دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
رمان عاشقانه مادام بواری، اثر گوستاو فلوبر

دانلود رمان عاشقانه مادام بواری | اثر گوستاو فلوبر

نسخه الکترونیک رمان عاشقانه مادام بواری، اثر گوستاو فلوبر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی رمان عاشقانه مادام بواری، اثر گوستاو فلوبر

رمان عاشقانه مادام بواری برای آن دسته از ماجراجویان داستان‌های عشقی، که به دنبال جلوه‌های مختلف این پدیده هستند، بسیار دلچسب خواهد بود. گوستا فلوبر فرانسوی، در این داستان به بی فرجام بودن و نرسیدن به عشق واقعی و پایدار، می‌پردازد. نکته قابل توجه و جذاب در این داستان، جانکاه بودن این غم تا پایان عمر شخصیت‌های اصلی کتاب مادام بواری می‌باشد. از نکات قابل توجه در چاپ این کتاب می‌توان به تهدیدهای فراوان از سوی خوانندگان به محتوای غیر اخلاقی رمان مادام بواری اشاره نمود. شخصیت اِما همواره در سردرگمی برای یافتن عشق حقیقی می‌باشد، این پریشانی نمونه‌ای از بسیاری از انسان‌های عصر امروز به شمار می‌آید.

 

خلاصه ای از رمان عاشقانه مادام بواری

داستان مادام بواری با فرستادن پسری توسط مادرش به تحصیل درس پزشکی آغاز می‌شود. فرایند این داستان با پزشک شدن این پسر، شارل بوواری پی گرفته می‌شود. این جوان کم بضاعت که پزشک تازه‌کاری نیز به شمار می‌رود، طی ماجراهای خاصی با دختر ثروتمندی، برای بار دوم ازدواج می‌کند. شهرستانی بودن و به نوعی کم اعتماد به نفس بودن شارل، زندگی را برای او دستخوش تغییرات فراوان و پر هزینه‌ای می‌کند.

مادام بواری زیبا جلوه‌ی عشق را در مردان بسیاری می‌بیند؛ اما درست در زمانی که باید به این عشق تکیه کند، آن‌ها را توخالی و پوچ درمی‌یابد. هر کدام از این مردان به نوبه‌ی خود ضربه مهلکی به روح این زن جوان وارد می‌کنند و جالب اینکه، شارل بواری در تمامی داستان بی‌اطلاع از وقایع می‌باشد. آگاه شدن شارل بواری از کلیه اتفاقات زمانی ممکن می‌شود که شالوده خانواده بواری از هم گسسته شده است.

اصلی‌ترین محوریت اصلی داستان، تأکید بر مسائل غیر معمول در ازدواج و مخالفت با فضای سنتی فرانسه آن دوران، می‌باشد. در واقع شروع داستان با یک حادثه پیش پا افتاده آغاز می‌گردد و در ادامه زنی را به نمایش می‌گذارد که به برای آزادی و خواسته‌های متفاوت خود به هر سو روی می‌آورد.

زمان اوج داستان، در شرایطی پدیدار می‌شود که شخصیت اصلی داستان برای یافتن خواسته‌های خود به هر صورتی، تن می‌دهد. به همین دلیل احساس سرخوردگی و گاه رضایتمندی، در سرتاسر داستان به جذابیت آن بسیار می‌افزاید. در خلاصه مادام بواری، عشق و نفرت را کنار هم و در فاصله‌ای بسیار کم می‌توان مشاهده نمود. باید توجه داشت که عامل بروز تمامی اتفاقات این داستان، یک اتفاق عجیب و خارق العاده نبوده است؛ بلکه تنها نارضایتی یک زن جوان و خواسته‌های کمال‌گرایانه او توانسته است او را به این ورطه بکشاند.

 

شخصیت های اصلی داستان

شاهکار گوستا فلوبر، شخصیت‌های متنوعی دارد؛ که هر کدام از آن‌ها جلوه‌ای از رئالیست را به نمایش می‌گذارند. رودولف بولانگه بیان‌گر شخصیت رند و سو استفاده گر از روایت‌های عاشقانه زنان می‌باشد. این شخصیت، درست در زمانی که اما یا همان مادام بواری دلباخته دچار وابستگی شدید می‌شود، او را ترک می‌کند.

 لئون دوپوا که یکی از همسایگان محل جدید زندگی آقا و خانم بواری به شمار می‌رود، بیان‌گر شخصیت افرادی است که توان بیان احساسات خود را ندارند و عدم ثبات را برای طرف مقابل در رابطه فراهم می‌کند. این عدم ثبات تا بدان جا پیش می‌رود که ثروت اما نیز از بین می‌رود. اما یا همان خانم بواری، احساسات متفاوتی را در طول داستان تجربه می‌کند و این تجربه را به کمک آرایه‌های ادبی به کار رفته در نثر داستان، با خواننده به اشتراک می‌گذارد. به همین دلیل زمانی که زهر به زندگی اما پایان می‌دهد، خواننده نیز اثر آن را به خوبی درک کرده و احساس خانم بواری را به درستی تایید می‌کند. البته خیال‌بافی‌های این دختر شهرستانی و تصور او از ایده‌ال همواره خواننده را در طول داستان با خود همراه می‌سازد و او را به فضاها و موقعیت‌های مختلف می‌کشاند.

 آقای اومه، به عنوان داروساز روستا رابطه‌ی تنگاتنگی با این خانواده برقرار می‌کند و در طی این ملاقات‌ها و مصاحبت‌ها، تاثیر زیادی بر روی خانم بواری می‌گذارد. عقاید ضد دینی و آتئیستی اومه، به نوعی فضای محصور را برای اما می‌شکند و اجازه تفکری متفاوت را برای او فراهم می‌کند. شخصیت اومه دارای بالاترین نشان افتخار فرانسه و یا همان لژیون دونور می‌باشد. آقای لورو تاجری فرصت طلب است که از وضعیت درمانده‌ی خانواده بواری، بیشترین بهره را می‌برد. او در ابتدا با رویه مثبت با اما برخورد می‌کند و از او می‌خواهد تا با خیال آسوده از اجناس او خریداری کند. در ادامه با بالا بردن نرخ بهره، تیر نهایی را بر پیکره‌ی این خانواده می‌اندازد. دانلود مادام بواری، برای افرادی که به دنبال شناخت شخصیت‌های متفاوت در فضاهای مختلف هستند، بسیار مفید خواهد بود. شارل بواری شخصیتی است که گاه بسیار پر رنگ . گاه ناپدید می‌شود. گرچه در تمامی لحظاتی هم که به ظاهر حضور ندارد، اثر ملموسی از او به دلیل تفکر سنتی جامعه فرانسه، حس می‌شود. احساس این عواطف از سوی خوانندگان، از ویژگی‌های برتر این رمان با ارزش به شمار می‌آید.

 

بهترین ترجمه کتاب مادام بواری

ترجمه‌های متفاوتی از کتاب مادام بواری در بازار ایران موجود می‌باشد، اما جملات مشفق همدانی در این کتاب، جذابیت متن اصلی رمان مادام بواری را به خوبی نمایان می‌کند. سطح بالا در داستان های گوستاو فلوبر، در ترجمه نسخه مشفق همدانی برای خواننده، در این کتاب ایجاد شده است. خرید آنلاین مادام بواری، یکی از بهترین گزینه‌ها برای خوانندگان کتاب‌های پرطرفدار به شمار می‌آید. ریزه‌کاری‌های آرایه‌های ادبی استفاده شده در نوشته‌ی فلوبر در این ترجمه به خوبی نمایان می‌شود.

دانلود رمان مادام بواری راهکار جذاب و به صرفه‌ای برای علاقه‌مندان به متون و داستان‌های با کیفیت و پیشرو در جهان می‌باشد. از نکات قابل توجه در نسخه اصلی و ترجمه کتاب مادام بواری، رعایت دیالوگ‌های ریز و نامربوط است؛ که در انتهای داستان، خواننده را به تحسین وامی‌دارد. این دیالوگ‌های تکراری نشان‌گر درگیری مباحث فلسفی با زندگی روزمره و عقایدهای متفاوت را بیان می‌کند. این ترجمه در سال 1341 صورت پذیرفته است.

 

درباره نویسنده گوستا فلوبر

گوستاو فلوبر مشهور در سال 1821 در فرانسه دیده به جهان گشود. نثر متفاوت و استفاده از ادبیات غنی، از ویژگی‌های نگارش واقع‌گرایانه این نویسنده معروف به شمار می‌رود. گوستاو فلوبر در طول زمان الهام‌بخش نویسندگان بیشماری همچون امیل زولا، آلفونس دوده و گی دو موپاسان بوده است و در شکل‌گیری آثار بی‌نظیر آنان، تأثیر فراوانی داشته است.

 آثار فلوبر دارای ریزبینی زیادی می‌باشد، به طوری که کمال‌گرایی در تمامی آثار این نویسنده دقیق، دیده می‌شود. فلوبر که فرزند یک جراح تجربی بود، خود را بیش از همه‌‌ی کتاب در کتاب مادام بواری و شخصیت اما می‌دیده است. خرید مادام بواری راهکاری قابل دسترس برای علاقه‌مندان به آثار فلوبر می‌باشد. در واقع نسخه پی دی اف مادام بواری، به دلیل شرایط مناسب ارائه‌ی آن، توانسته است مورد توجه بسیاری از خوانندگان قرار بگیرد.

 فلوبر پس از پایان داستان‌ها، در اتاق کار خود با صدای بلند، شروع به خواندن می‌کرد. این کار به هماهنگ شدن کلمات و وزن آن‌ها بسیار کمک می‌کرد. در برگردان و ترجمه فارسی کتاب مادام بواری نیز رعایت آهنگ کلمات در دستور کار قرار گرفته است. بنابراین نسخه صوتی مادام بواری، بدون شک، تجربه‌ای لذت‌بخش برای شنوندگان را به همراه خواهد داشت.

 از دیگر ویژگی‌های گوستاو فلوبر هوشمند، مشعل‌داری یک نهضت ادبی در فرانسه به شمار می‌رود. در واقع فلوبر، از پیشروان ناتورالیسم یا سبک طبیعی نگارش در فرانسه به شمار می‌آید. این سبک در واقع بر خلاف سبک رمانتیسم می‌باشد و فضا را برای بهتر شدن توسعه جنبش رئالیسم فراهم می‌کند. بر مبنای عقیده فلوبر، همان‌طور که یک نقاش پرطرفدار، همگی ظرایف و ویژگی‌های یک سوژه را بر روی بوم نقاشی می‌آورد، یک نویسنده نیز باید تمامی اتفاقات و احساسات آدمیان را بدون هیج گونه کاستی، به رشته تحریر درآورد. گوستاو فلوبر هنر دوست، معتقد بود که همه چیز در انتها باید فدای متفکرین و هنرمندان واقعی شود. او معتقد بود که همواره اصول فلسفی دستخوش تغییرات قرار خواهد گرفت و تنها راه رسیدن به حقیقت، هنر واقعی می‌باشد. بر اساس الگو و نظر فلوبر، راه رسیدن به جهان مطلق، زیبایی است؛ چرا که زیبایی از آغاز پیدایش بشر تا کنون همگان را به خود مجذوب کرده است.

 

دیگر آثار گوستا فلوبر

در کنار کتاب مادام بواری، آثار متنوع دیگری از گوستا فلوبر با استعداد، به چاپ رسیده است. از جمله‌ی مهم‌ترین آثار او می‌توان به کتاب تربیت احساسات ترجمه مهدی سحابی پرداخت. سفری به دوزخ، خاطرات یک دیوانه، رؤیایی از دوزخ، سالامبو، نامه‌هایی به شهرداری روآن و بووار و پکوشه از داستانهای گوستاو فلوبر به شمار می‌روند.

نسخه الکترونیک مادام بواری، نسخه‌ای جذاب و قابل دسترس برای بسیاری از علاقه‌مندان به آثار گوستا فلوبر می‌باشد. در تمامی آثار گوستا فلوبر نواندیش و به ویژه در کتاب مادام بواری، سبک ناتورالیسم در نظر گرفته شده است. این امر در نقل جزئیات حوادث، بیان اتفاقات و احساست، به خوبی نمایان می‌شود. ریز بینی و دقت نظر فلوبر در تمامی آثارش بر هر خواننده‌ای نمایان است؛ به طوری که تنها نگارش کتاب مادام بواری، هفت سال به طول انجامیده است.

 خیال‌پردازی‌های خانم بواری، به ویژه از زندگی طبقات بالای جامعه و مرفه، تا حدودی غیر قابل باور و طنزآمیز برای یک انسان با اعتماد به نفس به شمار می‌آید. نشان دادن این موضوع به طرق مختلف در کتاب‌های فلوبر، نشانه مهم بودن این ویژگی بر زندگی انسان می‌باشد.

 

سخن پایانی

پس از خواندن پایان داستان، فضای داستان برای درک و تعمق بیشتر در باطن زندگی برای هر خواننده‌ای ایجاد می‌شود؛ و حتی تا بعد از پایان داستان نیز برای خواننده وجود خواهد داشت. این مورد بدون شک عامل تأییدی برای کم نظیر بودن کتاب مادام بواری می‌باشد. با توجه به این که این کتاب به یک نمایشنامه عاشقانه نیز شباهت بسیار دارد، لحظاتی جذاب را برای هر خواننده به همراه می‌آورد. ناکامی‌های پی در پی شخصیت های داستان، خود بر ارزش خواندن این کتاب می‌افزاید تا خوانندگان، با ارزش لحظات و ضرورت توجه به دقایق عمر آشناتر شوند.

 

مشخصات رمان عاشقانه مادام بواری، اثر گوستاو فلوبر

 • ناشر انتشارات امیرکبیر
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۶۵,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 2.46 مگابایت
 • تعداد صفحات ۳۹۲ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره رمان عاشقانه مادام بواری، اثر گوستاو فلوبر

زمانی ارزش این کتاب رو متوجه میشیم که بدونیم رئالیست ها به این کتاب میگن کتاب مقدس رئالیسم . گوستاو فلوبر نویسنده ای ست که سبک رئالیسم رو ایجاد کرد که تا اون موقع اصلا کتابی شبیهش نبود که این طور جامعه رو توصیف کنه و زشتی ها و زیبایی ها رو همونطور که هستن بنویسه . جالبه بدونید نویسنده هر روز فقط میتونست یک صفحه از این کتاب بنویسه با وجود وقت زیادی که میذاشت و حدود ۷سال نوشتنش طول کشید
در ۳ سال پیش توسط sam...i37 ( | )
فوق العاده هست...من معمولا به هر کتابی نمیگم فوق العاده ولی این یکی واقعا همه باید بخونن..خالی از شعار زدگی...البته از اون کتابا نیست که مر از هیجان و سرگرمی باشه صبر و حوصله میخواد خوندنش اما وقتی که بخونی میفهمی چقد خوب کاری کردی
در ۳ سال پیش توسط saf...goo ( | )
کتاب خوبیه ولی یه سری توصیفات زیادی راجب چیزای غیر ضروری داره که حوصله خواننده رو سر میبره ولی از کنار شرح حزئیات تعیین کننده داستان به راحتی گذشته.
در ۴ سال پیش توسط شیما اس.جی ( | )
کتاب بسیار زیبایی بود و ترجمه ارزشمند و زیبایی داشت .این کتاب در سه فصل نگاشته شده که فصل نخست آن پیرامون توصیفات و شخصیت پردازی فضای داستان میگردد و به نظر من داستان از فصل دوم به بعد آغاز میشود جایی که آقا و خانم بواری نقل مکان میکنند .خواندن آنرا به همه دوست داران کتاب های ارزشمند ادبی توصیه میکنم.
در ۴ سال پیش توسط hes...ein ( | )
مادام بواری شاهکار گوستاو فلوبر زمانی قابل درک و فهم می شود که نقد یوسا در کتاب عیش مدام را بخوانیم . ارزش و اعتبار این نویسنده بعد از یک قرن قابل تامل است . خدای مرز ، ظرافت طبع و وسعت روح .
در ۴ سال پیش توسط امیر هاشمی ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۲۵
 • ۲۶
 • بعدی ›
 • آخرین ››