دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب گفتگو با دخترهایم درباره عدم‌ خشونت فیدی‌پلاس

کتاب گفتگو با دخترهایم درباره عدم‌ خشونت

نسخه الکترونیک کتاب گفتگو با دخترهایم درباره عدم‌ خشونت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب گفتگو با دخترهایم درباره عدم‌ خشونت

وقتی دخترهایم از من خواستند که معنای اصطلاح عجیب و غریب عدم‌ خشونت را برایشان توضیح دهم، تازه متوجه شدم با این‌که حدود بیست ‌سال است که در مورد «خشونت» و مبارزه به شیوۀ «عدم‌ خشونت» مطالعه می‌کنم، نمی‌دانم چگونه این موضوع را به زبان ساده برای دو دختر سیزده و هشت‌ساله‌ام شرح بدهم. [روزی] با هم فکاهی مصوری دربارۀ مبارزات مارتین لوتر کینگ و سیاهپوستان آمریکا خواندیم. بعد من به صحبت‌های دخترهایم پس از خواندن کتاب گوش کردم و سؤال‌هایشان را نوشتم. اغلب سؤال‌ها به زندگی روزمره‌شان مربوط می‌شد. اگر کسی به من پرخاش کند، چه باید بکنم؟ اگر در مدرسه کسی با تهدید و زورگویی خواست چیزی از ما بگیرد، چه بکنیم؟ در برابر تعرض جنسی چه باید بکنیم؟ با خشونت جوانان و نوجوانان چه باید کرد؟ و همچنین با خشونت نژادی؟ برای جواب دادن به آن‌ها مجبور بودم مطالعات گرانقدرم را کنار بگذارم... به این ترتیب بود که نشستم و چند صفحه‌ای نوشتم و دادم آن‌ها بخوانند. بعد نوشته‌هایم را چند بار بازنویسی کردم. حرف اصلی من این بود که عدم‌ خشونت دست‌ روی ‌دست گذاشتن نیست. عدم‌ خشونت شیوه‌ای در زندگی و روشی خاص در عمل کردن است که از طریق آن می‌توان به درگیری‌ها پایان داد، علیه بی‌عدالتی به پا خاست و صلح و آرامشی پایدار برپا کرد. در این‌جا کوشیده‌ام از زندگی روزمره و نیز تاریخ بشری نمونه‌هایی ارائه کنم.

ادامه...

مشخصات کتاب گفتگو با دخترهایم درباره عدم‌ خشونت

بخشی از کتاب گفتگو با دخترهایم درباره عدم‌ خشونت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب گفتگو با دخترهایم درباره عدم‌ خشونت

با سلام ممنونم از مترجم این کتاب زیبا این کتاب بیشتر موضوع عدم خشونت را در جامعه مطرح می کنه و می خواد این موضوع تبدیل به یک مطالبه عمومی در جهان بشود که با مثالهای زیبایی که از این روش مبارزات در دنیا می‌زند مطلب را می رساند. حالا از نظر من دلیل اینکه گفتگو را با دخترانش کرده اانی است که مادران با آموزش صحیح این مطلب (عدم خشونت) به فرزندان آینده بهتری خواهند ساخت. ان شاءالله
در ۱ سال پیش توسط sam...aei ( | )
برای نوجوان ها و والدین نوجوان ها آموزنده است
در ۱ سال پیش توسط 930...574 ( | )