فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست

کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست

نسخه الکترونیک کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۳۶۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست

این کتاب قرار است به شما بگوید که ۴ کار را انجام دهید: ● کشف کنید که چگونه و به چه دلیل یا دلایلی نتوانسته‌اید وزن کم کنید و روی وزن کم باقی بمانید. ● روشی را یاد بگیرید که بدون استفاده از رژیم غذایی وزن کم کنید. ● با خود رابطه‌ای جدید برقرار کنید. تصویر ذهنی جدیدی بسازید که بتوانید به یک فرد لاغر تبدیل بشوید. ● به اضافه وزن یک‌بار و برای همیشه پایان بدهید. ● به شما تبریک می‌گویم. با انتخاب این کتاب اولین قدم به سوی یک زندگی با وزن کم را برداشته‌اید.

ادامه...
  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.9 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۸۷ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:بخش ۱: واقعیتی وحشتناک درباره رژیم غذایی: تردید شما واقعیت داشت!

فصل ۱: از رژیم غذایی کاری ساخته نیست

۵ /۹۹ درصد شکست
من بیش از ۹۰ کیلو وزن کم کرده ام. ۲۴ سال است در برنامه های سلامتی خود به هزاران نفر کمک کرده ام تا وزن بدن شان را کم کنند. در جریان کارم به نتیجه ای رسیده ام که احتمالاً شما هم به آن رسیده اید: برنامه رژیم غذایی لاغری موثر نیست.
من به نکته دیگری هم برخورد کرده ام. نه فقط برنامه های رژیم لاغری تاثیری ندارند، بلکه انگار برای شکست خوردن و بی نتیجه ماندن طراحی شده اند.
آیا می دانید چند نفر با رژیم غذایی لاغری به وزن دلخواه شان می رسند؟ از هر ۲۰۰ نفر یک نفر. میزان شکست و ناکامی در برنامه های رژیم لاغری ۵ /۹۹ درصد است.
به گزارش واشنگتن پست، از هر ۲۰۰ نفری که رژیم غذایی لاغری می گیرند، ۱۰ نفر از آنان می توانند وزن کم کنند و از این ۱۰ نفر فقط یک نفر می تواند در وزن دلخو اه خود باقی بماند. به عبارت دیگر، از هر ۲۰۰ نفر که رژیم لاغری می گیرند فقط یک نفر می تواند لاغر باقی بماند.
نه فقط این گزارش، بلکه بررسی های من نشان می دهد که آن یک نفر هم از روی اجبار و اضطرار در وزن باقی می ماند. این اشخاص اضطراراً دندان های خود را مسواک می زنند، از روی اجبار غذا می خورند و یا رژیم غذایی می گیرند. اگر قرار باشد از روی اضطرار رژیم بگیریم، موفقیتی در انتظار ما نیست.

مراقب باشید! آب های خطرناک

اجازه بدهید چیزی از شما بپرسم. فرض کنید در ساحل رودخانه ای ایستاده اید. رودخانه پر از تمساح های آدم خوار است. تمساح ها مرتب از سمتی به سمت دیگر رودخانه می روند. روبه روی شما سرزمین خوشبختی است. در آنجا فقط آدم های لاغر زندگی می کنند. اگر بتوانید خودتان را به آن سمت رودخانه برسانید خوشبخت می شوید و برای همیشه لاغر می مانید. اما برای رسیدن به این آرزو باید از رودخانه عبور کنید.
۲۰۰ نفر جلوتر از شما ایستاده اند. آن ها به آب می زنند تا به آن سمت رودخانه بروند. به محض آن که این ۲۰۰ نفر وارد رودخانه می شوند تمساح ها حمله می کنند و همه را می خورند؛ جز یک نفر که خودش را به ساحل می رساند و نجات پیدا می کند. او از آن طرف رودخانه دستی تکان می دهد و از بقیه می خواهد از رودخانه عبور کنند. ۲۰۰ نفر دیگر باقی مانده اند و شما جزو آن ۲۰۰ نفر هستید. آیا حاضرید به آب بزنید و به آن طرف روخانه بروید به این امید که یکی از شما زنده بماند؟ تردید ندارم که جواب منفی است. احتمالاً فریاد می کشید و می گویید که تا دوشنبه یا تا سال آینده صبر می کنیم! دراین صورت آیا حیرت انگیز است که ما به دنبال رژیم لاغری نمی رویم. عاقلانه نیست که به درون آب شیرجه بزنیم. اما ما این کار را می کنیم؛ بارها و بارها.

رژیم لاغری موثر است؛ اما برعکس

ابتدا موفق ترین برنامه هایی را که برای اضافه کردن وزن در کشور اجرا می شود، آزمایش می کنیم. کار ما دقیقاً بر همان اصولی منطبق است که اشخاص برای کم کردن وزن بدن شان استفاده می کنند. فرض کنید کسانی بخواهند وزن شان را زیاد کنند، اما هرچه غذا می خورند، هر قدر ورزش می کنند و هر اندازه کالری به بدن شان تحویل می دهند، باز نمی توانند وزن شان را افزایش دهند.
کاری که با آن ها می کنیم همیشه جواب می دهد. به آن ها رژیم غذایی می دهیم؛ رژیم غذایی لاغری. نوع این رژیم غذایی مهم نیست. می خواهیم وزن بدن شان را کم کنند.
۳ روز به آن ها رژیم غذایی می دهیم. بیشتر آنان که قبلاً رژیم غذایی نگرفته اند، وحشت زده می شوند که نکند وزن زیادی را از دست بدهند. اگر آن ها رژیم غذایی شان را برای مدت ۳ روز رعایت کنند، ممکن است یک تا ۳ کیلو وزن از دست بدهند. در این زمان اعتقاد شان به ما از دست می رود. اما بعد به آن ها می گوییم رژیم غذایی را رها کنند و طبق معمول خود غذا بخورند. در عرض چند روز هرچه را از دست داده اند دوباره به دست می آورند و کمی هم وزن شان از قبل بیشتر می شود.
به زودی وزن شان متعادل می شود و ما دوباره آن ها را به مدت ۳ روز تحت همان رژیم غذایی قرار می دهیم. این بار احتمالاً ۵۰۰گرم تا ۲ کیلو از وزن بدن شان کم می شود. این بار خیلی وحشت نمی کنند. از آن ها می خواهیم رژیم غذایی را کنار بگذارند. دوباره جبران می کنند و از قبل هم کمی چاق تر می شوند.
بار دیگر رژیم غذایی قبل را برای آن ها تکرار می کنیم. اما این بار وزنی کم نمی کنند. وقتی روی ترازو می روند، می بینیم که وزن بدن شان حتی زیاد شده است. آن قدر به این کار ادامه می دهیم تا به وزن مطلوب خود برسند.
آیا این موضوع برای شما آشناست؟ در زندگی خود آیا تجربه مشابهی داشته اید؟ همان طور که می بینید، برنامه رژیم غذایی موثر واقع می شود، اما برعکس. برنامه رژیم لاغری بهترین برنامه برای اضافه کردن وزن است.
گاه برای این اشخاص که قبلاً لاغر بوده اند، اتفاقی می افتد. پیش از این که آنان برنامه را شروع کنند به آن ها می گوییم ممکن است نتوانند جلوی اضافه کردن وزن خود را بگیرند. خنده شان می گیرد اما وقتی این اتفاق می افتد آن قدرها هم خنده دار نیست.

چرا برنامه های رژیم غذایی تاثیری ندارد؛ «ذهنیت رژیم غذایی».

مثل این که از آن چه تصور می کردید، بدتر شد. غیر از این است؟ باید بگویم حق با شماست. رژیم گرفتن برای کم کردن وزن مثل این است که بخواهید با نفت آتش را خاموش کنید. رژیم غذایی نه فقط مشکل را حل نمی کند، بلکه با توجه به آن چه من به آن «ذهنیت رژیم غذایی» می گویم، اوضاع را وخیم تر می کند.
ذهنیت رژیم غذایی به این دلیل مطرح است که در جامعه ما همه فکر می کنند تنها راه کم کردن وزن، رژیم غذایی است. اما رژیم غذایی هرگز نتیجه مثبت و مداومی ندارد. به جای آن باعث می شود درباره خود احساس بدتری پیدا کنید. احتمالاً به سلامتی شما هم لطمه می زند.
کسی که «ذهنیت رژیم غذایی» دارد، به قواعد، شعارها، اسطوره ها و مفاهیمی معتقد است که مانع می شود وزنش را برای همیشه کم کند. ممکن است به این نتیجه برسد که اشکالی در کار او وجود دارد. معمولاً آدم های چاق چنین اندیشه ای دارند. این تفکر نمی گذارد به آن چه می خواهد دست پیدا کند. برخی از عناصر باور به ذهنیت برنامه رژیم غذایی از قرار زیر است:
۱-چاقی بد است. ذهنیت رژیمی مبتنی بر این فرضیه است که چاقی بد است و لاغری خوب. از این رو رژیم می گیرید تا لاغر شوید. پس کاری را شروع می کنید که به شکست می انجامد.
۲-چرخه معیوب شکست. رژیم می گیرید تا لاغر شوید. در واقع و در بهترین حالت تا زمانی که شکست را تجربه نکرده اید به موفقیت نسبی می رسید. بعد از مدتی دوباره به همان وزن قبلی می رسید. چون شکست خورده اید از خودتان عصبانی می شوید، احساس گناه، شرم و خجالت می کنید. بعد رژیم دیگری می گیرید و این دور باطل تکرار می شود.
فکر می کنید شکست خورده اید. جرات نمی کنید رژیم غذایی را ترک کنید زیرا با خود می گویید: «رژیم می گیرم باز چاق هستم، وای به این که رژیم غذایی را کنار بگذارم.» اضطراب به حدی شدت می گیرد که پرخوری می کنید یا هرچه را خورده اید، بالا می آورید تا آن را جبران کرده باشید. بیشتر وقت شما صرف نگرانی خوردن غذا می شود. به این فکر می کنید که چه می خورید یا چه نمی خورید، لباس های تان چگونه به نظر می رسند، چند کیلو وزن از دست داده اید یا چند کیلو هستید، این غذا یا آن غذا چقدر کالری دارند و چگونه باید بیشتر ورزش کنید. مدتی نمی گذرد که تمام فکر و ذکر شما به غذا ربط پیدا می کند.
بدون توجه به این که چقدر انگیزه پیدا می کنید، چقدر به خودتان سخت می گیرید و چقدر تلاش می کنید، نتیجه همیشه یکسان است: شکست و ناکامی. اشکال این نوع شکست این است که در فرهنگ ما، اشخاص فکر می کنند شکست موضوعی شخصی است. شما با استفاده از این شیوه عزت نفس و احترام به خود را کاهش می دهید و به خود ضربه می زنید. با این تصویر ذهنی نادرست موفق شدن در هر کاری دشوار است.
۳-محرومیت و محدودیت. عنصر کلیدی دیگر در «ذهنیت رژیم غذایی» مکانیزم محرومیت خود است که در ذهن اشخاص شکل می گیرد. به این معنی که آن چه را می خواهید، نمی خورید. احتمالاً فعالیت های خود را به این دلیل که چاق هستید، محدود کرده اید. برای مثال، به ساحل دریا نمی روید، کاری را که دوست دارید انجام نمی دهید، ورزش نمی کنید و از شرکت در مهمانی ها و محفل های دوستانه خودداری می کنید. رژیم دایمی فقط محدودیت ها را افزایش می دهد و مردم را از جریان اصلی زندگی دور می کند. حالا نه می توانید به پیک نیک بروید و نه با کسی ناهار بخورید. اگر به سینما بروید احتمالاً نمی توانید مثل دیگران داخل سالن تخمه بشکنید. نمی توانید کیک تولد دوست تان را بخورید. شما خود را از همه این ها محروم کرده اید، فقط به این دلیل که چاق هستید. حالا با گرفتن رژیم احساس محدودیت بیشتری هم می کنید.
۴-کم کردن وزن جدی است. برای این که وزن کم کنید باید جدی باشید.
۵-هر چه سریع تر، بهتر. اگر وزن شما در مدت ۲ هفته ۶ تا ۹ کیلو کم نشود، ادامه رژیم غذایی بیهوده است.
۶-همه بهتر از شما می دانند. بگذارید همه به شما بگویند که چه وزنی باید داشته باشید. دوستان، پدر و مادر، رئیس، همه مجلات مد و به خصوص همسرتان را در این کار دخالت دهید. به پزشک ها مراجعه کنید و به روان شناسان و روان پزشکان و مربیان تناسب اندام.
۷-بعضی از غذاها شما را چاق می کند. برای این که لاغر شوید، مجبورید از خوردن همه غذاهای چاق کننده خودداری کنید. «ذهنیت رژیم غذایی» مانع از آن می شود که بدانید یکی از دلایل چاقی پرخوری است. حتی اگر متوجه شوید که پرخوری علت چاقی است، باز به این نتیجه می رسید که برای لاغر شدن باید گرسنگی بکشید.
۸-مسئولیت را به گردن دیگران می اندازید. «ذهنیت رژیم غذایی» شما را گرفتار این توهم می کند که خودتان مسئول کارکرد اصلی و اولیه انسانی یعنی غذا خوردن نیستید. وقتی به فلان متخصص لاغری مراجعه می کنید، اراده خود را در این زمینه که کی غذا بخورید، کجا غذا بخورید و چه بخورید، به دیگران واگذار می کنید. در واقع مسئولیت این که چه لقمه ای را در دهان بگذارید به دیگران می دهید.
۹-به جای توجه به علت ها، نشانه ها را درمان می کنید. رژیم غذایی هرگز نمی تواند توضیح دهد چرا اشخاص بیش از نیاز خود غذا می خورند. مسئله اصلی همین است، نه پرخوری. چه عاملی اشخاص را به پرخوری وادار می کند؟ من در سمینارها متوجه شدم که این عامل برای هر شخصی متفاوت است. تا زمانی که دلیل آن مشخص نشود و برای برخورد با آن کاری صورت نگیرد، هر برنامه ای که بریزید، باز وزن شما به روز اول برمی گردد.
«ذهنیت رژیم غذایی» چیز خوبی نیست که به آن فکر کنیم. همه ما تا حدودی با آن سروکار داشته ایم و می دانیم چه احساسات مخربی دارد. اگر اکنون احساس ناامیدی و درماندگی می کنید حق با شماست. رژیم غذایی هرگز کارساز نیست. اما ناامید نشوید. شما راهی را انتخاب کرده بودید که موثر نبود، به همین دلیل خودتان را سرزنش می کنید. اما قبل از این که بحث را ادامه دهم، می خواهم درباره تجربه تان از «ذهنیت رژیم غذایی» به نکاتی توجه کنید. تمرین های زیر برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

تمرین ها (۵ دقیقه)

تا جایی که می توانید به پرسش های زیر پاسخ بدهید. قبل از جواب، خوب فکر کنید.
نکته: از این که می خواهید چیزی در این کتاب بنویسید نگران نباشید. کسی قرار نیست این کتاب را ببیند و پاسخِ پرسش ها را بخواند. این کتاب شخصی و تمرینی شماست. هرچه را می خواهید در این جا بنویسید. تکرار می کنم این کتاب مال شماست. شما می توانید در این کتاب مراحل لاغر شدن خود را یادداشت کنید.
این کتاب طوری طراحی شده است که تجربه سمینار «از رژیم غذایی کاری ساخته نیست» را بازآفرینی می کند و شما را قدم به قدم برای رسیدن به هدف تان یاری می دهد. فقط زمانی که آماده هستید و می توانید پاسخ پرسش ها را بدهید دست به کار شوید. وقتی خودتان را به صورت واقعی بررسی کردید و آماده انجام تمرین ها شدید، در آن صورت می توانید پاسخ های خود را پیدا کنید.
وقتی به سوال ها پاسخ می دهید و جاهای خالی در کتاب را پر می کنید، درباره جواب هایتان داوری نکنید. به جای آن هرچه را به ذهن تان می رسد، بنویسید. جواب ها درون شما هستند؛ بگذارید بیرون بیایند.
۱-در گذشته که رژیم لاغری گرفتید چه اتفاقی افتاد؟
۲-اشکال بر سر چیست؟ خودتان مشکل دارید یا اشکال در رژیم لاغری است؟
۳-آیا شک دارید که برنامه غذایی مناسب نیست؟ اگر این گونه است آن ها را فهرست کنید.
۱)
۲)
۳)
۴)
۵)
اگر با تردیدهایی مانند «شاید برنامه رژیم غذایی بهتری پیدا شود» یا «شاید روزی قدرت بیشتری پیدا کنم» روبه رو شدید، از خود بپرسید: آیا واقعاً به این حرف ها اعتماد دارید؟ آیا حاضرید مدت زیادی صبر کنید؟
۴-چه تجربه ای از «ذهنیت رژیم غذایی» دارید؟ توضیح دهید که قبل و بعد از گرفتن رژیم غذایی چه احساسی داشتید؟
از این که وقت گذاشتید و به این پرسش ها پاسخ دادید، متشکرم. در ادامه مطلب اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار می دهم. هر بار آماده شدید که خود را بررسی کنید و درباره رابطه خود و وزن تان صادق بودید، آن وقت بهتر می توانید برای لاغر شدن آماده شوید.

پیشگفتار

همه کسانی که در سمینار «از برنامه رژیم غذایی لاغری کاری ساخته نیست» شرکت کرده اند، از سمینار و از خودشان تجربه متفاوتی دارند و قرار هم هست که به همین گونه باشد. هر کس با وزنش رابطه منحصر به فردی دارد. هدف این همایش کشف این رابطه است و این که مشکل وزن و چاقی یک بار و برای همیشه حل شود.
در این کتاب باب شوارتز برنامه همایش «از رژیم غذایی لاغری کاری ساخته نیست» را که در اقصا نقاط دنیا اجرا کرده است، با شما در میان می گذارد. او شما را قدم به قدم جلو می برد. به شما می گوید که چرا چاق شده اید و چگونه می توانید بدون رژیم غذایی وزن اضافی خود را کم کنید. این اقدام مهم و تعیین کننده نه فقط بدن شما را متحول می کند، بلکه نگرش شما را نسبت به خود و زندگی تغییر می دهد.
این کتاب قرار است به شما بگوید که ۴ کار را انجام دهید:
● کشف کنید که چگونه و به چه دلیل یا دلایلی نتوانسته اید وزن کم کنید و روی وزن کم باقی بمانید.
● روشی را یاد بگیرید که بدون استفاده از رژیم غذایی وزن کم کنید.
● با خود رابطه ای جدید برقرار کنید. تصویر ذهنی جدیدی بسازید که بتوانید به یک فرد لاغر تبدیل بشوید.
● به اضافه وزن یک بار و برای همیشه پایان بدهید.
● به شما تبریک می گویم. با انتخاب این کتاب اولین قدم به سوی یک زندگی با وزن کم را برداشته اید.

ویراستار

نظرات کاربران درباره کتاب از رژیم لاغری کاری ساخته نیست

یکی از بهترین کتاب های راهنمای تغذیه و رژیم غذایی و چاقی، اولین کتابیه که دیدم هدفش ریختن آب به آسیاب متخصص های تغذیه و پر کردن جیب شرکت های تجاری تولید مواد غذایی رژیمی نیست، واقعا علمی و تاثیر گذار با دیدی علمی و واقع بینانه
در 3 سال پیش توسط mah...aji
باید بدونیم هر کتاب چند صفحه هست من هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم نه قبل از خرید و نه بعد از اون
در 3 سال پیش توسط به... نور...
انصافا کتابش حرف نداشت عالی بود کلا ادمو وارد یه دنیای جدید میکنه شدیدا توصیه میشه بخونین
در 2 سال پیش توسط moe...024
بدرد نخور . با خوندن نظرات خریدم و واقعا پشیمونم از خریدم .
در 1 سال پیش توسط jigoo nice
دوستان عزیز سلام کتاب فوق العادس داشتم تحقیق میکردم که عاملی که باعث میشه خیلی ها لاغر نشن چیه اون فقط به باورهای ذهنی افراد مرتبطه و از روزی که اصول و پیاده کردم شاگردام نتایجشون عالی بود
در 1 سال پیش توسط حسین سحاب
کتاب خوبی بود.خوندنشو توصیه میکنم
در 1 سال پیش توسط za ke
کتاب فوق العاده عالی هست به نکات خیلی جالب و کاربردی اشاره میکنه
در 3 سال پیش توسط f.m...ee8
کتاب خوبی ست،اگر به آن عمل شود.
در 3 ماه پیش توسط eli sadr
سلام کتاب فوق العاده خوبیه. من کتاب رو خوندم و تمام تمریناتش رو انجام دادم و خیلی راحت تونستم کاهش وزن داشته باشم. هم شیوه صحیح غذا خوردن رو یاد گرفتم و هم تونستم به وزن ایده آلم برسم.
در 4 ماه پیش توسط bad...ini
این کتاب را حتما بخوانید بنده قبلا ۴۰ کیلو وزن کم کردم ولی بعد از ۵ سال دوباره زیاد شد چون مواردی که در این کتاب ذکر شده را نمی دانستم این کتاب روحیه و رفتار یک انسان لاغر را در ما ایجاد می کند و کاری می کند که دیگر به خوردن فقط به چشم رفع گرسنگی نگاه کنیم و همچنین از خوردن همه چیز باز تکرار می کنم همه چیز لذت ببریم. حتما بخونید . لاغر باشید و از زندگی لذت ببرید
در 7 ماه پیش توسط moh...asy