دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۵۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب «بی‌طرفی» در اخلاق رسانه از منظر قرآن کریم

کتاب «بی‌طرفی» در اخلاق رسانه از منظر قرآن کریم

نسخه الکترونیک کتاب «بی‌طرفی» در اخلاق رسانه از منظر قرآن کریم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب «بی‌طرفی» در اخلاق رسانه از منظر قرآن کریم

در این کتاب می‌خواهیم توجه خود را بر یک اصل اخلاقی در رسانه‌ها متمرکز کنیم. اخلاق رسانه، یکی از مباحث بسیار مهم و محل اختلاف نظریه‌پردازان و پژوهشگران رسانه بوده است. برخورداری از رسانه‌های اخلاقی و رعایت اصول اخلاقی در رسانه‌ها مطلوب دائمی حس پاک و فطرت آسمانی انسان‌ها است و در نگاهی کلی‌تر، هر یک از انواع تکنولوژی، اخلاق متناسب با خود را اقتضا می‌کند. شاید بتوان ادعا کرد که اصول و قواعد اخلاقی، ثابت و دائمی‌اند، ولی نمی‌توان از این واقعیت چشم پوشید که حضور رسانه‌ها در صحنه‌های اجتماعی، موضوعات و مسائل نوپدیدی را خلق کرده که می‌تواند اخلاقی به کلی متفاوت را رقم بزند. اصول اخلاق رسانه‌های جمعی هر چند قدمتی به درازای تاریخ خود رسانه‌های جمعی ندارد، ولی سهم مهمی از مطالعات و ادبیات این رشته علمی را به خود اختصاص داده‌ است. اکنون در عصر اطلاعات و ارتباطات زندگی می‌کنیم و رسانه‌ها ابعاد مختلفی از زندگی اجتماعی و حتی فردی انسان‌ها را در برگرفته‌اند. هر چه زندگی انسان‌ها رسانه‌ای‌تر شده و تأثیر رسانه‌ها بر زندگی‌ آنها بیشتر می‌شود، نقش اخلاق نیز برای برقراری ارتباطی مناسب‌تر (و چه بسا پایدارتر) میان انسان‌ها پررنگ‌تر می‌گردد. یکی از مسائلی که این کتاب بر آن استوار است و می‌توان از مباحث طرح شده دریافت، این است که هیچ‌گاه نخواهیم توانست در یک عبارت و حتی در یک بند، عینی‌گرایی را به گونه‌ای تعریف کنیم که یک تلقی واحد از آن به دست آید. برای شناخت این مفهوم، باید روند و تاریخ آن‌را در کش‌وقوس تحولات آن بشناسیم. شناخت ریشه‌های لغوی، بی‌اثر نیست ولی کمک چندانی به فهم معنای دقیق آن نمی‌کند. اما شناخت ریشه‌های اولیه بحث درباره عینی‌گرایی کمک شایانی به کسب شناخت هرچه نزدیک‌تر ما از آن خواهد کرد.

ادامه...

مشخصات کتاب «بی‌طرفی» در اخلاق رسانه از منظر قرآن کریم

نظرات کاربران درباره کتاب «بی‌طرفی» در اخلاق رسانه از منظر قرآن کریم

کتاب از نظر محتوا متقن و از نظر شیوه نگارش هم منظم و منسجم است. هر چند می‌توان به برخی مطالب آن ان قلت وارد کرد. دست نویسنده و انتشارات درد نکنه?
در ۴ سال پیش توسط جاسم دریس ( | )
بی طرفی خیلی مهم هست توی رسانه ها. این کتاب یه رویکرد کاملا علمی داره و با زبان علمی که نسبتا سخت و سنگین هست داره مطلب رو بیان میکنه. قدمهای خوبی برداشته ولی فکر کنم برای رسیدن به بی طرفی و اینکه چرا رسانه های ما از بی طرفی این قدر فاصله دارند این کتاب کافی نیست و هنوز باید راهی بریم ولی به هرحال برای آشنایی با اصل بی طرفی رسانه ای و محک زدنش با نظر قرآن در این رابطه کتاب خوبیه
در ۴ سال پیش توسط خانواده عقیق . ( | )