دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
دیپلماسی عمومی راهبردی و سیاست خارجی آمریکا

دیپلماسی عمومی راهبردی و سیاست خارجی آمریکا
گسترش نفوذ

نسخه الکترونیک دیپلماسی عمومی راهبردی و سیاست خارجی آمریکا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره دیپلماسی عمومی راهبردی و سیاست خارجی آمریکا

مسئله میزان و چگونگی نفوذ ایالات متحده آمریکا در کشورها، همواره موضوع بحث‌های متعدد در عرصه‌های علمی و سیاسی بوده است؛ اما یکی از مهمترین جنبه‌های متمایز کننده کتاب حاضر، پرداختن به چگونگی نفوذ کشورهای مختلف در نظام تصمیم‌سازی سیاسی ایالات متحده از طریق بکارگیری ابزارهای دیپلماسی عمومی راهبردی است. اگر چه لابی‌گری در این کشور امری قدیمی و شناخته شده محسوب می‌شود، اما حضور فعال کشورهای خارجی به عنوان کارفرما و سفارش دهنده در شرکت‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای آمریکایی از اواسط دهه هفتاد میلادی آغاز و به سرعت به امری فراگیر تبدیل شده است. هدف اصلی بررسی‌های پر‌دامنه در کتاب "دیپلماسی عمومی راهبردی" چرایی و چگونگی استفاده از فنون و فناوری‌های کسب موفقیت در ارتباطات راهبردی برای مقاصد دیپلماسی عمومی است. اهمیت تاریخی این اثر در وا‌نمایی یکی از آسیب‌پذیری‌های کلیدی نظام سلطه است که از طریق آن کشورهای مختلف می‌توانند با استفاده از شرکت‌های کاملا حرفه‌ای در زمینه تبلیغات تجاری و سیاسی‌، به گونه‌ای اولویت‌های سیاست خارجی آمریکا را دست‌کاری کنند که منافع ملی خود را به‌جای منافع ملی آن کشور در دستور کار سیاست‌گذاران ایالات متحده قرار دهند. مورد پژوهی‌های باریک‌بینانه در این پژوهش بی‌مانند شامل بررسی نمونه‌هایی مربوط به نفوذ کشورهایی چون ایران(پیش از انقلاب اسلامی‌)‌، عراق‌، کویت‌، آفریقای جنوبی‌، فیلیپین و کره جنوبی در سیاست خارجی آمریکا می شود؛ نکته جالب در این مورد پژوهی‌ها آن است که با وجود حضور غیرقابل انکار رژیم صهیونیستی در محافل تبلیغاتی و لابی‌گری آمریکا هرگز نامی از این رژیم برده نمی‌شود‌؛ متاسفانه در فضای سیاست‌گذاری ایالات متحده این امر عادی نمایانده می‌شود که اسرائیل نه کشوری خارجی بلکه ایالتی از ایالات آمریکا است.

ادامه...

مشخصات دیپلماسی عمومی راهبردی و سیاست خارجی آمریکا

بخشی از دیپلماسی عمومی راهبردی و سیاست خارجی آمریکا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره دیپلماسی عمومی راهبردی و سیاست خارجی آمریکا