و لاغر نشدن . ۹۰ ٪ کسانی که این کتاب را مطالعه می کنند نمی خواهند و نمی توانند که به آموزه های این کتاب عمل کنند چون همیشه برای ما سخت بوده که با خودمان در ارتباط باشیم و دوست صمیمی خودمان باشیم ? این کتاب رو بخوانید و عمل کنید . تمرین هایش را جدا گانه در دفتری بنویسید و انجام دهید تا کمی به درون خود پی ببرید.

5

همه ی اون چیزی که اینجا بود متخصص تغذیه به من گفته بود. کتاب خوبیه ولی دلیل نمیشه متخصصین تغذیه رو باهاش بکوبین!! اینکه میگه محدود نکنید خودتونو و اجازه ندید کس دیگه به شما بگه چی بخورید و غیره تو برنامه ی رژیم غذایی متخصص های خوب هم هست. اگر شما با این کتاب تااااازه فهمیدید چرا نشده، یکی از دلایلش انتخاب غلط دکترتون هم بوده.

5

واقعا واقعا کتاب عالیست . دوستانی که میگن این کتاب بدرد نمیخوره من نمیدونم واقعا چجوری میگن بدرد نمیخوره. دقیقا به ریشه هایی در ذهن شما اشاره میکنه که باعث شدن شما در حالت چاقی بمونید. این کتاب قرار نیست بهتون بگه مثلا صبح ۵۰ گرم پنیر بخورید با دوتا نون ظهر اینجوری شب اینجوری . نه اصلا اینتطوری نیست و به مسائل بسیار اساسی تر و کامل تری میپردازد. واقعا کتاب عالی و خوبیه

5

یکی از بهترین کتاب های راهنمای تغذیه و رژیم غذایی و چاقی، اولین کتابیه که دیدم هدفش ریختن آب به آسیاب متخصص های تغذیه و پر کردن جیب شرکت های تجاری تولید مواد غذایی رژیمی نیست، واقعا علمی و تاثیر گذار با دیدی علمی و واقع بینانه

5

کتاب فوق العاده ایه! بر عکس همیشه که برای کاهش وزن روی افراد چاق مطالعه میشد و راه کار ها و رژیم های غذایی که برای مدت محدود ماندگاری دارند ارائه میشد؛ این بار بر روی افراد لاغر مطالعه شده و راه و روش کاهش وزن و همیشه لاغر ماندن بطور کامل توضیح داده شده، طبق این کتاب رژیم غذایی تنها صورت مسئله ی کاهش وزن رو برای مدتی پاک میکنه و با تفکر نویسنده میشه برای همیشه این مسئله رو حل کرد!

3

اینکه همه چیز به ذهن آدم بستگی داره حتی چاقی و لاغری واقعیته اما... این دلیل نمیشه علم یک متخصص تغذیه خوب رو ببریم زیر سوال،،بنده خواهرم متخصص تغذیه هستن و دیدم دختر ۱۸ ساله ای گفته پیش ده تا متخصص رفتم و نصفه ول کردم ولی پیش خواهرم اومده انگیزه و اراده ش ده برابر شده، در واقع یک رژیم درمان خوب حتما یک روانشناس خوب هم هست، افراد چاق فقط یه فرد دلسوز رو میخوان کنار خودشون که باهاشون همراه باشه

5

کاش از اول این کتاب و میخوندم نویسنده ای دلسوز که میدونه باید چیکار کنیم تا لاغر بشیم و لاغر بمونیم و از همه مهمتر بالذت غذا بخوریم و استرس نداشته باشیم من همیشه دلم برای خودمون که هرچی میخوریم بهمون نمیچسبه و نگران افزایش وزنیم میسوزه و تازه این نگرانی نه تنها فایده ای نداره چاق تر هم میشیم ولی با خوندن این کتاب این جنگ بین خودمون تموم میشه و با خودمون به صلح میرسیم .

نمایش 136 نقد دیگر
4.3
(239)
حال‌خوب‌کن ✨ (1)
21,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
از رژیم لاغری کاری ساخته نیست
از رژیم لاغری کاری ساخته نیست
باب شوارتز
نشر قطره
4.3
(239)
حال‌خوب‌کن ✨ (1)
21,000
تومان