دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب انحطاط و ترقی تمدنها از نظر قرآن و منطق دیالکتیک فیدی‌پلاس

کتاب انحطاط و ترقی تمدنها از نظر قرآن و منطق دیالکتیک

نسخه الکترونیک کتاب انحطاط و ترقی تمدنها از نظر قرآن و منطق دیالکتیک به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب انحطاط و ترقی تمدنها از نظر قرآن و منطق دیالکتیک

کتاب حاضر تنظیم‌شده یازده جلسه سخنرانی و بحث و انتقاد در انجمن اسلامی پزشکان توسط استاد شهید آیت اللّه‌ مطهری از ۲۳ آبان ۱۳۵۳ شمسی تا چند ماه بعد است. موضوع اصلی این جلسات فلسفه تاریخ بوده است که طی آن به مسئله انحطاط و ترقی تمدنها در دو بخش یکی از نظر قرآن و دیگر از نظر منطق دیالکتیک پرداخته شده است. نام کتاب از تعابیری که خود استاد به کار برده‌اند انتخاب شده است. سبک بحث در این جلسات که پس از سخنان استاد مطهری حضار ـ که از نخبگان بوده‌اند و برخی از آنها مانند مرحوم مهندس بازرگان صاحب‌نظر به شمار می‌روند ـ نظرات خود را بیان می‌دارند و استاد شهید با سعه‌صدر و روی باز به سؤالات آنها پاسخ می‌دهند، می‌تواند برای امروز ما درس و الگو باشد. البته سخنان سؤال‌کنندگان و حضاری که اظهارنظر کرده‌اند، تا حد ممکن خلاصه شده است. همچنین در ضمن بحث گاهی مزاح‌هایی صورت گرفته است که چون مرتبط با موضوع بوده حذف نگردیده است. در این کتاب به راز حرکت تاریخ و عوامل انحطاط و ترقی تمدنها و سنت بودن و درس بودن تاریخ پرداخته شده و همه اینها از نگاه قرآن مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است؛ همچنان که موضوع تکامل تاریخ از نظر منطق دیالکتیک مورد بررسی و نقد واقع شده است. از این نظر این کتاب می‌تواند برای امروز ما و آینده انقلاب اسلامی ما مفید و مؤثر باشد. قرائن نشان می‌دهد که این جلسات بیش از یازده جلسه بوده که متأسفانه نوار صوتی برخی از آنها در دست نیست و یکی از دلایل تأخیر در انتشار این کتاب نیز امید به دسترسی به آنها بوده است. این کتاب را می‌توان از سنخ کتابهای جامعه و تاریخ، فلسفه تاریخ، جامعه و تاریخ در قرآن اثر آن فرزانه شهید دانست، به این نحو که می‌توانند مکمل یکدیگر واقع شوند.

ادامه...

مشخصات کتاب انحطاط و ترقی تمدنها از نظر قرآن و منطق دیالکتیک

  • ناشر صدرا
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۵۴,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.33 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۵۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب انحطاط و ترقی تمدنها از نظر قرآن و منطق دیالکتیک

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب انحطاط و ترقی تمدنها از نظر قرآن و منطق دیالکتیک

صوتی نیست؟
در ۶ ماه پیش توسط 093...951 ( | )