دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب خواب‌هایت را در این خانه تعریف نکن محمود فیدی‌پلاس

کتاب خواب‌هایت را در این خانه تعریف نکن محمود

نسخه الکترونیک کتاب خواب‌هایت را در این خانه تعریف نکن محمود به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب خواب‌هایت را در این خانه تعریف نکن محمود

باشدباشدگویان می‌رود و کوله‌اش را می‌گذارد توی صندوق، و می‌رود در را باز می‌کند و می‌نشیند. می‌فهمم حرف‌های تکراری و بیهوده‌ای زده‌ام، از آن هرزه‌درایی‌هایی که هر تازه‌کاری بلد است بزند، هر تازه‌دانشجویی بلد است. به خودم می‌گویم: «این چه حرفی بود زدی بدبخت! این چه حرفی بود؟! قالبی و نخ‌نما. نوجوان است خر که نیست! معلوم است می‌رود در را به هم می‌کوبد. یعنی چه که مبادا یکی از هزاران باشی و فرق این و آن را ندانی؟! یِ یِ یِ یِ یِ! ای خاک بر سرت محمود، ای خاک بر سرت! سخته و پخته بگو؛ غرّا و برّا.» از خودم بیزار می‌شوم؛ مانند آن روزی که سه‌نفری به باغ‌وحش رفتیم ــ آن روزها من هنوز خام بودم و نه چنان شایا که درخورِ مهر ایشی نیلی باشم، که هنوز زهی بودم در زهدان، و جهانم هنوز جهان فرشته و آدمی بود ــ و من با دیدن شترمرغ گفتم: «پری‌ات کجاست که نجاتت دهد؟... ببین به چه روزی افتاده! چطور روی گند و کثافت خودش خوش است بیچاره!» فرشته گفت: «چی؟» گفتم: «قدیم‌ها فکر می‌کردند پری‌ها سوار شترمرغ می‌شوند و این ور و آن ور می‌روند. برای همین شترمرغ را نمی‌کشتند.» فرشته گفت: «دست بردار محمود!» «از چه چیزی دست بردارم؟» «از همین جوک گفتن‌ها! پری کجا بود! این‌ها افسانه است.» «من نگفتم پری هست. من گفتم پری وجود دارد فرشته؟!» «وا! خودت الآن گفتی.» «سیاوش، من گفتم پری وجود دارد؟»

ادامه...

مشخصات کتاب خواب‌هایت را در این خانه تعریف نکن محمود

بخشی از کتاب خواب‌هایت را در این خانه تعریف نکن محمود

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب خواب‌هایت را در این خانه تعریف نکن محمود

سلام چرا سیستم پرداخت کار نمی کنه
در ۴ سال پیش توسط سمیه سیدیان ( | )
این کتاب زندگی امروز ماست. هوایی شده ایم. سرنخ زندگی را از دست داده ایم. خدا اخر و عاقبت مان را بخیر کند.
در ۴ سال پیش توسط سعید ( | )
خیلی کتاب خوبی بود
در ۲ سال پیش توسط 939...324 ( | )