فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کارآفرینان بزرگ و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب کارآفرینی به شیوه اصغر امینی

کتاب کارآفرینی به شیوه اصغر امینی
بنیانگذار گروه روشنایی گلنور

نسخه الکترونیک کتاب کارآفرینی به شیوه اصغر امینی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب کارآفرینی به شیوه اصغر امینی

مجموعه کارخانجات تولیدی و مجموعه های اداری گروه روشنایی گل نور (Golnoor Lighting Group) با نام تجاری GLG در استان اصفهان و تهران واقع شده اند. گروه روشنایی فوق از شرکت های تخصصی زیر تشکیل یافته است: * شرکت گل نور: بزرگ ترین تولید کننده انواع چراغ های خیابانی در ایران و خاورمیانه، تولید کننده سیستم های روشنایی و نیروگاه های خورشیدی * شرکت نورکار الکتریک: تولید کننده انواع نورافکن ها و چراغ های واترپروف، چراغها و تجهیزات ضد انفجار * شرکت پارس نور الکتریک: طراحی و ساخت انواع سازه های فلزی، برج ها و پایه های روشنایی * شرکت آرا الکترونیک پایا: تولید کننده لامپ های کم مصرف، ایگنیتور لامپ های بخار سدیم و متال هالید، انواع بالاست و تجهیزات الکترونیکی عضویت شرکت های فوق در قالب گروه روشنایی گل نور باعث شده است که این گروه بتواند پاسخگوی نیازهای انبوه پروژه های روشنایی در داخل و خارج کشور باشد. این گروه با برخورداری از مدیریتی کارآمد و کارآفرین، امکانات پیشرفته تولید انبوه و همچنین امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و فضای کاری مناسب توانسته است سهم چشمگیری از بازار داخلی در صنعت برق، روشنایی و نورپردازی را به خود اختصاص دهد. موفقیت های چشمگیر گروه روشنایی گل نور مهر تائیدی بر فعالیت های مستمر این گروه در ارتقای کیفیت محصولات و انجام طراحی های نوین مطابق با آخرین استانداردهای داخلی و بین المللی می باشد.

ادامه...
  • ناشر انتشارات کارآفرینان بزرگ
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.3 مگابایت
  • تعداد صفحات ۹۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب کارآفرینی به شیوه اصغر امینی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف

به نام خدا

روند شکل گیری تمدن بشری از گذشته تاکنون نشان می­دهد که دلیل اصلی و مشترک پیشرفت زندگی بشر در دوران­های مختلف تاریخ همواره عامل تغییر و تحول بوده که خود موجب دگرگونی های عظیم و گسترده­ای در تمامی ابعاد و جلوه­های زندگی انسان شده است و در آینده نیز بشر در انتظار تحولات شگرفی در کلیه ابعاد اقتصادی، اجتماعی و... است.
در دهه­های پایانی قرن بیستم با گذر از اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی و تحولات عظیمی که در تکنولوژی­های نوین رخ داد، جامعه عصر صنعتی به تدریج جای خود را به جامعه­ای داد که بر پایه دانش و اطلاعات استوار شده و آن را جامعه اطلاعاتی نام نهاده­اند.
اگر قبول کنیم که این گذر، گذری است که بازوها را تبدیل به مغزها می­کند یعنی جامعه صنعتی که اصالت آن ماده و انرژی بوده و از ترکیب منابعی مانند انرژی، ماده، سرمایه و نیروی انسانی به وجود می­آید، مدت زیادی طول می­کشید تا سرمایه گذاری به نتیجه برسد و حاصل آن در جامعه تقویت بنگاه­ها، کسب و کارها و در واقع ظهور ثروتمندان و کارآفرینانی بود که بعد از حدود چندین دهه شرکتهای خود را ایجاد نموده و صاحب ثروت می­شدند. اما در حوزه جامعه اطلاعاتی در فضای رخداد یک انقلاب مهم، الگوی کسب و کار جدید، افراد جدید، حوزه­های جدید، ثروتمندان جدید، سیاستهای جدید، استراتژی­هایی که منجر به توانا­سازی، توانمندسازی و ارزش آفرینی جدید می­شود، به وجود می­آید، یعنی الگوهای کسب و کار در جامعه اطلاعاتی مانند الگوهای کسب و کار قبل نیستند و ارزش آفرینی از طریق ترکیب منابع خدادادی نبوده، بلکه بر اساس دانایی و توانایی است که هر کسی بیشتر بتواند در یک حوزه خاص ارزش ایجاد نماید، باقی خواهد ماند.
وجود افراد کارآفرین در جامعه محدود به قشر خاصی از افراد با ویژگی­های روانی و ذهنی منحصر به فرد نیست. بلکه همه باید به نوعی در جامعه کارآفرین باشند و چنانچه در محدوده عمل خود به لایه­های کلان ملی دست یابند، قطعاً پیشتاز خواهند بود. بر این اساس هر کس در جامعه در عرصه خاصی می­تواند از این ویژگی بهره­مند شود، به شرط اینکه اساس برنامه­ریزی­های آموزشی و تعلیم و تربیت ملی بر این پایه استوار باشدکه نیروی انسانی کارآفرین به جامعه تحویل دهد.
شناسایی ویژگی­های کارآفرینان بزرگ یک کشور و معرفی الگوهای نقش که آنان در زندگی شغلی و شخصی خود­ به کار برده اند تا به قله­های موفقیت دست یابند می­تواند سایر افراد جامعه را که آرزوهای بزرگ در سر می­پرورانند و تنها به دنبال­ راه حل­ها می­گردند، هدایت نماید.
مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف در راستای این الگو سازی­ها در جامعه ایرانی با هدایت و همکاری در مجموعه کتابهای کارآفرینان بزرگ ایرانی که توسط آقای رضا یادگاری و خانم مهشید سنایی فرد، برای اولین بار در ایران به نگارش درآمده است، توان خود را به کار بسته است تا تمام آنچه را می­تواند با انتقال آنها به نسل جوان ایرانی از آنها نسلی توانمند و کارآفرین بسازد به منصه ظهور برساند.
امید است با بهره­گیری از این نوشتارهای ارزشمند گامی بلندتر به سوی ایرانی شکوفا و کارآفرین برداریم. انشاءالله

مهندس مجید دهبیدی پور
مدیر مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف

گل نور از آغاز تا امروز

گروه روشنایی گل نور"روشنایی زندگی شما"

این شعاری است که در تمامی بخش های بزرگترین شرکت تولید کننده چراغ های خیابانی و تجهیزات مرتبط در ایران و خاورمیانه مشاهده می کنید. به راستی نقش نور در زندگی ما چیست؟ شهر ما، خانه ما و محل کار ما بدون نور چگونه است؟ چرا نور باعث سرزندگی و پویایی می شود؟
نور در زندگی ایرانیان نقش موثری داشته است. نگاهی سریع به معماری بناهای قدیمی و نوع معماری شهرهای ایرانی نگاه ایرانیان را به روشنایی و هماهنگی آن با محیط (سازه ها و بناها) نشان می دهد. رواق ها، طاق ها، قوس ها، اُرسی ها و پنجره های مشبک و همچنین هزاران شاهکار دیگر در معماری ایرانی از جمله همین تاثیراتی است که نور در خلق فضاهای زندگی انسان ایرانی داشته است.
بدون هیچگونه درنگی می توان ادعا نمود که در زندگی روزانه ما نیازهای متنوع و گوناگونی در رابطه با نور و روشنایی وجود دارد. به کارگیری نور در محیط های بیرونی نظیر جاده ها و فضاهای شهری، محیط خانه، فضاهای داخلی، فضاهای صنعتی، محیط کار و به طور خلاصه به کارگیری نور در تمامی مکان ها، حکایت از نقش برجسته و اجتناب ناپذیر نور در همراهی با زندگی ما دارد. به عبارت دیگر ایجاد سیمای مطلوب شهری و زیبایی فضاهای عمومی، حیات شبانه شهری و ایجاد امنیت و آرامش بدون وجود نور و روشنایی میسر نیست.
برنامه ریزی و پاسخگویی به نیازهای یاد شده فوق در "صنعت و هنر روشنایی" ماموریت سازمانی گروهی است که با تکیه بر داشته های خود توانسته است در طی مدت زمانی کوتاه، از سال ۱۳۷۲ تاکنون جایگاه ممتازی در این صنعت در کشور و منطقه پیدا نماید. این گروه "گروه روشنایی گل نور" است که رابطه میان روشنایی و زندگی را در حرفه خود به کار گرفته است.
مجموعه کارخانجات تولیدی و مجموعه های اداری گروه روشنایی گل نور (Golnoor Lighting Group) با نام تجاری GLG در استان اصفهان و تهران واقع شده اند. گروه روشنایی فوق از شرکت های تخصصی زیر تشکیل یافته است:

* شرکت گل نور: بزرگ ترین تولید کننده انواع چراغ های خیابانی در ایران و خاورمیانه، تولید کننده سیستم های روشنایی و نیروگاه های خورشیدی
* شرکت نورکار الکتریک: تولید کننده انواع نورافکن ها و چراغ های واترپروف، چراغها و تجهیزات ضد انفجار
* شرکت پارس نور الکتریک: طراحی و ساخت انواع سازه های فلزی، برج ها و پایه های روشنایی
* شرکت آرا الکترونیک پایا: تولید کننده لامپ های کم مصرف، ایگنیتور لامپ های بخار سدیم و متال هالید، انواع بالاست و تجهیزات الکترونیکی
عضویت شرکت های فوق در قالب گروه روشنایی گل نور باعث شده است که این گروه بتواند پاسخگوی نیازهای انبوه پروژه های روشنایی در داخل و خارج کشور باشد. این گروه با برخورداری از مدیریتی کارآمد و کارآفرین، امکانات پیشرفته تولید انبوه و همچنین امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و فضای کاری مناسب توانسته است سهم چشمگیری از بازار داخلی در صنعت برق، روشنایی و نورپردازی را به خود اختصاص دهد.
موفقیت های چشمگیر گروه روشنایی گل نور مهر تائیدی بر فعالیت های مستمر این گروه در ارتقای کیفیت محصولات و انجام طراحی های نوین مطابق با آخرین استانداردهای داخلی و بین المللی می باشد.
با توجه به گستردگی و تنوع فعالیت های تخصصی و اجرایی، چندین دپارتمان تخصصی در گروه روشنایی گل نور راه اندازی گردیده که به شکل متمرکز و سازمان یافته به تحقیق و توسعه و ارائه خدمات فنی، مهندسی و بازرگانی می پردازند. اهداف اصلی از تشکیل این دپارتمان ها را می توان به صورت زیر بیان کرد:
- ایجاد ظرفیت های تخصصی و حرفه ای مورد نیاز کشور در صنعت روشنایی
- پاسخگویی سریع و به هنگام در مورد نیازهای پروژه های روشنایی و نورپردازی
- تمرکز هر چه بهتر بر داشته های گروه و استفاده بهینه از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری آن
- ایجاد یک نشان تجاری مطرح ایرانی در خاورمیانه
- به اشتراک گذاری و انتقال تجارب دپارتمان های تخصصی گل نور به مجامع علمی و دانشگاهی کشور

این دپارتمانها و حوزه تخصصی فعالیت های آنها عبارتند از:
- دپارتمان شهر و نور (outdoor lighting): طراحی و نمونه سازی انواع چراغ های خیابانی، نورافکن و چراغ های پارکی برای محیط های بیرونی
- دپارتمان تجهیز و نور: تجهیزات الکترونیکی مورد نیاز صنعت روشنایی، بالاست و...
- دپارتمان پترونور: تجهیزات ضد انفجار و روشنایی مورد نیاز شرکت های چهارگانه وزارت نفت و پیمانکاران بخش خصوصی
- دپارتمان گل نور سازه: طراحی و ساخت انواع پایه های چراغ های خیابانی و برج های روشنایی یک تکه و چند تکه، پایه های تزیینی و سازه های خاص
- دپارتمان گل نور سولار: طراحی، ساخت، تدارک کالا، تست و راه اندازی سیستم های روشنایی و نیروگاهی خورشیدی در مقیاس های گوناگون (سیستم های متصل به شبکه و مستقل از شبکه)
- دپارتمان طرح و نور (Architectural lighting): نورپردازی فضاهای شهری، آثار باستانی و... بر مبنای معماری شهری و استفاده از محصولات LED
- دپارتمان خانه و نور (Indoor lighting): طراحی و نمونه سازی انواع چراغ های داخلی برای محیط های اداری، آموزشی، فروشگاهی و خانگی بر پایه فناوری LED
- دپارتمان چراغ های خاص: طراحی و نمونه سازی و تست چراغ های روشنایی با کاربری خاص و حرفه ای
- دپارتمان گل نور سافت: طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای تخصصی مورد نیاز در صنعت روشنایی نظیر نرم افزار اتوماسیون روشنایی، نرم افزار های مونیتورینگ خورشیدی نرم افزار طراحی رفلکتور
در کنار این دپارتمان های تخصصی واحدهای زیر نیز به تکمیل فعالیت های گروه روشنایی گل نور می پردازند:
- آزمایشگاه های تخصصی
- واحد بازرگانی خارجی
- واحد مهندسی فروش و خدمات پس از فروش
- واحد فروش و بازرگانی داخلی
- واحد آموزش های تخصصی و آموزش های از راه دور
علاوه بر مجموعه های یاد شده مجموعه کارگاه های گروه شامل موارد زیر می باشند:
- کارگاه قالب سازی و ماشین کاری
- کارگاه تولید قطعات دایکاست
- کارگاه های چندگانه مونتاژ سریع
- کارگاه مدل سازی پیشرفته
- کارگاه پرسکاری
- کارگاه شستشو و رنگ

ویژگی های بارز گروه روشنایی گل نور

- بزرگ ترین تولید کننده انواع چراغ های خیابانی در ایران
- بزرگ ترین کارگاه تولید چراغ های outdoor در خاور میانه
- برخورداری از کامل ترین ماشین آلات تولید قطعات دایکست
- دارای آزمایشگاه آکرودیته جهت انجام آزمون مطابق با استاندارد، نظیر آزمون های فتومتری، آزمون های مکانیکی چراغ های روشنایی indoor و outdoor، آزمون های الکتریکی چراغ ها و تجهیزات الکتریکی وابسته، آزمون های لامپ های کم مصرف، آزمون های تجهیزات و سیستم های خورشیدی، آزمون های لامپ ها و لنزهای LED، آزمایشگاه های مجازی طراحی رفلکتور
- انجام صادرات به بیشتر از ۲۵ کشور
- برخورداری از شبکه فروش گسترده در تمامی استان های کشور
- برخورداری از دفاتر و نمایندگی های متعدد در خارج کشور
- تحقیق و توسعه متمرکز و ارائه حداقل ۱۰ محصول جدید در سال
- تدارک کالای برق و روشنایی در پروژه های وابسته به صنعت نفت، گاز و پتروشیمی
از مجموعه محصولات گروه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- چراغ های خیابانی
- چراغ های خیابانی LED
- چراغ های پارکی
- چراغ های پارکی LED
- سیستم های روشنایی خورشیدی
- جعبه های تقسیم صنعتی
- انواع پایه های چراغ های خیابانی، پارکی، بزرگراه ها
- پایه های چراغ های نورافکن و برج های روشنایی مرتفع تلسکوپی
- پایه های ترافیکی و دوربین
- پایه های تزئینی
- انواع پایه های خاص صنعت نفت
- نورافکن ها با توزیع نور متقارن و نامتقارن
- نورافکن های LED
- چرا غ های نواری LED
- چراغ های دفنی LED
- چراغ های سقفی LED
- پانل های LED
- چراغ های فلورسنت واترپروف پلی کربنات
- چراغ های فلورسنت با بدنه فلزی
- انواع لامپ های کم مصرف
- ایگنیتور لامپ های مختلف
- بالاست های الکترونیکی

افتخارات و تاییدیه ها

از آن جایی که پیشرفت روز افزون و تولید محصولاتی مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا از مهم ترین اهداف گروه روشنایی گل نور می باشد، مجموعه شرکت های عضو این گروه از بدو تاسیس موفق به عضویت در مجامع علمی و فنی مرتبط با حوزه صنعت برق، کسب افتخارات و دریافت لوح و تندیس های متعدد در جشنواره های مختلف و کسب گواهی های معتبر برای محصولات و فعالیت های خود شده اند که از جمله آن ها می توان به مواردی نظیر واحد صنعتی نمونه، برگزیده جشنواره کارآفرینی در بخش کار آفرینان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، برگزیده جشنواره مهندسی، دارنده عنوان برند برتر، واحد نمونه و کارآمد در صنایع برق و الکترونیک در جشنواره تولید ملی، لوح و تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان، لوح و تندیس صادر کننده برجسته استانی، لوح و تندیس صادر کننده نمونه کشوری، واحد نمونه تحقیق و توسعه، کارآفرین برگزیده استانی در بخش صنعت و ده ها عنوان و گواهی دیگر اشاره کرد.

نظرات کاربران درباره کتاب کارآفرینی به شیوه اصغر امینی