فیدیبو نماینده قانونی دانشگاه امام صادق (ع) و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب فمینیسم در سازمان و مدیریت
درنگی مبناگرانه از منظر اسلامی

نسخه الکترونیک کتاب فمینیسم در سازمان و مدیریت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب فمینیسم در سازمان و مدیریت

بسیاری فمینیسم را معادل نهضت زنان در غرب می‌دانند با این‌حال برخی از جنبش‌های زنان در غرب از به‌کارگیری این اصطلاح برای خود ابا دارند چرا که این اصطلاح یا مکتب را واجد چیزهایی می‌دانند که بیان‌گر خواسته آنها نیست. این پدیده نیز مانند بسیاری دیگر از مسائل مهم اجتماعی در تعریف دقیق با مشکل روبه‌روست. فمینیسم را می‌توان واکنش زن غربی مدرن، در برابر فرهنگ به‌جای مانده از عصر سنت‌گرایی اروپا دانست. این نهضت از یک‌سو، ریشه در مفاهیم جدید عصر روشنگری، در حوزه فلسفه و علوم اجتماعی، از جمله اومانیسم، سکولاریسم، تساوی، حقوق بشر و آزادی‌های اجتماعی دارد و از سویی وامدار موج تحول‌گرایی اجتماعی و سیاسی است . برخی دیگر از نویسندگان، فمینیسم را به‌طور کلی تلاشی برای افزایش توانایی‌ها و قدرت زنان معرفی می‌کنند.
فمینیسم در میان ایسم‌های اجتماعی موجود در عرصه اندیشه مدرن، از ویژگی‌های خاصی برخوردار است. این مکتب در موضوع، مسئله و گاه حتی متفکران خویش به یک جنس خاص یعنی زنان توجه کرده است و بر این اساس می‌توان مبنای تمایز و تبعیض را در این ایسم اجتماعی، زن بودن یا نبودن در نظر گرفت. البته فمینیسم همانند دیگر ایسم‌های اجتماعی همچون لیبرالیسم، مارکسیسم و... نیست، چرا که به لحاظ مسئله و موضوع خود تا حدودی محدودتر از دیگر ایسم‌های اجتماعی عمل کرده است. همین باعث شده است که برخی از متفکران، از اینکه حقیقتاً موضوع مطالعات فمینیستی چیست سؤال به میان آورند البته به‌مرور زمان، فمینیست‌ها به گسترش موضوع خود در عین حفظ علایق و تمایلات زنانه دست زده‌اند. به ‌این‌ ترتیب است که فمینیسم در هنر، اقتصاد، فرهنگ، سیاست و دیگر عرصه‌های فکری و زندگی اجتماعی نیز وارد شده است.


  • ناشر: دانشگاه امام صادق (ع) - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 3 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۹۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب فمینیسم در سازمان و مدیریت در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب فمینیسم در سازمان و مدیریت

با سلام و احترام لطفا اسامی نویسندگان را براساس روی جلد کتاب اصلاح فرمایید. متشکرم
در 2 هفته پیش توسط