دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب تصویر، صدا، سیاست

کتاب تصویر، صدا، سیاست
تاملی بر تاثیر رسانه‌های جدید بر فضای سیاسی ایران در دهه‌ی هشتاد خورشیدی

نسخه الکترونیک کتاب تصویر، صدا، سیاست به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب تصویر، صدا، سیاست

کتاب «تصویر، صدا، سیاست: تاملی بر تاثیر رسانه‌های جدید بر فضای سیاسی ایران در دهه‌ی هشتاد خورشیدی»، نوشته عباس سهراب‌زاده است. در این کتاب که سویه‌ای تحقیقی و آماری دارد با تاثیر رسانه‌ها بر فضای سیاسی ایران آشنا می‌شویم. شاید به نظر برسد که این سیاست است که همیشه رسانه ها را کنترل می‌کند، اما در علم ارتباطات، نظریه‌های متعددی وجود دارد که بر قدرت رسانه‌ها تاکید می‌ورزند و رسانه‌ها را به عنوان یک بازویی قدرتمند در عرصه‌های سیاسی برمی‌شمرند. در مقدمه کتاب «تصویر، صدا، سیاست» می‌خوانیم: «اغلب اندیشمندان، ساخت سیاسی قدرت را متأثر از عوامل متعدد اقتصادی، سیاسی، تاریخی، جغرافیایی و اجتماعی می‌دانند. هر یک از این عوامل به گونه‌ای، بر جنبه‌هایی از ساخت قدرت تأثیر می‌گذارد و یا به‌عنوان منبعی برای تولید و بازتولید قدرت شناخته می‌شوند. «بحث‌های کلاسیک مبانی علم سیاست اشاره به منشأ و ماهیت اقتدار و حاکمیت داشته‌اند؛ این منشأ در طول تاریخ مبتنی بر سه منبع زور و پول و اطلاعات بوده است. اما نسبت این سه منبع در طول تاریخ تغییر یافته و از منابع نظامی به سوی منابع اقتصادی و از آن به طرف منابع اطلاعاتی (دانایی) تغییر جهت داده است؛ به طوری که می‌توان ادعا کرد برای تبدیل‌شدن به یک قدرت نظامی یا اقتصادی، سرمایه‌گذاری روی حوزۀ اطلاعاتی اجتناب‌ناپذیر است. امروزه این عوامل نوظهور توانسته‌اند آثاری در سیاست و نظام‌های سیاسی داشته باشند که عبارت‌اند از: فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی می‌توانند بر رفتار سیاسی مردم و دولتمردان اثر بگذارند؛ رویکرد احزاب، گروه‌ها، تشکل‌ها و حتی افراد را در روبه‌رویی با حکومت تغییردهند؛ رأس نظریه‌های بنیادین و گفتمان مسلط در یک نظام سیاسی را با چالش جدی روبه‌رو کنند؛ در هنجارها و ارزش‌های پذیرفته‌شده در یک جامعه اثر بگذارند؛ کارکرد و چرایی نهادهای مستقر را با پرسش روبه‌رو کنند؛ و ایجاد نهادهایی جدید در یک نظام سیاسی را ضروری کنند؛ رویدادهای سیاسی و اجتماعی را برجسته و حتی آن‌ها را به بحرانی بزرگ تبدیل کنند؛ افکار عمومی را به هر سمتی، به سود یا زیان دستگاه سیاسی هدایت کنند».

ادامه...

مشخصات کتاب تصویر، صدا، سیاست

  • ناشر انتشارات تیسا
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۷,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۵/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 3.27 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۴۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب تصویر، صدا، سیاست

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تصویر، صدا، سیاست