دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب قدرت فقر

کتاب قدرت فقر
مارکس اسپینوزا میخواند

نسخه الکترونیک کتاب قدرت فقر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب قدرت فقر

کتاب حاضر از سه حرکت تشکیل شده است. در حرکت اول، رابطۀ اسپینوزا - مارکس، با شرح قرابت‌های تعریف «مفهوم مشترک» در اسپینوزا و تعریف «ارزش» نزد مارکس، ترسیم می‌‌شود. دومین حرکت، قرائت خلاقانه مارکس از اسپینوزا و وفاداری‌اش را به او در دست ‌نوشتۀ ١٨٤١ برجسته می‌‌سازد. سومین حرکت، مضمون قدرت برسازندۀ فقر، را از مجرای مقایسۀ دقیق ‌نوشته‌‌های اسپینوزا و مارکس، به علاوۀ متأخرترین تفاسیر‌شان، شرح ‌و بسط می‌‌دهد. سرانجام، این کتاب تلاش دارد از «اخلاق» اسپینوزا به سوی اخلاقی دربارۀ ما، دربارۀ فهم و عمل ما، حرکت کند. جهانی که اسپینوزا به روی ما می‌‌گشاید، بافتار و بنیان این کتاب کوچک را تشکیل می‌‌دهد. مارگریتا پاسکوچی دکترای ادبیات تطبیقی را در دانشگاه نیویورک سیتی ایالات متحد خوانده است، رسالۀ دکترای وی «سرمایه و امر خیالی، مطالعه‌ای در باب کالا در مقام ابژۀ شاعرانه» نام دارد. او همچنین دارای دکترای فلسفه از دانشگاه فرانکفورت آلمان نیز هست.

ادامه...

مشخصات کتاب قدرت فقر

بخشی از کتاب قدرت فقر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب قدرت فقر

سرچ نداره
در ۳ سال پیش توسط 936...428 ( | )