دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب کاربرد قواعد فقهی در نمونه‌ای از قراردادهای بانکی فیدی‌پلاس

کتاب کاربرد قواعد فقهی در نمونه‌ای از قراردادهای بانکی

نسخه الکترونیک کتاب کاربرد قواعد فقهی در نمونه‌ای از قراردادهای بانکی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب کاربرد قواعد فقهی در نمونه‌ای از قراردادهای بانکی

یکی از مسائل قابل‌توجه در زمینهٔ استنباط احکام معاملات و طراحی ابزارهای مالی مبتنی بر شریعت مقدس، قواعد فقهی است. قواعد فقهی ضوابط و چهارچوب‌های کلی هستند که منشأ استنباط قوانین گسترده‌ای‌اند و به یک مورد ویژه اختصاص ندارند، بلکه مبنای قوانین مختلف و متعدد قرار می‌گیرند. به‌عبارت دیگر، قواعد فقهی دستورهای کلی فقهی است که در باب‌ها و بخش‌های گوناگون راه‌ دارند و فقیه با نظر به این قواعد به استنباط احکام می‌پردازد. در فقه اسلامی، برخی از قواعد فقهی به حوزهٔ معاملات مربوط می‌شود و فقیه با ملاحظهٔ این قواعد در مورد احکام شرعی معاملات نظر می‌دهد و حکم به صحت یا بطلان یک قرارداد می‌کند. بر همین اساس، یکی از معیارهای صحت و بطلان قراردادها تطابق و یا عدم تطابق آن با قواعد فقهی است. این تحقیق تلاش می‌کند ضمن مفهوم‌شناسی و معرفی قواعد فقهی و ویژگی‌های آنها، به برخی از مهم‌ترین قواعد فقهی دارای کاربرد در بانکداری اسلامی بپردازد و در گام بعدی به‌صورت کاربردی، برخی از قراردادهای بانکی را از منظر قواعد فقهی مطالعه کند. هدف از انجام این مطالعهٔ کاربردی استخراج و دستیابی به شاخص‌های ارزیابی قراردادهای بانکی از منظر قواعد فقهی است.

ادامه...

مشخصات کتاب کاربرد قواعد فقهی در نمونه‌ای از قراردادهای بانکی

بخشی از کتاب کاربرد قواعد فقهی در نمونه‌ای از قراردادهای بانکی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کاربرد قواعد فقهی در نمونه‌ای از قراردادهای بانکی