پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب راهنمای مدیریت بلایا

کتاب راهنمای مدیریت بلایا
مبتنی بر اجتماعات محلی بینه

نسخه الکترونیک کتاب راهنمای مدیریت بلایا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب راهنمای مدیریت بلایا

سازمان‌های غیردولتی در فعالیت‌های بشردوستانه در طی دهه‌ی ۹۰ به مدیریت «اجتماع­محور» به عنوان رویکرد مدیریت بلایای طبیعی توجه کردند. سازمان‌های غیردولتی متوجه شدند که ظرفیت جامعه­ی محلی و درجه­ی آسیب­پذیری آن‌ها اهمیت دارد و برخی از این سازمان‌ها فعالانه این دیدگاه را پذیرفتند که «بهبود زندگی مردم آسیب‌دیده تنها از طریق بسیج توانایی‌های خود آنان امکان­پذیر است». تجربیات و مشاهدات نشان می‌دهد که ساکنان مناطق آسیب‌دیده، بزرگ‌ترین منبع بالقوه­ی دانش بومی در موقعیت بحران هستند، آنان اولین کسانی هستند که در نخستین ساعات بحران به حادثه واکنش نشان می‌دهند و تا آخر نیز برای بازسازی تلاش می‌کنند. برای این‌که این رویکرد را بشناسیم، در درجه­ی اول بایستی بدانیم معنی آن در ادبیات جهانی چیست و سپس به جست‌وجو برای فهم انواع روش‌ها و مکانیسم‌های بومی آن بپردازیم، ظرفیت‌های آن را در جامعه­ی خود بشناسیم و آن را تقویت کنیم؛ در حقیقت هیچ الگوی از پیش تعیین‌شده­ای برای یک جامعه­ی معین وجود ندارد، آن‌چه هست ظرفیت‌های واقعی است که باید تقویت شود و حس تعلق به آن پدید آید. در غیر این صورت این رویکرد مفهوم واقعی خود، یعنی «اجتماع‌محوری» و «تکیه بر جامعه­ی محلی» را از دست می‌دهد و همواره علامت سؤالی بر پایداری آن باقی خواهد ماند.

ادامه...

مشخصات کتاب راهنمای مدیریت بلایا

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر ۱۳۸۹/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.53 مگابایت
  • تعداد صفحات ۴۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب راهنمای مدیریت بلایا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب راهنمای مدیریت بلایا