پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب قصاص مقدس

کتاب قصاص مقدس

نسخه الکترونیک کتاب قصاص مقدس به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب قصاص مقدس

ایرلند، در قرن هفتم میلادی، از پنج ایالت پادشاهی اصلی تشکیل شده بود: البته، کلمه‌ی امروزی ایرلندی برای ایالت هنوز هم cúige است، به معنای «یک پنجم». چهار شاه ایالتی – اولاید (اولستر)، کانِت، مومان (مونستر) و لایین (لنستر) ـ به اَرد ری یا پادشاه وفادار بودند که از تارا در ایالت پنجم «سلطنتی» میتِی (میث)، که به معنای «ایالت میانی» است، حکم می‌راند. حتی در این قلمروهای استانی، نوعی تمرکززدایی از قدرت با تجزیه به قلمروهای کوچک و مناطق قبیله‌ای وجود داشت. در ایرلند قانون نخست‌زادگی، به ارث رسیدن قدرت به پسر یا دختر ارشد، مفهومی بیگانه بود. حکومت، از پایین‌ترین خان قبیله تا پادشاه، فقط تا حدی ارثی و اصولاً انتخابی بود. هر حاکم [چه زن، چه مرد] باید شایستگی خودش را برای آن مقام اثبات می‌کرد و با نظر derbfhine یا خانواده‌ی خود ـ سه نسل گرد‌آمده در یک جلسه‌ی محرمانه ـ انتخاب می‌شد. اگر حاکمی مسیر حافظ منافع مشترک مردمش را دنبال نمی‌کرد، استیضاح و از قدرت خلع می‌شد. در نتیجه نظام سلطنتی ایرلند باستان بیش‌تر چیزی شبیه به جمهوری امروز بود تا حکومت‌های سلطنتی فئودالی اروپای قرون ‌وسطی.

ادامه...

مشخصات کتاب قصاص مقدس

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.69 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۰۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب قصاص مقدس

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب قصاص مقدس

شرحی که درباره کتاب داده شده است ، مرتبط نیست و اشتباه است. در نسخه چاپی کتاب اصلا ماجرا متفاوت است و مرتبط به ایرلند نیست. لطفا تصحیح گردد.
در ۲ سال پیش توسط بابک ناصرشریف ( | )