دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
الگوی جهان گرایی اسلامی در اندیشه سیاسی امام خمینی

الگوی جهان گرایی اسلامی در اندیشه سیاسی امام خمینی
ره

نسخه الکترونیک الگوی جهان گرایی اسلامی در اندیشه سیاسی امام خمینی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره الگوی جهان گرایی اسلامی در اندیشه سیاسی امام خمینی

تحقق اهداف ملی و کسب منافع در جامعه بین‌الملل از سوی هر کشور منوط به حسن تدبیر و موفقیت دستگاه سیاست­گذاری و سیاست خارجی هر کشور در تعامل با دیگر کشورها در سطح فراملی است. موضوع مناقشه برانگیز دیگری که در این حوزه قابل طرح است مسألۀ رابطۀ منافع ملی و سیاست­های فراملی به ویژه در نظام­های سیاسی ایدئولوژیک و هنجاری است. از آنجا که نظام­های ایدئولوژیک بر پایۀ آموزه‌های هنجاری برای خود رسالتی فراملی قائلند موضوع رابطه و نسبت منافع ملی و سیاست‌های فراملی از چالش­های مهم نظری و عملی در این دسته از نظام­های سیاسی محسوب می‌شود. در این اثر پژوهشی که حاصل تلاش قابل تقدیر جناب آقای محمود پروانه در پایان نامه کارشناسی ارشد «اندیشه‌های سیاسی در اسلام» است، نگارنده کوشیده است نسبت میان منافع ملی با سیاست­های فراملی را در نظام جمهوری اسلامی ایران با توجه به اندیشه‌های بنیانگذار نظام اسلامی در ایران و عمدتاً با رویکرد درون دینی مورد بررسی و مطالعه قرار دهد و راهی جهت برون رفت از تعارض ظاهری و احتمالی میان دو حوزه یاد شده با رویکردی درون دینی و معطوف به نظریات امام خمینی در حوزۀ دیانت، سیاست و روابط بین‌الملل پیدا نماید.

ادامه...

مشخصات الگوی جهان گرایی اسلامی در اندیشه سیاسی امام خمینی

بخشی از الگوی جهان گرایی اسلامی در اندیشه سیاسی امام خمینی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره الگوی جهان گرایی اسلامی در اندیشه سیاسی امام خمینی