Loading

چند لحظه ...
چگونه در بیست ساعت هرچیزی را یاد بگیرید؟

چگونه در بیست ساعت هرچیزی را یاد بگیرید؟

نسخه الکترونیک چگونه در بیست ساعت هرچیزی را یاد بگیرید؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۵,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی چگونه در بیست ساعت هرچیزی را یاد بگیرید؟

چه کارهایی را دوست دارید انجام دهید؟ چه مهارت‌هایی را نیاز دارید؟ چه چیزهایی شما را از یاد گرفتن و انجام دادن آن‌ها بازمی‌دارد؟ زمان اولین و مهم‌ترین جواب شماست. تحقیقات نشان می‌دهد حدود ده هزار ساعت برای فراگرفتن مهارت جدید لازم است. آیا این زمان و انرژی را در این دنیای در حال حرکت و بی‌وقفه دارید؟ قطعاً جواب شما خیر است. به همین دلیل است که همیشه یاد گرفتن زبان، موسیقی، ورزش و ... جدید سخت و گاهی طاقت‌فرسا است.

در کتاب «چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید؟»، «جاش کافن» رویکرد منظمی برای دستیابی به مهارت‌های سریع ارائه می‌دهد. او در این کتاب با تجزیه کردن مهارت‌های پیچیده به قدم‌های کوچک، نحوه‌ی یادگیری مهارت جدید در سریع‌ترین زمان ممکن را آموزش می‌دهد.

درباره کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید؟

کتاب «چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید؟» The First 20 Hours نوشته‌ی «جاش کافن» در سال 2013 منتشر شد. این اثر در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی و موفقیت قرار دارد و اصول کسب سریع مهارت را آموزش می‌دهد. نویسنده در این اثر نشان می‌دهد با انجام روزانه‌ی برخی از تمرین‌ها در مدت‌زمان کوتاهی می‌توان به یک مهارت و توانایی دست یافت. برخی از مهارت‌ها مانند ورزش علاوه‌بر آموزش و یادگیری چگونگی انجام حرکت‌ها نیازمند تمرین و تکرار است. «جاش کافن» در کتاب «چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید؟» از ضرورت این تکرار و تمرین سخن می‌گوید. او کسب سریع مهارت را فرآیندی تعریف کرده است که باید طی آن مهارت را به قسمت‌های کوچک تقسیم و مهم‌ترین‌های آن را مشخص کرد و در آخر آن‌ها را هدفمندانه انجام داد. برای انجام هر چه درست‌تر این فرآیند، «جاش کافن» چهار مرحله‌ی بزرگ را در این کتاب عنوان کرده است که عبارت‌اند از:

 • تجزیه‌ی مهارت به کوچک‌ترین خرده مهارت‌های ممکن.
 • شناخت کافی از هر خرده مهارت تا بتوانید هوشمندانه تمرینش کنید و خودتان را در حین تمرین تصحیح کنید.
 • حذف هر نوع موانع جسمی، ذهنی و احساسی در راه تمرین.
 • تمرین مهم‌ترین خرده مهارت‌ها به مدت حداقل بیست ساعت.

همه‌ی افراد به دنبال کسب اطلاعات و مهارت جدید هستند تا در زندگی شخصی و اجتماعی خود به موفقیت دست یابند، اما مؤلفه‌ی زمان و برخی از کارهای غیرضروری مانع از انجام این کار می‌شود. یکی از کارهایی که در این مورد می‌توان انجام داد، یادگیری در زمان کوتاه است. به دلیل محدودیت زمانی و پرکار بودن، بهتر است یک مهارت مشخص را در مدت‌زمان کوتاه فرابگیرند. «جاش کافن» Josh Kaufman نویسنده و سخنران تد، مقالات زیادی درزمینه‌ی موفقیت فردی و کسب‌وکار به نگارش درآورده است. او در کتاب «چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید؟» از ده اصل مهم کسب سریع مهارت صحبت می‌کند و به خوانندگان این اثر بهره‌برداری از آن‌ها را آموزش می‌دهد که عبارت‌اند از:

 • پروژه‌ای دوست‌داشتنی انتخاب کنید.
 • هر بار فقط روی یک مهارت انرژی بگذارید.
 • سطح عملکرد موردنظرتان را تعیین کنید.
 • مهارت را به مهارت‌های کوچک‌تر تقسیم کنید.
 • ابزار حیاتی به دست آورید.
 • موانع تمرین را حذف کنید.
 • برای تمرین وقت بگذارید.
 • حلقه‌ی بازخورد سریع ایجاد کنید.
 • در دوره‌های پرفشار کوتاه‌مدت تمرین کنید.
 • روی کمیت و سرعت تأکید کنید.

ترجمه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید؟ به زبان فارسی

کتاب «چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید؟» نوشته‌ی «جاش کافن» با ترجمه‌ی «محمدپیام بهرام پور» از سوی نشر نگاه نوین در سال 1398 منتشر شد که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «محمد پیام بهرام پور»، مترجم این اثر، به تدریس دوره‌های آموزشی سخنرانی و فن بیان مشغول است. او در رابطه با فن سخنرانی، کتاب «جعبه‌ابزار سخنرانی» را به نگارش درآورده است که نسخه‌ی الکترونیک آن برای خرید و دانلود در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

در بخشی از کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید؟ می‌خوانیم

برای اختصاص وقت به تمرین باید بعضی کارها را کنار بگذارید. متأسفانه ما معمولاً می‌خواهیم مهارت‌های جدید کسب کنیم و بقیه‌ی فعالیت‌های دلخواهمان مثل تماشای تلویزیون، بازی ویدیویی و... را هم انجام دهیم.

به خودمان می‌گوییم هر وقت فرصت شد به تمرین می‌رسم.

ولی واقعیت این است: «پیدا کرده» فرصت، خیال باطل است.

هیچ‌کس فرصت چیزی را «پیدا نمی‌کند» و پیداکرده وقت خالی اضافی متل اسکناس پول نیست که قبلاً اتفاقی در جیب کتتان مانده باشد.

اگر دنبال پیداکرده فرصتی برای انجام کاری هستید، هرگز انجامش نخواهید داد. برای پیداکرده وقت، باید وقت بگذارید.

هر روز بیست‌وچهار ساعت وقت دارید: یعنی هزار و چهارصد و چهل دقیقه، نه بیش‌تر و نه کم‌تر. هرگز زمان بیش‌تری نخواهید داشت. اگر روزانه تقریباً هشت ساعت بخوابید، شانزده ساعت وقت در اختیار دارید. بعضی از این ساعت‌ها صرف خودتان یا عزیزانتان می‌شود. بقیه‌ی ساعت‌ها به کار اختصاص پیدا می‌کند.

زمان باقی‌مانده هم مخصوص کسب مهارت است. اگر می‌خواهید با حداکثر سرعت مهارت‌هایتان را بیش‌تر کنید، هرچه وقت بیش‌تری بگذارید، بهتر است.

بهترین روش برای اختصاص وقت به کسب مهارت این است که کارهای وقت‌گیر کم‌ارزش را شناسایی و حذف کنید. توصیه می‌کنم برای امتحان، فهرست ساده‌ای از شیوه‌ی استفاده از وقتتان در چند روز آینده تهیه کنید. اين کار فقط به دفترچه نیاز دارد.

نتایج این فهرست زمانی، غافلگیرتان خواهد کرد: اگرچند انتخاب سخت را برای حذف کارهای کم‌ارزش در پیش بگیرید، وقت بسیار بیش‌تری برای کسب مهارت پیدا می‌کنید. روزانه هرچقدر وقت بیش‌تری اختصاص دهید، زودتر مهارت‌ها را کسب خواهید کرد. توصیه می‌کنم با حذف هرچه بیش‌تر فعالیت‌های کم‌ارزش، حداقل روزانه نود دقیقه برای تمرین وقت بگذارید.

در ضمن پیشنهاد می‌کنم از قبل قول بدهید حداقل بیست ساعت تمرین انجام می‌دهید. یعنی بعد از شروع اولین روز، تا رسیدن به بیست ساعت باید به تمرین ادامه دهید.

اگر گیر افتادید، بیش‌تر تلاش کنید، نمی‌توانید تا رسیدن به سطح عملکرد موردنظرتان یا اتمام بیست ساعت تمرین، توقف کنید. اگر از اول حاضر به بیست ساعت تمرین نیستید، مهارت دیگری را انتخاب کنید.

دلیلش ساده است: بخش‌های ابتدایی فرآیند کسب مهارت، سخت‌تر از آن چیزی ست که به نظر می‌رسد.

معمولاً سردرگم هستید و با مشکلات و موانع غیرمنتظره‌ای روبه‌رو می‌شوید. به‌جای تسلیم شدن در برابر مشکلات جزئی، تعهد اولیه به بیست ساعت، ادامه‌ی راه را ساده‌تر می‌کند.

مشخصات چگونه در بیست ساعت هرچیزی را یاد بگیرید؟

نظرات کاربران درباره چگونه در بیست ساعت هرچیزی را یاد بگیرید؟

باید گفت که نویسنده کتاب قدم رو به جلویی در ارائه راه کار بصورت موارد عینی برداشته. ابتدا نوع ارائه مطلب شما رو با این سوال مواجه میکنه خب که چی؟ اما در ادامه میبینیم مثل معدود کتابهایی که پا رو از حیته راهکارهای لیست شده فراتر میذارن موفق عمل میکنه. مطمئنا میشد کمی عمیق تر هم بررسی کرد ولو اینکه نویسنده بخاطر ساده سازی نحوه برخورد با مسائل که با درونمایه ی کتاب یکیه وارد این مسائل نشده که باز هم نمیتونه یک پوئن منفی باشه. بهرحال چهارچوب کتابهای صرفا بازاری رو کمی شکسته و بنظرم ارزش مطالعه رو برای آنچه که بدنبالش هستیم داره. من چهار ستاره میدم
در ۱ سال پیش توسط رضا ملکی نژاد ( | )
سلام به همه هموطنان عزیزم کتاب رو نخوندم و نظری در موردش ندارم ولی احساس میکنم بهتره قبل خوندن این کتاب سخنرانی نویسنده کتاب در برنامه تد تاک رو ببینید.
در ۱ سال پیش توسط مسعود سلمانی ( | )
من نمونه این کتاب رو خوندم نظرات سایت‌های مختلف رو هم دیدم و به نظرم این کتاب ارزش خوندن نداره و بجای این کتاب ، کتاب کار عمیق رو پیشنهاد میکنم اگر میخواید در چیزی ماهر بشید
در ۱ سال پیش توسط ars...ani ( | )
هر شخصی که مدتی وقت صرف مطالعه کتاب های موفقیت کرده باشه در زمان کوتاهی متوجه این نکته خواهد شد که حرف همه اون ها یکسانه و تفاوت عمده ففط در نوع بیان نویسنده است . به نظر من کتاب اثر مرکب تکلیف افراد جویای موفقیت رو یکسره میکنه وخوندن کتاب های دیگه وقت تلف کردنه از جمله همین کتاب.
در ۱ سال پیش توسط فرهنگ منصور فلاح ( | )
کتاب نکات جالبی رو اشاره میکنه و اگه شما آشنایی نسبی با مغز و علم انعطاف پذیری عصبی داشته باشید میتونید گفته هاش رو تایید کنید. کتاب به دو بخش کلی تقسیم شده بخش یک راهکار های عملی برای یادگیری هرچیز و بخش دو نمونه هایی از استفاده از این راهکار ها اشاره داره. البته نمونه مهارت های گفته شده دور از فرهنگ ماست و همخوانی زیادی با فرهنگ ما نداره. در کل برای من مفید بود. چون به تو نشون میده برای حداقل مهارت در یک چیز در همین حد که لذت ببری باید چیکار کنی و بهره وری خودت رو افزایش بدی. و من عاشق کسب مهارت
در ۱ سال پیش توسط علی سجادی ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ۶
 • ۷
 • بعدی ›
 • آخرین ››