دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب آدمیت

کتاب «آدمیت» نوشته لئو بوسکالیا، نویسنده آمریکایی و استاد تعلیم و تربیت در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است. این کتاب فلسفی آدمیت درباره هنر انسان بودن و سفري است شگفت كه ما را به تحقق توانايي هايمان و «خودِ توانايمان» رهنمون مي سازد. شرح عناوين طرح شده در اين كتاب از جمله «مراحل رشد به سوي انسان كامل شدن»، «چند نگرش حياتي درباره انسان با كنش كامل»، «رشد به صورت انساني با كنش كامل»، و «تلاش براي كنش كامل آدميت خويش»، همگي تلاشي است براي بزرگداشت «آدميت»... اين تنها حالت انساني...، كه اگر به طور كامل نمود يابد مي تواند زيبايي و قدرت و معناي وجود را تحقق بخشد. جهان استعدادی تحقق نیافته است و منتظر ما تا آن را محقق سازیم. به تجلی ذر آوردن یکایک انسانها و جهانی که در آن زندگی میکنیم کمترین نیاز وجود هدف اصلی و تنها امید ماست. ارزش ما به میزان تحقق مداوم آنهاست، پس آدميت هديه نيست، حقي واگذار نشدني است و يگانه حكم زندگي در اين است «بودن و ماندن». در بخشی از کتاب «آدمیت» می‌خوانیم: «هستند میان ما کسانی که همچون عنکبوت حتی زمانی که چنین می‌نماید که دست کشیدن از امید، از هر کار دیگر عاقلانه‌تر است، از تنیدن باز نمی‌مانند. اگر چه ریسمان ما سست و نازک باشد، باز می‌تواند با خوش‌بینی و کنجکاوی و شگفتی و عشق و آرزویی صمیمانه برای سهیم کردن دیگران در سفری به سوی ستارگان تنیده شود. هدف ما ارزش این تلاش را دارد. زیرا ستاره‌ای که آرزویش را داریم انسانیت کامل برای همه است. تنها امید ما، در تلاش مدام هر موجود زنده برای تحقق نهفته است. این است هماوردجوییِ یکتای «آدمیت»، و تنها هدف این کتاب.»

ادامه...

مشخصات کتاب آدمیت

  • ناشر نشر قطره
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۲۲,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.11 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۷۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب آدمیت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آدمیت

من نسخه کاغذی کتاب را خوانده ام. کتاب در مورد تحقق یافتن کامل در هر مرحله از زندگی است. به نظرم میتوان کتاب را به این ترانه از فرهاد مربوط دانست: نگاه کن مرده ها به مرده نمیرن، حتی به شمع جون سپرده نمیرن. شکل فانوسین که اگه خاموشه، واسه نفت نیست هنوز یه عالم نفت توشه.
در ۶ سال پیش توسط علی مراد ( | )
آدمی را آدمیت لازم است ... .
در ۶ سال پیش توسط peyvand ( | )
چرا اینقدر انسانها را یکتا میخواند؟انسان حتى در انسان بودن هم یکتا نیست چون قطعا انسانهای دیگری هم وجود دارند...تنها ذات پاک پرودگار یکتا و بی همتاست... جوری صحبت کرد که انگار انسان خلق میکند در حالیکه انسان خود مخلوق است...طوری از پایان زندگی دنیا گفت که گویی مرگ یعنی پایان همه چیز...در حالیکه آدمیت و انسان بودن زندگی سعادتمندی را برای ما بعد از مرگ در پی خواهد داشت...والسلام
در ۶ سال پیش توسط mil...995 ( | )