فیدیبو نماینده قانونی راشین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب قورباغه را قورت بده !

کتاب قورباغه را قورت بده !
۲۱ روش عالی غلبه بر تنبلی و انجام بيشترين كار در كمترين زمان

نسخه الکترونیک کتاب قورباغه را قورت بده ! به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب قورباغه را قورت بده !

***انتشارات راشین دارای مجوز از برایان تریسی برای ترجمه و انتشار کلیه کتابهای او به زبان فارسی است.*** شما فقط از یک راه می‌توانید وقت و زندگی‌تان را تحت کنترل در‌آورید و آن هم تغییر دادن روش فکر کردن، کار کردن و نحوه روبرو شدن با سیل بی‌پایان کارهایی است که هر روز بر سرتان می‌ریزد. میزان تحت کنترل در آوردن کارها و فعالیت‌هایتان بستگی به این دارد که تا چه حد بتوانید انجام بعضی از کارها را متوقف کنید و به‌جای آن وقت بیشتری را صرف فعالیت‌هایی کنید که واقعاً می‌توانند در زندگی‌تان تحول ایجاد کنند. مطالبی که در این کتاب مطرح می‌شود بسته به میزان دانش و تجربه شما برایتان آشنا به نظر خواهد رسید. این کتاب مطالب مورد ‌نظر را به سطح بالاتری از آگاهی شما منتقل خواهد کرد. وقتی این روش‌ها و تکنیک‌ها را مدام به‌کار بگیرید، طوری که تبدیل به عادت شوند، آن‌وقت می‌توانید جریان زندگی خود را به نحوی بسیار مثبت تغییر دهید.

ادامه...
  • ناشر راشین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.74 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۲۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب قورباغه را قورت بده !

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیشگفتار نویسنده

از اینکه این کتاب را برای مطالعه دردست گرفته اید متشکرم. امیدوارم ایده هایی که در این کتاب مطرح می شود همانطور که توانسته است به من و هزاران نفر دیگر کمک کند برای شما نیز مفید باشد. در واقع امیدوارم این کتاب بتواند زندگی شما را برای همیشه دگرگون کند.
انسان هیچوقت برای انجام تمام کارهایی که باید انجام بدهد فرصت کافی ندارد. همه ما، به معنای واقعی کلمه، در انبوه کارها، مسئولیت های فردی، پروژه ها، روزنامه ها و مجله های زیادی که باید بخوانیم و کتاب هایی که روی هم انبار شده اند تا یک روز، به محض اینکه فرصتش را پیدا کردیم، به سراغ آنها برویم غرق شده ایم.
اما واقعیت این است که هیچوقت نمی توانید عقب افتادگی ها را جبران کنید و از کارهایتان جلو بیافتید. هرگز نمی توانید آنقدر از کارها پیشی بگیرید که بتوانید تمام آن کتاب ها و نشریه ها را بخوانید و به تفریحاتی که همیشه آرزویش را داشته اید هم بپردازید.
در ضمن این فکر را از ذهنتان بیرون کنید که بتوانید با بالا بردن بهره وری خود مشکلاتی را که در زمینه مدیریت زمان دارید حل کنید. هر قدر هم که روی تکنیک های بهره وری فردی مسلط شوید، صرف نظر از اینکه چقدر وقت دارید، به هر حال همیشه کارها بیشتر از آن است که بتوانید به همه آنها برسید.
شما فقط از یک راه می توانید وقت و زندگی تان را تحت کنترل در آورید و آن هم تغییر دادن روش فکر کردن، کار کردن و نحوه روبرو شدن با سیل بی پایان کارهایی است که هر روز بر سرتان می ریزد. میزان تحت کنترل در آوردن کارها و فعالیت هایتان بستگی به این دارد که تا چه حد بتوانید انجام بعضی از کارها را متوقف کنید و به جای آن وقت بیشتری را صرف فعالیت هایی کنید که واقعاً می توانند در زندگی تان تحول ایجاد کنند.
من بیش از سی سال است که به مطالعه مدیریت زمان مشغولم و کارهای کسانی را که در این زمینه تخصص دارند عمیقاً مطالعه کرده ام. از متخصصینی مانند پیتِر دراکر، اَلِک مَکنزی، آلِن لاکین، استیون کاوی و بسیاری از افراد دیگر، صدها کتاب و هزاران مقاله در زمینه اثر بخشی و کارایی فردی خوانده ام و این کتاب نتیجه آنهاست.
هر وقت با ایده خوبی مواجه شده ام آن را در زندگی شخصی و شغلی خودم امتحان کرده ام و اگر نتیجه بخش بوده آن را در گفته ها و سمینارهایم به دیگران آموزش داده ام.
گالیله می گوید: «شما نمی توانید به یک نفر چیزی را که خودش از قبل نمی داند یاد بدهید. فقط می توانید او را از آنچه می داند باخبر و آگاه کنید.»
مطالبی که در این کتاب مطرح می شود بسته به میزان دانش و تجربه شما برایتان آشنا به نظر خواهد رسید. این کتاب مطالب مورد نظر را به سطح بالاتری از آگاهی شما منتقل خواهد کرد. وقتی این روش ها و تکنیک ها را مدام به کار بگیرید، طوری که تبدیل به عادت شوند، آن وقت می توانید جریان زندگی خود را به نحوی بسیار مثبت تغییر دهید.

تاثیر عمیق نوشتن هدف ها

اجازه بدهید مختصری در باره خودم و دلیل های نوشتن این کتاب برایتان بگویم.
من در آغاز زندگی به جز داشتن یک ذهن کنجکاو از مزایای چندانی بهره مند نبودم. در مدرسه درس نمی خواندم و شاگرد ضعیفی بودم و دست آخر هم ترک تحصیل کردم. سال ها به کارگری مشغول بودم و آینده امیدبخشی را در پیش روی خود نمی دیدم.
در جوانی در یک کشتی باربری کاری پیدا کردم و رفتم تا دنیا را ببینم. مدت هشت سال سفر کردم و کار کردم. آنقدر سفر کردم تا اینکه نهایتاً بیش از هشتاد کشور را در پنج قاره جهان دیدم.
وقتی دیگر نتوانستم کار یدی پیدا کنم به سراغ فروشندگی رفتم. از این خانه به آن خانه می رفتم و با درصد معینی که از فروش کالاها نصیبم می شد گذران زندگی می کردم. مدت ها درگیر فروش اجناس مختلف بودم تا اینکه یک روز به اطرافم نگاه کردم و از خودم پرسیدم: «چرا دیگران از من موفق ترند؟»
آن وقت دست به کاری زدم که زندگی مرا از این رو به آن رو کرد. به سراغ فروشندگان موفق رفتم و از آنها پرسیدم که چطور کار می کنند. آنها به من گفتند که چه کار می کنند و من هم به توصیه هایشان عمل کردم و فروشم بالا رفت. نهایتاً آنقدر پیشرفت کردم تا تبدیل به یک مدیر فروش شدم. در کار مدیریت فروش هم از همان استراتژی پیروی کردم، یعنی به سراغ مدیران فروش موفق رفتم، یاد گرفتم آنها چطور کار می کنند که به چنین نتایج بزرگی دست پیدا می کنند و آن وقت خودم هم همان طور کار کردم.
این جریان یادگیری و به کارگیری آنچه یاد می گرفتم زندگی مرا دگرگون کرد. هنوز هم مبهوت هستم که این کار چقدر ساده و بدیهی است. فقط کافی است یاد بگیری که افراد موفق چه کار می کنند و آن وقت خودت هم همان کارها بکنی تا به همان نتایج برسی. «یاد گرفتن از متخصصین»؛ واقعاً چه ایده جالبی!

موفقیت قابل پیش بینی است

مطلب خیلی ساده است. عملکرد بعضی افراد بهتر از دیگران است چون کارهای به خصوصی را به روش متفاوتی انجام می دهند. در واقع کارهای درست را با روش درست انجام می دهند، به خصوص اینکه از وقت شان به نحوی بسیار بسیار بهتر از افراد عادی استفاده می کنند.
به خاطر تجربیات ناموفقی که در زندگی داشتم یک نوع احساس ضعف و عدم کارایی در من شکل گرفته بود. در این مخمصه ذهنی گرفتار شده بودم که فکر می کردم کسانی که بهتر از من عمل می کنند واقعاً بهتر از من هستند. اما با گذشت زمان، وقتی از نزدیک با افراد موفق آشنا شدم فهمیدم این فکر ضرورتاً درست نیست. آنها فقط کارها را با روش های دیگری انجام می دهند و منطقی است که روش هایی را که آنها یاد گرفته اند من هم می توانم یاد بگیرم.
درک این نکته برای من حکم یک مکاشفه را داشت و من از این کشف هم مبهوت شدم و هم هیجان زده. هنوز هم هستم. فهمیدم که می توانم زندگی ام را تغییر دهم و می توانم تقریباً به هر هدفی که برای خودم تعیین کنم برسم، به شرط اینکه ببینم کسانی که در آن زمینه موفق هستند چه می کنند و سپس من هم همان کارها را انجام دهم تا نهایتاً به همان نتایجی که آنها به دست آورده اند برسم.
ظرف مدت یک سال پس از شروع کارم در زمینه فروش تبدیل به یک فروشنده طراز اول شدم. یک سال بعد، مدیر فروش شدم و یک سال بعد، یعنی مجموعاً ظرف سه سال، توانستم تبدیل به مدیر عاملی شوم که ۹۵ نفر نماینده فروش در شش کشور زیر دستش کار می کردند. آن موقع بیست و پنج سالم بود.
از آن موقع بیست و دو شغل مختلف را تجربه کردم، چندین شرکت را تاسیس و راه اندازی کردم و از یک دانشگاه معتبر در رشته مدیریت بازرگانی فارغ التحصیل شدم. همچنین توانستم زبان های فرانسه، آلمانی و اسپانیایی را یاد بگیرم و به عنوان سخنران، مربی و مشاور با بیش از ۱۰۰۰ کمپانی همکاری کنم. در حال حاضر سالانه برای بیش از ۲۵۰۰۰۰ نفر سخنرانی می کنم و سمینارهایی برگزار می کنم که گاهی ۲۰۰۰۰ نفر شرکت کننده دارند.

یک حقیقت ساده

در طول سوابق کار ی ام یک حقیقت ساده را دریافته ام. کلید دست یابی به موفقیت بزرگ، پیروزی، احترام، مقام و خوشبختی در زندگی این است که بتوانی ذهنت را تمام و کمال روی مهم ترین کار یا هدفی که داری متمرکز کنی، آن را درست انجام دهی و تا آن را تمام نکرده ای دست از کار نکشی. این بینشِ کلیدی در واقع قلب و روح این کتاب است.
این کتاب نوشته شده است تا به شما نشان بدهد چطور در کارهایتان سریع تر پیش بروید و زندگی شخصی خود را با انگیزه بیشتری به پیش ببرید. صفحاتی که در پیش رو دارید شامل بیست و یک اصل است که درمجموع قدرتمندترین اصولی است که تاکنون در زمینه کارایی فردی کشف کرده ام.
روش ها، تکنیک ها و استراتژی هایی که ارائه می شوند کاربردی، اثبات شده و بسیار سریع تاثیرگذار هستند. در این کتاب برای صرفه جویی در وقت از توضیحات گوناگون روانشناختی و عاطفی در مورد تنبلی یا به تعویق انداختن کارها و ضعف در مدیریت زمان خودداری شده است و از مقدمه چینی های طولانی در مورد مباحث نظری و اصول و روش تحقیق خبری نیست. آنچه در اینجا می آموزید روش های مشخصی است که می توانید بلافاصله به کار بگیرید تا سریع تر به نتایج بهتری برسید.
هر ایده ای که در این کتاب عنوان می شود روی بالا بردن بهره وری، عملکرد و بازده کاری شما متمرکز شده است تا ارزش و اعتبارتان را در هر کاری که می کنید بیشتر کند. شما می توانید بسیاری از این ایده ها را در زندگی خصوصی خود نیز به کار بگیرید.
هر کدام از این روش ها و تکنیک های بیست و یک گانه به خودی خود کامل و ضروری است. یک استراتژی ممکن است برای موفقیت در یک کار موثر باشد و یک استراتژی دیگر را می شود برای کار دیگری استفاده کرد. روی هم رفته، این بیست و یک ایده برای کارایی فردی مثل غذاهای آماده ای هستند که می توانید از آنها در هر زمانی و با هر ترتیبِ اهمیتی که با شرایط شما مناسب باشد استفاده کنید.
کلید موفقیت عمل کردن است. این اصول برای رسیدن به پیشرفت ها و نتایج سریع و قابل پیش بینی نتیجه بخش هستند. هر چقدر سریع تر آنها را یاد بگیرید و به کار ببندید، مسلماً در حرفه تان سریع تر پیشرفت خواهید کرد.
برای انجام کارها و موفقیت هیچ محدودیتی ندارید، به شرطی که یاد بگیرید چطور «قورباغه را قورت بدهید».

برایان تریسی
سولانابیچ، کالیفرنیا
اکتبر ۲۰۰۶

مقدمه: قورباغه را قورت بده!

عصر حاضر برای زندگی کردن دوران فوق العاده ای است. در هیچ زمانی تا این حد امکانات و فرصت های گوناگون برای دست یابی به بیشترین اهداف وجود نداشته. شاید به این دلیل که در هیچ دورانی از تاریخ به این اندازه انتخاب های مختلف پیش روی انسان نبوده است. امروزه آنقدر کارهای خوب و جالب برای انجام دادن وجود دارد که می شود گفت عامل تعیین کننده موفقیت شما در زندگی توانایی تصمیم گیری و انتخاب از میان آنهاست.

ضرورت انتخاب

با این اوصاف، در این زمان، بیش از هر زمان دیگری در گذشته، توانایی شما در تعیین مهم ترین کارهایی که باید شروع کنید و سریع به اتمام برسانید به احتمال زیاد بیش از هر توانایی یا مهارت دیگری در موفقیت شما نقش دارد.
یک انسان معمولی اگر بتواند این عادت را در خود ایجاد کند که کارهای خود را به طور واضح اولویت بندی کند و کارهای مهم را فوراً انجام دهد، می تواند از یک نابغه که زیاد حرف می زند و نقشه های عالی می کشد اما کمتر کاری را به انجام می رساند پیشی بگیرد.

چرا قورباغه؟

مارک تواین گفته است: «اگر اولین کاری که باید هر روز صبح انجام بدهی این باشد که قورباغه زنده ای را قورت بدهی، در بقیه روز خیالت راحت است که سخت ترین و بدترین کاری را که ممکن است در تمام روز برایت پیش بیاید انجام داده ای.»
***
اولین قانون قورت دادن قورباغه:
اگر قرار است دو تا قورباغه را بخوری، اول آن یکی را که زشت تر است بخور!
***
«قورباغه» شما در واقع بزرگ ترین و مهم ترین کاری است که باید انجام بدهید. همان کاری که اگر الآن فکری به حالش نکنید، به احتمال زیاد همین طور انجام آن را به تعویق خواهید انداخت. ضمناً کار مورد نظر همان کاری است که انجام آن در حال حاضر می تواند بیشترین تاثیر مثبت را در زندگی شما بگذارد.
منظور این است که اگر باید دو کار مهم را انجام دهید، اول کاری را که بزرگ تر، سخت تر و مهم تر است انجام دهید. خود را موظف کنید که بلافاصله دست به کار شوید و آنقدر مداومت به خرج دهید تا کار مهم را تمام کنید، پیش از آنکه کار دیگری را شروع کنید.
به این کار مثل یک «امتحان» فکر کنید و آن را یک مبارزه فردی فرض کنید. در برابر این وسوسه که اول کارهای آسان تر را انجام دهید مقاومت کنید. مدام به خودتان یادآوری کنید که مهم ترین تصمیمی که هر روز می گیرید این است که اول چه کاری را انجام دهید و بعد از آن به چه کاری مشغول شوید، البته به شرط اینکه کار اول را تمام کنید.
***
دومین قانون قورت دادن قورباغه:
اگر قرار است قورباغه زنده ای را بخوری، هیچ فایده ای ندارد که همین طور بنشینی و فقط به آن زل بزنی.
***
کلید رسیدن به سطوح عالی کارایی و بهره وری این است که این عادت را برای همیشه در خود ایجاد کنید که هر روز صبح اول از همه سراغ مهم ترین کار بروید. باید در زندگی این عادت را در خود ایجاد کنید که هر روز قبل از انجام هر کاری اول قورباغه خود را قورت بدهید، بدون آنکه معطل کنید.

فوراً اقدام کنید

مطالعه و بررسی هر چه بیشتر در مورد مردان و زنانی که درآمد بیشتری داشته و سریع تر پیشرفت کرده اند نشان می دهد که ویژگی «عمل گرایی» بارزترین و پایدارترین رفتاری است که آنها در هر کاری از خود نشان می دهند. افراد موفق و موثر کسانی هستند که مستقیماً سراغ کارهای اصلی شان می روند و خود را موظف می کنند تا به طور مداوم و بدون آنکه ذهن شان منحرف شود به انجام آن کارها ادامه دهند تا آنها را به اتمام برسانند.
در دنیا، و به خصوص در دنیای کار، افراد برای رسیدن به نتایج معین و قابل اندازه گیری دستمزد می گیرند و ارتقاء مقام پیدا می کنند. شما برای انجام خدمات ارزشمند و به ویژه خدماتی که از شما خواسته می شود پول می گیرید.
«ضعف در عمل» یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که امروزه در سازمان ها به چشم می خورد. بسیاری از مردم «مشغله داشتن» را با «کار کردن» اشتباه می گیرند. این قبیل افراد مدام حرف می زنند، مرتب جلسه تشکیل می دهند و برنامه های فوق العاده ای را طرح ریزی می کنند اما در نهایت کار مفیدی انجام نمی دهند و به نتایج مطلوب نمی رسند.

عادت های موفقیت را در خود ایجاد کنید

موفقیت شما در زندگی و کار بستگی به عادت های مختلفی دارد که به مرور زمان کسب می کنید، عادت اولویت بندی کارها، غلبه بر تنبلی و مداومت در انجام مهم ترین وظایف، یک مهارت ذهنی و جسمی است. پس می توانید این کار را از طریق تمرین و تکرار مداوم یاد بگیرید و آنقدر این تمرین را ادامه دهید تا در ذهن ناخودآگاه شما نقش ببندد و به یکی از رفتارهای عادی شما تبدیل شود. وقتی این رفتار تبدیل به عادت شود، به آسانی و به طور خودکار آن را انجام خواهید داد.
عادت شروع و تمام کردن کارهای مهم پاداش فوری و دائمی دارد. انسان از نظر ذهنی و عاطفی طوری طرح ریزی شده است که موفقیت در تمام کردن کارها به او احساس خوب و مثبتی می دهد، او را خوشحال می کند و در او احساس پیروزی ایجاد می کند.
هر وقت از عهده کاری، چه کوچک و چه بزرگ، برمی آیید موجی از انرژی، شور و شوق و اعتماد به نفس در خود احساس می کنید. هرچقدر این کار مهم تر باشد، هم در وجود خودتان و هم در دنیای پیرامون تان شادی، اعتماد به نفس و قدرت بیشتری احساس می کنید.
تمام کردن یک کار مهم موجب ترشح اِندورفین هایی در مغز می شود که به انسان یک احساس سرمستی طبیعی می دهد. بالا رفتن میزان این مواد مخدر طبیعی که از تمام کردن کارها ناشی می شود احساس مثبت، خلاق و باشخصیت بودن را در شما افزایش می دهد و اعتماد به نفس تان را بالا می برد.

در خودتان اعتیاد مثبت ایجاد کنید

یکی از به اصطلاح بزرگ ترین رازهای موفقیت این است که شما واقعاً می توانید در خودتان یک «اعتیاد مثبت» نسبت به این اِندورفین ها و احساس اطمینان، قابلیت و اعتماد به نفس ناشی از آنها ایجاد کنید. وقتی این اعتیاد را در خود ایجاد کردید، آن وقت بدون اینکه حتی درباره آن فکر کنید زندگی خود را به نحوی سروسامان خواهید داد که بتوانید مدام کارها و پروژه های بزرگ تری را آغاز کنید و به انجام برسانید. شما در واقع به نحوی بسیار مثبت به موفقیت و تشریک مساعی معتاد می شوید.
یکی از راه های رسیدن به یک زندگی عالی، به موفقیت در کار و به رضایت کامل از خود این است که بتوانید عادت شروع کردن و تمام کردن کارهای مهم را در خودتان ایجاد کنید. وقتی به این مرحله برسید، این عادت چنان نیرومند می شود که به پایان رساندن کارهای مهم را آسان تر از رها کردن آنها خواهید دید.

هیچ راه میان بری نیست

شاید این لطیفه را شنیده باشید که مردی در یکی از خیابان های نیویورک از موسیقیدانی می پرسد: «چطور می تونم خودمو به تالار کارنِگی برسونم؟» و موسیقی دان جواب می دهد: «با تمرین، آقا، با تمرین.»
تمرین، کلید تسلط بر هر مهارتی است. خوشبختانه ذهن شما مثل یک ماهیچه عمل می کند. هر چقدر بیشتر از آن استفاده کنید، قوی تر می شود و قابلیت بیشتری پیدا می کند. با تمرین می توانید هر رفتار یا مهارتی را که دوست دارید یا ضروری می دانید در خودتان بپرورانید.

سه ویژگی اساسی برای ایجاد عادت های جدید

برای ایجاد عادتِ توجه و تمرکز روی مهم ترین کارها به سه ویژگی اساسی نیاز دارید که هر سه را می شود یاد گرفت. این سه ویژگی، «تصمیم گیری»، «انضباط» و «اراده» هستند.
اول از همه باید تصمیم بگیرید که عادت به انجام رساندن کارها را در خود بپرورانید. دوم اینکه باید خودتان را منضبط کنید تا اصول لازم برای ایجاد این عادت را آنقدر تمرین کنید تا بر آنها مسلط شوید و سوم اینکه باید هر کاری را که بر اساس این اصول انجام می دهید با استفاده از نیروی اراده تقویت کنید تا اینکه این عادت ثبات پیدا کند و به جزئی جدا نشدنی از شخصیت شما تبدیل شود.

خودتان را همان کسی مجسم کنید که دوست دارید باشید

برای اینکه به روند پیشرفت خود به سمت شخصیت مثمر ثمر، موثر و کارآمدی که می خواهید باشید سرعت بدهید یک روش ویژه وجود دارد. باید مدام به فواید و مزایای اهل عمل بودن، سریع کار کردن و تمرکز داشتن فکر کنید. خودتان را همان کسی تصور کنید که کارهای مهم را به سرعت، به خوبی و بدون توقف انجام می دهد.
تصویر ذهنی که از خودتان دارید تاثیر شگرفی روی رفتارتان می گذارد. خودتان را همان کسی مجسم کنید که می خواهید در آینده باشید. تصویر شما از خودتان یا به عبارت دیگر اینکه خودتان را از درون چگونه می بینید، تا حد زیادی تعیین کننده نحوه عملکرد شما در جهان بیرون است. تمام پیشرفت های زندگی بیرونی شما با پیشرفت های درونی، با بهبود تصویر ذهنی تان، شروع می شود.
توانایی شما برای یادگیری و پروراندن مهارت ها، عادت ها و قابلیت های جدید عملاً نامحدود است. وقتی از طریق تمرین و تکرار خودتان را عادت بدهید که بر تنبلی غلبه کنید و کارهای مهم را به سرعت انجام دهید، در شاهراه زندگی و کار وارد خط سرعت می شوید و به پیش می روید، درست مثل اینکه پایتان را روی پدال گاز فشار بدهید. بنا بر این:

قورباغه را قورت بده!

پیشگفتار مترجمین

بهتر است صادقانه اعتراف کنیم که در وهله نخست عنوان جذاب کتاب باعث شد که آن را برای ترجمه انتخاب کنیم. اما وقتی شروع به خواندن کتاب کردیم مطالب آن را بسیار جذاب تر از عنوان آن یافتیم. باور کردن این حرف که «خواندن این کتاب زندگی ما را از این رو به آن رو کرد» برای کسانی که کتاب را بخوانند و به دستورالعمل های آن واقعاً عمل کنند بسیار آسان خواهد بود. وقتی لیست هایی را که نویسنده گفته بود نوشتیم و مطابق برنامه زمان بندی شده ای که روش تهیه آن در کتاب توصیف شده است شروع به کار کردیم خیلی زود متوجه شدیم که داریم کار های بسیار مهم تری را در مدت زمان بسیار کمتری به انجام می رسانیم.
در نتیجه خرسندی و رضایتی که به خاطر احساس پیشرفت و موفقیت در زندگی خصوصی و شغلی خود پیدا کردیم با انگیزه بیشتری به کار ادامه دادیم و روش کار خود را طبق اصول و روشی که از همین کتاب یاد گرفته بودیم مرتب تصحیح و تکمیل کردیم. به این ترتیب کارایی ما باز هم بیشتر شد و در نتیجه به طور طبیعی در چرخه پیشرفت و موفقیت فزاینده قرار گرفتیم. در آمدمان بدون اغراق چند برابر شد، روابط فردی و اجتماعی مان بهبود پیدا کرد و توانستیم افق های جدیدی را در زمینه های شغلی، تحصیلی و معنوی پیش روی خود باز کنیم.
جزئیات مربوط به پیشرفت ها و موفقیت های ناشی از به کارگیری روش هایی که این کتاب آموزش می دهد برای هر کس بسته به اهدافی که برای خودش انتخاب می کند می تواند متفاوت باشد به همین دلیل فکر می کنیم در این پیشگفتار نباید به ذکر جزئیات بپردازیم. تنها باید بگوییم با نتایج ارزشمندی که از مطالعه این کتاب و به کارگیری روش های آن به دست آوردیم و با توجه به اینکه حرفه ما ترجمه، تالیف و انتشار کتاب است حقیقتاً بسیار خود خواهانه و حتی ناجوانمردانه بود اگر این شاهکار مدیریت زمان را ترجمه نمی کردیم و در اختیار شما قرار نمی دادیم.

اشرف رحمانی ـ کورش طارمی، بهار ۱۳۸۲

تقدیم به دختر فوق العاده ام کاترین، دختری شگفت انگیز با ذهنی حیرت آور و آینده ای درخشان در پیش رو.

برایان تریسی
***
ترجمه کتاب را به بهرام ایوب زاده و قلب بزرگ و مهربانش تقدیم می کنیم.

اشرف رحمانی ـ کورش طارمی

نظرات کاربران درباره کتاب قورباغه را قورت بده !

کاربردی ترین کتابی هست که در زمینه مدیریت زمان خوندم. با آقای قاضی در مورد ترجمه موافقم. من چند تا از ترجمه های این کتاب را با هم مقایسه کردم چون میخواستیم یک سری برای همکارهامون توی شرکت تهیه کنیم و بالاخره همین ترجمه رحمانی و طارمی را گرفتیم. این ترجمه غیر از اینکه از خود برایان تریسی مجوز داره از روی ویرایش جدیدتر کتاب اصلی ترجمه شده و آخرین تغییرات را داره. دیدم فیدیبو نسخه پی دی اف کتاب قورباغه را قورت بده مصور را هم گذاشته. اون هم کتاب خیلی جالبیه که تریسی با یک کاریکاتوریست با هم تهیه کردن و جکیده تمام مطالب را با تصویر نشون میده که خوب توی ذهن میشینه. خوندن این کتاب را به همه توصیه میکنم.
در 5 ماه پیش توسط نيما تهراني
این کتاب رو من بارها و بارها خوندم. همیشه دم دستمه. انتشارات راشین کتابای تریسی رو با مجوز تریسی چاپ میکنه. ترجمه ها عالی هستن و انتخاب کتابای تریسی هم خیلی خوبه. راشین اولین انتشاراتی هست که قورباغه را قورت بده رو منتشر کرد. ترجمه عنوان کتاب خیلی خلاقانه هست.
در 5 ماه پیش توسط سروش قاضی
خیلی عالی، نسخه صوتی رو بیشتر توصیه میکنم البته
در 1 ماه پیش توسط کسری
خوب
در 5 ماه پیش توسط 354...raj