فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب قلعه سفید

نسخه الکترونیک کتاب قلعه سفید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب قلعه سفید

کتاب «قلعه سفید»، نوشته اورهان پاموک ( -۱۹۵۲)، نویسنده ترک و برنده جایزه نوبل در سال ۲۰۰۶ است.
فرید اورخان پاموک که در بازار کتاب ایران به نام اورهان پاموک شناخته می‌شود، یکی از پرمخاطب‌ترین و تنها نویسنده برگزیده نوبل از کشور ترکیه است، او این اقبال را داشته که آثارش به بیش از ۵۶ زبان دنیا منتشرشده و در بسیاری از کشورها موردتوجه خوانندگان قرار گیرند.
اما این تنها آثار ادبی پاموک نیستند که از او چهره‌ای شناخته‌شده ساخته‌اند، اظهارات تاریخی، سیاسی و اعتراضات او نیز باعث شده تا رسانه‌های جهان به او توجهی ویژه داشته باشند، که از جمله می‌توان به اظهارتش در مورد کشتار ارامنه در ترکیه و حکم ارتداد سلمان رشدی اشاره کرد.
این کتاب از آغاز تا پایان، اثری کاملا قصه‌گو است و می‌توان آن را در گروه رمان‌های تاریخی طبقه‌بندی کرد.
داستان این کتاب، درباره مردی عالم و دانشمند است که در یک کشتی ونیزی توسط ناوگان امپراطوری عثمانی دستگیر شده و به بردگی برده می‌شود. او که در ابتدا با خطر اعدام روبروست توسط مرد دیگری، با نام «استاد» که شباهت‌های زیادی با مرد ونیزی دارد، خریداری شده و دانشمند ونیزی به استاد کمک زیادی می کند.
در بخشی از کتاب «قلعه سفید» می‌خوانیم:
«در میان دریای ساکن منتظر کشتی‌های ترک‌ها بودیم. به کابینم رفتم و مثل کسی که نه در انتظار دشمنانی است که زندگی‌اش را از بُن دگرگون خواهند کرد، بلکه منتظر دوستانی است که به مهمانی می‌آیند، اسباب و اثاثیه‌ام را مرتب کردم. موقع ورق زدن کتاب گرانبهایی که از فلورانس خریده بودم، اشک در چشم‌هایم جمع شد. از بیرون صدای داد و فریاد و صدای گام‌های شتابان می‌آمد. می‌دانستم که خیلی زود از کتابی که در دست دارم دور خواهم شد. اما می‌خواستم به جای فکر کردن به این موضوع، به نوشته‌های کتاب بیندیشم. گویی تمامی گذشته‌ام ـ گذشته‌ای که نمی‌خواستم از دست بدهم ـ در میان افکار، جمله‌ها و معادلات کتاب پنهان شده بود. جملاتی را که تصادفی به چشمم می‌خورد، مثل دعا، نجواکنان می‌خواندم؛ می‌خواستم تمام کتاب را در حافظه‌ام حک کنم تا وقتی آن‌ها می‌آیند، نه آن‌ها و نه سختی‌هایی را که بر من تحمیل کرده‌اند، بلکه رنگ‌های گذشته‌ام را ـ مانند یادآوری کلماتِ کتابِ عزیزی که ازبر شده است ـ به یاد آورم».


  • ناشر: گروه انتشاراتی ققنوس - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.24 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۳۲ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب قلعه سفید در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب قلعه سفید

متأسفانه تا اواسطش بیشتر نتونستم.بخونم ، خیلی کند پیش میره
در 1 سال پیش توسط
زندگی اننظار نیست، چیزی ست که میتوان از ان لذت برد.
در 2 سال پیش توسط
خوشخوان ترین اثر پاموک، ولی به یاد داشته باشه قلم پاموک تا حدی سیاه.
در 2 سال پیش توسط