فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه نوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب یادداشت‌هایی برای موفقیت در کسب‌و‌کار

کتاب یادداشت‌هایی برای موفقیت در کسب‌و‌کار

نسخه الکترونیک کتاب یادداشت‌هایی برای موفقیت در کسب‌و‌کار به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۵۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب یادداشت‌هایی برای موفقیت در کسب‌و‌کار

ر یادداشت‌هایی که می‌خوانید می‌خواهیم یکسری مفاهیم، روش‌ها و تکنیک‌هایی را مطرح کنیم که افراد بتوانند در کسب‌وکارشان یا در ارتباطات‌شان یا در سایر جنبه‌های زندگی با استفاده از این نکات، موفق‌تر عمل کنند. این مباحث، هم حاصل مطالعه‌ی کتاب‌های مختلف بازاریابی‌ست و هم حاصل مطالعه‌ی کتاب‌های مختلف علمی در حوزه‌ی موفقیت. خواننده‌های ما نباید انتظار داشته باشند که یک نویسنده وقتی در مورد مقوله کسب‌وکار می‌نویسد، حتما راجع به کسب‌وکار آن‌ها صحبت کند. بلکه باید مترصد این باشند که چگونه می‌توانند آن آموزه را در کسب‌وکار خوشان عملیاتی کنند. ممکن است در آینده از اصطلاحاتی نظیر اصول یا فرضیه یا تکنیک استفاده کنیم. یادمان باشد که وقتی در حوزه‌های موفقیت یا بازاریابی از اصول نام می‌بریم، این‌ها ضرورتا شبیه همان اصولی نیست که در علوم انسانی و رشته‌های مختلف صحبت می‌شود و از پایه‌های محکم علمی برخوردار است. ما در این‌جا کلمه‌ی اصل را با کمی اغماض به کار می‌بریم. شاید از نظر فلسفی و روش‌شناختی، خیلی از چیزهایی که در این مقوله اصل و نظریه گفته می‌شوند، نه اصل باشند و نه نظریه؛ ولی وقتی به خوانندگان می‌گوییم فلان نکته اصل است؛ در واقع داریم به یکسری از مفاهیم، چارچوبی علمی می‌دهیم که آن‌ها بتوانند از آن بهره‌برداری کنند.

ادامه...

بخشی از کتاب یادداشت‌هایی برای موفقیت در کسب‌و‌کار

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

در یادداشت هایی که می خوانید می خواهیم یکسری مفاهیم، روش ها و تکنیک هایی را مطرح کنیم که افراد بتوانند در کسب وکارشان یا در ارتباطات شان یا در سایر جنبه های زندگی با استفاده از این نکات، موفق تر عمل کنند.
این مباحث، هم حاصل مطالعه ی کتاب های مختلف بازاریابی ست و هم حاصل مطالعه ی کتاب های مختلف علمی در حوزه ی موفقیت. علاوه بر این از گفتارهایی که شنیده ام یا خودم سخنرانی و تدریس کرده ام، منبعث شده است. وقتی مبحث مدیریت عمر دکتر احمد روستا را در مجله ی خلاقیت خواندم، احساس کردم نکات بسیار خوبی مطرح می شود که در قالب یک منطق الفبایی ست و افراد می توانند آن را به روش های مختلف دسته بندی کنند و هرکسی از آن بخشی که به فراخور حال خودش است، برداشت و بهره برداری کند.
آن نوشتارها منطق الفبایی داشت و در این نوشتارها منطق دیگری حاکم است که در فصل های بعدی به تشریح آن خواهم پرداخت. به نظرم اگر افراد، اصولی را که بر این نوشته ها حاکم است، به کار ببندند، می توانند در فعالیت سازمانی و زندگی فردی خود موفق تر عمل کنند. همیشه با خودم فکر کرده ام مطالعه و گوش دادن و دانستن، یک چیز است و این که بتوانیم این ها را در زندگی کاری مان به کار ببریم، چیز دیگری ست. در یکی از مطالب مجله ی خلاقیت دیدم که آقای یاغچی بخشی ایجاد کرده است به اسم «دفتر تمرین» که به خوانندگان خط ذهنی می دهد و می گوید حالا که مقاله ی یک شخص را خوانده اید و لذت هم برده اید، چه نکاتی را می توانید از آن استفاده کنید تا بخشی از زندگی خود را ارتقا دهید؟ به گمانم این سوال بسیار خوبی ست.
بعضی ها هستند که وقتی به یک همایش می روند، بعد از همایش چند نکته بر اساس این پرسش محوری یادداشت کرده اند که در آن پرسیده می شود از نکاتی که آموخته ام چگونه می توانم استفاده کنم یا کدام یک از این نکات به کار من می آید؟ این باعث می شود دانشی را که فراگرفته ایم به نحوی کاربردی در کارمان اجرا کنیم. رسالت مجله ی خلاقیت این است که می خواهد به خواننده اش ماهی گیری یاد بدهد و نمی خواهد صرفا ماهی دهنده باشد و بر این اساس به نظرم خوانندگان مجله جدای از خواندن مقالات و بخش دفتر تمرین باید با خودشان بسنجند که از هر مطلب چه نکته یا نکاتی را برداشت می کنند. این رویه ای ست که خود من بارها آن را اجرا کرده ام. به این صورت که وقتی در یک همایش بوده ام نکاتی را یادداشت کرده ام و بعد، با مرور نکات، بررسی کرده ام بدانم کدام ها را می توانم اجرایی کنم؟ به عبارت دیگر آن نکات را تبدیل به یک Action Plan یا برنامه ی اقدام می کنم تا بتوانم یا یک عادت بدی را در خودم تغییر دهم یا یک عادت جدید را در خودم به وجود آورم.
از این جهت در شروع کار، علاقه مندم کسانی که مطالب را از فصل بعد می خوانند به این نتیجه برسند آن اصل یا تکنیکی که در این مقالات مطرح می شود به چه صورت قابلیت اجرایی دارد؟ ممکن است این تکنیک را برای یک شغل خاص بگوییم؛ ولی چه خوب است که آن ها ببینند در شغل خودشان چگونه می توانند آن را اجرایی کنند؟ خواننده های ما نباید انتظار داشته باشند که یک نویسنده وقتی در مورد مقوله کسب وکار می نویسد، حتما راجع به کسب وکار آن ها صحبت کند. بلکه باید مترصد این باشند که چگونه می توانند آن آموزه را در کسب وکار خوشان عملیاتی کنند. ممکن است در آینده از اصطلاحاتی نظیر اصول یا فرضیه یا تکنیک استفاده کنیم. یادمان باشد که وقتی در حوزه های موفقیت یا بازاریابی از اصول نام می بریم، این ها ضرورتا شبیه همان اصولی نیست که در علوم انسانی و رشته های مختلف صحبت می شود و از پایه های محکم علمی برخوردار است. ما در این جا کلمه ی اصل را با کمی اغماض به کار می بریم. شاید از نظر فلسفی و روش شناختی، خیلی از چیزهایی که در این مقوله اصل و نظریه گفته می شوند، نه اصل باشند و نه نظریه؛ ولی وقتی به خوانندگان می گوییم فلان نکته اصل است؛ در واقع داریم به یکسری از مفاهیم، چارچوبی علمی می دهیم که آن ها بتوانند از آن بهره برداری کنند. مباحث این کتاب را در همین چارچوبی که عرض شد، می توانید از فصل بعد، دنبال کنید.

نظرات کاربران درباره کتاب یادداشت‌هایی برای موفقیت در کسب‌و‌کار

نویسنده به دلیل بومی بودن و بررسی کسب و کار به صورت بومی، مطالبی به درد بخور ارائه کرده است
در 3 ماه پیش توسط حمید خادمی
یکی از عالی ترین کتاب های عمرمه، استاد محمدیان بی نظیره
در 2 ماه پیش توسط sad...dab
خیلی عالی بود. ممنون
در 1 ماه پیش توسط rab...ess