Loading

چند لحظه ...
کتاب اعمال و مسئولیت‌های مدنی و کیفری محجورین

کتاب اعمال و مسئولیت‌های مدنی و کیفری محجورین

نسخه الکترونیک کتاب اعمال و مسئولیت‌های مدنی و کیفری محجورین به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۲,۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب اعمال و مسئولیت‌های مدنی و کیفری محجورین

یکی از مباحث مهم در حقوق و قوانین مربوطه مبحث اعمال حقوقی و مسئولیت هاست که در دانشکده های حقوق تدریس می شود. مسئولیت اعم از مدنی و کیفری در قدیم با هم مخلوط بوده است مجازات کسی که جرمی مرتکب می شود در بسیاری از جرایم پرداختن خسارات بر قربانی خود بوده، چنان که (دیه) در حقوق اسلام همین موضوع و مفهوم را داراست. در واقع هدف از حقوق تنظیم زندگی اشخاص است پس در هر مورد که شخص ضرری بر دیگری وارد کند موظف به جبران خسارت است، یا به قولی می گویند در برابر او مسئولیت مدنی دارد یا ضامن است. این قاعده از دیرباز وجود داشته که: «هر کس به دیگری ضرر بزند باید آنرا جبران کند مگر در مواردی که اضرار به غیر به حکم قانون باشد و یا ضرری که بر شخص وارد آمده ناروا و نامتعارف جلوه نکند.» در حقوق کنونی نیز مبنای مسئولیت مدنی همین قاعده است. اگر چه این قاعده بر اشخاص محجور هم مترتب خواهد بود و حتی اشخاص مزبور موظف هستند آنرا جبران کند در رابطه با مسئولیت کیفری نیز همین قاعده پابرجاست. فرض قانونگذار این است که محجورین کسانی هستند که فاقد قوه درک و تمییز هستند و یا بصورت ناقص دارند و آنچنان توانایی عقلی و فکری برخوردار نیستند. پس با استناد به قوانین این نوع اشخاص رافع مسئولیت کیفری اند و معاف از مجازات اند لیکن اینگونه معافیت ها مانع از اخذ تدابیر تامینی و تربیتی در قبال آنان نیستند. بنابراین اعمال حقوقی اینگونه افراد اگر در حالت افاقه باشد نافذ خواهد بود در غیر این صورت باطل و کان لم یکن است و با اجازه ولی یا قیم خود تنفیذ می شود.

ادامه...

مشخصات کتاب اعمال و مسئولیت‌های مدنی و کیفری محجورین

بخشی از کتاب اعمال و مسئولیت‌های مدنی و کیفری محجورین

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب اعمال و مسئولیت‌های مدنی و کیفری محجورین

سلام شب شما بخیر امیدوارم خوب وخوش باشید بنده دومرتبه است این کتاب را از این سامانه خریداری می کنم متاسفانه دانلود نمی شود و پول ما را هم از حسابم کسر می کند. برای اطلاع بیشتر این شماره تماس من است ۰۹۳۷۳۳۸۷۴۸۱ منتظر رهنمایی شما هستم و شدیداً به این کتاب نیاز دارم و به انتشارات مینوفر نمایندگی مشهد هم مراجعه کردیم گفتند یک جلد داریم و نمی فروشیم.
در ۳ سال پیش توسط 937...481 ( | )