پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب گفت‌وگوی هانس اولریش اوبریست با آی وی‌وی

کتاب گفت‌وگوی هانس اولریش اوبریست با آی وی‌وی

نسخه الکترونیک کتاب گفت‌وگوی هانس اولریش اوبریست با آی وی‌وی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب گفت‌وگوی هانس اولریش اوبریست با آی وی‌وی

اولین بار در نیمه دوم دهه ۱۹۹۰ آثار آی وی‌وی را دیدم. به همراه هو هانرو نمایشگاه «شهرهای متحرک» را آماده می‌کردیم و در پکن مهمان اولی سیگ سفیر وقت سوئیس بودیم. اولی سیگ حامی بزرگ و مجموعه‌دار هنر معاصر است. سفارت پر بود از آثار هنری چین. بعد از آن آی وی‌وی را بارها دیدم و در طول ده سال مصاحبه‌های زیادی با او کردم. آی وی‌وی مدام مفهوم هنر را گسترش می‌دهد: او هنرمند، شاعر، معمار، کیوریتور، متخصص صنایع‌دستی عتیقه چین، ناشر، شهرساز، مجموعه‌دار، وبلاگ‌نویس و غیره و غیره است. واقعیات موازی در آثارش بسیار پیچیده است و همین است که او را بی‌همتا می‌کند. آی وی‌وی در سال ۱۹۵۷ متولد شد، فرزند آی چینگ یکی از بزرگ‌ترین شاعران مدرن چین است. آی چینگ در سال ۱۹۵۸ به ضدیت با کمونیسم متهم می‌شود و او را از نوشتن منع و به استان زین‌جیانگ تبعید می‌کنند. نوجوانیِ آی وی‌وی در این شهر سپری می‌شود. بعدها به پکن می‌آید و زیر نظر هنرمندان ممنوع که همگی دوستان پدرش بودند به یادگیری طراحی مشغول می‌شود. طراحی فعالیت روزانه او می‌شود و هنوز هم بیشتر ایده‌هایش با طرح‌هایی سریع متولد می‌شود. اواخر دهه ۱۹۷۰ برای رسیدن به آزادی شخصی و هنری بیشتر به جمعی از هنرمندان جوان پکن می‌پیوندد. در سال ۱۹۸۲ تصمیم می‌گیرد چین را ترک کند و به نیویورک برود. با الن گینزبرگ شاعر نسل بیت دوست می‌شود و خود را وارد عرصه هنری نیویورک می‌کند. در همین زمان است که نقاشی را کنار می‌گذارد و متوجه می‌شود به عنوان هنرمند می‌تواند از هر وسیله و رسانه‌ای استفاده کند.

ادامه...

مشخصات کتاب گفت‌وگوی هانس اولریش اوبریست با آی وی‌وی

بخشی از کتاب گفت‌وگوی هانس اولریش اوبریست با آی وی‌وی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب گفت‌وگوی هانس اولریش اوبریست با آی وی‌وی