دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب دیپلماسی انرژی؛ سیاستگذاری کشورهای ۵ +۱

کتاب دیپلماسی انرژی؛ سیاستگذاری کشورهای ۵ +۱
جلد اول: راهبردهای کشورهای عضو گروه ۵+۱

نسخه الکترونیک کتاب دیپلماسی انرژی؛ سیاستگذاری کشورهای ۵ +۱ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب دیپلماسی انرژی؛ سیاستگذاری کشورهای ۵ +۱

یکی از موضوعاتی که در سیاست ملی انرژی باید مورد توجه قرار گیرد، بحث «دیپلماسی انرژی» است. «دیپلماسی انرژی» برنامه‌ای است راهبردی، جامع و کارآمد که تعاملات بین‌المللی در حوزه انرژی را برای یک کشور مدون نموده و چارچوب کلی توافقات را روشن می‌سازد. این برنامه برای کشورهای صادرکننده انرژی راهبردهای استفاده از ابزار انرژی در جهت تأمین اهداف دیپلماتیک را فراهم می‌آورد و بالعکس برای کشورهای واردکننده راهبردهای دیپلماتیک لازم برای ایجاد امنیت پایدار انرژی را روشن می‌سازد. آن‌چه که می‌توان از دیپلماسی انرژی انتظار داشت عبارتست از: - تعیین بازارهای هدف انرژی؛ - تعیین نوع حضور در بازارهای مشخص شده (کالاها، خدمات، و یا حامل‌های انرژی)؛ - مطالعات تعیین قیمت برای حضور در بازارهای مشخص شده؛ - تحلیل جذابیت و عدم جذابیت حضور در معاهدات و یا شرکت در سازمان‌های جهانی انرژی؛ - موضع‌گیری در قبال تحولات جهانی بازار انرژی؛ - ارائه راهکار برای استفاده حداکثری از موقعیت جغرافیایی در جهت تأثیرگذاری بر بازارهای جهانی انرژی؛ - تعیین سبد حامل‌های انرژی صادراتی؛ - حضور و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های انرژی سایر کشورها.

ادامه...

مشخصات کتاب دیپلماسی انرژی؛ سیاستگذاری کشورهای ۵ +۱

بخشی از کتاب دیپلماسی انرژی؛ سیاستگذاری کشورهای ۵ +۱

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب دیپلماسی انرژی؛ سیاستگذاری کشورهای ۵ +۱