Loading

چند لحظه ...
کتاب در قلمرو نشر، ویرایش و دانشنامه‌نگاری

کتاب در قلمرو نشر، ویرایش و دانشنامه‌نگاری

نسخه الکترونیک کتاب در قلمرو نشر، ویرایش و دانشنامه‌نگاری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۴,۹۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب در قلمرو نشر، ویرایش و دانشنامه‌نگاری

گرچه‌ در نگاه‌ نخست‌ ممکن‌ است‌ به‌ نظر برسد که‌ خوانندگان‌ اول‌ این‌ کتاب‌ ناشرانند، اما به‌ تجربه‌ معلوم‌ شده‌ است‌ که‌ ناشران‌ کم‌تر از دیگر خوانندگان‌ نوشته‌های‌ مربوط‌ به‌ نشر را می‌خوانند. شماری‌ از خوانندگان‌ جوان‌ علاقه‌مند، جدی‌تر از دیگران‌ مباحث‌ نشر را پی‌ گرفته‌اند. آینده‌ نشر شاید اکنون‌ به‌ دقت‌ قابل‌ پیش‌بینی‌ نباشد، اما نقش‌های‌ تازه‌ای‌ که‌ نشر بر اثر تحولات‌ به‌ عهده‌ گرفته‌ است‌، تأثیر عمیق‌ آن‌ را در داد و گرفت‌ و گسترش‌ اندیشه‌ها نشان‌ می‌دهد و این‌ها خود زمینه‌ اصلی‌ برای‌ پدید آمدن‌ و وارسانی‌ اندیشه‌های‌ جدید و جدیدتر است‌. این‌ کتاب‌، دومین‌ کتاب‌ انتشارات‌ ققنوس‌ در زمینه‌ نشر کتاب‌ و ویرایش‌ و هفتمین‌ کتاب‌ عبدالحسین‌ آذرنگ‌ در عرصه‌ نشر است‌. در قلمرو... که‌ از پانزده‌ مقاله‌ و سخنرانی‌ و یک‌ گفتگوی‌ بلند تشکیل‌ شده‌ است‌، به‌ جنبه‌هایی‌ از تحول‌، سیاست‌، زیرساخت‌، آینده‌ و ویژگی‌های‌ دیگر نشر و ویرایش‌ می‌پردازد. مبحث‌ دانشنامه‌نگاری‌ در ایران‌، نیز برای‌ نخستین‌ بار و از منظری‌ دیگر در این‌ مجموعه‌ مقاله‌ طرح‌ شده‌ است‌. گفتگوی‌ بلندی‌ که‌ در پایان‌ این‌ کتاب‌ می‌خوانید، نکته‌های‌ دست‌ اول‌ و تجربه‌های‌ مستقیمی‌ را بازگو می‌کند که‌ از نظر سیاست‌های‌ فرهنگی‌، پژوهشی‌ و انتشاراتی‌ کشور می‌تواند حایز اهمیت‌ باشد. چند مقاله‌ این‌ مجموعه‌ نیز ترجمه‌هایی‌ است‌ که‌ برای‌ مطالعات‌ تطبیقی‌ در نشر و ویرایش‌، الهامبخش‌ و راهگشاست‌. مخاطبان‌ اصلی‌ این‌ کتاب‌ ناشران‌، ویراستاران‌، دانشنامه‌نگاران‌، رسانه‌شناسان‌، پژوهندگان‌ و دانشجویان‌ این‌ حوزه‌ها و همه‌ علاقه‌مندان‌ به‌ سرنوشت‌ کتاب‌ و نشر کشورند.

ادامه...

مشخصات کتاب در قلمرو نشر، ویرایش و دانشنامه‌نگاری

بخشی از کتاب در قلمرو نشر، ویرایش و دانشنامه‌نگاری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب در قلمرو نشر، ویرایش و دانشنامه‌نگاری