0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
چگونه یک درون‌ گرای تأثیرگذار باشیم

معرفی، خرید و دانلود کتاب چگونه یک درون‌ گرای تأثیرگذار باشیم

با دیگران وارد تعامل شوید، رهبری کنید، تحت تأثیرشان قرار دهید و محبوب آن‌ها باشید
درباره چگونه یک درون‌ گرای تأثیرگذار باشیم

آیا اغلب برای برقراری ارتباط مؤثر با دیگران مشکل‌ دارید؟ آیا اطرافیانتان دائماً در مورد شما برداشت و قضاوت اشتباه دارند یا فکر می‌کنند بیش‌ازحد ساکت و یا خیلی جدی هستید؟ آیا دیگران تصور می‌کنند مناسب کار تیمی نیستید و ازاین‌رو نمی‌توانید در کارتان پیشرفت کنید؟ آیا می‌خواهید مدیر یا رئیس شوید اما چون حس می‌کنید به‌اندازه‌ی کافی شخصیت کاریزماتیک ندارید، هیچ‌وقت پا پیش نمی‌‌گذارید؟ آیا دیگران مدام به شما می‌گویند به تفریح و سرگرمی نیاز دارید و باید بیشتر برای آن وقت بگذارید؟ آیا آشنایی با افراد جدید و دوست پیدا کردن برایتان دشوار است و ترجیح می‌دهید وقت خود را در تنهایی بگذرانید؟

این‌ها سؤالاتی است که همیشه افراد درون‌گرا با آن‌ها دست‌به‌گریبان هستند. آن‌ها در جدالی همیشگی‌‌اند تا دریابند چطور درعین‌حال که خودشان هستند، بتوانند در این دنیایِ مدرنِ شلوغ، موفق و مؤثر باشند. خبر خوش این است که چنین چیزی کاملاً امکان‌پذیر است! درون‌گرایی یک ویژگی شخصیتی ذاتی است و احتمالاً تا آخر عمر همراه شما خواهد ماند؛ بنابراین باید آنچه هستید را بپذیرید: یعنی تمرکز خود را روی نقاط قوت ذاتی خود بگذارید و روی چیزهایی که ممکن است برایتان دشوارتر باشد، کار کنید. هدف این کتاب همین است.

بهترین و اولین راه برای تبدیل‌شدن به موفق‌‌ترین نسخه از خود این است که سعی کنید خودتان را تا حد امکان خوب بشناسید. ازاین‌رو، در فصل اول به تاریخچه‌‌ی مختصری از نظریه‌های روان‌شناختی در مورد شخصیت درون‌گرا و آخرین یافته‌‌های علمی مرتبط با آن می‌پردازیم. همچنین، به‌طور خلاصه به ویژگی‌های بارز رفتاری این تیپ شخصیتی اشاره می‌شود تا تفاوت‌‌های عملکردی شخصیت‌‌های درون‌گرا و برونگرا بهتر درک شود. سپس، با علم به این موضوعات، در فصل ۲ به بررسی تصورات غلط، مزایا و معایب درون‌گرایی می‌پردازیم. در فصل ۳ پا را فراتر می‌گذاریم و کمی راجع به تأثیر عوامل خارجی و محیطی بر روی این نوع تیپ شخصیتی خواهیم آموخت: در مورد اینکه چرا برونگرایی در فرهنگ ما رفتاری ایدئال تلقی می‌شود و چطور در جوامع امروزی، برونگراها محبوب‌تر هستند. این حقیقت چالش‌های مختلفی را پیش روی درون‌گراها می‌گذارد که در فصل ۴ به آن‌ها می‌پردازیم. فصل ۵ را با تمرکز بر ویژگی‌های مثبت و بررسی موردی تعدادی از درون‌گراهای موفق در رشته‌های مختلف، پی می‌گیریم. از فصل ۶ به بعد به توصیه‌های عملی و کاربردی با محوریت برقراری ارتباط می‌پردازیم تا به افراد درون‌گرا کمک کند در برقراری تعامل تأثیرگذار عمل کنند. فصل ۷ شامل راهنمایی‌هایی مربوط به محیط کار است که به افراد درون‌گرا می‌گوید چطور در محیط شغلی خود، بهترین عملکرد را داشته باشند. فصل ۸، با جزئیات به موضوع مدیریت و ریاست می‌پردازد و هدف آن، زیر سؤال بردن این باور است که فقط افراد برونگرا می‌توانند مدیران خوبی باشند. فصل ۹ به موضوعات اجتماعی می‌پردازد و به درون‌گراها توصیه‌هایی می‌کند که بتوانند هرچه بیشتر وارد تعامل با دیگران شده و احساس شادکامی بیشتری کنند. در فصل ۱۰ بازهم به مبحث دوست‌یابی پرداخته می‌شود و به تعدادی از اولویت‌های افراد درون‌گرا در روابط بین فردی، اشاره می‌شود.

در فصل ۱۱ موضوع کمی تغییر پیدا می‌کند و بیشتر به جزئیات راجع به تیپ شخصیتی برونگرا می‌پردازیم و اینکه چه موقع لازم است یک فرد درون‌گرا سعی کند تا حدودی برونگرا عمل کند؛ و در پایان در فصل ۱۲، به جمع‌بندی راجع به پیام اصلی این کتاب پرداخته می‌شود: اینکه اگر افراد درون‌گرا می‌خواهند در زندگی عملکرد خوب و تأثیرگذاری داشته باشند، باید یاد بگیرند که خود را همان‌گونه که هستند بپذیرند و ذات و طبیعت واقعی خود را شکوفا کنند.

دسته‌ها:
کلیدواژه‌های مرتبط:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
610.۰۰ بایت
تعداد صفحات
160 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۵:۲۰:۰۰
نویسندهدیوید اینگلم
مترجمفرزانه قناعتی
ناشراندیشه آگاه
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
How to be Highly Effective as an Introvert: Communicate, Become a Leader, Influence, and Win Friends
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۷/۰۵
قیمت ارزی
3 دلار
قیمت چاپی
95,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۶۱۰.۰۰ بایت
۱۶۰ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
29,900
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
چگونه یک درون‌ گرای تأثیرگذار باشیم
چگونه یک درون‌ گرای تأثیرگذار باشیم
با دیگران وارد تعامل شوید، رهبری کنید، تحت تأثیرشان قرار دهید و محبوب آن‌ها باشید
اندیشه آگاه
0
(بدون نظر)
29,900
تومان