فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کارآفرینان بزرگ و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب کارآفرینی به شیوه‌ی حسن صیادچمنی

کتاب کارآفرینی به شیوه‌ی حسن صیادچمنی
بنیانگذار موسسه زبان سفیر

نسخه الکترونیک کتاب کارآفرینی به شیوه‌ی حسن صیادچمنی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب کارآفرینی به شیوه‌ی حسن صیادچمنی

علم و هنر کارآفرینی از زمانی که وارد ایران شده است در انگاره ها و ترفندهای بسیاری سعی بر آن داشته تا خود را در اذهان ایرانیان توانمند متبلور سازد. و یکی از این راه های حضور همیشگی در جامعه قرار گرفتن در کنار بزرگ مردان اقتصاد ایران بوده است. بررسی زندگی، مصائب و سختیها، راههای رسیدن قهرمانان صنعت و تجارت ایران به اهداف خود یکی از شیوه های بسیار موثر در حوزه کارآفرینی می باشد که باعث می شود عوام و خواص جامعه بیشتر با واژه پر مفهوم کارآفرینی آشنا شوند. به همین دلیل این کتاب با شالوده بررسی زندگی کاری و شخصی حسن صیادچمنی که از کارآفرینان بزرگ کشور می باشند نگاشته شده است. استاد حسن صیادچمنی که بنیانگذار موسسه سفیر می باشند، راهی را در علم کارآفرینی ایران گشوده است که اکنون تجربیات ارزشمند او راهنما و آیینه ای در پیش روی تمامی مدیران و کارآفرینان ایران و حتی الگوی قدرتمند و بین المللی در کشورهای دیگر می باشد. آنچه در این کتاب می آید راهنمایی است که با نگاه به آنچه یک کارآفرین می تواند برای رسیدن به مقاصدش در کشور ایران از آنها بهره برد را بازگو می نماید.

ادامه...

بخشی از کتاب کارآفرینی به شیوه‌ی حسن صیادچمنی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:چراغ سبز

تجربه دنیای امروز نشان داده است که نوآوری های مهم و پیشرفتهای تکنولوژی، در سازمان ها و شرکت های بزرگ دولتی اتفاق نخواهد افتاد.
قابلیت تطبیق با بازار و نیاز روز، حقیقتی است که از یک ساختار بزرگ پیچیده ی تو در تو ساخته نیست و در نتیجه برای پیشرفت سریع و ارائه محصولات جدید، تنها راه موثر، ایجاد و توسعه شرایطی است که فعالیتهای اقتصادی کوچک بتوانند تاسیس شوند و رقابت کنند. اهمیت کارآفرینی در کشورهای بزرگ و پیشرفته، فقط به خاطر مساله ایجاد شغل نیست، بلکه دلیل اصلی آن فعالیتهای اقتصادی کوچکی است که در این کشورها به وجود آمده، رشد کرده و توانسته اند سهمی عمده از فن آوری روز و در نتیجه ثروت و درآمد تمام دنیا را به خود اختصاص دهند.
کارآفرینی نیز مانند هر پدیده دیگری قواعد و ملزومات ویژه خودش را دارد. سرمایه شاید مهمترین نیاز برای شروع یک فعالیت اقتصادی باشد، اما به یقین همه آن نیست. دانش و توانایی مدیریت، دانش اقتصادی، شناخت اوضاع بازار و نیازهای آن و از همه مهمتر، باور اینکه "من می توانم، کار تازه ای را شروع کنم" عواملی هستند که در تولد یک کارآفرین و ایجاد عزم و اراده در وی نقش اساسی ایفا می کند.
این باور که کارآفرینی لازم و ضروری است و هر فردی می تواند برای خود یک فعالیت اقتصادی را آغاز کند، موضوعی نیست که یکباره و ناگهانی در ذهن انسان ایجاد شود. تصمیم به راه اندازی فعالیت اقتصادی نوپا، نتیجه فرآیندی است که باید از ابتدای کودکی شکل بگیرد و در آموزش و پرورش به طور جدی و حساب شده در نظر گرفته شود تا فرد مهارتهای لازم را به درستی فراگیرد.
امروزه صاحبنظران بر نقش کارآفرینی در توسعه اقتصادی و اجتماعی اتفاق نظر دارند.
مهمترین این نقشها از این قرارند:

۱. کارآفرینی موجب گردآوری پس اندازهای عمومی بی هدف و سرگردان می شود و تشکیل سرمایه را بهبود می بخشد.
۲. کارآفرینی منجر به ایجاد اشتغال در مقیاس وسیع می شود. بنابراین، کارآفرینی مشکلات بیکاری را که ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی- اجتماعی است، کاهش می دهد.
۳. کارآفرینی به توسعه متوازن منطقه ای منجر می شود.
۴. کارآفرینی باعث کاهش تمرکز اقتصادی در جامعه می شود.
۵. کارآفرینی منجر به توزیع مجدد ثروت، درآمد و حتی قدرت سیاسی به صورت عادلانه در جامعه میشود.
۶. کارآفرینی، منابع، سرمایه ها و مهارتها را که ممکن است بی استفاده و سرگردان باقی مانده باشند به طور موثر به تحرک وا می دارد.
۷. کارآفرینی کیفیت زندگی را بهبود می بخشد. کارآفرینان، پیوسته در حال ابداع و توسعه کالاها و خدمات جدیدند. این گونه تلاشهای بدیع، موجب تولید تکنولوژی و ماشین آلات بهتر و سیستم های تولیدی موثرتر می شود و از این طریق، محصولات و خدمات ارتقاء می یابد و کیفیت زندگی را بهبود میبخشد و زندگی را راحت تر و ساده تر می کند.
۸. کارآفرینی، تجارت خارجی را که جزء مهمی از توسعه اقتصادی کشورهاست، ارتقاء می دهد.
۹. کارآفرینی موجب افزایش سود اجتماعی از طریق دولت می شود. با درآمدهایی که دولت از طریق مالیات، حقوق گمرکی و واگذاری پروانه کارآفرینی به دست می آورد، می تواند در پروژه های مختلفی همچون احداث جاده ها و پل ها، سرویس ها و تسهیلات آموزشی و پزشکی، حفظ صلح و آرامش و دیگر زمینه های اجتماعی وفرهنگی سرمایه گذاری کند.

علاوه بر موارد یاد شده، می توان کارآفرینی را عامل تحریک و تشویق حس رقابت، عامل تحریک، ترکیب و مهیا کردن عوامل تولید، عامل سازماندهی منابع و استفاده اثربخش از آنها، عامل یکپارچگی و ارتباط بازارها، عامل رفع خلل، شکاف ها و تنگناهای بازار و اجتماع، یکی از عوامل تولید، عامل کاهش بوروکراسی اداری (کاهش پشت میز نشینی و مشوق عمل گرایی و...)، عامل تحول و تجدید حیات ملی و محلی (کارآفرینی فراتر از شغل و حرفه است؛ یک شیوه زندگی است)، عامل شناخت، ایجاد و گسترش بازارهای جدید، عامل نوآوری و روان کننده تغییر و عامل تعادل در اقتصاد پویا تلقی کرد.
تا دهه ۸۰ میلادی سه موج وسیع، موضوع کارآفرینی را در کشورهای اروپایی به جلو رانده است. موج اول انفجار عمومی مطالعه و تحقیق در قالب انتشار کتابهایی در خصوص "زندگی کارآفرینان و تاریخچه شرکتهای آنها" و "چگونگی ایجاد کسب و کار شخصی" و "شیوه های سریع پولدار شدن" می باشد.
موج دوم که به تدریج ایجاد گردیده، ارائه رشته های آموزش کارآفرینی در مقاطع تحصیلی در حوزه های مهندسی و بازرگانی است. این دوره ها از اواخر دهه ۶۰ در چند دانشکده آغاز شده و تاکنون در بیش از ۵۰۰ دانشکده در ایالات متحده و کانادا تدریس گردیده است.
موج سوم افزایش علاقمندی دولت به تحقیقات در زمینه بنگاههای کوچک با هدف تشویق رشد شرکتهای کوچک و همچنین تحقیق در خصوص نوآوری های صنعتی می باشد.
آنچه مسلم است تحولات کارآفرینی و گسترش آن در سایر کشورهای جهان خصوصاً کشورهای آسیایی با توجه به ساختارهای آن کشورها تغییر یافته و چهره خود را به گونه ی دیگر نمایان ساخته است.
کشورهایی نظیر چین و مالزی موجهای اول و سوم کارآفرینی که در کشورهای اروپایی و آمریکایی به مرور و در طی سالیان اتفاق افتاد بسیار سریع طی کرده و می توان گفت که در این کشورها کارآفرینی نوین اتفاق افتاد و نقش دولتها بسیار پر رنگ و اثرگذار گردید.
این نمونه کشورها با الگو برداری از موجهای کارآفرینی کشورهای اروپایی و آمریکایی و منطبق کردن آن با توجه به فرهنگ کشور خود و مهمتر از همه همسو کردن تمامی نهادهای دولتی و خصوصی کشور خود، برای بسط و گسترش کارآفرینی، موجی از کارآفرینی را پدید آوردند که بسیار بیشتر و اثرگذارتر از موجهای کارآفرینی غربی بود.
در ایران عزیز اسلامی نیز با عزم راسخ مدیران مدبر خود، می توان ادعا نمود که موج اول و دوم کارآفرینی غربی و یا موج اول و کارآفرینی نوین را که همان تحقیق، تالیف، پژوهش، نگارش کتب و مقالات و همچنین تاسیس رشته کارآفرینی در دانشگاهها را به سرعت و در کنار هم گذرانده و وارد موج دوم کارآفرینی نوین یا شرقی خود می شود.
ساختار موج دوم کارآفرینی شرقی، حمایت از صنایع کارآفرینان پیشرو، گسترش شرکتهای کوچک و کارآفرین منطقه ای و محله ای، گسترش سیستم مونتاژ کاری در محلات، شناسایی محصولات خاص ملی و نفوذ به بازارهای خارجی تعریف گردیده است.
علم و هنر کارآفرینی از زمانی که وارد ایران شده است در انگاره ها و ترفندهای بسیاری سعی بر آن داشته تا خود را در اذهان ایرانیان توانمند متبلور سازد. و یکی از این راه های حضور همیشگی در جامعه قرار گرفتن در کنار بزرگ مردان اقتصاد ایران بوده است.
بررسی زندگی، مصائب و سختیها، راههای رسیدن قهرمانان صنعت و تجارت ایران به اهداف خود یکی از شیوه های بسیار موثر در حوزه کارآفرینی می باشد که باعث می شود عوام و خواص جامعه بیشتر با واژه پر مفهوم کارآفرینی آشنا شوند. به همین دلیل این کتاب با شالوده بررسی زندگی کاری و شخصی حسن صیادچمنی که از کارآفرینان بزرگ کشور می باشند نگاشته شده است.
استاد حسن صیادچمنی که بنیانگذار موسسه سفیر می باشند، راهی را در علم کارآفرینی ایران گشوده است که اکنون تجربیات ارزشمند او راهنما و آیینه ای در پیش روی تمامی مدیران و کارآفرینان ایران و حتی الگوی قدرتمند و بین المللی در کشورهای دیگر می باشد.
در حوزه کارآفرینی کتابهای بسیاری تالیف و ترجمه گردیده است که متاسفانه عمده این کتابها همان ترجمه کتابهای غربی و فاقد اصول و قوانین کارآفرینی در ایران می باشند.
آنچه در این کتاب می آید راهنمایی است که با نگاه به آنچه یک کارآفرین می تواند برای رسیدن به مقاصدش در کشور ایران از آنها بهره برد را بازگو می نماید.
در اینجا لازم می دانم از جناب آقای بهروز فروتن و دکتر محمود احمدپور داریانی عضو هیئت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران که بر این مجموعه کتابها نظارت علمی می نمایند و از سال ۷۶ در محضر ایشان شاگردی نمودم و درسهای بسیاری را از ایشان آموختم یاد و تشکر نمایم.
امید است این کتاب ارزشمند که حاصل سالها تلاش مدیران کارآفرینی ایران عزیز می باشد مورد توجه و استفاده تمامی دانشجویان این رشته، مدیران، کارآفرینان و مسئولین مملکتی قرار گیرد.

رضا یادگاری – مهشید سنایی فرد
ایران-تهران-۱۳۹۵

از همت بلند به دولت توان رسید
***
ای بار خدا به حق هستی
شش چیز مرا مدد فرستی

ایمان و امان و تندرستی
فتح و فرج و فراخ دستی

ابوسعید ابوالخیر
***
عذر می خواهم پری
من نمی گنجم در آن چشمان تنگ
با دل من آسمانها نیز تنگی می کنند
روی جنگلها نمی آیم فرود
شاخ زلفی گو مباش
آب دریاها کفاف تشنه این درد نیست...

شهریار

سفیر از آغاز تا امروز

موسسه سفیر گفتمان در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۷۸، با افتتاح اولین شعبه در منطقه قلهک تهران آغاز به کار نمود.
سفیر با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درخشان، به عنوان یکی از پیشگامان صنعت آموزش زبان کشور شناخته شده و با پایبندی خدشه ناپذیر به اصل دانشجو محوری در فرآیند یادگیری، همواره جلب اطمینان خاطر و رضایت زبان آموزان را مد نظر داشته و به موازات ایجاد امنیت و رفاه شغلی برای اساتید و کارکنان، ارائه خدمات برتر آموزشی را همواره خط مشی خود قرار داده است.
واحد های سفیر: موسسه سفیر گفتمان اکنون با ۶۴ شعبه در تهران و شهرستانها (۱۹ واحد خواهران و برادران، ۲ واحد تخصصی IELTS، یک واحد فرانسه و نیز ۴۲ واحد در شهرستانها)، یکی از گسترده ترین موسسات آموزش زبان در کشور است.
اساتید سفیر: این موسسه که با پشتوانه آموزشی دانشگاه آکسفورد در جهت تربیت مدرسان زبان در کشور قدم بر می دارد، اکنون شاهد فعالیت حدود ۱۲۰۰ مدرس در شعبه های خود است، مربیانی که مسئولیت تعلیم هزاران دانشجو در سراسر کشور را بر عهده دارند و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر از اساتید موفق به دریافت مدرک بین المللی CELTA گردیده اند و کلیه اساتید، پیوسته تحت آموزشهای ادواری ضمن خدمت با هدف به روز رسانی و ارتقای سطح کیفی آموزشی قرار می گیرند.
کارمندان اداری: کارمندان اداری مراکز آموزش زبان سفیر گفتمان در تمامی واحدها وظیفه هماهنگی امور و رسیدگی به نیازهای دانشجویان را بر عهده دارند که همه روزه در دو شیفت صبح و عصر از ۷:۳۰ تا ۲۰ آماده ارائه خدمات پاسخگویی و پذیرش دانشجو، تعیین سطح و ثبت نام در شش دوره فشرده، ترمیک، ۵ شنبه ها، جمعه ها، فوق فشرده، و ۲ روز در هفته هستند.
منابع آموزشی: به منظور دسترسی راحت تر دانشجویان به منابع آموزشی مورد نظر، سفیر با موسسه انتشاراتی اشتیاق نور همکاری برقرار کرده است و دانشجویان می توانند مستقیما از خدمات کتاب فروشی این انتشارات، مستقر در واحد های سفیر بهره مند گردند. لازم به ذکر است موسسه انتشاراتی اشتیاق نور توزیع کننده انحصاری محصولات آموزشی دانشگاه آکسفورد در ایران می باشد.

چرا سفیر؟

۱.کیفیت آموزشی موسسه

* دارای مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
* دارای گواهینامه بین المللی ۲۰۰۸-۹۰۰۱ ISO در مدیریت کیفیت
* دارای گواهینامه بین المللی ISO IWA2 در مدیریت کیفیت آموزش
* دارای گواهینامه بین المللی ISO 10002 در رسیدگی به شکایات مشتریان
* نماینده رسمی دانشگاه Cambridge در برگزاری معتبرترین دوره های آموزش مدرسان (CELTA)
* نماینده رسمی دانشگاه Oxford در برگزاری کلاسهای تربیت مدرس و عضویت در آکادمی اساتید (OTA)
* همکاری مستقیم آموزشی با TESOL Arabia و TESOL Persia

۲.کیفیت آموزشی اساتید

* حضور اساتید حرفه ای، با تجربه و متخصص
* گزینش و آموزش تخصصی اساتید در دوره های کوتاه ضمن خدمت (TTC)
* کنترل مداوم کیفیت آموزشی در طول ترم
* بهره گیری از اساتید آموزش دیده در سطح بین المللی برای دوره های تخصصی IELTS
* برگزاری دوره های Teacher & Research توسط اساتید متخصص
* برگزاری دوره های IELTS Teacher Preparation Course
* برگزاری دوره های (CELTA) جهت ارتقا، کیفیت سطح تدریس
* Certificate in English Language Teaching to Adults
* برگزاری دوره های  Oxford Teachers’ Academy OTA) جهت ارتقا، سطح کیفیتی تدریس اساتید
* برگزاری آزمون (KELTT) جهت سنجش دانش زبانی اساتید
* Knowledge of English Language and Teaching Test

۳. امکانات آموزشی – اداری دانشجویان:

* صدور گواهینامه و مدارک فارغ التحصیلی معتبر
* آموزش سریع مکالمه، انگلیسی و فرانسه
* برگزاری کلاسهای آمادگی آزمون IELTS در واحدهای تخصصی
* امکان گزارش گیری از وضعیت تحصیلی و سوابق دانشجویان از طریق نرم افزار ثبت نام
* برگزاری آزمونهای منظم میان ترم، پایان ترم و اعلام نمرات از طریق وب سایت موسسه سفیر
* بررسی و تحلیل محتوایی Video Materials
* ثبت، رسیدگی و پاسخگویی به اعتراضات

۴. امکانات رفاهی دانشجویان:

* امکان تعیین سطح، ثبت نام و پرداخت شهریه Online درکلیه واحدها
* امکان عضویت دانشجویان در کانون فارغ التحصیلان سفیر
* اعطای اعتبار ریالی و سایر تسهیلات آموزشی به مشتریان وفادار از طریق نرم افزار تحت وب سفیر (ناتوس)
* گسترش واحد های آموزشی متعدد در نقاط مختلف ایران (شمال، شرق؛ غرب و مرکز تهران و مراکز استان ها)
* امکان جابجایی دانشجویان بین واحدها و شهرستانها بدون نیاز به آزمون تعیین سطح مجدد
* امکان استخدام فارغ التحصیلان مقطع پیشرفته جهت تدریس در موسسه
* تجهیز کلیه کلاسها در تهران به سیستم پیشرفته تصفیه هوا
* تجهیز کلیه واحد ها به سیستم اطفاء حریق
* تجهیز کلیه واحدهای تهران به دستگاه کارت خوان
* برگزاری کلاسهای کم جمعیت در محیطی صمیمی و دانشجو محور
* در نظر گرفتن تخفیف های ۲۵ تا ۹۰ درصد برای دانشجویان واجد شرایط
* استفاده از مدرن ترین تجهیزات آموزشی (DVD Player و تلویزیون LCD) و آمپلی فایر در کلاس
لازم به ذکر می باشد، کلیه دانشجویان سفیر در زمان تحصیل در محل موسسه سفیر، تحت پوشش بیمه مسئولیت و حوادث می باشند.

استاندارد های جهانی سفیر

* دریافت گواهینامه ۲۰۰۸- ۹۰۰۱ ISO در مدیریت کیفیت، به عنوان اولین و تنها موسسه زبان ایران که موفق به اخذ این گواهینانه بین المللی شده است. (اسفند ماه ۱۳۸۹)
* دریافت گواهینامه ISO IWA۲ در مدیریت کیفیت آموزش از شرکت توف رایلند.(اسفند ماه۱۳۹۰)
* دریافت گواهینامه ISO ۱۰۰۰۲ در استاندارد مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان از شرکت توف رایلند. (اسفند ماه ۱۳۹۰)
* نماینده رسمی تربیت مدرس آکادمی مدرسین آکسفورد OTA) Oxford Teachers’ Academy)
* نماینده رسمی تربیت مدرس CELTA از دانشگاه کمبریج
افتخارات سفیر
* برگزیده به عنوان غرفه برتر طراحی و چیدمان و غرفه برتر آموزش، اخلاق، مکانیزم و مشتری مداری در اولین نمایشگاه بین الملی آموزش و خدمات آموزشی (۲۰۱۳)
* تندیس موسسه برگزیده در سومین جشنواره ملی آموزش زبان LEDEX ۲۰۰۸) در مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سالن حجاب تهران، ایران. (آبان ماه ۱۳۸۷)
* تندیس موسسه برگزیده در دومین جشنواره ملی آموزش زبان LEDEX ۲۰۰۷) در مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سالن حجاب تهران، ایران. (آبان ماه ۱۳۸۶)
* تندیس موسسه برگزیده در اولین جشنواره ملی آموزش زبان (LEDEX ۲۰۰۶) در مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سالن حجاب تهران، ایران. (آبان ماه ۱۳۸۵)
* تندیس برگزیده اولین نمایشگاه ها و موسسات آموزشی و تجهیزات آموزشی PETEX ۲۰۰۶) واقع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، ایران. (مهر ماه ۱۳۸۵)نظرات کاربران درباره کتاب کارآفرینی به شیوه‌ی حسن صیادچمنی