0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
ببخش و بگیر

معرفی، خرید و دانلود کتاب ببخش و بگیر

چرا و چگونه بخشنده ها به اوج موفقیت می رسند؟

نویسنده:
آدام گرنت
درباره ببخش و بگیر

انسان موجودی اجتماعی است و همواره در موقعیت‌های مختلف در ارتباط با سایرین است. کیفیت این روابط می‌تواند بر روند موفقیت تاثیر بگذارد. به همین دلیل، افراد نیازمند به کارگیری اصول رفتاری درست هستند تا به بهترین عملکرد‌شان در روابط کاری و اجتماعی‌شان دست یابند. اهمیت این تعاملات آنچنان در مسیر رشد و بالندگی افراد موثر است که علاوه بر این‌که فرد در زندگی‌‌ شخصی‌اش موفق می‌شود، جهان اطرافش را نیز به سمت موفقیت پیش می‌برد.

کتاب ببخش و بگیر، چرا و چگونه بخشنده‌ها به اوج موفقیت می‌رسند؟ اثری تحسین برانگیز و معتبر است که رفتار افراد با سبک‌های متقابل و متفاوت را در سه گروه گسترده دسته‌بندی می‌کند و نشان می‌دهد که هر سبك چگونه بر چشم اندازهای شخصی و حرفه‌ای شخص تأثیر می گذارد.

آدام گرنت در طول کتاب ببخش و بگیر، چرا و چگونه بخشنده‌ها به اوج موفقیت می‌رسند؟ با کمک تحقیقات تجربی و روایت خرده داستان‌ها، استدلال‌هایی قانع کننده  برای تبدیل شدن به انسانی بهترارائه می‌دهد.

about book image

درباره کتاب ببخش و بگیر، چرا و چگونه بخشنده‌ها به اوج موفقیت می‌رسند؟

کتاب ببخش و بگیر اثر آدام گرنت با نام اصلی Give and Take سال 2013 منتشر شده است. این کتاب در زمینه‌ی روان‌شناسی و موفقیت نوشته شده و راه‌کارهایی جدید و کاربردی برای حرکت به سمت موفقیت ارائه کرده است. آدام گرنت دراین کتاب علاوه‌ بر اشاره به عواملی نظیر انگیزه، سخت‌کوشی، استعداد و شانس، معتقد است در دنیای امروز موفقیت بستگی به نحوه و میزان تعاملات ما با سایرین دارد. نویسنده افراد را براساس تعاملات‌شان به سه دسته‌ی گیرندگان، بخشندگان و حساب‌گران تقسیم کرده و توضیح داده که هر یک از افراد در موقعیت‌های مختلف زندگی ممکن است یکی از این سبک‌ها را اجرا کنند.

گیرندگان، بخشندگان و حساب‌گران به روایت آدام گرنت

آدام گرنت طی کتاب ببخش و بگیر تجربه‌ و داستان‌های مختلفی را با خوانندگان کتابش به اشتراک می‌گذارد تا بر اهمیت ارتباط با دیگران تاکید کند. نویسنده علت اینکه چرا برخی از مردم در صدر نردبان موفقیت بالا می‌روند و برخی دیگر به پایین می‌ریزند را مرتبط با الگوی گیرندگان، بخشندگان و حساب‌گران می‌داند.

گرنت درباره‌ی این سه سبک از رفتار افراد در اجتماع می‌گوید :«بخشیدن، گرفتن و حساب‌گری سه سبک اساسی در تعامل‌های اجتماعی‌اند، ولی مرز بین آن‌ها قابل تغییر است. همین‌طور که نقش‌های شغلی و روابط مختلف را تجربه می‌کنید، شاید از یک سبک رفتاری در یک رابطه‌ی متقابل به سبک دیگری تغییر روش دهید. تعجبی ندارد که هنگام مذاکره بر سر میزان حقوق‌تان شخصیتی گیرنده داشته باشید، وقتی به کسی کم تجربه‌تر از خودتان چیزی آموزش می‌دهید بخشنده باشید و به هنگام سهیم کردن یک همکار در یک تخصص، مثل یک حساب‌گر عمل کنید. شواهد نشان می‌دهند که در محیط‌های کاری، بخش زیادی از مردم یک سبک اصلی را در رابطه‌ی متقابل دارند که نشان می‌دهد بیشتر اوقات با چه رویکردی به سراغ افراد می‌روند. و نقش این سبک اصلی در موفقیت ما به اندازه‌ی سخت‌کوشی، استعداد و شانس است.»

مروری بر فصل‌های کتاب ببخش و بگیر

کتاب ببخش و بگیر شامل نه فصل است که عبارتند از «تو نیکی می‌کن و در دجله انداز، که ایزد در بیابانت دهد باز»، «طاووس و پاندا»، «اثر موجی»، «پیدا کردن الماس در سنگ»، «قدرت ارتباط فروتنانه»، «هنر حفظ انگیزه»، «تغییرات بزرگ»، «تغییر آدم خسیس» و «ابراز وجود».

آدام گرنت طی این فصل‌ها علت موفقیت بخشنده‌ها را توضیح می‌دهد و معتقد است اگر یک فرد روابطش با دیگران بهتر باشد علاوه‌بر این که خود موفق‌تر است سبب رشد و پیشرفت یک سازمان نیز می‌شود. در این باره نویسنده در کتاب ببخش و بگیر می‌گوید :«برای درک اینکه چرا بخشنده‌ها بر بالای نردبان موفقیت تکیه می‌زنند، ماجراها و مطالعات شگفت‌انگیزی را بررسی می‌کنیم که روشن می‌کنند چگونه بخشیدن می‌تواند قدرتمندانه‌تر و کم خطرتر از آن چیزی باشد که بیشتر مردم باور دارند. در این مسیر، بخشنده‌های موفق در مشاغل متفاوت شامل مشاوران تخصصی، وکلا، پزشکان، مهندسان، فروشندگان، نویسندگان، کارآفرینان، حسابداران، مشاوران مالی و روسای هیئت‌های ورزشی را معرفی می‌کنم.»

سبک نوشتاری کتاب ببخش و بگیر، چرا و چگونه بخشنده‌ها به اوج موفقیت می‌رسند؟

کتاب ببخش و بگیر با لحنی صمیمانه و روان نوشته شده و خواننده به راحتی می‌تواند از نکات مفید آن بهره‌مند شود. گرنت از زبان خودش داستان‌ و تجربه‌های مفید را بیان می‌کند وسبک نوشتاری سبب شده خواننده با نویسنده احساس نزدیکی کند. همچنین در انتهای کتاب بخشی با نام «کارهایی برای تاثیرگذاری» نوشته شده است. در این بخش گرنت اصولی را مطرح می‌کند که با انجام آن‌ها می‌توان بخشندگی را در زندگی افزایش داد و بدون هیچ چشم‌داشت و منتی به کمک افراد رفت.

یکی از این راهکارهای عملی از نظر آدام گرنت این است :«بیشتر کمک بخواهید. اگر می‌خواهید دیگران بخشنده باشند، یکی از ساده‌ترین کارها این است که از آن‌ها درخواست کمک کنید. وقتی درخواست کمک می‌کنید، همیشه باری بر دوش دیگران اضافه نمی‌کنید. برخی‌ها بخشنده‌اند و با کمک خواستن، فرصتی برای‌شان ایجاد می‌کنید تا ارزش‌هایشان را بروز دهند و احساس ارزشمندی کنند. با درخواست انجام لطفی 5 دقیقه‌ای بار به نسبت کوچکی را روی دوش فرد دیگری می‌گذارید و اگر از یک حسابگر چنین چیزی بخواهید، روی این می‌توانید حساب کنید که فرصتی برای جبران خواهید داشت. وین و چریل بیکر می‌گویند افراد می‌توانند با درخواست کردن و کمک کردن جرقه‌‎‌ی چرخه‌ی جبران لطف را بزنند. با سخاوتمندی و بدون چشم داشت کمک کنید، ولی بارها هم برای چیزهایی که نیاز دارید درخواست کمک کنید.»

درباره آدام گرنت، نویسنده کتاب ببخش و بگیر

آدام گرنت Adam Grant نویسنده و روان‌شناس اهل آمریکا، آگوست سال 1981 متولد شده است. او تحصیلات مقطع کارشناسی‌اش را در دانشگاه هاروارد گذرانده و فارغ‌التحصیل دکترای روانشناسی سازمانی از دانشگاه میشیگان است. او در 28 سالگی تحصیلات خود را به سرانجام رساند و به تدریس در دانشگاه‌های مختلف مشغول شده است.

آدام گرنت از سال 2011 تا سال 2017 از سوی دانشجویان دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا به عنوان بهترین پروفسور انتخاب شده است. او چهره‌ی موفقی در تدریس و فعالیت در حوزه‌ی روان‌شناسی کسب‌وکار است و به عنوان یکی از بهترین اساتید تجاری جهان زیر چهل سال برگزیده شده است. در حال حاضر او علاوه‌ بر نوشتن و تدریس، در مجله نیویورک تایمز نیز مشغول به کار است و به عنوان یکی از تأثیرگذارترین متفکران بین المللی فعالیت می‌کند.

آثار آدام گرنت موثر در دست‌یابی به موفقیت

کتاب ببخش و بگیر، چرا و چگونه بخشنده‌ها به اوج موفقیت می‌رسند؟ اولین اثر آدام گرنت است که در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز جای گرفت. این کتاب در همان سال انتشار، بهترین کتاب سایت آمازون هم شد و به بیست و هفت زبان دیگر ترجمه شد.

نویسندگان و مدیران شرکت‌های موفق زیادی از جمله «رابرت ساتن»، «دنیل اچ. پینک»، «سوزان کین» و «ویلیام پی. لودر» این کتاب را تحسین کردند و «دیوید الن» درباره‌ی کتاب ببخش و بگیر نوشت: «کتابی فوق‌العاده، کاملا مستند و انگیزه‌بخش که بر باور «آدم خوب‌ها مزد کارشان را نمی‌گیرند» خط بطلان می‌کشد! سال‌هاست که متوجه شدم سخاوت‌مندی، برابری را به سبک خودش ایجاد می‌کند و پژوهش‎‌های مسحورکننده‌ی گرنت و سبک جذاب وی در ارائه‌ی آن‌ها مهر تایید محکمی بر این مساله است و روش‌های کاربردی برای استفاده‌ی اثربخش‌تر از سخاوت‌مندی را نشان می‌دهد. این کتاب حاوی مطالب بسیار عالی برای به سرانجام رساندن مستمر کارهای معنادار است.».

گرانت در کنار نگارش کتاب، صدها مقاله‌ی پژوهشی نیز نوشته و سخنرانی و کارگاه‌های زیادی در زمینه‌ی کسب‌وکار و موفقیت اجرا کرده است. «گزینه‌ی ب، مواجهه با سختی...، بازیابی خویشتن...، و یافتن شادی» و «گزینه ب عبور از بحران‌های تلخ زندگی و بازیابی شادی» از جمله دیگر کتاب‌های این نویسنده هستند که پی دی اف آن‌ها برای خرید و دانلود در سایت و اپلیکیشن فیدیبو موجود است. آدام گرنت این دو کتاب را با همکاری «شریل سندبرگ»، از مدیران ارشد فیسبوک و جزو صد نفر تاثیرگذار در جهان سال 2012 راهی بازار کرده است.

about book image

ترجمه کتاب ببخش و بگیر به زبان فارسی

کتاب ببخش و بگیر، چرا و چگونه بخشنده‌ها به اوج موفقیت می‌رسند؟ را سعید یاراحمدی و علیرضا خاکساران به فارسی ترجمه کرده‌اند و انتشارات آموخته آن را سال 1397 به چاپ رسانده است. نسخه الکترونیک این کتاب در همین صفحه برای خرید و دانلود موجود است.

سعید یاراحمدی و علیرضا خاکساران از جمله مترجمانی هستند که کتاب‌های حوزه‌ی روان‌شناسی را ترجمه می‌کنند. از جمله‌ ترجمه‌های دیگر سعید یاراحمدی که در فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است می‌توان به «شاه‌کلید ارائه‌ی موفق»، «همه‌ی بازاریاب‌ها دروغگو هستند، قدرت گفتن داستانی معتبر در دنیایی که اعتماد کالایی کمیاب است»، «برند ماندگار» و «گفت‌وگوهای سرنوشت‌ساز» اشاره کرد. همچنین کتاب‌های «نه شنیدن؛ نردبان موفقیت»، «ترن هوایی کارآفرینی»، «مهره‌ی حیاتی، آیا غیرقابل جایگزین هستید؟» و «اولین حلقه، اصول و مبانی تکثیر در بازاریابی شبکه‌ای» از ترجمه‌های دیگر علیرضا خاکساران است که آن‌ها نیز در فیدیبو موجود هستند.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
2.۶۳ مگابایت
تعداد صفحات
370 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۲:۲۰:۰۰
نویسندهآدام گرنت
مترجمعلیرضا خاکساران
مترجم دومسعید یاراحمدی
ناشرانتشارات آموخته
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Give and take, 2,013.
تاریخ انتشار
۱۳۹۷/۰۳/۰۵
قیمت ارزی
6 دلار
قیمت چاپی
158,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۲.۶۳ مگابایت
۳۷۰ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4
از 5
براساس رأی 457 مخاطب
آموزنده 🦉 (1)
پربار 🌳 (1)
5
ستاره
49 ٪
4
ستاره
24 ٪
3
ستاره
12 ٪
2
ستاره
3 ٪
1
ستاره
9 ٪
103 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
4

بسیار گران فیدیبو گرامی شما هم ببخش و بگیر

1

من یه زمانی کتاب موفقیت زیاد میخوندم، خصوصا کتابهای رابینز. این کتابها، انگیزشی هستند و با شناخت عمدتا کاری ندارند، بنابراین اثر چندانی هم ندارند. بیشترشان تیترهای اغوا کننده دارند، مثل موفقیت نامحدود، یا موفق شدن در ۳۰ روز و... متاسفانه این میل به یک شبه ره صد ساله رفتن، در یادگیری هم نمود یافته مثل یادگیری زبان در خواب، یا در یک ماه انگلیسی رو مثل بلبل حرف بزن! دنبال خوب کردن حالتون نباشید، کتاب بخونید که بهتون راه نشون بده، کتاب ذهنت را مدیریت کن سرنوشتت را بساز کتاب خوبیه، کتابهای دارن هاردی هم خوبن‌. اما اگر میخواهید از نظر شناختی رو خودتون کار کنید، راهنمای شادکامی لیمبورسکی و مثبت گرایی فردریکسون رو بخونید. کتاب سرمایه روانشناختی هم اگرچه مضمون سازمانی داره، اما فوق العاده است و به دردتون میخوره. موفق باشید!

1

یبار یکی گفت الان هم برده داری هست فقط جای شلاق با کتاب موفقیت عوض شده.. اینام میدونن این کتابا چه بر سر عزت نفس آدم میارن و ادمو چه مطیع می کنن پس میذارن. ما اگه نخواییم خوب باشیم کی رو باید ببینیم؟ مسخرمون کردید؟

4

خیلی گرون

5

وقتی ایرانسل کتاب های انگیزشی هدیه میداد خیلی بهش انتقاد شد و انصافا الان کتاب خوبی هدیه داد و جا داره ازش تشکر کنیم هرچند کلا از ایرانسل خوشم نمیاد ولی این کارش با ارزش هست. ممنون ایرانسل ?? البته این هم جز انگیزشی ها حساب میشه ?? ولی چند صفحه اول رو که خوندم انقدر خوب بود که حس نکردم جز اوناست

1

فیدیبو مارو صاف کردی با این سبک کتاب!!!هشتاد میلیون نفر ایرانی همش دنبال این کتاب های موفقیت هستن ولی آخرش هم هر روز وضعیت(بخصوص مالیشون)بدتر میشه!هرچی رایگانه همش ازین چرندیاته

1

سلام قبول دارم که بخشنده بودن عامل مهمی در پیشرفت آدمی داره ولی تو این کتاب آن قدر اغراق کرده بود و هر پیشرفتی هر جای دنیا اتفاق افتاده بود ربط داده بود به بخشندگی و گیرندگی اصلا از این کتاب خوشم نیومد نسخه نمونشو بخونید کافیه نخرید کتاب رو

4

مردیم از بس انگیزشی خوندیم. دیگه حالم از کتابهای انگیزشی و روانشناسی به هم میخوره بس که غالب کردن بهمون.

5

خیلی ممنون از فیدیبو ی عزیز از رایگان بودن امروز این کتاب .. ولی کاش کتاب هایی مثل تاریخ تمدن ویلدورانت از نوع صوتی ش را هم میزاشتید..

4

فیدیبو این همه ادم که هوادار تو هستند تو هم به حرف هامون ارزش بده چند تا رمان خوب بذار بعد دوباره از این روانشناسى ها بذار قراره تا اخر مهر روانشناسى بخونیم زده بشیم

نمایش 93 نقد دیگر
4
(459)
پربار 🌳 (1)
164,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
ببخش و بگیر
ببخش و بگیر
چرا و چگونه بخشنده ها به اوج موفقیت می رسند؟
انتشارات آموخته
4
(459)
پربار 🌳 (1)
164,000
تومان