پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب داده‌کاوی، مفاهیم و کاربردها

کتاب داده‌کاوی، مفاهیم و کاربردها

نسخه الکترونیک کتاب داده‌کاوی، مفاهیم و کاربردها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب داده‌کاوی، مفاهیم و کاربردها

در دنیای بشدت رقابتی امروز، اطلاعات بعنوان یکی از فاکتورهای تولیدی مهم پدیدار شده است. در نتیجه تلاش برای استخراج اطلاعات از داده­ها توجه بسیاری از افراد دخیل در صنعت اطلاعات و حوزه­های وابسته را به خود جلب نموده است. با گسترش سیستم‌های اطلاعاتی و حجم بالای داده‌های ذخیره‌ شده در این سیستم‌ها، نیاز به ابزاری است تا بتوان داده‌های ذخیره‌شده را پردازش کرد و اطلاعات حاصل از این پردازش را در اختیار کاربران قرار داد. با استفاده از ابزارهای گوناگون گزارش‌گیری، می‌توان به اطلاعاتی جهت نتیجه‌گیری در مورد داده‌ها و روابط منطقی میان آن‌ها دست یافت اما وقتی‌که حجم داده‌ها بالا باشد، کاربران هرچند هم زبردست و باتجربه باشند نمی‌توانند الگوهای مفید را در میان حجم انبوه داده‌ها تشخیص دهند و یا اگر هم قادر به این کار باشند، هزینه عملیات بسیار بالاست. از سوی دیگر کاربران معمولاً فرضیه‌ای را مطرح می‌کنند و سپس بر اساس گزارشات مشاهده‌شده به اثبات یا رد فرضیه می‌پردازند، درحالی‌که امروزه نیاز به روش‌هایی است که اصطلاحاً به کشف دانش بپردازند یعنی با کمترین دخالت کاربر و به‌صورت خودکار الگوها و رابطه‌های منطقی را بیان نمایند. داده‌کاوی یکی از مهم‌ترین این روش‌ها است که به‌وسیله آن الگوهای مفید در داده‌ها با حداقل دخالت کاربران شناخته می‌شوند و اطلاعاتی را در اختیار تحلیلگران قرار می‌دهند تا بر اساس آن‌ها تصمیمات مهم و حیاتی در سازمان‌ها اتخاذ شوند. در داده‌کاوی از بخشی از علم آمار به نام تحلیل اکتشافی داده‌ها استفاده می‌شود که در آن بر کشف اطلاعات نهفته و ناشناخته از درون حجم انبوه داده‌ها تأکید می‌شود. علاوه بر این داده‌کاوی با هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نیز ارتباط تنگاتنگی دارد، بنابراین می‌توان گفت در داده‌کاوی تئوری‌های پایگاه داده‌ها، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و علم آمار را در هم می‌آمیزند تا زمینه کاربردی فراهم شود.

ادامه...

مشخصات کتاب داده‌کاوی، مفاهیم و کاربردها

بخشی از کتاب داده‌کاوی، مفاهیم و کاربردها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب داده‌کاوی، مفاهیم و کاربردها

کل کتاب یک مقدمه طولانی بر داده کاوی است باترجمه ضعیف و گاها اصطلاحات اشتباه (واژه تقطیع بجای خوشه بندی یا واژه پیوندی بجای قواعد انجمنی) بدون حل یک مسئله و تمرین!!!
در ۲ سال پیش توسط hes...r59 ( | )
سلام من کتاب رو خریداری کردم ولی به اپلیکشن اضافه نشد چند بار هم همگام ساز رو زدم . باید چیکار کنم تا بیاد؟
در ۲ سال پیش توسط محمد مزادی ( | )