فیدیبو نماینده قانونی نشر معیار اندیشه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب اعتماد به نفس فوری

کتاب اعتماد به نفس فوری

نسخه الکترونیک کتاب اعتماد به نفس فوری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب اعتماد به نفس فوری

هر یک از چهار بخش اصلی این کتاب، شما را قدم به قدم از جایی که هستید به جایی که می‌خواهید باشید، خواهد برد. بخش اول، «پرورش عادت اعتماد به‌نفس»، مانند نشستن با من در دفتر کارم است. با کمک هم، یک سری جلساتی را خواهیم داشت که با روشی حساب شده اعتماد به نفس‌تان را به قدری تقویت می‌کند که آرامش و آسودگی، تنها واکنش طبیعی شما در برابر عواملی باشد که در گذشته آزارتان می‌داد. وقتی بخش اول را به پایان رساندید، حس متفاوتی از زندگی‌تان را تجربه خواهید کرد. با فرصت‌های جدیدی روبه رو خواهید شد. در حالی که در گذشته تنها موانع را می‌دیدید. یاد می‌گیرید که چگونه با استفاده از ذهن شگفت‌انگیز خود و به کمک تغییر روانتان حالت‌های اعتماد به نفس پر قدرت و انگیزه قوی ایجاد کنید. از این که خودتان هستید، احساس بهتری خواهید داشت. در بخش دوم، «برای موفقیت به خود انگیزه بدهید»، راز انسان‌های پرانگیزه را با شما در میان خواهم گذاشت. پیش از آنکه این بخش را با هم به پایان برسانیم، لبریز از اشتیاقی می‌شوید که پا به دنیای بیرون بگذارید، کارهای بزرگ انجام دهید و رویاهایتان را به حقیقت تبدیل کنید. هم‌چنین احساس آرامش و قدرت خواهید کرد، در حالی که می‌دانید خود را به بهترین نحو آماده کرده‌اید تا خود را در تنها عرصه‌ای که اهمیت دارد یعنی زندگی یگانه‌تان آزمایش کنید.

ادامه...

بخشی از کتاب اعتماد به نفس فوری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

بخش اول - پرورش عادت اعتماد به نفس

فصل اول - خود را برای موفقیت آماده کنید

اعتماد به نفس طبیعی

«خودتان همه دارایی تان هستید. بر سر خود مصالحه نکنید.»
جَنیس جاپلین

آیا تاکنون شنیده اید کسی در مورد شخصی بگوید: «او با خودش راحت است»؟
این ماهیت اعتماد به نفس طبیعی است؛ یعنی به حدی با خود احساس راحتی کنید که بتوانید در برابر مسائل و مشکلات بزرگ سرنوشت مقاومت کنید و خود را به سوی زندگی رویایی تان هدایت کنید. این نوع اعتماد به نفس چیزی نیست که برخی با آن به دنیا آمده باشند و برای بقیه دست نیافتنی باشد؛ بلکه نتیجه حتمی انجام تعدادی تمرین های روزانه به صورت منظم و مداوم می باشد و فرآیندی است که شما هم با انتخاب این کتاب آغاز کرده اید.
لحظه ای تامل کرده و به روشنی تصور کنید که اگر همین الان اعتماد به نفس ذاتی داشتید، یعنی با خود و آنچه اطرافتان می گذرد مشکلی نداشتید زندگی تان چگونه بود؟

طرز ایستادن (حالت قامت) شما چگونه بود؟
صدایتان به هنگام صحبت کردن چگونه بود؟
چه چیزهایی به خود می گفتید؟
چه چیزی در ذهنتان تصور می کردید؟

اگر واقعا زمانی را صرف کردید تا هریک از این ها را تصور کنید، احتمالاً همین الان نسبت به چند دقیقه پیش احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنید.
اما همان گونه که به زودی فرا خواهید گرفت، اعتماد به نفس، نه تنها بسیار گسترده تر از یک حس مثبت در بدن شما بوده، بلکه دیدگاه و نگرشی به زندگی است که به موفقیت، انگیزه و فرصت های جدیدی هم منجر می شود!
شما خود می دانید چه باید بکنید
«ما آن چیزی هستیم که به طور مداوم انجامش می دهیم. عالی بودن، عمل نیست، بلکه عادت است.»
ارسطو

همیشه از تعداد آدم هایی که نزد من می آیند و می گویند: «من آدم با اعتماد به نفسی نیستم»، متعجب می شوم. وقتی از آنها می پرسم: آیا در اینباره اطمینان دارند؟ جسورانه می گویند: «معلوم است!»
مساله این نیست که آنها به خود مطمئن نیستند، بلکه مساله این است که اطمینان آنها متوجه مسائل اشتباهی شده است. درواقع از این که بی اعتماد به نفس هستند به شدت مطمئن هستند.
در عوض، آیا بهتر نبود خود به خود به مطمئن ترین و چاره سازترین حالت های احساسی تان رجوع می کردید، آن هم وقتی که بیشترین نیاز را به آنها داشتید؟
تصور کنید بتوانید مقابل گروهی بایستید و یا به روی سِن بروید و نسبت به وقتی که کناری نشسته بودید احساس اطمینان و راحتی بیشتری داشته باشید. یا تصور کنید با هر یک قدمی که به شخص مورد علاقه تان نزدیک تر می شوید، به طور چشمگیری احساس اطمینان بیشتری هم پیدا می کنید.
اگر چنین چیزی به نظرتان بیش از حد عالی و در نتیجه غیرممکن می آید، در انتظار شگردی خوشایند باشید. تا این مرحله، شما در به کارگیری مهارت های پرورش عادت اعتماد به نفس خبره شده اید.
به این مساله فکر کنید: آیا هرگز فراموش می کنید که قبل از نزدیک شدن به شخصی که مجذوبش هستید دستپاچه شوید؟ آیا پیش آمده قبل از ارائه کنفرانس یا انجام یک مکالمه تلفنی مهم به اشتباه احساس نگرانی نکنید؟
به یاد داشته باشید، قاعده اصلی ما این است:
شما همان چیزی می شوید که آن را تمرین می کنید
برخی عادت دارند قبل از ارائه کنفرانس یا دعوت از شخصی برای ملاقات، حالتی از ترس و عدم اطمینان پیدا کنند و به قدری این حالت را تمرین کرده اند که قبل از انجام این کارها، خود به خود احساس ترس می کنند. به همین دلیل بعید نیست حتی خود را آدمی کاملاً بی اعتماد به نفس بدانند.
در مقابل، انسان های موفق معمولاً با موقعیت هایی روبرو شده اند که همراه با ریسک و تردید بوده است. به این دلیل که آنها تمرین کرده اند خود را در حالت های چاره اندیشی قرار دهند و دست به کار شوند. پذیرا بودن در برابر ریسک و تردید در موقعیت های دشوار، عادت آنها شده است. آن ها با خودشان کاملاً راحت هستند - شما هم می توانید!
ارتعاش موفقیت
«در سطح انرژی داد و ستدی در کار نیست، فقط جابه جایی انرژی، درون خودش است.»
استوارت وایلد

تصور کنید من دو ویولن دارم. وقتی نُتی را روی یکی از آنها می نوزام، سیم مشابه آن در ویولن دیگر هم به لرزه درمی آید. دانشمندان این پدیده را «قانون طنین موافق»(۱) می نامند. پدیده ای که به موجب آن هرگاه دو ساز با یک فرکانس کوک شوند، انرژی یکی از آنها خودبه خود به دیگری منتقل می شود.
به دلیل اینکه بدن انسان از سیستم پیچیده ای از جریان های الکتریکی و میدان های الکترو مغناطیس پیشرفته تشکیل شده است، همین پدیده در انسان ها هم روی می دهد. در حقیقت، عبارت هایی مانند «کوک بودن»، «احساس اتصال» و «روی یک طول موج بودن» بیانگر انتقال طبیعی انرژی و رفت و برگشت آن بین دو یا چند بدن آدمی است.
شما در طی تمرین این تکنیک ها، طنین خود را تغییر می دهید و با فرکانس متفاوتی به ارتعاش درمی آیید. در مقابل اشخاص و آنچه حقیقتا در زندگی می خواهید جذاب تر خواهید شد و همان طور که شادی و موفقیت بیشتری را به زندگی تان جذب می کنید، انرژی شما هم در جهت مثبت تغییر خواهد کرد.
تقویت کننده تدریجی اعتماد به نفس
«کوزه قطره قطره پُر می شود.»
بودا

آیا می خواهید تا چند دقیقه دیگر به طور قابل توجهی اعتماد به نفس بیشتری در خود احساس کنید؟
هر سال، هزاران نفر در مسابقه دوی ماراتن در یکی از نقاط دنیا برای اولین بار می دوند. شما انتظار ندارید که در اولین تلاش تان بتوانید در حدود ۴۰ کیلومتر بدوید، مگر این که بدنتان در حالت فیزیکی فوق العاده ای باشد. اگر به طور مرتب ورزش نمی کنید، ممکن است ابتدا دویدن ۱۵۰۰ متر هم برایتان دشوار باشد.
بنابراین باید به تدریج و قدم به قدم به سمت هدف تان حرکت کنید. هفته اول ممکن است هدف تان دویدن ۵۰۰۱ متر در روز باشد. هفته بعد از آن چند کیلومتر می دوید تا بالاخره بتوانید ۱۵ کیلومتر بدوید. هدف بعدی شما می تواند یک نیمه ماراتن باشد (حداکثر ۲۰ کیلومتر).
ناگهان یک روز درمی یابید که درست مانند تمام دوندگان بزرگ دنیا با افزودن تدریجی کیلومترها، هم اکنون توانایی دویدن یک ماراتن کامل ۴۰ کیلومتری را دارید.
عادت اعتماد به نفس را نیز باید به همین شیوه پرورش دهید. اگر همین الان از شما می خواستم که خود را به عنوان فردی با اعتماد به نفس بالاتر تصور کنید، تنها می توانستید در محدوده تجربیاتی که تا این لحظه داشتید این کار را انجام دهید؛ یعنی با اعتماد به نفس همیشگی از پیش تنظیم شده تان. اما هنگامی که این کار را قدم به قدم و در مراحل مختلف انجام دهید، می توانید از محدودیت های قبلی خود پا فراتر گذاشته، از این توانایی خود شگفت زده شده و احساس خارق العاده ای داشته باشید.
***
تقویت کننده تدریجی اعتماد به نفس
پیش از این که برای اولین بار این تمرین را انجام دهید، یک دور آن را بخوانید...
۱- خود را فردی تصور کنید که با اعتماد به نفس بیشتری نسبت به خود فعلی تان در مقابل شما نشسته یا ایستاده است.
۲- حالا تصور کنید وارد آن خودِ با اعتماد به نفس بیشترتان می شوید. همه چیز را با چشمان او ببینید و با گوش های او بشنوید و احساسات خودِ با اعتماد به نفس بیشترتان را احساس کنید. توجه کنید که در مقابل شما، مجددا خود دیگری از شما با اعتماد به نفسی حتی بیشتر نشسته یا ایستاده است. او در همان حالت از شما کمی بلندتر است، نگاهی با اطمینان بیشتر در پس چشمانش وجود دارد و حس شکوه بیشتری از خود ساطع می کند.
۳- وارد آن خودِ با اعتماد به نفس بیشترتان شوید و توجه کنید که باز هم در مقابل شما خود دیگری با اعتماد به نفسی حتی بیشتر، اشتیاقی بیشتر، قدرتی بیشتر، آسودگی و آرامشی بیشتر قرار دارد.
۴- مرحله سوم را تکرار کنید. پی در پی وارد آن خودِ با اعتماد به نفس بیشترتان شوید تا جایی که لبریز از اطمینان شوید. در این کار حتما به چگونگی حرکت بدنی، شیوه تنفس، حالت چهره و برق چشمان تان توجه کنید.
این تمام کاری است که باید انجام دهید!
***
همان طور که به تمرین تکنیک های این کتاب ادامه می دهید، در حقیقت ذهن خود را به شکل ارادی برنامه ریزی می کنید تا پاسخ آن به چالش ها و موانع، احساساتی مانند اطمینان، چاره اندیشی و خوشی باشد.

آماده موفقیت شوید!

آیا با تمام توان خود زندگی می کنید؟
از میان صدها هزار نفر که در طی سالها با آنها کار کرده ام، یک نفر هم این چنین فکر نمی کند - و حق با آنهاست. حتی رهبران تجاری، ستاره های هالیوود و قهرمانان المپیک که با آنها کار کرده ام و بسیار موفق بوده اند، می دانستند که تنها از بخشی از آنچه که همه ما قابلیت بودن، داشتن و انجام آن را داریم بهره می برند.
مطالعات پی درپی نشان می دهد که میان قهرمان بودن و بازنده بودن در مسابقات ورزشی تنها به اندازه یک درصد اختلاف وجود دارد - و من عقیده دارم آن چه که موجب این اختلاف می شود اعتماد به نفس است.
اعتماد به نفس فوری تنها یک کتاب نیست - بلکه روشی است که برای شما طراحی شده تا در تمام زمینه های زندگی نافذ باشید. همان طور که دستورالعمل های مرا در این کتاب دنبال می کنید و تمرین ها را انجام می دهید، به طور قابل ملاحظه ای در هر آنچه که انجام می دهید بهتر خواهید شد. کم کم متوجه می شوید که از زندگی تان بیشتر لذت ببرید و درمی یابید چالش هایی که زمانی حل نشدنی بودند، اکنون به دلیل میزان اعتماد به نفس تان ناچیز می شوند. با کمک هم، ذهن شما را برای موفقیت برنامه ریزی کرده و شما را شایسته هر آنچه همیشه آرزوی بودنش را داشتید می کنیم.
آنچه به طور قطع می توانم به شما بگویم این است: اهمیتی ندارد که در حال حاضر زندگی تان چگونه است، چه مدتی به این شکل بوده است، و یا حتی اطمینان ندارید که این روش برایتان موثر خواهد بود یا نه. تمام این ها می تواند یک روزه تغییر کند و آن روز امروز است!

روش این کتاب

انجام این روش مانند حاضر شدن در یک سری جلسات حضوری با من است. هر آنچه برای موفقیت نیاز دارید داخل این کتاب می باشد که به شما کمک می کند تا ذهنتان را برای اعتماد به نفس و انگیزه ای بالاتر برای تمامی روزهای زندگی تان برنامه ریزی مجدد نمایید. به زودی خواهید توانست از توان کامل و اعتماد به نفس طبیعی خود استفاده کنید و آن زندگی که آرزویش را داشتید به وجود آورید.
هر یک از چهار بخش اصلی این کتاب، شما را قدم به قدم از جایی که هستید به جایی که می خواهید باشید، خواهد برد. بخش اول، «پرورش عادت اعتماد به نفس»، مانند نشستن با من در دفتر کارم است. با کمک هم، یک سری جلساتی را خواهیم داشت که با روشی حساب شده اعتماد به نفس تان را به قدری تقویت می کند که آرامش و آسودگی، تنها واکنش طبیعی شما در برابر عواملی باشد که در گذشته آزارتان می داد.
وقتی بخش اول را به پایان رساندید، حس متفاوتی از زندگی تان را تجربه خواهید کرد. با فرصت های جدیدی روبه رو خواهید شد. در حالی که در گذشته تنها موانع را می دیدید. یاد می گیرید که چگونه با استفاده از ذهن شگفت انگیز خود و به کمک تغییر روانتان حالت های اعتماد به نفس پر قدرت و انگیزه قوی ایجاد کنید. از این که خودتان هستید، احساس بهتری خواهید داشت.
در بخش دوم، «برای موفقیت به خود انگیزه بدهید»، راز انسان های پرانگیزه را با شما در میان خواهم گذاشت. پیش از آنکه این بخش را با هم به پایان برسانیم، لبریز از اشتیاقی می شوید که پا به دنیای بیرون بگذارید، کارهای بزرگ انجام دهید و رویاهایتان را به حقیقت تبدیل کنید. هم چنین احساس آرامش و قدرت خواهید کرد، در حالی که می دانید خود را به بهترین نحو آماده کرده اید تا خود را در تنها عرصه ای که اهمیت دارد یعنی زندگی یگانه تان آزمایش کنید.
بخش سوم، «اعتماد به نفس در دنیای واقعی»، مانند نشستن در یکی از سمینارهای من در مورد موفقیت است. در عین این که می توانید این بخش را به سرعت تا آخر بخوانید، آن را به صورت راهنمای مرجعی برای موفقیت در دنیای واقعی طراحی کرده ام. می توانید در مطالب چرخی بزنید و از بخش هایی شروع کنید که اهمیت بیشتری برایتان دارد، خواه تغییراتی که می خواهید ایجاد کنید در زمینه کاری تان باشد یا در موقعیت های اجتماعی، سخنرانی های عمومی و حتی روابط صمیمانه.
در آخر، در بخش چهارم، «کلینیک اعتماد به نفس»، سوال هایی را مورد بررسی قرار می دهم که معمولاً همه در ابتدای یادگیری شناخت دنیای درونشان، آزاد کردن اعتماد به نفس طبیعی خود و وارد عمل شدن، با آن ها رو به رو می شوند.

آنچه پیش از شروع باید بدانید

تصور کنید به تازگی مرا استخدام کرده اید تا به شما کمک کنم اعتماد به نفس و انگیزه بیشتری کسب کنید و هر آنچه در زندگی می خواهید انجام دهید. پیش از همه، چه چیزی را می خواهید تغییر دهید؟ از من می خواهید چه کار کنم؟
از آنجا که با خریدن این کتاب، به طور موثری مرا به عنوان مربی موفقیت خود استخدام کرده اید، چند نکته وجود دارد که پیش از شروع باید بدانید:
۱- من کارمند بسیار کوشایی هستم
وقتی با مراجعینم کار می کنم، کاملاً به آن ها اطمینان می دهم که هر آنچه نیاز دارند و حتی بیشتر از زمانی که با هم صرف می کنیم به دست آورند. در جهت تامین و تکمیل توانایی تان، نه تنها با شما کار می کنم، بلکه مستقیما با ذهن ناخودآگاه شما - بخشی که در نهایت تمام وجوه رفتاری شما را کنترل می کند - صحبت می کنم. این ناخودآگاه است که موجب استمرار تپیدن قلب، فکر کردن مغز و ترمیم بدن شما می شود.
در این کتاب، به ذهن ناخودآگاه شما دستور می دهم شما را وادار کند تا پا به دنیای بیرون بگذارید و کارهای جدیدی انجام دهید. اگر گفته ام در ابتدا به نظر کمی ترسناک می آید، به این دلیل است که می دانید الان زمانی است که باید برای تغییر، کاری متفاوت انجام دهید. همانطور که انیشتن گفته؛ دیوانگی یعنی اینکه همان کارهای تکراری را مرتبا انجام دهید و انتظار نتیجه متفاوتی داشته باشید.
گاهی حتی ممکن است آنچه پیشنهاد می کنم حس ناخوشایندی به شما بدهد و طرز فکر سابق شما را به مبارزه بخواند. اگر چنین حالتی برایتان پیش آید، نشانه بسیار خوبی است. به هر حال، همین طرز فکر سابق تان خیلی وقت ها شما را در زندگی گیر انداخته بود. هم چنین، اگر جهان بینی تان توسط آنچه می گویم تهدید شود، تنها به این معنی است که فرآیند تغییر ناخودآگاه در شما آغاز شده است.
۲- این کتاب متفاوت است
هر فصل از این کتاب، عصاره چیزی است که در طی هزاران ساعت کار با آدم هایی درست مثل شما، یاد گرفته و تمرین کرده ام. سال ها طول کشید تا این اطلاعات را جمع آوری کنم و حتی زمان بیشتری به طول انجامید تا آنها را به فشرده ترین صورت ممکن درآورم. هر فصل به عمد، کوتاه، مختصر و بیانگر اصل مطلب است.
به همین دلیل، دقایق کوتاهی از فصل های این کتاب بهره مند خواهید شد و اگر بخواهید، می توانید کل کتاب را در چند ساعت بخوانید و شگفت زده شوید که چگونه در طی خواندن، تغییرات سریعی در شما جهت بهبود رخ می دهد.
۳- در تمام مراحل راه، شما را همراهی خواهم کرد
همان طور که نگرشتان در مورد خود و زندگی تان با اعتماد به نفس توام می شود، اطرافیان تان نیز دریافت متفاوتی از شما داشته و به شیوه های جدیدی با شما رفتار خواهند کرد. گاه در مورد افزایش انرژی مثبتی که از خود ساطع می کنید، آگاه خواهید بود و در مواقع دیگر اظهارنظر مردم را ملاحظه می کنید که می گویند راحت تر، شادتر و مطمئن تر به نظر می آیید و یا فقط می گویند که چیزی «متفاوت» در مورد شما وجود دارد.
شما چه کسی می شوید؟
شاید مهم ترین قاعده ای که در این کتاب یاد می گیرید این باشد:
شما همان چیزی می شوید که آن را تمرین می کنید
بیشتر مردم عمرشان را صرف تمرین خودداری از انجام آن چیزی می کنند که می خواهند آن را انجام دهند و بعد هم خود را به خاطر این کار تنبیه می کنند. آن ها در شروع نکردن کارها ماهر شده اند و شکست مسلم خود را این گونه توجیه می کنند که به خود می قبولانند حتما نقصی دارند. درواقع چنین چیزی بسیار دور از حقیقت است.
دلیل آن که آدم ها شکست می خورند این نیست که آن ها نقصی دارند، بلکه به این دلیل است که شکست بخشی از فرآیند موفقیت است.
برای انسان های موفق، شکست به معنای تسلیم شدن نیست، بلکه به این معنی است که قدمی به عقب بردارند؛ از آنچه روی داده درس بگیرند و دریابند که حالا بیش از هر وقت دیگری آماده موفق شدن هستند. «مل گیبسون»، شکست را «شهریه مدرسه» می نامد (مبلغی که برای داشتن زندگی دلخواهتان می پردازید).
اما با آنکه شکست ها و اشتباهها، پله های همیشگی در مسیر سفرتان به سوی موفقیت هستند، نباید شما را از شروع کارها باز دارند. همان طور که چینی ها می گویند؛ «هر سفر بسیار طولانی با یک تک قدم آغاز می شود.» اولین قدم شما هم لحظه ای است که این صفحه را ورق می زنید...

نظرات کاربران درباره کتاب اعتماد به نفس فوری

خوب و کار آمد بنظر میرسد و فوری و بدون حاشیه.
در 1 سال پیش توسط siavash khajeh
باید کتاب خوبی باشه
در 2 ماه پیش توسط مصطفی شکوری
کتاب معرکه ست.همین
در 10 ماه پیش توسط سهند نظری
من اینو نسخه چاپیشو خوندم. به من یکی ک کمک کرد.
در 1 سال پیش توسط سعید مسعودی