فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کارآفرینان بزرگ و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب کارآفرینی به شیوه سیدعلی لاجوردی

کتاب کارآفرینی به شیوه سیدعلی لاجوردی
بنیانگذار شرکت لنت‌پارس

نسخه الکترونیک کتاب کارآفرینی به شیوه سیدعلی لاجوردی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب کارآفرینی به شیوه سیدعلی لاجوردی

وجود افراد کارآفرین در جامعه محدود به قشر خاصی از افراد با ویژگی­های روانی و ذهنی منحصر به فرد نیست. بلکه همه باید به نوعی در جامعه کارآفرین باشند و چنانچه در محدوده عمل خود به لایه­های کلان ملی دست یابند، قطعاً پیشتاز خواهند بود. بر این اساس هر کس در جامعه در عرصه خاصی می­تواند از این ویژگی بهره­مند شود، به شرط اینکه اساس برنامه­ریزی­های آموزشی و تعلیم و تربیت ملی بر این پایه استوار باشدکه نیروی انسانی کارآفرین به جامعه تحویل دهد. شناسایی ویژگی­های کارآفرینان بزرگ یک کشور و معرفی الگوهای نقش که آنان در زندگی شغلی و شخصی خود­ به کار برده اند تا به قله­های موفقیت دست یابند می­تواند سایر افراد جامعه را که آرزوهای بزرگ در سر می­پرورانند و تنها به دنبال­ راه حل­ها می­گردند، هدایت نماید.

ادامه...
 • ناشر انتشارات کارآفرینان بزرگ
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 1.27 مگابایت
 • تعداد صفحات ۸۲ صفحه
 • شابک

بخشی از کتاب کارآفرینی به شیوه سیدعلی لاجوردی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:چراغ سبز

تجربه دنیای امروز نشان داده است که نوآوری های مهم و پیشرفتهای تکنولوژیکی، در سازمان ها و شرکتهای بزرگ دولتی اتفاق نخواهد افتاد.
قابلیت تطبیق با بازار و نیاز روز، چیزی است که از یک ساختار بزرگ پیچیده ی تو در تو ساخته نیست و در نتیجه برای پیشرفت سریع و ارائه محصولات جدید، تنها راه موثر، ایجاد و توسعه شرایطی است که فعالیتهای اقتصادی کوچک بتوانند تاسیس شوند و رقابت کنند. اهمیت کارآفرینی در کشورهای بزرگ و پیشرفته، فقط به خاطر مساله ایجاد شغل نیست، بلکه دلیل اصلی آن فعالیتهای اقتصادی کوچکی است که در این کشورها به وجود آمده، رشد کرده و توانسته اند سهمی عمده از فن آوری روز و در نتیجه ثروت و درآمد تمام دنیا را به خود اختصاص دهند.
کارآفرینی نیز مانند هر پدیده دیگری قواعد و ملزومات ویژه خودش را دارد. سرمایه شاید مهمترین نیاز برای شروع یک فعالیت اقتصادی باشد، اما به یقین همه آن نیست. دانش و توانایی مدیریت، دانش اقتصادی، شناخت اوضاع بازار و نیازهای آن و از همه مهمتر، باور داشتن اینکه "من می توانم، کار تازه ای را شروع کنم" عامل هایی هستند که در تولد یک کارآفرین و ایجاد عزم و اراده در وی نقش اساسی دارند.
این باور که کارآفرینی لازم و ضروری است و هر فردی می تواند برای خود یک فعالیت اقتصادی را آغاز کند، موضوعی نیست که یکباره و ناگهانی در ذهن انسان ایجاد شود. تصمیم به راه اندازی فعالیت اقتصادی نوپا، نتیجه فرآیندی است که باید از ابتدای کودکی شکل بگیرد و در آموزش و پرورش به طور جدی و حساب شده در نظر گرفته شود تا فرد مهارتهای لازم را به درستی فراگیرد.
امروزه صاحبنظران بر نقش کارآفرینی در توسعه اقتصادی و اجتماعی اتفاق نظر دارند.
مهمترین این نقشها از این قرارند:
۱. کارآفرینی موجب گردآوری پس اندازهای عمومی بی هدف و سرگردان می شود و تشکیل سرمایه را بهبود می بخشد.
۲. کارآفرینی منجر به ایجاد اشتغال در مقیاس وسیع می شود. بنابراین، کارآفرینی مشکلات بیکاری را که ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی- اجتماعی است، کاهش می دهد.
۳. کارآفرینی به توسعه متوازن منطقه ای منجر می شود.
۴. کارآفرینی باعث کاهش تمرکز اقتصادی در جامعه می شود.
۵. کارآفرینی منجر به توزیع مجدد ثروت، درآمد و حتی قدرت سیاسی به صورت عادلانه در جامعه میشود.
۶. کارآفرینی، منابع، سرمایه ها و مهارتها را که ممکن است بی استفاده و سرگردان باقی مانده باشند به طور موثر به تحرک وا می دارد.
۷. کارآفرینی کیفیت زندگی را بهبود می بخشد. کارآفرینان، پیوسته در حال ابداع و توسعه کالاها و خدمات جدیدند. این گونه تلاشهای بدیع، موجب تولید تکنولوژی و ماشین آلات بهتر و سیستم های تولیدی موثرتر می شود و از این طریق، محصولات و خدمات ارتقاء می یابد و کیفیت زندگی را بهبود میبخشد و زندگی را راحت تر و ساده تر می کند.
۸. کارآفرینی، تجارت خارجی را که جزء مهمی از توسعه اقتصادی کشورهاست، ارتقاء می دهد.
۹. کارآفرینی موجب افزایش سود اجتماعی از طریق دولت می شود. با درآمدهایی که دولت از طریق مالیات، حقوق گمرکی و واگذاری پروانه کارآفرینی به دست می آورد، می تواند در پروژه های مختلفی همچون احداث جاده ها و پل ها، سرویس ها و تسهیلات آموزشی و پزشکی، حفظ صلح و آرامش و دیگر زمینه های اجتماعی و فرهنگی سرمایه گذاری کند.
علاوه بر موارد یاد شده، می توان کارآفرینی را عامل تحریک و تشویق حس رقابت، عامل تحریک، ترکیب و مهیا کردن عوامل تولید، عامل سازماندهی منابع و استفاده اثر بخش از آنها، عامل یکپارچگی و ارتباط بازارها، عامل رفع خلل، شکاف ها و تنگناهای بازار و اجتماع، یکی از عوامل تولید، عامل کاهش بوروکراسی اداری (کاهش پشت میز نشینی و مشوق عمل گرایی و...)، عامل تحول و تجدید حیات ملی و محلی (کارآفرینی فراتر از شغل و حرفه است، یک شیوه زندگی است)، عامل شناخت، ایجاد و گسترش بازارهای جدید، عامل نوآوری و روان کننده تغییر و عامل تعادل در اقتصاد پویا تلقی کرد.
تا دهه ۸۰ میلادی سه موج وسیع، موضوع کارآفرینی را در کشورهای اروپایی به جلو رانده است.موج اول انفجار عمومی مطالعه و تحقیق در قالب انتشار کتابهایی در خصوص "زندگی کارآفرینان و تاریخچه شرکتهای آنها" و "چگونگی ایجاد کسب و کار شخصی" و "شیوه های سریع پولدارشدن" می باشد.
موج دوم که به تدریج ایجاد گردیده، ارائه رشته های آموزش کارآفرینی در مقاطع تحصیلی در حوزه های مهندسی و بازرگانی است. این دوره ها از اواخر دهه ۶۰ در چند دانشکده آغاز شده و تا کنون در بیش از ۵۰۰ دانشکده در ایالات متحده و کانادا تدریس گردیده است.
موج سوم افزایش علاقمندی دولت به تحقیقات در زمینه بنگاههای کوچک با هدف تشویق رشد شرکتهای کوچک و همچنین تحقیق در خصوص نوآوری های صنعتی می باشد.
آنچه مسلم است تحولات کارآفرینی و گسترش آن در سایر کشورهای جهان خصوصا کشورهای آسیایی با توجه به ساختارهای آن کشورها تغییر یافته و چهره خود را به گونه ای دیگر نمایان ساخته است.
کشورهایی نظیر چین و مالزی موجهای اول تا سوم کارآفرینی که در کشورهای اروپایی و آمریکایی به مرور و در طی سالیان اتفاق افتاد بسیار سریع طی کرده و می توان گفت که در این کشورها کارآفرینی نوین اتفاق افتاد و نقش دولتها بسیار پررنگ و اثر گذار گردید.
این نمونه کشورها با الگو برداری از موجهای کارآفرینی کشورهای اروپایی و آمریکایی و منطبق کردن آن با توجه به فرهنگ کشور خود و مهمتر از همه همسو کردن تمامی نهادهای دولتی و خصوصی کشور خود، برای بسط و گسترش کارآفرینی، موجی از کارآفرینی را پدید آوردند که بسیار بیشتر و اثر گذارتر از موجهای کارآفرینی غربی بود.
در ایران عزیز اسلامی نیز با عزم راسخ مدیران مدبر خود، می توان ادعا نمود که موج اول و دوم کارآفرینی غربی و یا موج اول کارآفرینی نوین را که همان تحقیق، تالیف، پژوهش، نگارش کتب و مقالات و همچنین تاسیس رشته کارآفرینی در دانشگاهها را به سرعت و در کنار هم گذرانده و وارد موج دوم کارآفرینی نوین یا شرقی خود می شود.
ساختار موج دوم کارآفرینی شرقی، حمایت از صنایع کارآفرینان پیشرو، گسترش شرکتهای کوچک و کارآفرین منطقه ای و محله ای، گسترش سیستم مونتاژ کاری در محلات، شناسایی محصولات خاص ملی و نفوذ به بازارهای خارجی تعریف گردیده است.
علم و هنر کارآفرینی از زمانی که وارد ایران شده است در انگاره ها و ترفندهای بسیاری سعی بر آن داشته تا خود را در اذهان ایرانیان توانمند متبلور سازد. و یکی از این راه های حضور همیشگی در جامعه قرارگرفتن در کنار بزرگ مردان اقتصاد ایران بوده است.
بررسی زندگی، مصائب و سختیها، راههای رسیدن قهرمانان صنعت و تجارت ایران به اهداف خود یکی از شیوه های بسیار موثر در حوزه کارآفرینی می باشد که باعث می شود عوام و خواص جامعه بیشتر با واژه پر مفهوم کارآفرینی آشنا شوند. به همین دلیل این کتاب با شالوده بررسی زندگی کاری و شخصی علی لاجوردی که از کارآفرینان بزرگ کشور می باشند نگاشته شده است.
استاد علی لاجوردی که بنیانگذار شرکت لنت پارس می باشند، راهی را در علم کارآفرینی ایران گشوده است که اکنون تجربیات ارزشمند او راهنما و آیینه ای در پیش روی تمامی مدیران و کارآفرینان ایران و حتی الگوی قدرتمند و بین المللی در کشورهای دیگر می باشد.
در حوزه کارآفرینی کتابهای بسیاری تالیف و ترجمه گردیده است که متاسفانه عمده این کتابها همان ترجمه کتابهای غربی و فاقد اصول و قوانین کارآفرینی در ایران می باشند.
آنچه در این کتاب می آید راهنمایی است که با نگاه به آنچه یک کارآفرین می تواند برای رسیدن به مقاصدش در کشور ایران از آنها بهره برد را بازگو می نماید.
در اینجا لازم می دانم از جناب آقای بهروز فروتن و دکتر محمود احمدپور داریانی عضو هیئت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران که بر این مجموعه کتابها نظارت علمی می نمایند و از سال ۷۶ در محضر ایشان شاگردی نمودم و درسهای بسیاری را از ایشان آموختم یاد و تشکر نمایم.
امید است این کتاب ارزشمند که حاصل سالها تلاش مدیران کارآفرینی ایران عزیز می باشد مورد توجه و استفاده تمامی دانشجویان این رشته، مدیران، کارآفرینان و مسئولین مملکتی قرار گیرد.

رضا یادگاری- مهشید سنایی فرد
ایران- تهران-۱۳۹۳

لنت پارس از آغاز تا امروز

مجتمع کارخانجات تولیدی صنعتی لنت پارس، به مساحت ۰۰۰/ ۱۰۰ مترمربع و ظرفیت بالقوه تولید بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/ ۴۰ قطعه انواع قطعات اصطکاکی در سال و تنوع محصول گسترده، بعنوان بزرگترین کارخانه تولید لنت ترمز در خاورمیانه شناخته می شود. این مجموعه با حدود ۳۰ سال تجربه تولید و بهره گیری از فن آوری روز و تکنولوژی و ماشین آلات تمام اتوماتیک و استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه از منابع معتبر جهانی و همچنین تبادل اطلاعات و ارتباط نزدیک و مستمر با منابع تولید علم و تحقیق و توسعه بین المللی، محصولات خود را، تولید و عرضه می نماید و سالهاست که به عنوان واحد کیفی نمونه از سوی سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و وزارت محترم صنایع معرفی شده است. تولیدات این مجتمع شامل انواع لنت ترمز دیسکی و کفشکی مناسب انواع خودروهای سواری، کامیون و کامیونت، واگنهای ریلی، باری و مسافری به خصوص مترو، ماشین آلات صنعتی، راه سازی و حفاری و لنت ترمز انواع موتورسیکلت می باشد.
در سالهای:
۱۳۶۰: دریافت پروانه تاسیس و شروع به ساخت فاز اول کارخانه لنت پارس واقع در منطقه صنعتی شهرستان کاشان در زمینی به مساحت ۱۲۰۰۰ متر مربع.
۱۳۶۲: آغاز فعالیت شرکت تولیدی و صنعتی لنت پارس با بهرگیری از تکنولوژی و ماشین
آلات کانادایی.
۱۳۶۴: تولید اولین لنت ترمزهای دیسکی جهت خودروهای موجود در بازار ایران.
۱۳۶۵: دریافت پروانه بهره برداری از وزارت محترم صنایع.
۱۳۶۶: شکل گیری واحد R&D و تجهیز آزمایشگاه.
۱۳۶۶: آغاز همکاری با موسسه محترم استاندارد در تدوین و ویرایش آیین نامه استاندارد ۵۸۶ مربوطه به لنت ترمز.
۱۳۶۷: توسعه تنوع تولید لنت ترمز دیسکی به بیش از ۵۰۰ قلم انواع لنت ترمزهای خودروهای سبک و سنگین.
۱۳۶۹: ورود به بازار دیگر کشورها و شروع صادرات محصولات تولیدی این شرکت.
۱۳۷۰: حذف کامل مواد آلاینده از فرمولاسیون و معرفی بعنوان نخستین تولید کننده لنت ترمز فاقد آزبست در ایران.
۱۳۷۱: آغاز تحقیق و توسعه جهت تولید قطعات اصطکاکی واگن های ریلی.
۱۳۷۲: عقد اولین قرارداد تولید لنت ترمز و واگن های باری.
۱۳۷۳: اخذ گواهینامه مدیریت تضمین کیفیت (ISO 9002) از موسسه SGS سوئیس
۱۳۷۴: دریافت گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه اکرودیته از سوی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران.
۱۳۷۶: اخذ گواهینامه مدیریت تضمین کیفیت (ISO 9002) از موسسه SGS سوئیس
۱۳۷۷: عقد اولین قرارداد لنت ترمز قطارهای مسافری.
۱۳۷۸: اخذ گواهینامه مدیریت محیط زیست ISO 14001 بعنوان اولین تولید کننده لنت ترمز فاقد آزبست در ایران از موسسه SGS سوئیس.
۱۳۷۹: ارتقاء تکنولوژی تولید، با تجهیز کارخانه به ماشین آلات مدرن و تمام اتوماتیک اتریشی و آلمانی.
۱۳۷۹: تاسیس و راه اندازی خط تولید لنت ترمز های کاسه ای–کفشکی یا درام بنام جهان ترمز.
۱۳۸۰: اخذ گواهینامه مدیریت تضمین کیفیت بر اساس استاندارد QS- 9000 و DIN ISO 90002 ازشرکت RWTUV آلمان. تدوین و ویرایش استاندارد لنت ترمز با همکاری موسسه استاندارد ایران استقرارآزمایشگاه اکرودیته.
۱۳۸۲: معرفی و تقدیربه عنوان واحد کیفی نمونه کشوری از سوی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران.
۱۳۸۴: استقرار سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه بر اساس استانداردISO /IEC 17025
۱۳۸۴: دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2000 از موسسه DQS آلمان
۱۳۸۵: انعقاد اولین قرارداد تولید لنت ترمز مترو در ایران
۱۳۸۵: اخذ تاییدیه وگواهی کیفی بر اساس استاندارد ECE R90 از موسسه TUV آلمان.
۱۳۸۵: دریافت نشانE1از موسسه استاندارد و کنترل کیفیت آلمان.
۱۳۸۵: اخذ مجوز مرغوبیت از موسسه حمل و نقل و ترافیک شرکت آلمانی.
۱۳۸۶: افتتاح فاز جدید به عنوان (کویرکاشان) به عنوان تولید کننده لنت ترمزOEM.
۱۳۸۸: اخذ تاییدیه سیستم مدیریت کیفیت ISO/TS16949 از موسسه DQS آلمان.
۱۳۹۰: دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 از نظام تایید صلاحیت ایران (IAS) برای آزمایشگاه اکرودیته شرکت لنت پارس.
۱۳۹۱: تمدید گواهینامه های سیستم مدیریت کیفیت ISO9001-2008و ISO/TS 16949-2009 از موسسه DQS آلمان.
۱۳۹۱: اخذ گرید A سیستم مدیریت کیفیت از شرکت ایساکو.
۱۳۹۲: اخذ گرید A سیستم مدیریت کیفیت و تایید کیفیت ممتاز محصولات از شرکت مگاموتور(تامین کننده قطعات خط تولید سایپا).
۱۳۹۲: انتخاب شده بعنوان تامین کننده برتر شرکت خودروسازی سایپا (مگاموتور).
هم چنین انتخاب بعنوان تولید کننده برتر کشوری از سوی سازمان ملی استاندارد ایران در طی سالیان متمادی.

ویژگی های محصولات شرکت لنت ترمز پارس

 • همواره پیشگام در استفاده از فرمولاسیون و تکنولوژی مدرن دنیا
 • قابلیت ترمزگیری سریع و به موقع متناسب با شتاب خودرو و وضعیت جاده ها
 • سازگار با محیط زیست
 • عمر مفید طولانی
 • ممانعت از هرگونه صدای ناهنجار در هنگام ترمز گیری
 • مانع از خوردگی و آسیب به دیسک چرخ
 • مقاوم در دشوارترین شرایط اقلیمی
 • ایجاد احساس نرمی پدال در زیر پای راننده در هنگام ترمزگیری

ازاینکه زندگی تان به پایان برسد نهراسید،
از آن بترسید که زندگی را هیچگاه آغاز نکنید.

نظرات کاربران درباره کتاب کارآفرینی به شیوه سیدعلی لاجوردی