Loading

چند لحظه ...
کتاب می‌خواهم اعتماد به نفس داشته باشم

کتاب می‌خواهم اعتماد به نفس داشته باشم
کار، زندگی و روابط در پرتو اعتماد به نفس

نسخه الکترونیک کتاب می‌خواهم اعتماد به نفس داشته باشم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۷,۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب می‌خواهم اعتماد به نفس داشته باشم

اعتماد به نفس یعنی بهره­مندی از احساس اطمینان، امنیت و قدرت و یا بی نیازی به ترس و نگرانی؛ یعنی یقین دارید که فردی توانا و با استعداد بوده و به انجام هر کاری قادرید. بعضی افراد به ظاهر نسبت به دیگران ازاعتماد به نفس بیشتری برخوردارند؛ در صورتی که حتی نیرومندترین اشخاص در مواقعی فاقد این ویژگی­اند و یا در اتکاء به این اهرم نیرومند با مشکل روبه­رو می­باشند. انسان، در ذات در برابر اوضاع و موقعیت جدید احساس ناامنی می‌کند. در صورتی که شما با عبور از راه پر فراز و نشیب زندگی درسهایی می­آموزید که هرگز در مسیر صاف و بدون اصطکاک آنها را فرا نمی‌گیرید. به هر حال اعتماد به نفس شما آنقدر که در روزگاران سخت رشد می‌کند، هرگز در دوران نیک فرجامی و آسودگی پرورش نمی­یابد. اعتماد به نفس همان اعتماد به استعدادها و قابلیتهای نهفته در ژرفای وجودمان بوده و پایه و شالوده­ی آن بر تجربیات موفقیت­آمیز گذشته استوار است. شما بارها شکست خوردید و نهایتاً بر همه آنها غلبه کرده و پیروز شدید. اما هیچ یک را به خاطر ندارید. نخستین باری که تلاش کردید بایستید، افتادید. اولین باری که می‌خواستید شنا کنید، احتمالا غرق شدید، و نخستین باری که سوار دوچرخه شدید، سقوط کردید. این کارهای ساده و متداول سنگریزه­هایی بود که پس از اتصال به یکدیگر سنگ زیربنای اعتماد به نفس شما را شکل بخشید. شما این فرآیند را بارها و به اشکال گوناگون و در مراحل مختلف زندگی تجربه کرده­اید. ویکتور هانسن در مقاله­ی فوق تأکید می‌کند که لغزش عیب نیست و اگر فرصت و یا امتیازی را از دست بدهید دنیا به آخر نرسیده است، توقف و تسلیم بعد از ناکامی تنها واکنشی است که ما را در تله نگه می‌دارد. بنابراین پس از هر شکست کوششی دوباره باید کرد و با موقعیت بهتری مواجه شد. پس به جای این که بیدرنگ برچسب «شکست خورده» بر پیشانی خود بزنید، بکوشید از زوایای مختلف و جوانب گوناگون عملکردتان را بررسی کنید و پس از شناسایی کاستیها و نارساییها دیگر بار وارد میدان عمل شوید، نه تنها نیرومندتر از گذشته، بلکه متفاوت­تر از گذشته. باید از آنچه کارآیی نداشته دست کشیده و راهبرد جدیدی را بیازمایید. باید انصراف از این تصمیم را امری محال تلقی کنید. راهی است که در پیش گرفته­اید و بایستی تا پایان راه بروید و هر مشکلی پیش بیاید ناگزیر با آن روبه­رو شوید. این فرآیند شالوده­ی اعتماد به نفس شما را پی­ریزی می‌کند، خواه یادگیری دوچرخه سواری باشد و یا سخنرانی در پشت میز خطابه و یا هر کاری دیگر. هر مهارتی در اثر تکرار و تمرین به ذهن‌تان رسوخ یافته، بتدریج در آن مستقر شده و به صورت واقعیتهای محرز در می‌آید. شکست همیشه مشکل­ساز نیست و تلاش ما نیز همیشه به شکست منجر نمی‌شود. هر گاه باور کنید که در وجود شما گنج‌هایی هست و این باور در روح­تان ریشه بدواند، بی گمان برای دسترسی به این قابلیت و استفاده از آن در جهت تحقق اهدافتان خود را به آب و آتش زده و با هر مانعی دست و پنجه نرم می‌کنید. و پاداش شما اوج سعادت و کسب موفقیت تام و تمام عیار خواهد بود.

ادامه...

مشخصات کتاب می‌خواهم اعتماد به نفس داشته باشم

بخشی از کتاب می‌خواهم اعتماد به نفس داشته باشم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب می‌خواهم اعتماد به نفس داشته باشم