فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نظری و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب حقایقی از مرگ و زندگی

کتاب حقایقی از مرگ و زندگی
«در قرآن کریم، نهج‌البلاغه و سخنان بزرگان»

نسخه الکترونیک کتاب حقایقی از مرگ و زندگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب حقایقی از مرگ و زندگی

خداوند در قرآن کریم از تاریخ گذشتگان و مسیر هدایت به سوی صراط مستقیم و... می­گوید و راه صواب و عقاب را به ما نشان می­دهد و در صدد است که انسان در این زندگی کوتاه دنیایی دچار غفلت و گمراهی نگردیده و به راه راست هدایت گردد و چون انسان از خداست و دگر بار به سوی خداوند بر­می­گردد، در برگشت با چهره­ای درخشان و نورانی به سوی خالق و آفریننده خود باز­گردد و از آزمون­های این دنیا سربلند و رستگار بیرون آید. بسیاری از اندیشمندان و شاعران با اندرزها و پندهای خود نیز درصددند تا انسان به راه راست و حقیقت رهنمون نمایند و به نحوی راه نجات و رستگاری را به انسان و جامعه نشان دهند که در این کتاب سعی گردیده تا از گنجینه­­های هدایت بشری مواردی عنوان گردیده و حقایقی از مرگ و زندگی را با موضوعات متبوع و با استفاده ار آیات قرآن کریم و احادیث و نهج­البلاغه و سخنان بزرگان و شعرهای شعرا این مفاهیم را تبیین و نشان دهیم تا چراغ هدایتی باشد برای حق­جویان و حق­طلبان و دانش­پژوهان.

ادامه...

بخشی از کتاب حقایقی از مرگ و زندگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

«اِنَّ هٰذَا الْقُرْآنَ یهْدِی لِلَّتِی هِی اَقْوَمُ وَ یبَشِّرُ الْمُوْمِنِینَ الَّذِینَ یعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ اَنَّ لَهُمْ اَجْراً کَبِیراً»(۱)
همانا این قرآن خلق را به استوارترین طریقه هدایت می­کند و اهل ایمان را که نیکوکار باشند به اجر و ثواب عظیم بشارت می­دهد.
حضرت علی (ع) در نهج­البلاغه می­فرمایند:«شفای دردها را از قرآن بخواهید و در سختی­هایتان از آن یاری و کمک جوئید زیرا شفای بزرگترین دردها که کفر و شرک و نفاق و کج­روی و گمراهی است در قرآن جوئید، پس آنچه دوست دارید بوسیله قرآن از خدا بخواهید و با دوستی با قرآن به خدا نزدیک شوید».
در مورد قرآن دکتر موریس فرانسوی می­گوید: «محققاً قرآن بهترین و برترین کتابی است که قلم صنع و دست ازلی برای بشر ظاهر ساخته و بدون اغراق و مبالغه یا تعصب باید گفت از همه جهت قرآن، معجزه است.»
قرآن کریم که از سوی خداوند متعال توسط آخرین پیامبر ایشان (حضرت محمد (ص)) برای هدایت و راهنمایی خلق آورده شده است، نجات­بخش و رهایی­بخش انسان­ها است. هر چقدر در این اقیانوس بی­کران غوطه­ور شویم و در آن تعقل و تعمق نمائیم بیشتر به عظمت و بزرگی خداوند پی برده و به خداوند متعال که با انسان صحبت می­کند، نزدیک­تر شده و از آن بهره­مند می­گردیم و دردها و مشکلات افراد و جامعه را شناخته و با راهنمایی آن، می­­توان این مشکلات را برطرف کرد.
خداوند در قرآن کریم از تاریخ گذشتگان و مسیر هدایت به سوی صراط مستقیم و... می­گوید و راه صواب و عقاب را به ما نشان می­دهد و در صدد است که انسان در این زندگی کوتاه دنیایی دچار غفلت و گمراهی نگردیده و به راه راست هدایت گردد و چون انسان از خداست و دگر بار به سوی خداوند بر­می­گردد، در برگشت با چهره­ای درخشان و نورانی به سوی خالق و آفریننده خود باز­گردد و از آزمون­های این دنیا سربلند و رستگار بیرون آید.
بسیاری از اندیشمندان و شاعران با اندرزها و پندهای خود نیز درصددند تا انسان به راه راست و حقیقت رهنمون نمایند و به نحوی راه نجات و رستگاری را به انسان و جامعه نشان دهند که در این کتاب سعی گردیده تا از گنجینه­­های هدایت بشری مواردی عنوان گردیده و حقایقی از مرگ و زندگی را با موضوعات متبوع و با استفاده ار آیات قرآن کریم و احادیث و نهج­البلاغه و سخنان بزرگان و شعرهای شعرا این مفاهیم را تبیین و نشان دهیم تا چراغ هدایتی باشد برای حق­جویان و حق­طلبان و دانش­پژوهان.
این کتاب به همت آقای جواد بهمنی که از اندیشمندان و فرهیختگان این مرز و بوم است به رشته نگارش درآمده است و پس از فوت ایشان (در سال ۱۳۸۹) دست­نوشته­های ایشان توسط اینجانب که فرزند آن شادوران هستم مورد بازنگری و دسته­بندی و تجدیدنظر قرار گرفت تا به مرحله چاپ درآید.
کتاب­های قبلی آن مرحوم به نام «هنگامه تاریخ» جلد ۱ و ۲ و کتاب «فاجعه قرن»، (به دار آویختن شیخ فضل­الله نوری) و کتاب «خوارج» به چاپ رسیده و امید است که کتاب حاضر نیز مورد استفاده همگان قرار گرفته و باعث تسلی روح پر­فتوح آن عالم بزرگوار قرار گیرد. ان شاء الله

محمد مسعود بهمنی

نظرات کاربران درباره کتاب حقایقی از مرگ و زندگی