فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ویلیام شکسپیر

کتاب ویلیام شکسپیر
نمايشنامه‌نويس و شاعر

نسخه الکترونیک کتاب ویلیام شکسپیر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۴۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ویلیام شکسپیر

رنسانس جنبشی فرهنگی بود که در اوایل قرن چهاردهم در ایتالیا شروع شد. این واژه کلمه‌ای لاتین است به معنای «تولد دوباره». طی این دوران، توجه به هنر و ادبیات و علوم و اکتشافات جهانی و پیشرفت در آنها در اروپا جان دوباره‌ای گرفت. مردم با واکنش علیه فرهنگ دین‌محور کلیسا در قرون وسطا، ارزش‌های والاتری را در جهان انسانی یافتند. حدود قرن هفدهم که دوران رنسانس به پایان رسید، تصور مردم از جهان کاملاً تغییر یافته بود. شکسپیر یکی از شاعران و نمایشنامه‌نویسان مشهور انگلیس بود که در قرن شانزدهم و هفدهم میلادی زندگی می‌کرد. او در ۲۳ آوریل سال ۱۵۶۴ در شهر استرانفورد انگلستان به دنیا آمد. چهار ساله بود که پدرش شهردار استرانفورد شد. هر چند او تنها یک دوره شهردار بود، اما در بسیاری از سال‌ها همچنان اداره شهر را به عهده داشت، و به همین دلیل خانواده شکسپیر در این شهر خانواده‌ای مهم و سرشناس به حساب می‌آمدند. کتاب «شکسپیر» یکی دیگر از مجلدهایی است که در ادامه ترجمه و انتشار مجموعه شخصیت‌های تأثیرگذار راهی بازار نشر شده است.

ادامه...

بخشی از کتاب ویلیام شکسپیر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

فصل ۱: دنیا یک صحنه است

لندن، انگلستان. غروب فرا رسیده. جمعیت در مسیری که به ساختمانی در مرکز پرازدحام شهر می رسد، بیش تر و بیش تر می شود. پرچمی که بر فراز این ساختمان در باد به اهتزاز درآمده، دلیل آمدن این جمعیت است؛ امشب نمایشی برگزار خواهد شد. دوستداران نمایش یک پنی می پردازند، و از زیر گنبد سقف رد می شوند، و به محوطه باز حیاط می رسند. ثروتمندان می توانند پول بیش تری بپردازند، و در جایگاه سقفدار بنشینند. صحنه در مرکز حیاط قرار دارد، و مردم از سه سوی صحنه به هم فشار می آورند. آن ها یکدیگر را هُل می دهند تا بتوانند بهتر ببینند. شیپورچی که در شیپورش می دمد، همه ساکت می شوند؛ این آغاز نمایش است.این تصویر که بر اساس صحنه ای معروف از یکی از مشهورترین نمایشنامه های شکسپیر ترسیم شده است، لحظه جدایی رومئو و ژولیت را نشان می دهد. 

مالک این تماشاخانه ویلیام شکسپیر؛ نمایشنامه نویس، شاعر، و بازیگر مشهور است. او اکنون بیرون صحنه منتظر ایستاده است. این جمعیتِ مشتاقِ قرن هفدهمی را تاجران، کارگرها، هنرمندان، دانش آموزان و دانشجویان، نویسنده ها، و حتی اشراف و نجیب زادگان تشکیل داده اند. آن ها در یک قدمی مردی ایستاده اند که امروز او را بزرگ ترین نویسنده انگلیسی زبانِ جهان می دانیم.
هرچند ویلیام شکسپیر بزرگ ترین نمایشنامه نویس دنیاست، ولی زندگی اش تفاوت زیادی با آن آدم های عادی نداشت که آمده بودند نمایش او را ببینند. نمایشنامه های شکسپیر در دانشگاه ها و کالج های آن دوران تدریس می شد، ولی دانش زبانی شکسپیر فقط در حد دستور زبانِ پایه بود. امروز ستاره های معروف سینما و نیز بزرگ ترین بازیگران تئاتر، اجرای نقش های نمایشنامه های شکسپیر را بسیار مشکل و توان فرسا می دانند، ولی شکسپیر نمایشنامه هایش را برای عوام می نوشت تا در طول اجرای آن ها به سادگی بخندند و بگریند.
از زندگی و زمانه شکسپیر بسیاری چیزها نمی دانیم. در دوران قدیم زندگی روزمره را مثل اکنون ثبت و نگهداری نمی کردند. در مورد بسیاری از جنبه های زندگی شکسپیر هیچ اطلاع معتبری وجود ندارد. مثلاً دلیل بعضی تصمیم های شکسپیر را نمی دانیم، ولی نمایشنامه های او به ما نشان می دهند که شکسپیر به مردم، و نیز حوادث مختلف زندگی، با نگاهی مشتاقانه و عمیق می نگریسته است.
شکسپیر کمدی های خنده دار، تراژدی های خشونت آمیز، و نمایشنامه هایی درباره تاریخ بشر و شاهان مشهور انگلستان می نوشت. رفتار و طرز برخورد مردم را با یکدیگر موشکافی می کرد، و در مورد شیوه اجرای آن ها در نمایش بسیار می اندیشید. شخصیت های شکسپیر بسیار واقعی به نظر می رسند، زیرا بر اساس دانش او از زندگی واقعی مردم ساخته و پرداخته شده اند. شکسپیر زندگی روزمره را نیز با همان اقتداری تصویر می کرد که زندگی شاهان و ملکه ها را به نمایش در می آورد؛ به طوری که هر کسی می تواند با نمایش های او ارتباطِ مطلوب برقرار کند. در یکی از نمایشنامه هایش می گوید: «دنیا صحنه نمایش است، و مردان و زنان همه بازیگرانِ این صحنه هستند.»۱در زمان شکسپیر، تماشای نمایش نوعی سرگرمی عمومی بود، و مردم بسیاری به تماشای نمایش می رفتند.در محل تولد و مزار ویلیام شکسپیر در استراتفورد مجسمه ای از او قرار دارد.

شکسپیر تنها به مشاهده زندگی مردم دور و بر خود بسنده نمی کرد؛ بسیاری از تاریخدانان معتقدند که او بیش تر آثارش را بر پایه رویدادهایی نوشته که در دوره خودش رخ داده است. به نظر این تاریخدانان شکسپیر تجربه عمیقی از عشق داشته است، که توانسته در مورد عشقِ دوران جوانی با چنان لذت و سرخوشی بنویسد. وقتی در نمایشنامه هملت، هملت پدرش را از دست می دهد، مخاطبان به این دلیل احساسات او را عمیقاً درک می کنند، که شکسپیر در واقع مرثیه از دست دادن پسر خود را به نگارش در آورده است. به نظر این تاریخدانان حس شوخ طبعی شکسپیر بسیار قوی بوده است؛ به اندازه ای که حتی در تلخ ترین تراژدی هایش نیز لحظه های شادی وجود دارد، که سبب خنده مخاطبان می شود.
زبانِ نوشته های شکسپیر زبانی قدیمی است، و تا وقتی که به آن عادت نکنیم به نظرمان عجیب می آید؛ ولی به محض عادت کردن به نوع زبان او، حقیقت نهفته در میان خطوط آثارش را به گوشِ جان می شنویم. شکسپیر قرن ها پیش از آن که مشاور و روان درمانی به وجود آمده باشد، مردم را درک می کرد. عاشقان جوانی که در قرن بیست و یکم زندگی می کنند و رومئو و ژولیت را تماشا می کنند، آگاه می شوند که نویسنده ای که چهارصد سال پیش می زیسته، احساساتشان را به درستی درک و بازگو کرده است. بچه ها شاه لیر را می بینند و متوجه می شوند که شکسپیر تلاش ناامیدکننده برای کمک به پدرها و مادرهای سالخورده را به درستی به تصویر کشیده است. وقتی در هملت سوگواری هملت برای پدر از دست رفته اش را می بینیم، یا در رام کردن زن سرکش می بینیم که چگونه پتروچیو سر به سر کِیت می گذارد، حس می کنیم در میان دوستانمان هستیم.
هرچند زبان شکسپیر متعلق به دوران اوست، و شباهتی به زبانِ عصر ما ندارد، چون زبانِ دل است بر ما تاثیر عمیقی می گذارد. شیوه انتخاب واژه ها و استفاده شکسپیر از این واژگان موجب می شود که احساسات را به درستی بیان کند؛ احساساتی که خودمان توان بازگویی آن ها را نداریم. در حقیقت، شکسپیر این همه را برای ما نوشته است.

پیشگفتار: دوران رنسانس

رنسانس جنبشی فرهنگی بود که در اوایل سده چهاردهم در ایتالیا شروع شد. واژه رنسانس از واژه ای لاتین به معنی «تولد دوباره» اقتباس شده است. طی این دوران، توجه به هنر و ادبیات و علوم و اکتشافات جهانی و پیشرفت در آن ها در اروپا دوباره جان گرفت. مردم با واکنش علیه فرهنگ دین محور قرون وسطا، ارزش های والاتری را در جهان انسانی یافتند. حدود قرن هفدهم که دوران رنسانس به پایان رسید، تصور مردم از جهان کاملاً عوض شده بود.نظرات کاربران درباره کتاب ویلیام شکسپیر

همه کتابهای ققنوس عالیه از زحماتی که میکشیدممنونم
در 4 روز پیش توسط far...m61