فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه نوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۵  قانون پول که باید بدانید

کتاب ۵ قانون پول که باید بدانید
و چند یادداشت دیگر

نسخه الکترونیک کتاب ۵ قانون پول که باید بدانید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ۵ قانون پول که باید بدانید

کتاب حاضر، حاوی مهم‌ترین یادداشت‌ها و درس‌گفتارهای کوتاه جیم ران است که به نوعی ماحصل اندیشه‌های او را در بر دارد و شامل نکاتی‌ست که می‌تواند روی زندگی شخصی و شغلی هرکدام از ما تاثیری شگفت‌آور بگذارد. نکات کاربردی این کتاب را در روابط شخصی، روابط حرفه‌ای، خلق و اجرای اهداف‌ مالی و رسیدن به آرزوهای دور و دراز به کار ببندید و نتایج بهبودبخش و بسیار مثبت آن را به‌تمامی نظاره‌گر باشید. انتشارات نگاه نوین و برند ثروتمندان خودساخته، این کتاب را پیشکش به کسانی می‌کنند که جوینده‌ی حقیقی مسیر موفقیت و توانمندی هستند.

ادامه...
  • ناشر انتشارات نگاه نوین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.42 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۰۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ۵ قانون پول که باید بدانید

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:یک زندگی خوب، همین ۶ اصل است

معنای زندگی فقط در حقوق پایان ماه خلاصه نمی شود. معنای نهایی زندگی را در داشتن مرسدس بنز هم نمی توان خلاصه کرد و البته نباید آن ر ا به حساب بانکی تان هم محدود کنید. معنای زندگی را فقط می شود این دانست که خوب زندگی کنید.
ما همیشه باید از خودمان بپرسیم: «زندگی خوب برای من چه معنایی دارد؟» بعد، باید فهرستی شامل مسائل معنوی، مادی، سلامتی، ارتباطات و تفریحات تهیه کنیم و همیشه گوشه ی چشمی به این فهرست داشته باشیم.
خب چه چیزی باعث شکل گیری یک زندگی خوب می شود؟ من فهرست کوتاهی در این زمینه دارم:

۱- کارآیی

اگر فرد موثر و کارآمدی نباشید، شاد نخواهید بود. بازی زندگی این نیست که فقط استراحت کنید. بله، استراحت هم احتیاج است، ولی فقط آن قدر که انرژی لازم برای کارآیی بیش تر را به دست آورید.
باید دست به کار شوید و ببینید چه کاری از دست شما برمی آید.

۲- دوستان خوب

احتمالا دوستی، بزرگ ترین سیستم پشتیبان و قابل اتکا در دنیاست. پس زمان کافی برای دوست یابی بگذارید. هیچ چیز به اندازه ی آن مهم نیست. مزایای داشتن دوستان خوب، غیرقابل انکار است.
دوستان تان آن دسته از اشخاصی هستند که همه چیز را در مورد شما می دانند و با این حال باز هم دوست تان دارند. من یکی از بهترین دوستانم را در ۵۳سالگی از دست دادم. حمله ی قلبی، او را از من گرفت. همیشه می گفتم اگر در یک کشور خارجی به زندان افتاده باشم و فقط بتوانم با یک نفر تماس تلفنی بگیرم، آن یک نفر قطعا دیوید خواهد بود. چرا؟ چون او قطعا می آمد و نجاتم می داد. یک دوست واقعی بود. کسی که همیشه می آید و به دادتان می رسد.
همه ی ما دوستانی معمولی هم داریم. منظورم همان کسانی ست که اگر با آن ها تماس می گرفتم، می گفتند: «ای وای! چقدر بد. هر وقت آزاد شدی بیا جشن بگیریم.»
ما باید هم دوستان واقعی داشته باشیم و هم دوستان معمولی.

۳- فرهنگ شما

زبان، موسیقی، آ یین ها، سنت ها و پوشش ها؛ همه شان چنان مهم اند که شما باید زنده نگه شان دارید. وقتی ویژگی های منحصر به فرد بودن تک تک ما در کنار هم قرار بگیرد، باعث به وجودآمدن سرزندگی، انرژی، قدرت، تاثیرگذاری و درستکاری در دنیا خواهد شد.

۴- معنویت

مسائل معنوی ست که باعث تشکیل خانواده و ادامه پیداکردن نسل بشر شده است. مطمئن شوید که چیزی یاد می گیرید، می خوانید یا آموزش می دهید. نسبت به امور معنوی ذات خود بی توجه نباشید؛ چون این چیزی ست که ما را نسبت به بقیه ی موجودات این عالم متمایز می کند.

۵- هیچ چیز را از دست ندهید

پدر و مادرم به من یاد دادند که هیچ چیز را از دست ندهم؛ نه بازی ها را ببازم و نه دیدن فیلم ها و نمایش ها را از دست بدهم. پدرم را هیچ وقت نمی توانستید شب ها در خانه پیدا کنید. او درست تا چند روز قبل از این که در ۹۳سالگی از دنیا برود، هرشب را به دیدن فیلم، کنسرت، تماشای بازی هاکی یا دعاکردن در کلیسا می گذراند.
هر کاری که امکانش هست، انجام دهید. برای هر چیزی که می توانید بلیت بخرید. بروید و همه چیز را ببینید و هر چیزی را که می توانید تجربه کنید.
زندگی سرزنده ای را بگذرانید. اگر خوب زندگی کنید، می توانید درآمد خوبی هم داشته باشید. چون اگر خوب زندگی کنید، آثارش در چهره تان پدیدار می شود. ردی از آن در صدای تان هم شنیده می شود. اگر خوب زندگی کنید، چیزی منحصر به فرد و جادویی در وجودتان پدید می آید. این موضوع نه تنها روی زندگی شخصی تان اثرگذار خواهد شد، که زندگی حرفه ای و کسب و کارتان را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد. و به شما شادابی و سرزندگی ای خواهد بخشید که هیچ چیز دیگری نمی تواند جایگزینش شود.

۶- خانواده و اطرافیان تان

روی آن ها سرمایه گذاری کنید تا برای تان مایه بگذارند. الهام بخش شان شوید تا الهام بخش شما شوند. حواس تان به جزییات روابط تان با خانواده و اطرافیان باشد.
وقتی پدرم هنوز زنده بود، عادت داشتم موقع سفر همیشه با او تماس بگیرم. او تقریبا هر روز صبح می رفت و در یک کافه ی کوچک با کشاورزان منطقه صبحانه می خورد.
اگر پدری از خانه بیرون برود و تمام روز یادش باشد که فرزندش قبل از بیرون آمدنش او را بوسیده است، احساس قدرتمندی خواهد داشت. اگر مردی از خانه بیرون برود و هنوز طعم صبحانه ی گرمی که همسرش برایش تهیه کرده بود، زیر دندانش باشد، در کل روز، شکست ناپذیر خواهد بود. روابطی که در خانواده دارید باعث می شود قوی، شکست ناپذیر و تاثیرگذار باشید. پس این فرصت را از دست ندهید.
می گویند: «ارزش های زیادی در دنیا وجود دارند؛ ولی هیچ چیز مثل فردی که برای شخص دیگری اهمیت قائل است، ارزشمند نیست.» هیچ چیز باارزش تر از عشق نیست.
پس در روزها و شب های پرمشغله ای که می گذرانید، هدف واقعی و دلیل کارهایی را که انجام می دهید، به یاد بیاورید. باشد که زندگی واقعی و خوبی را سپری کنید و به نتایج دلخواه تان برسید.

۵ راه ساده برای برنامه ریزی زندگی رویایی تان

همیشه گفته ام که دلیل اصلی هدف گذاری این است که وادارتان می کند تا عملی اش کنید. این ارزش بالاتری دارد از آن چیزی که به دست می آورید. به همین خاطر است که اهداف تا این اندازه قدرتمند هستند؛ آن ها بخشی از پایه و اساس زندگی ما هستند.
هدف گذاری باعث تمرکز می شود، رویاهای مان را می سازد و به ما این توانایی را می دهد تا مشغول کارهایی شویم که باید انجام دهیم و به هر آن چه که در زندگی مان آرزو داریم، دست پیدا کنیم.
اهداف، هیجان انگیز هستند، چون باعث تمرکز و قوام در زندگی مان می شوند. اهداف باعث می شوند بزرگ شویم و رشد کنیم، آن هم در مقیاسی که تا به حال نبوده ایم. برای رسیدن به اهداف مان باید بهتر شویم، باید تغییر کنیم و بزرگ شویم.
یک هدف قدرتمند سه بخش دارد:
باید الهام بخش باشد.
باید قابل باور باشد.
باید چیزی باشد که بتوانید روی آن کار کنید.

وقتی اهداف تان الهام بخش باشند، وقتی ایمان داشته باشید و روی آن ها کار کنید، حتما عملی شان خواهید کرد.
قدم اول برای دانستن این که به کجا می خواهیم برویم، دانستن این نکته است که از کجا آمده ایم و کجا هستیم. در ضمن این را هم متوجه می شویم که برای رسیدن به چیزهایی که به آن ها چشم دوخته بودیم، چقدر خوب تلاش کرده ایم. این اساس ارزیابی و تامل است. باید درک کنیم چگونه به کارهایی که انجام داده ایم نگاه کنیم و بعد، از آن به عنوان سکویی برای آن چه که بعدش می خواهیم انجام دهیم، استفاده کنیم.
فرآیند ارزیابی، خیلی ساده است، ولی می تواند کمی متفاوت از تصور اولیه مان باشد. نکته ی مهم این است که فرآیند و مسیری داشته باشد. در این جا فرآیند اولیه ی ارزیابی و تامل را بررسی می کنیم:
۱- جایی آرام پیدا کنید
تامل اگر به دور از حواس پرتی باشد، به خوبی انجام می شود و به ذهن تان جایی برای فکر کردن می دهد.
۲- زمانی منظم را در نظر بگیرید
هفته ای یک بار، هر هفته، ماهی یک بار یا هر فصل هم که باشد، زمانی را با فاصله ی زمانی منظم اختصاص دهید که در آن ارزیابی و تامل کنید.
۳- ببینید چه کارهایی انجام داده اید و الان کجا هستید
در این زمینه باید دقیق، صادق و راستگو باشید.
۴- یادداشت بردارید
سابقه نگه دارید. این کار به شما امکان می دهد تا در مرحله ی دیگر ارزیابی، ببینید که دفعه ی قبل کجا بودید. این کار، آن را تا حد امکان، ملموس می کند.
۵- به جلو نگاه کنید و هدف بعدی را تعیین کنید
خودتان را بر مبنای آن چه که برای تان کارآیی دارد، رشد و توسعه دهید.
این مبنای ارزیابی و تامل است. اگر قبلا این کار را نکرده اید، پس همین حالا انجام دادن آن می تواند باعث پیشروی و پیشرفت تان شود. مطمئن شوید در حال دنبال کردن ایده و هدف کلی تان هستید و زمانی را هم برای ارزیابی و تامل در نظر بگیرید.
حالا و بر این اساس، هدف از ارزیابی، دوگانه است. اول، راهی عینی و ملموس در اختیارتان قرار می دهد که به روند دستیابی به دستاوردها و بینشی که برای زندگی خود دارید، نگاه کنید. دوم، به شما نشان می دهد کجا هستید و بر همین اساس می توانید تعیین کنید که کجا باید بروید. در واقع، خط شروعی را به شما نشان می دهد که از آن جا کارتان را به پیش ببرید.
همه این گفته ی معروف را شنیده ایم که زندگی بدون آزمایش و تجربه، ارزش زندگی کردن ندارد. ارزیابی و تامل، ما را با آن کسی که هستیم و آن چه که شده ایم، رودررو می کند. مهم تر این که به ما زمانی برای رویاپردازی می دهد تا چشم اندازی برای آن چه که می خواهیم بشویم، خلق کنیم. تنها در صورتی که بین برنامه های فشرده ی خود وقت بگذاریم و عملکردمان را ارزیابی و تامل کنیم به آرامش ذهن و جان می رسیم؛ در واقع از آن جاست که می بینیم کجا هستیم و به چه شخصی می توانیم تبدیل شویم. آن ها که هرگز وقتی برای ارزیابی و تامل نمی گذارند، در این زندگی، با پیش آمدن فشار فرهنگ، شرایط، مسائل اجتماعی و متاسفانه ضعف های شخصی، به راحتی به نوسان می افتند. در مقابل، آنان که برای ارزیابی وقت می گذارند، کم کم متوجه می شوند که مثل درخت بلوط در طوفان، ریشه ای مقاوم دارند. همان ها که می دانند به کجا می روند و چگونه به آن جا خواهند رسید و در نهایت هم به آن جا می رسند و در این بین، اهمیتی هم ندارد که مانعی سر راه شان قرار گیرد؛ چون آن را رفع می کنند.

نظرات کاربران درباره کتاب ۵ قانون پول که باید بدانید

سلام دوستان 🌸🌸 من می خواستم کلیه کتابهای جیم ران را تهیه کنم به نظرتون از کجا میشه تهیه کرد؟
در 11 ماه پیش توسط bah...i81
کتابهای جیم ران عالیه، البته این کتاب خیلی راحت خوان و اثربخش بود، من دوبار خوندمش
در 1 سال پیش توسط rab...ess
کتاب بسیار فوق العاده ای بود در زمینه کسب و کار زندگی رشد شخصی
در 8 ماه پیش توسط amir nabati
این کتاب عالیه و چندبار دیگه هم میخوام بخونمش. فقط یه سوالی در مورد فایلش دارم. اینجا نوشته صدوچهار صفحه است اما کتاب رو که میخونیم آخرین صفحش نود و خرده ای هست و اون خط نشوندهنده پیشرفت کتاب صددرصد نمیشه و کتاب بصورت خودبخودی وارد خوانده شده ها نمیشه. قضیه چیه؟ کتاب واسه من کامل دانلود نشده؟
در 9 ماه پیش توسط ریما احمدی
مطالب کتاب در یک‌ کلام کلی گویی هستش و مطالب سطحی بیان شدن. ۵ قانون در مورد پول در چند صفحه ی انتهایی کتاب هستند و کلا عنوان کتاب با مطالبش همخوانی نداره. این کتاب رو توصیه نمیکنم
در 6 ماه پیش توسط حسام
کتاب روان و با ترجمه عالی . کتاب هست تقریبا بیشتر چیزهای برای فرد مهم درباره زندگی و اهداف روان گفته .
در 6 ماه پیش توسط 2figh so
فقط میتونم بگم عالیه
در 2 ماه پیش توسط hes...551