Loading

چند لحظه ...
کتاب ورامین در قاب جامعه‌شناسی

کتاب ورامین در قاب جامعه‌شناسی

نسخه الکترونیک کتاب ورامین در قاب جامعه‌شناسی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۲,۱۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب ورامین در قاب جامعه‌شناسی

کتاب حاضر در برگیرنده شش موضوع مختلف است و دو محور اساسی- ورامین به عنوان موضوع نوشتن و چیرگی نگاه و رویکرد جامعه‌شناختی بر تمامی کتاب- آن را به هم پیوند داده است. "قیام ۱۵خرداد" به عنوان نخستین بخش کتاب ما جانمایی شده است. در واقع قیام ۱۵خرداد آغازگر جنبشی بود که به تعبیر میشل فوکو در آن نَفَس مذهبی دمیده شده است که بیش از آن که از عالم بالا سخن بگوید به دگرگونی این دنیا می‌اندیشد و این دگرگونی دنیوی همان ورود دین به عرصه سیاست و اجتماع است. در این بخش، قیام ۱۵خرداد که اکنون بیش از نیم قرن از آن واقعه می‌گذرد مورد تحلیل جامعه‌شناسی (جامعه‌شناسی جنبش‌های اجتماعی) قرار گرفته است. "چالش‌های توسعه روستایی ورامین و..." به عنوان دومین بخش از کتاب ما جانمایی شده است. در این نوشتار مفهوم توسعه روستایی، چالش‌های توسعه روستایی در ورامین و نیز چندین راهکار را برای برونرفت از وضعیت موجود ارائه کرده‌ایم. در سومین بخش یعنی "نقدی بر مقاله ورامین جدال برای هویت یابی" به نقد و بررسی و تحلیل انتقادی مقاله مذکور پرداخته و استدلال‌های نویسنده را به نقد کشیده‌ایم. اصل نوشته و پاسخ به ۱۰سال قبل بازمی‌گردد اما موضوع آن هنوز داغ و مورد بحث گروه ها، محافل، مطبوعات و رسانه هاست و گرد زمان آن را به بایگانی نسپرده است. خوانندگان عزیز با خواندن این نقد و پاسخ، به راحتی متوجه می شوند که این مباحث خاتمه نیافته است و هنوز جاری است."حاشیه نشینی در ورامین" عنوان چهارمین نوشتار ماست که با نگاهی جامعه‌شناختی به بررسی پدیده‌ای چندوجهی و چند بُعدی به اسم حاشیه‌نشینی (به عنوان زائیده شهرنشینی و نه زائده شهرنشینی) پرداخته‌ایم.

ادامه...

مشخصات کتاب ورامین در قاب جامعه‌شناسی

بخشی از کتاب ورامین در قاب جامعه‌شناسی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ورامین در قاب جامعه‌شناسی