فیدیبو نماینده قانونی کارخانه محتوا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک میکربوک

میکروبوک میکربوک
آینده‌ی کار

نسخه الکترونیک میکروبوک میکربوک به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک میکربوک

در این کتابچه خواهید خواند که: - کدام کتاب متعلق به سال ۱۸۸۸ در ترسیم نیروی کار آینده پیش‌بینی‌هایی کرده بود؛ - کدام مدیرعامل از هوش مصنوعی به‌عنوان تهدیدی برای آینده تمدن بشر یاد کرده است؛ - و چیزی که حساب کاربری شهروندی نامیده شده، چطور می‌تواند کلیدی برای آینده نیروی کار باشد؟ میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...

بخشی از میکروبوک میکربوک

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:آینده ی کار

ربات ها، هوش مصنوعی و اتوماسیون

دارل ام.وست

گروه مترجمان


حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

در این کتاب، چه مطالبی برای من وجود دارد؟ متوجه خواهید شد که در انقلاب اقتصادی پیش رو چه اتفاقاتی در بازار رخ خواهد داد.

پهپادها بسته های آمازون را به در خانه تان می رسانند. رستوران ها منوهای دیجیتالی دارند. الگوریتم ها کار خرید و فروش و اجاره کالاها را انجام می دهند. خودروها و کامیون های خودران شما و اجناستان را به مقصد می رسانند. این ها دیگر ایده هایی برای آینده نیستند؛ بلکه بخشی از اتوماسیونی هستند که درحال حاضر در بازارهای کار فعالیت می کنند و در آینده نزدیک فراگیرتر هم خواهند شد.
به هر ترتیب، پیشرفت های تکنولوژیکی اجتناب ناپذیرند و مفهوم جدیدی به کسب وکار داده اند. نمی توانید شرکتی را پیدا کنید که دوست نداشته باشد کاری را که توسط چندین نیروی انسانی و با هزینه چندمیلیون دلاری انجام می شود، به یک ربات بسپارد که می تواند همان کار را با سرعت چهاربرابر، بدون وقفه و با اشتباهات بسیار کمتری انجام دهد. زمانی که مک دونالد (McDonald’s) تصمیم گرفت به جای صندوق دار از منوهای دیجیتالی خودکار استفاده کند، سهام شرکت به سرعت بالا رفت. این کسب وکار موفق است.
اما تمام این تغییرات چه نتیجه ای خواهند داشت؟ این همان چیزی است که مردم اقتصاد دیجیتالی جدید می نامند و با اینکه نمی توان جلوی رخ دادنش را گرفت، باید اقداماتی را صورت دهیم تا چنین انقلابی باعث هرج و مرج و آشفتگی نشود. طبق توضیحات نویسنده کتاب، دارل ام.وست (Darrell M. West)، باید کار را از نو تعریف کنیم و به آموزش های کاری و چگونگی کسب درآمد نگاهی دوباره بیندازیم.
مانند بیمه های درمانی و حقوق بازنشستگی، اگر آینده نگری کنیم و از حالا به فکر باشیم، می توانیم به خوبی از این مرحله تغییر عبور کنیم و در غیر این صورت به مشکلات جدی برخواهیم خورد.
در این کتابچه خواهید خواند که:
- کدام کتاب متعلق به سال ۱۸۸۸ در ترسیم نیروی کار آینده پیش بینی هایی کرده بود؛
- کدام مدیرعامل از هوش مصنوعی به عنوان تهدیدی برای آینده تمدن بشر یاد کرده است؛
- و چیزی که حساب کاربری شهروندی نامیده شده، چطور می تواند کلیدی برای آینده نیروی کار باشد؟

با تبدیل شدن به اقتصاد دیجیتال، اتوماسیون به تدریج جایگزین نیروی انسانی می شود

به قرن بیستم برگردیم. در این قرن، تغییر تمدنی در ایالات متحده رخ داد و اقتصاد کشاورزی به اقتصاد صنعتی تبدیل شد که نویسنده آن را «ابرتغییر» نامیده است. دهه ها طول کشید تا حکومت ها و دولت ها با شرایط جدید کنار بیایند و با تغییرات سازگار شوند.
حالا، همان شرایط دوباره پیش آمده و باید با ابرتغییر دیگری کنار آییم؛ ابرتغییری که اقتصاد صنعتی را به اقتصاد دیجیتالی تبدیل خواهد کرد.
در قلب این تغییر، مدل کسب وکار جدیدی به وجود خواهد آمد که حول محور ربات و هوش مصنوعی (AI) است. درحال حاضر هم شاهد این جایگزینی در بعضی بخش های صنعت به خصوص در مشاغل کارگری هستیم.
برخی مشاغل که به تحصیل و مدارک دانشگاهی نیاز ندارند، مانند کار در رستوران، فروشندگی فروشگاه یا حمل ونقل، درحال حاضر هم تحت تاثیر اتوماسیون قرار گرفته اند.
تعدادی از رستوران های ایالات متحده تبلت هایی را جایگزین گارسون ها کرده اند که آیتم های داخل منو را توضیح داده و پیشنهاداتی هم به مشتری ارائه می دهند. تعداد زیادی از فروشگاه های خرده فروشی هم از صندوق های خودکار به جای صندوق دارهای قدیمی استفاده می کنند که کار را به شیوه پشرفته تری انجام می دهند. آمازون فروشگاه های خرده فروشی زنجیره ای دارد که به زودی مشتریان از حساب کاربری آمازون در موبایلشان برای پرداخت استفاده خواهند کرد.
راننده های کامیون با میانگین حقوق سالیانه ۴۳۵۹۰ دلار، یکی از سودآورترین مشاغل بی نیاز به مدرک تحصیلی را دارند؛ اما پیش بینی می شود در آینده نزدیک، کامیون های خودران جای راننده ها را در ناوگان حمل ونقل بگیرند.
در تمامی موارد ذکرشده، خدمات اتوماتیک و سیستمی راهی برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در کسب وکار است. تا چندی پیش، استفاده از ربات ها و خدمات اتوماتیک برای شرکت ها بسیار گران تمام می شد و استفاده از کارگر در همان شغل مقرون به صرفه تر بود؛ اما شرایط تغییر کرده است. در کارخانه داینامیک (Dynamic)، تولیدکننده قطعات فلزی، درحال حاضر یک ربات می تواند کار چهار نفر را با هزینه ۳۵۰۰۰ دلار انجام دهد. علاوه براین، ربات سرما نمی خورد و به استراحت و بیمه درمانی هم نیاز ندارد.
دیگر فاکتور قابل توجه کاهش خطای انسانی است. در کارخانه تلفن سازی پرسیژن تک (Precision Tech)، درحال حاضر ۶۰ ربات کار ۶۵۰ کارگر را انجام می دهند، میزان خطا را از ۲۵ درصد به ۵ درصد رسانده اند، و درعین حال میزان تولید هم دو برابر شده است.
در زمینه حمل ونقل هم، کارشناسان پیش بینی می کنند که استفاده از اتوماسیون باعث کاهش تصادفات و مصرف بهینه تر سوخت خواهد شد؛ چون ربات می تواند حرکت و توقف روان تری نسبت به راننده انسانی داشته باشد.

هوش مصنوعی هم جزئی از افتصاد دیجیتال است و چندین جنبه اخلاقی هم دارد

استیون منوچین (Steven Mnuchin) وزیر خزانه داری دولت ترامپ، به رسانه ها اعلام کرده که از بابت هوش مصنوعی نگرانی ندارد؛ زیرا تا ۵۰ یا ۱۰۰ سال دیگر هم عامل تعیین کننده ای نخواهد بود؛ اما دیگران به این شدت حواشی پیرامون هوش مصنوعی را نادیده نمی گیرند.
طبق گفته مدیرعامل شرکت تسلا (Tesla)، آقای ایلان ماسک (Elon Musk)، هوش مصنوعی یکی از بزرگ ترین ریسک های پیش روی بشر است و می تواند اخلال بزرگی در بازار کار ایجاد کند.
عاملی که باعث اهمیت بالای هوش مصنوعی شده، قابلیت یادگیری ماشین است. قابلیتی که امکان تصمیم گیری براساس برخی عوامل را برای سیستم فراهم می کند و پس از آن سیستم براساس نتایج به دست آمده و تحلیل های انجام شده روی آن ها، تصمیمات بعدی اش را شکل می دهد. روندی که باعث بهبود مستمر شده و به هوش مصنوعی اجازه می دهد کارهایی را انجام دهد که پیش از این فقط توسط نیروی انسانی انجام می شد، کارهایی مانند راندن خودرو یا سرمایه گذاری های مالی.
در واقع، هوش مصنوعی می تواند از طریق دستیارهای صوتی مانند سیری (Siri) اپل، الکسا (Alexa) آمازون یا تای (Tay) مایکروسافت در ابزارهای قابل حمل مثل موبایل یا حتی خانه ها هم حضور پیدا کرده و درباره اتفاقات مهم روزمره به جای شما تصمیم گیری کند؛ مواردی از جمله محاسبات مالی، سیستم حفاظتی و امنیت اجتماعی.
پیش ازاین، هوش مصنوعی جای بسیاری از مشاغل را در بخش مالی گرفته است؛ چون می تواند به دقت کوچک ترین نوسانات بازار بورس را هم شناسایی کرده و براساس تحلیل داده ها موقعیت مناسب را شناسایی کند و سهامی را بخرد یا بفروشد. همچنین این سیستم ها می توانند به سرعت پیشینه یک شخص را بررسی کرده و تعیین کنند که آیا واجد شرایط گرفتن وام است یا خیر. در نتیجه، کارشناسان پیش بینی می کنند که به زودی شعبات بانک ها باید با نیمی از کارمندان خداحافظی کنند.

نظرات کاربران درباره میکروبوک میکربوک

چرا تعداد صفحات کتاب نیست؟
در 4 ماه پیش توسط mah...bal
به جای نظر از خودم می پرسم چرا سیستم آموزشی ما نمی تواند بچه هایی را تربیت کند که با تصوراتشان آینده یک قرن بعد را بسازند؟ بزرگترین مسولیت فرهیختگان جامعه ما برای ادای دین به ایران زمین این است.
در 4 ماه پیش توسط حسین سرافراز اردکانی