پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب کودکان و نوجوانان در کانون فعالیت‌های کاهش خطرات بلایای طبیعی

کتاب کودکان و نوجوانان در کانون فعالیت‌های کاهش خطرات بلایای طبیعی

نسخه الکترونیک کتاب کودکان و نوجوانان در کانون فعالیت‌های کاهش خطرات بلایای طبیعی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب کودکان و نوجوانان در کانون فعالیت‌های کاهش خطرات بلایای طبیعی

مدیریت بلایا با نگرش پیشگیری‌محور نیازمند تغییر در نگرش‌های فرهنگی است. نگرش‌های فرهنگی ما معمولاً نقش فعال انسان را در پیشگیری ازحوادث ـ و تلاش برای ایمنی نادیده می‌گیرد. حوادث ـ و به ویژه حوادث طبیعی که منجر به حوادث آسیب‌زا در جامعه‌ی انسانی می‌شوند ـ به عنوان «سهم و قسمتِ ما» از زندگی تعبیر می‌شود و یا «جزای گناهی» که کرده‌ایم و به این ترتیب تلاش برای پیشگیری، کاهش آسیب‌پذیری حوادث و آمادگی در برابر آن‌ها کم می‌شود. نگرش پیشگیر‌ی‌محور یک نگرش فعال است. در این نگرش تابوها و چارچوب‌های صلبی که توان تصمیم‌گیری و آمادگی را از ما می‌گیرد شکسته می‌شود. با چنین دیدگاهی نسبت به مدیریت بلایاست که «کودک محوری» جایگاه مهمی می‌یابد. کار با کودکان به پایداری و پذیرش این نگرش منجر می‌شود زیرا بزرگسالان تابوهایی دارند که آن‌ها را با حوادث سازگار می‌کند. در حالی که کودکان برای تغییر و توسعه‌ی فرهنگ آماده‌تر هستند و می‌توانند در گسترش فرهنگی بکوشند که به پیشگیری و کاهش حوادث گرایش دارد.

ادامه...

مشخصات کتاب کودکان و نوجوانان در کانون فعالیت‌های کاهش خطرات بلایای طبیعی

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر ۱۳۸۹/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.81 مگابایت
  • تعداد صفحات ۶۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب کودکان و نوجوانان در کانون فعالیت‌های کاهش خطرات بلایای طبیعی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کودکان و نوجوانان در کانون فعالیت‌های کاهش خطرات بلایای طبیعی