دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب نیازها و حجاب دختران و زنان

کتاب نیازها و حجاب دختران و زنان

نسخه الکترونیک کتاب نیازها و حجاب دختران و زنان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب نیازها و حجاب دختران و زنان

زن را نیمی از پیکر اجتماع دانسته و نقش او را در رشد و تعالی جامعه انسانی مهم تلقی کرده‌اند. در متون دینی و منابع اسلامی به مطالبی برخورد می‌کنیم که نشانگر جایگاه والای زن در اجتماع است. برای اکثریت جوانان این سؤال مطرح می‌شود که چرا اسلام حجاب را بر زنان واجب کرده است؟ باید در جواب گفت: زیرا حجاب، بهترین محافظ و حصاری است که زن را از خطر بیگانه مصون می‌دارد. زن بی‌حجاب همچون میوه درختی است که شاخه آن از دیوار باغ به بیرون آویزان است و هر رهگذری به سوی آن دست دراز می‌کند یا مانند گلی است که هر کسی به چیدن آن تمایل دارد. پوشیده بودن زنان در جامعه نه تنها موجب تقویت بنیان خانواده می‌شود بلکه سبب حفظ ارزش زن و جلوگیری از ابتذال و تباهی او است. حجاب برای زنان مانند صدفی است که گوهر وجودش را از گزند خطرها و آسیب‌ها در برابر نامحرمان و بیگانگان مصون داشته، بیمه‌اش می‌نماید و به جامعه خصوصاً جوانان آرامش می‌بخشد و مانع هرگونه گسترش فساد و گرایش به فحشا می‌شود. زن مربی جامعه است. مرد از دامن زن به معراج می‌رود. زن مربی انسانها است. سعادت و شقاوت کشورها به وجود زن بسته است. زن با تربیت خودش انسان درست می‌کند و با تربیت صحیح خودش کشور را آباد می‌سازد. مبدأ همه سعادت‌ها از دامن او شروع می‌شود زن مبدأ همه سعادتها باید باشد. انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران به پیروزی رسید و با تابش خورشید حق بر این سرزمین و حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایران بازنگری حقایق دین و احکام قرآن و چگونگی نگرش آن به اجتماع، مسائل اجتماع، حضور قشرهای مختلف و نقش آنها ضرورتی روشن یافت. در این میان شناخت حقوق زن، مسائل مربوط به آن، حضور یا عدم حضورش در اجتماع و کیفیت نقش اجتماعی اش از دیدگاه اسلام ذهنهای بسیاری را جلب کرد. امام امت(ره) - فریادگر بزرگ مظلومیت انسان- به این موضوع توجهی شگرف داشته و در بیانیه‌ها و سخنرانیها، زنان را به بازشناسی هویت اسلامی فراخوانده و عملاً جایگاه اصیل آنان را در اجتماع یادآوری کرده است و با تعیین سالروز بزرگ بانوی بشریت حضرت زهرا(س) اسوه کامل عفاف، حیا، ایمان و حضور در اجتماع به عنوان روز زن فرصتی فراهم آورد تا اندیشوران، عالمان و متفکران در این باره به کاوش و جستجو پرداخته، حقایق بیشتری را عرضه کنند. در مسئله حضور زن در جامعه و چگونگی آن مهم‌ترین بحثی که نقش بنیادین در تبیین آن خواهد داشت، «مسئله حجاب» است. چگونگی این مسئله می‌تواند به گونه‌ای مستقیم در حضور و عدم حضور زن در جامعه تأثیر گذارد.

ادامه...

مشخصات کتاب نیازها و حجاب دختران و زنان

بخشی از کتاب نیازها و حجاب دختران و زنان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نیازها و حجاب دختران و زنان

برخورد کالا گونه با زن
در ۲ سال پیش توسط ran...378 ( | )
این کتاب ؛هیچ ارزشی نداشت؛
در ۲ ماه پیش توسط ali...021 ( | )
یه کتاب مزخرف. مفت هم نمی ارزید :/ حجاب مزخرفه
در ۳ ماه پیش توسط 099...821 ( | )