0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
دگرگونی زندگی با جادوی نظم
٪50

معرفی، خرید و دانلود کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم

هنر ژاپنی برای ساماندهی و نظم
نویسنده:
ماری کندو
درباره دگرگونی زندگی با جادوی نظم

بعضی از افراد هستند که در چیدن و جمع و جور کردن خانه وسواس زیادی به خرج می‌دهند اما هیچ‌وقت خانه را آن‌طور که انتظار دارند مرتب نمی‌بینند. شاید اگر بخواهیم به بعضی از افراد بگوییم که امروزه آموزش‌های نظم و مرتب کردن خانه هم وجود دارد کمی متعجب شوند و بپرسند آیا منظم بودن هم نیاز به آموزش دارد؟ ماری کندو در کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم درباره الزام آموزش نظم می‌گوید: «در ژاپن پندار مردم بر این است که نظم به آموزش نیازی ندارد، بلکه مردم به‌خودی‌خود، نظم و ترتیب در خونشان است و چگونگی آن را می‌دانند. مهارت‌های آشپزی در خانواده ما از نسلی به نسلی دیگر واگذار می‌شود. مادران شیوه آشپزی را به دخترانشان می‌آموزند، اما به نظر می‌رسد که نظم را کسی به دیگری آموزش نمی‌دهد». کندو در این کتاب به افرادی که عادت دارند هیچ وسیله‌ای را دور نمی‌اندازند و انباری خانه‌هایشان همیشه پر است راهکارهای مؤثری ارائه می‌کند.

‌درباره‌ی کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم

کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم نوشته ماری کندو مشاور ژاپنی است. این کتاب اولین بار در سال 2014 منتشر شد و با فروش بیش از 2 میلیون نسخه در صدر کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز قرار گرفت. این کتاب همچنین جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون در سال 2014 نیز بوده است. این کتاب به قدری در ژاپن هم معروف شد که ماری کندو  در بیش از سی برنامه‌ی پر طرفدار تلویزیونی و رادیویی در ژاپن حضور پیدا کرده و روش‌های نظم داشتن را به مخاطبان آموزش می‌داد. ماری کندو در کتاب حاضر به موضوع مهم و تاثیرگذار در کیفیت زندگی یعنی نظم پرداخته است و توضیح می‌دهد که چطور به روش‌های مردم ژاپن می‌توان با مرتب کردن خانه و نظم دادن به محیط تغییرات بزرگی در زندگی ایجاد کرد.

ماری کندو به عنوان فردی که در حوزه نظم وسایل مطالعات گسترده‌ای داشته و شیوه‌های نوینی در این زمینه ارائه کرده سال‌هاست که سبک زندگی ژاپنی‌ها را به عنوان الگویی برای ایجاد نظم بررسی و مورد مطالعه قرارداده تا روش‌های نهایی را برای ایجاد نظم به مخاطبان توضیح دهد. او می‌گوید «مردم جهان بر این باورند که مرتب کردن اتاق و یا خانه‌شان بخت را به روی آنان می‌گشاید. کسانی که از هنر ژاپنی برای ساماندهی زندگی‌شان سود می‌جویند، دیگر هرگز با آشفتگی و بی‌نظمی روبه‌رو نمی‌شوند. این شیوه ناب فقط مجموعه‌ای از قواعد نیست، بلکه معجزه‌ای است که با رسیدن به ذهنیتی مناسب با استفاده از روش کن‌ماری زندگی‌تان را دگرگون می‌کند.»

در واقع آنچه در این کتاب به عنوان نظم به خواننده آموزش داده می‌شود همان نظم مرتب کردن وسایل و چیدمان آن‌هاست. بسیاری از افراد هستند که نسبت به وسایل خود وسواس دارند و حاضر نیستند خیلی از آن‌ها را که دیگر کاربردی ندارند یا کهنه و قدیمی شدند دور بریزند. ماری کندو از همان ابتدا بیان می‌کند که با دور ریختن شروع کنید. او که نام این روش را از ترکیب اسم و فامیلی خود کن‌ماری گذاشته معرفی می‌کند. او با این روش به این موضوع تاکید دارد که نظم بخشیدن به خانه روی همه‌ی جنبه‌های زندگی از جمله کار و خانواده تاثیر می‌گذارد.

انتشارات البرز کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم را با ترجمه‌ی مهدی قراچه داغی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است. این کتاب جزو کتاب‌های کم‌حجم با موضوع نظم و چینش خانه است. خواندن این کتاب برای افرادی که می‌خواهند در زمینه‌ی نظم و چینش خانه وقت بگذارند و در این حوزه مطالعه داشته باشند مناسب است.

تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم 160 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را کمتر از 8 روز بخوانید.

‌نقد‌ها و نظرات درباره‌ی کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم

بی. جی نواک در مجله معروف people درباره کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم نوشته است که: «این کتاب زندگی شما را تغییر خواهد داد». علاوه بر این بسیاری از روزنامه‌ها و مجلات در تقدیر و تحسین این کتاب نوشته‌اند. روزنامه USA TODAY هم نوشته است: «خانم کندو شما را به چالش می‌کشد تا از خود بپرسید که آیا هر شیء و وسیله‌ای که در خانه یا محل کار دارید شما را به هدفتان نزدیک می‌کند؟ آیا آن شی شما را به سمت جلو هدایت می‌کند یا در گذشته نگه می‌دارد؟»

در بخشی از کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم می‌خوانیم

هر روز کمی از وسایل را مرتب کنید تا برای همیشه منظم بمانند

« اگر خانه خود را یکباره منظم کنید، شلوغی و آشفتگی به آن بازمی گردد. بهتر است عادت کنید که در هر نوبت بخشی از خانه را مرتب کنید. » گرچه این سفارش خیلی وسوسه انگیز به نظر می رسد؛ اما پیش از این به این نتیجه رسیده ایم که بخش نخست آن اشتباه است. درباره اینکه باید هر روز بخشی از وسایل را مرتب کنیم چه می توانیم بگوییم؟ گرچه قانع کننده به نظر می رسد، فریب آن ها را نخورید؛ زیرا هیچ وقت حس نمی کنید که کارتان تمام شده است، برای همین در هر نوبت فقط بخشی را مرتب کنید.

تغییر خُلق و سبک زندگی، که در طول سالیان ایجاد شده است، بسیار دشوار است. اگر تاکنون نتوانسته‌اید که همیشه منظم بمانید، تاحدودی ناممکن است که عادت کنید در هر زمان فقط کمی منظم باشید. هیچ‌کس نمی‌تواند بی آنکه اندیشه خود را تغییر دهد عادات خود را تغییر دهد و این کار آسانی نیست؛ در اختیار گرفتن اندیشه‌ای که در سر داریم بسیار دشوار است؛ اما می‌توان آن را دگرگون کرد.

وقتی در دوره راهنمایی درس می‌خواندم موضوع منظم کردن خانه توجه ام را به خود جلب کرد و کتاب هنر دور انداختن، اثر ناگیسا تات سومی، زمینه‌ساز این موضوع بود. در این کتاب اهمیت دور انداختن آنچه به آن نیازی نداریم به طور کامل شرح داده شده بود. در راه مدرسه به خانه این کتاب را خریدم. هنوز هم به یاد دارم که خواندن این کتاب چقدر شگفت‌زده‌ام کرد. من چنان غرق خواندن این کتاب شدم که فراموش کردم در ایستگاه همیشگی از اتوبوس پیاده شوم.

درباره ماری کندو

ماری کندو مشاور مرتب‌سازی و نویسنده ژاپنی استکه از کودکی به سازمان‌دهی و نظم علاقه‌مند شده بود. او در دانشگاه توکیو در این رشته تحصیل کرد و به عنوان مشاور این حوزه در جهان شهرت دارد. امروز ماری یک متخصص مشهور مرتب‌سازی است و به مردم در سراسر جهان کمک می‌کند تا خانه‌های درهم ریخته خود را به فضاهای آرامش‌بخش و الهام‌بخش تبدیل کنند.

ماری در کتاب پرفروش دگرگونی زندگی با جادوی نظم سطح جدیدی از شیوه‌های مرتب‌سازی و نظم را به مخاطبان ارائه می‌کند تا دیگر هرگز نیازی به مرتب‌سازی دوباره نباشد.

ماری در بیش از پنجاه برنامه تلویزیونی و رادیویی مهم ژاپن و همچنین در مجله تایم، نیویورک‌تایمز، وال‌استریت ژورنال، لندن تایمز، مجله Vogue، آلن شو و دیگر برنامه‌های معروف تلوزیونی حضور پیدا کرده است. همچنین مجله تایم او را به عنوان یكی از 100 فرد تاثیرگذار سال 2015 معرفی کرد.

ماری کندو در حال حاضر در آمریکا در لس‌آنجلس زندگی می‌کند.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم اثر ماری کندو بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی نظم و چینش خانه می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
731.۹۲ کیلوبایت
تعداد صفحات
160 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۵:۲۰:۰۰
نویسندهماری کندو
مترجم مهدی قراچه داغی
ناشرانتشارات البرز
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
The life-changing magic of tidying up: the japanese art of decluttering and organizing
تاریخ انتشار
۱۳۹۵/۰۵/۱۸
قیمت ارزی
3 دلار
قیمت چاپی
29,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۷۳۱.۹۲ کیلوبایت
۱۶۰ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3.9
از 5
براساس رأی 200 مخاطب
خوش‌خوان 🪶 (1)
آموزنده 🦉 (1)
5
ستاره
45 ٪
4
ستاره
28 ٪
3
ستاره
10 ٪
2
ستاره
7 ٪
1
ستاره
9 ٪
125 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
m
mah****@gmail.com
۱۳۹۶-۰۱-۱۳
4

خلاصه ی کل کتاب در یک جمله: هرچی رو که لازم ندارین بندازین دور، رحم نکنید.

n
naz***********@yahoo.com
۱۳۹۸-۰۵-۲۴
4

اگه ترجمه این قسمت از متن اصلی رو توی این کتاب پیدا کردین به منم خبر بدین 😂 مترجم صلاح ندونسته وقت گهربارش رو برای این قسمت و سیصد صفحه مطالب مشابه تلف کنه! نهایتا از کتاب پونصد صفحه ای، دویست صفحه ترجمه رو بهتون میفروشن، برین خیرشو ببینین! I filled plastic bottles with water and put them in the toilet tank in a solo “water-saving contest.” Articles on storage inspired me to convert milk cartons into dividers for my drawers and make a letter rack by stacking empty video cases between two pieces of furniture. At school, while other kids were playing dodge ball or skipping, I’d slip away to rearrange the bookshelves in our classroom, or check the contents of the mop cupboard, all the while muttering about the poor storage methods. “If only there were an S-hook, it would be so much easier to use.”

م
مسعود شایگان
۱۳۹۵-۰۵-۲۵
1

چقدر این کارتان در پاک کردن نظرات مخاطبین زشت هست! قبلا هم این کار را کرده اید با نظراتی که گذاشتم! شما گفتید در سایت همچین چیزی وجود ندارد و من هم سندش را در کامنتم نوشتم اما شما آن را پاک کردید!!! واقعا جالبه! http://۸pic.ir/images/۵hdrod۵rwq۴oos۶t۹zsh.png

h
han******@yahoo.com
۱۳۹۶-۰۵-۲۸
5

این کتاب عالیه با خوندنش تونستم از خیلی چیزایی که نمی تونستم دل بکنم ,جداشم . مثلا من برای جداشدن از کتاب هام خیلی مشکل داشتم داخل کتاب نوشته بیشتر از ۸۰% کتاب هایی که نگه میدارید هیچ وقت مجددا خونده نمیشه ضمن این که هر کتابی رومیخونید حتی اگر فکر کنید مطالبش روفراموش کردید بازم اون اثری که باید تو زندگیتون میذاشته , گذاشته ونیازی نیست بیشتر نگهش دارید کلا استدلال هایی که برای کنار گذاشتن وسایل اضافی نوشته , خیلی خوبه

آ
آزاده شمس
۱۳۹۵-۱۱-۲۹
1

اگر منظم نیستید و وسایل اضافی دور خودتان جمع می کنید کتاب را بخوانید شاید متحول شدید.

p
pch*****@gmail.com
۱۳۹۶-۰۵-۱۹
4

به نظرم کتاب خیلی خوب و مفیدیه و خیلی بهم کمک کرد تا وسایلی که چندین سال بود نگه داشته بودم و هیچ استفاده ای ازشون نمی کردم و دلم نمی اومد دور بریزم رو به راحتی دور بریزم و احساس آرامش بهم دست بده.

f
far*******@gmail.con
۱۳۹۵-۱۰-۱۶
5

من البته نسخه انگلیسی این کتاب رو خوندم و فکر می کنم آقای قرچه داغی کارشون حرفه ای باشه، به هر ترتیب کتاب به نظرم خیلی جذابه، فلسفه متفاوتی برای مرتب کردن خونه و وسایل ارائه می کنه که اگر نامرتب باشیم اتفاقن بهمون کمک می کنه. بنابراین توصیش می کنم.

b
bab*********@gmail.com
۱۳۹۶-۰۶-۰۳
1

کتاب زیاد جالبی نبود. منظور از نظمی که در عنوان کتاب هست، نظم در چینش اشیائ در محیط خانه و اداره هست و نه نظم در کل زندگی. حرفشم از اول تا آخر اینه: هرچی لازم ندارید بندازید بیرون تا اطرافتون خلوت تر بشه در نتیجه منظم بشین!!!!

م
مهدی رمضانی
۱۳۹۷-۰۵-۰۱
2

اول اینکه نمونه این کتاب تا حالا بسیار کم نوشته شده ، یعنی کتابی که بخواد به طریقه نظم دادن به خونه و وسایلش بپردازه وایده کتاب بسیار خوبه. اما به نظرم گذاشتن این همه وقت و خوندن این کتاب ارزشش رو نداره. خیلی میشد کتاب رو جمع و جورتر نوشت به نظرم. پرگویی زیادی اتفاق افتاده و از همه مهمتر که سرفصلها خیلی قابل تفکیک نیست، یعنی اینکه یا تکرار شدن یه جورایی یا یه مدل دیگه گفته شده یا اینکه درهم ریخته اس. در‌کل با احترام برای مترجم و‌نویسنده نخوندنش رو توصیه میکنم.

م
محسن کرباسی
۱۳۹۹-۰۱-۰۷
4

کتاب تاثیر گذاریه و بنده رو در دور انداختن وسایلی که برای روز مبادا انبار شده بود کمک کرد اما به قول دوستان خلاصه کتاب یکی دو جمله هست ۱. وسایل رو از نوع یکسان (مثلا لباس ، کتاب و ... ) بریز زمین و دونه دونه دست بگیر ببین احساس شادی بهت میده یا نه ، اگر نه بریز دور (و عملیات دور ریختن باید سریع باشه نه تدریجی) ۲. آنچه میمونه رو بر اساس کاربرد چینش کن

نمایش 115 نقد دیگر
3.9
(200)
حال‌خوب‌کن ✨ (1)
20,000
٪50
10,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
دگرگونی زندگی با جادوی نظم
دگرگونی زندگی با جادوی نظم
هنر ژاپنی برای ساماندهی و نظم
دگرگونی زندگی با جادوی نظم
٪50
دگرگونی زندگی با جادوی نظم
هنر ژاپنی برای ساماندهی و نظم
انتشارات البرز
3.9
(200)
حال‌خوب‌کن ✨ (1)
20,000
٪50
10,000
تومان