کتاب صوتی فوتبال علیه دشمن با صدای عادل فردوسی‌پور
Loading

چند لحظه ...
کتاب نوجوان و خانواده‌درمانی

کتاب نوجوان و خانواده‌درمانی
شکستن چرخۀ اختلاف و کنترل

نسخه الکترونیک کتاب نوجوان و خانواده‌درمانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۹۶۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب نوجوان و خانواده‌درمانی

این راهنمای عالی برای کار دشوار و گاهی پرمخاطره مشاوره نوجوانان و خانواده‌هایشان به همه دانشجویان رشته روان‌شناسی بالینی، روان‌شناسی کودک، مددکاری اجتماعی و همه کسانی که در کار درمان و مشاوره نوجوانان هستند توصیه می‌شود. "Choice" این کتاب عملی و دقیق فرایند خانواده‌درمانی را نشان می‌دهد. در این کتاب که به معنای دقیق کلمه منسجم است نظریه‌ها و رهیافت‌هایی که برای خانواده‌های خاص دچار مشکل و نوجوانانشان متناسب است گردآوری شده است. نویسنده کتاب درمانجویان خود را درک می‌کند و آنان را می‌شناسد و بحث‌های مربوط به بیمارانش را به نحو خارق‌العاده‌ای مطرح کرده است. خوانندگان از روانی کتاب دقت آن بهره می‌برند و تحت تأثیر پایداری و خلاقیت و دلسوزی میکوچی قرار می‌گیرند. جان سرخت، از کلینیک منینگر غالب نوشته‌های مربوط به کار درمان با نوجوانان بر مبنای رهیافت‌های متضاد است. از سویی، به درمانگران توصیه می‌شود فردیت و جدایی نوجوان تشویق شود؛ از سوی دیگر، تشویق می‌شوند که کنترل را در دست گیرند و اقتدار خود را نشان دهند. این کتاب نشان می‌دهد که آنچه در این میان نادیده گرفته می‌شود کیفیت روابط خانواده و اطمینان یافتن از این است که نوجوانان آن دلسوزی و مراقبتی را که به آن نیاز دارند از والدین خود می‌بینند. جوزف میکوچی با ارائه رهیافتی مبنی بر رشد برای درمان دامنه گسترده‌ای از مشکلات نوجوانان نشان می‌دهد که چگونه به نوجوانان مشکل‌دار و والدین آنان می‌توان کمک کرد تا از روابط خانوادگی به عنوان وسیله‌ای برای تغییر استفاده کنند. این کتاب با نمونه‌های واقع‌گرایانه و توصیه‌های بالینی مستقیم، استراتژی‌های خاص درمان خانواده را برای اختلالات خوردن، افسردگی، رفتار ناهنجار، کندی پیشرفت تحصیلی، کنشی حاصل از علایم روان‌پریشانه و سایر مشکلات خاص نوجوانان توضیح می‌دهد. در ضمن در مورد کار کردن با مدارس و مشکلات خاص خانواده‌هایی با مشکلات چندگانه بحث‌هایی مطرح شده است. بیش‌تر نوشته‌های مربوط به ترنیت یا درمان نوجوانان بر مبنای رهیافت‌های متضاد است. از سویی توصیه می‌شود نوجوانان به کسب فردیت و استقلال تشویق شوند و از سویی توصیه می‌شود تربیت‌کننده یا درمانگر با کنترل نوجوانان اقتدار خود را به اثبات برساند. این کتاب نشان می‌دهد آنچه در این میان نادیده گرفته می‌شود، کیفیت و نقش روابط خانوادگی است. جوزف میکوچی، در این کتاب دامنه گسترده‌ای از مشکلات نوجوانان را شرح می‌دهد و رهیافتی ارائه می‌کند تا والدین و درمانگران بتوانند از روابط صحیح خانوادگی به عنوان وسیله‌ای برای تغییر استفاده کنند. مطالعه کتاب «نوجوان و خانواده‌درمانی»، از سوی صاحبنظران به همه دانشجویان روان‌شناسی بالینی، روان‌شناسی کودک، مددکاران اجتماعی، مشاوران مدارس و مربیان و والدین توصیه شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب نوجوان و خانواده‌درمانی

بخشی از کتاب نوجوان و خانواده‌درمانی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نوجوان و خانواده‌درمانی