0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
زیر تیغ ستارهٔ جبار

معرفی، خرید و دانلود کتاب زیر تیغ ستارهٔ جبار

داستان یک زندگی در پراگ ۱۹۶۸ ۱۹۴۱
درباره زیر تیغ ستارهٔ جبار
داستان زندگی هدا کووالی در سایۀ جنگ جهانی دوم و بعد حکومتی توتالیتر روایت می‌شود، پس به نظر باید پر باشد از مرگ و سیاهی، با این همه روایت میل به زندگی است، داستان زنی در نوسان میان بیم و امید در دل چکسلواکی آشوب‌زده؛ حسنش این است اما که به بیان تجربیات شخصی محدود نمی‌شود. راوی به قدرت کلمات واقف است و جایی می‌گوید تنها سلاح ضعفا همین کلمات هستند، از همین روست که روایتش را بی‌پرده می‌نویسد. اما ناظر بی‌طرفی هم نیست؛ خودش می‌گوید طرف زندگی ایستاده، همان ساده‌ترین ایدئولوژی، که به خاطرش از اردوگاه نازی‌ها می‌گریزد. او نشانمان می‌دهد که چگونه جنگ چهرۀ آدم‌ها را عوض می‌کند؛ اینکه چطور در پی شادمانی پایان جنگ، ناامیدی برمی‌گردد و بعد امید، همراه با شوری برای تغییر، با وعده‌های ایدئولوژی‌ای دل‌فریب، رخ نشان می‌دهد و در نهایت در این چرخۀ باطل دوباره یأس است که برمی‌گردد؛ نشانمان می‌دهد که چطور وقتی ایدئولوژی در اولویت باشد روابط انسانی به حاشیه رانده می‌شود و زندگی شکلی سلبی به خود می‌گیرد، به گونه‌ای که دیگر کسی در پی چیزی نیست جز دورماندن از دردسر. هدا کووالی در واقع ما را با خودمان، در مقام انسان، رودرو می‌کند و واقعیت‌های تاریک ذات انسان را پیش‌رویمان می‌گذارد، چراکه چنان‌که خودش می‌گوید: «حرف آنهایی که می‌گفتند تنها راه بازگشت به زندگی فراموش کردن است در کتم نمی‌رفت. می‌خواستم همه‌چیز را به خاطر بسپارم، روی چیزی سرپوش نگذارم، چیزی را بزک نکنم و اتفاق‌ها را همانطور که بودند در خاطر ثبت کنم. می‌خواستم زندگی کنم چون زنده بودم نه به این دلیل که تصادفاً جان سالم به در برده بودم.»
دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
2.۱۲ مگابایت
تعداد صفحات
252 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۸:۲۴:۰۰
نویسنده دا مارگولوس کووالی
مترجم علی رضا کیوانی نژاد
ناشرنشر بیدگل
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Na vlastní kůži‭
تاریخ انتشار
۱۴۰۰/۰۸/۱۱
قیمت ارزی
5.۵ دلار
قیمت چاپی
65,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۲.۱۲ مگابایت
۲۵۲ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.9
از 5
براساس رأی 15 مخاطب
پربار 🌳 (1)
گیرا 🧲 (1)
5
ستاره
86 ٪
4
ستاره
13 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
6 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5
پربار 🌳

با خواندن کتاب هم حس و حال اون زمان رو میشه درک کرد هم مارو با افکار افرادی که در اون سیستم نقشی داشتن تا حدودی اشنا میکنه و شاید درک بهتری به ادم بده که چطور شد که مردم در اون زمان به سمت چنین اندیشه هایی گرایش پیدا کردن. من از خوندن این کتاب واقعا لذت بردم

5

کتاب خوبیه از زندگی دردناک یه یهودی اهل چک که چه سختی‌هایی رو تحمل می‌کنه، اول از دست نازی‌ها و بعد کمونیستا. ترجمه‌اش هم خیلی خوب و روون بود.

5

داستانی غم انگیز و در عین حال لطیف که زنی قهرمان از شجاعتش و تلاشش برای زنده بودن و زندگی کردن روایت می‌کند. توصیه میکنم.

5

درباره زندگی زندانیان زمان جنگ جهانی است. مشقت های تحمل شده زنی که برای زندگی می جنگد. خواندنی است

5

کتابی بسیار گیرا و مهم و فوق العاده خواندنی

5

فوق العاده جذاب

4.9
(15)
پربار 🌳 (1)
97,300
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
زیر تیغ ِ ستاره ی جبار
زیر تیغ ِ ستاره ی جبار
داستان یک زندگی در پراگ ۱۹۴۱ ۱۹۶۸

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
زیر تیغ ستارهٔ جبار
زیر تیغ ستارهٔ جبار
داستان یک زندگی در پراگ ۱۹۶۸ ۱۹۴۱
نشر بیدگل
4.9
(15)
پربار 🌳 (1)
97,300
تومان