دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب استنفورد ۳۵ ... جهان‌‌وطنی و جهانی شدن

کتاب استنفورد ۳۵ ... جهان‌‌وطنی و جهانی شدن

نسخه الکترونیک کتاب استنفورد ۳۵ ... جهان‌‌وطنی و جهانی شدن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب استنفورد ۳۵ ... جهان‌‌وطنی و جهانی شدن

کتاب «جهان‌‌وطنی و جهانی شدن: دانشنامه فلسفه استنفورد ۳۵» نوشته پاولین کلاینگلد، اریک براون، ویلیام شوئرمن است. این کتاب یکی دیگر از جلدهای مجموعه «دانش‌نامه استنفورد» است، که تلاش دارد مفاهیم فلسفی را برای خوانندگان عام قابل فهم سازد. این کتاب که به شرح تاریخ جهان‌وطنی، طبقه‌بندی جهان‌وطنی‌های معاصر، جهانی‌شدن در تاریخ اندیشه‌ها و در نظریه‌ی اجتماعی معاصر و چالش‌های هنجاری جهانی‌شدن می‌پردازد، سی و پنجمین کتاب از مجموعه‌ی دانشنامه‌ی فلسفه‌ی استنفورد است. بسیاری از علاقه‌مندان و پژوهشگران فسلفه در ایران نام دانش‌نامه استنفورد را شنیده‌اند و ممکن است برخی از کتابهای این مجموعه را مطالعه کرده باشند. این دانشنامه حاصل طرحی است که اجرای آن در سال ۱۹۹۵ در دانشگاه استنفورد آغاز شد و همچنان نیز ادامه دارد. در این مجموعه سعی شده است تا مدخل‌های مناسبی برای ورود به گستره‌های متنوع فلسفی گشوده شود و کسی که می‌خواهد برای اولین بار با مساله یا مبحثی در فلسفه آشنا شود، یکی از گزینه‌های راه‌گشایی که پیش ‌رو دارد این است که ابتدا به سراغ مدخل یا مدخل‌های مربوط به آن در این دانشنامه برود. تدوین و انتشار مدخل‌های دانشنامة فلسفة استنفورد به سرپرستی «دکتر ادوارد. ن. زالتا» علاوه بر این‌ که پیوندی محکم میان فضای دانشگاهی و عرصه عمومی برقرار کرده، ویژگی‌های خاص دیگری نیز دارد که از جمله مهم‌ترین آن این است که دانشجویان می‌توانند از این دانشنامه به عنوان منبع مستندی برای تحقیقات خود استفاده کنند. در بخشی از کتاب « جهان‌‌وطنی و جهانی شدن» می‌خوانیم: «جهان وطنی یونانی و رومی فرهنگ سیاسی آرمانی در نوشته‌های افلاطون و ارسطو جهان‌وطنانه نیست. در این فرهنگ، هر فرد خود را نخست در مقام شهروند یک شهر، یا دولت-شهر خاص می‌شناسد. و بدین ترتیب نشان می‌دهد که به چه نهادها و چه اجتماعی از مردم وابسته و متعهد است. پس، در دفاع از شهر در مقابل حمله‌ها، پذیرش نهادهای قضایی آن و مشارکت در خیر مشترک بر او تکیه می‌شود. بدین‌سان تلاش خود او برای زندگی خوب به شکل جدایی‌ناپذیری به سرنوشت شهر و تلاش دیگر ساکنان شهر وابسته است».

ادامه...

مشخصات کتاب استنفورد ۳۵ ... جهان‌‌وطنی و جهانی شدن

بخشی از کتاب استنفورد ۳۵ ... جهان‌‌وطنی و جهانی شدن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب استنفورد ۳۵ ... جهان‌‌وطنی و جهانی شدن

همیشه برام سوال بوده که ریشه مالکیت یک خاک چیه
در ۱ سال پیش توسط pey...y13 ( | )