فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آموخته و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب کارسپاری

کتاب کارسپاری

نسخه الکترونیک کتاب کارسپاری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب کارسپاری

برخیزید و به سرعت مهارت‌‌های ضروری کسب‌و‌کار را بیاموزید. چه به دنبال دوره‌ای فشرده و چه یادآوری کوتاهی باشید، هرآنچه را که نیاز دارید در مجموعه کتاب مدیر ۲۰ دقیقه ای خواهید یافت. این مجموعه مطالبی بنیادین برای شاغلان باانگیزه در این حیطه و مدیران مشتاق پیشرفت ارائه می‌‌دهد. هر یک از کتاب‌های این مجموعه متنی مقدماتی، موجز، و کاربردی است؛ بنابراین، زمان کافی خواهید داشت که گستره‌ی گوناگونی از موضوعات اساسی مدیریت را مرور کنید و به خاطر آورید. می‌توانید توصیه‌های این مجموعه کتاب را که از معتبرترین مرجع کسب‌و‌کار است به سرعت بخوانید و به کار گیرید. در این کتاب، شما را با اصول انتخاب وظایف مناسب برای محول کردن، آماده‌سازی متفکرانه برای کارسپاری، تبیین کامل وظایف مورد نظر، و نظارت اثربخش بر پیشرفت کار آشنا خواهیم کرد. اما در کل این فرایند، این نیز لازم خواهد بود که نیازهای کلی مانند این‌ها را نیز مد نظر قرار دهید: ایجاد محیطی که باعث کارسپاری با بازدهی بالا شود، ایجاد شیوه‌های مدیریتی که کارسپاری را گسترش دهد، و کنار زدن دغدغه‌ها و ترس‌های خودتان از این کار.

ادامه...
  • ناشر انتشارات آموخته
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.34 مگابایت
  • تعداد صفحات ۸۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب کارسپاری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه ی ناشر

هر مدیری برای موفقیت، به کسب و تقویت مهارت های مدیریتی خود نیاز دارد. به روز نگه داشتن و بهبود این مهارت ها چالشی است که همه ی مدیران به نوعی با آن رو به رو هستند.
دستیابی به این مهم در کمترین زمان، خواسته ی مدیران پرمشغله ی امروزی است. به عبارت دیگر کسب و بهبود مهارت های حیاتی مدیریت با صرف کمترین زمان همیشه برای مدیران آرزویی دور از دسترس بوده است.
اینک مجموعه ای پیش روی شماست که از جانب معتبرترین مرجع کسب وکار، هاروارد، منتشر شده و پاسخی است به این نیاز. مجموعه ای کم نظیر و کاربردی برای مدیرانی که وقت کافی ندارند، اما به اهمیت مهارت های مدیریتی نیز به خوبی واقف اند.

انتشارات آموخته

مجموعه ی مدیر ۲۰ دقیقه ای

برخیزید و به سرعت مهارت های ضروری کسب و کار را بیاموزید. چه به دنبال دوره ای فشرده و چه یادآوری کوتاهی باشید، هرآنچه را که نیاز دارید در مجموعه کتاب مدیر ۲۰ دقیقه ای خواهید یافت. این مجموعه مطالبی بنیادین برای شاغلان باانگیزه در این حیطه و مدیران مشتاق پیشرفت ارائه می دهد. هر یک از کتاب های این مجموعه متنی مقدماتی، موجز، و کاربردی است؛ بنابراین، زمان کافی خواهید داشت که گستره ی گوناگونی از موضوعات اساسی مدیریت را مرور کنید و به خاطر آورید.
می توانید توصیه های این مجموعه کتاب را که از معتبرترین مرجع کسب و کار است به سرعت بخوانید و به کار گیرید.
عناوین کتاب ها به این شرح است: تدوین طرح کسب وکار، کارسپاری، مبانی مالی،به انجام رساندن کارها، بازخورد اثربخش، مدیریت پروژه ، مدیریت زمان، مدیرمداری، ارائه، برگزاری جلسات.

۱ - چرا باید برخی وظایف را به دیگران بسپاریم؟

آیا حس می کنید مسئولیت ها و حجم کارتان فراتر از زمانی است که در اختیار دارید؟ آیا بخش اعظم روز خود را صرف انجام وظایفی می کنید که از سطح مهارت و اختیارات شما پایین تر است (و می تواند توسط دیگر اعضای گروه تان انجام شود) مانند ارائه ی آخرین اطلاعات پروژه ها و یا جمع آوری اطلاعاتی درباره ی ارباب رجوعان جدید؟ آیا ظرفیت کافی برای پیگیری های سطح بالاتر را ندارید؟ مانند تجزیه و تحلیل ملزومات منابع کوتاه مدت و بلندمدت واحد کاریتان، اجرای یک برنامه ی آموزشی برای استخدامی های جدید، یا بهبود فرایندهایی برای کاهش زمان تکمیل سفارش ها.
کار سپاری (یعنی محول کردن کارها، پروژه ها، یا نقش ها به فردی دیگر) می تواند زمان های مورد نیازتان را کاهش داده و به شما امکان دهد مهارت های رهبری خود را گسترش دهید و در عین حال، بهره وری شرکت خود را بهبود بخشید. و فرصت هایی در اختیار کارمندان تان قرار می دهد که توانمندی های خود را گسترش دهند. کارسپاری موفقِ وظایف یعنی مدیریت موفق؛ یعنی رهبری، و نه رها کردن اختیارات.
وقتی هدف و مزایای کارسپاری را بررسی می کنید، به یاد داشته باشید هدف صِرفاً بازدهی برای شما نیست؛ بلکه منافعی است که برای کارکنان و سازمان تان نیز وجود دارد.

هدف کارسپاری

وقتی وظایفی را محول می کنید، در واقع مسئولیت انجام یک کار، تکمیل یک پروژه، یا اجرای یک نقش را به فرد دیگری منتقل می کنید. به لحاظ وظایف بزرگ تر، همچنان اختیار، کنترل، و مسئولیت دارید، اما فردی که کاری را به او می سپارید (که می تواند یکی از زیردستان مستقیم، عضوی از گروه، پیمانکاری خارج از شرکت، یا حتی یکی از دوستان همکارتان باشد) به جزئیات می پردازد.
برای مثال شما می توانید به مدیر ارشد پروژه این وظیفه را بسپارید که هر هفته آخرین اطلاعات تمامی پروژه های واحد شما را جمع آوری و اطمینان حاصل کند معیارهای داخلی، مشخصات ارباب رجوع، و ملزومات قانونی برای هر پروژه رعایت می شوند. این فرد اطلاعات مربوط به وضعیت پروژه را به دست می آورَد، اما شما همچنان روابط مستقیم با ارباب رجوعان و روسای واحدهای دیگر را که همراه با شما روی پروژه ها کار می کنند مدیریت می کنید.
کارسپاری می تواند تاثیر بسیار مثبتی روی کارمندان و نیز مدیری که وظایف را محول می کند داشته باشد، اما مدیرانی که بیش از حد کار می کنند اغلب کمتر از این ابزار بهره می گیرند.

مزایای کارسپاری

کارسپاری، مزیت ویژه ای به همه ارائه می دهد. در اینجا بررسی دقیق تری انجام می دهیم.
مزایای کارسپاری برای شما
سپردن وظایف به دیگران، علاوه بر کاهش حجم کار و میزان استرس شما، مهارت های شما را در هدایت نیز بهبود بخشیده و احتمالاً رضایت شغلیتان را افزایش می دهد. رها کردن وظایفی مانند تهیه ی گزارش های مخارج، یا تهیه ی پیش نویس خبرنامه ی کارمندان، که دیگران نیز می توانند انجام دهند، زمان بیشتری به شما می دهد تا بر کارهایی که نیازمند مهارت ها و اختیارات ویژه ی شما است متمرکز شوید، مانند کار با مدیر امور مالی درباره ی پیش بینی سه ماهه ی اصلاح شده ی گروه تان،تشکیل گروهی برای ارزیابی تاثیر توسعه ی اخیر یک رقیب در بازارهای جدید، یا ایجاد برنامه ای ارتباطی برای سازماندهی مجدد شرکت تان (و تغییرات لازم اما مشکلِ کارمندانی که شما را همراهی خواهند کرد).
مزایای کارسپاری برای زیردستان مستقیم شما
با سپردن وظایف به افراد گروه تان، انگیزه و اعتمادبه نفس را افزایش داده و به آن ها کمک می کنید مهارت های جدیدی کسب کنند. فرض کنید نیاز دارید چند روز از زمان بندی تولیدتان کم کنید. به جای آنکه فرایند کنونی تولید را خودتان ثبت کنید، از یکی از کارکنان می خواهید که این کار را بر عهده بگیرد. به این صورت کارمند شما این فرصت را به دست می آورد نظری در فرایند تغییر داشته باشد، و در عین حال می آموزد چگونه کار را برنامه ریزی کند، همکاری دیگران را به دست آورد، احساس مسئولیت کند، و در حیطه ی فعالیت های مدیریتی تجربه کسب کند. برخی از وظایفی که به زیردستان مستقیم تان سپرده می شوند، فرصت مواجهه ی بیشتری در سازمان یا صنعت شما در اختیار آن ها قرار می دهند (مانند وقتی که از یکی از کارکنان می خواهید در کنفرانسی صحبت کند و یا مجموعه ای از متخصصان را برای یک رویداد شبکه ای سازماندهی کند).
مزایای کارسپاری برای سازمان شما
محول کردن کارها به افراد مناسب و در سطح مناسب، منابع یک سازمان را به حداکثر می رساند، بهره وری را بهبود می بخشد، و باعث صرفه جویی مالی برای شرکت می شود. با سپردن وظایف، سازمان شما از بهبود سطح مهارت های کارکنان و نیز توانایی شما برای انجام کارهای سطح بالاتر بهره می برد. کارسپاری موفق باعث ایجاد اعتماد نیز می شود (شما به یکی از کارکنان تان برای انجام کار اتکا می کنید، و آن ها برای دریافت پشتیبانی و راهنمایی در هنگام نیاز به شما متکی هستند) و در یک سازمان، اعتماد به معنی کارکنان فعال تر است. در نهایت، کارسپاری باعث تقویت ارتباطات می شود، چرا که شما و کارکنان تان روش های جدیدتری برای کار با یکدیگر پیدا می کنید. وکارکنان تان می آموزند برای انجام وظیفه ی محول شده چگونه دیگران را تحت تاثیر قرار دهند.
همچنین کارسپاری، روشی مناسب برای ارزیابی توانمندی های کارکنان پیش از ترفیع سِمت های آن ها است. برای مثال، فرض کنید می خواهید ببینید آیا کارلوس(۱)، که از اعضایی با رتبه ی پایین در گروه مهندسی شما است، برای سِمت مدیر پروژه ای که به زودی آغاز خواهد شد آمادگی دارد یا خیر. تعیین او برای رهبری یک پروژه ی کوچک مانند نظارت بر طراحی مجدد و تولید یک قطعه که میزان شکست بالایی دارد، به شما کمک خواهد کرد بتوانید درباره ی مناسب بودن او قضاوت کرده و به او کمک کنید میزان راحتی خود در این ظرفیت را به روشی نسبتاً کم خطر ارزیابی کند. اگر شما و کارلوس موافقید که او به آموزش بیشتری نیاز دارد تا بتواند ترفیع دریافت کند، می توانید این مساله را در برنامه ی توسعه ی شغلی او لحاظ کنید.
***
برای دستیابی به این مزایا نه تنها باید برخی وظایف را محول کنید، بلکه باید این کار را به شکلی اثربخش انجام دهید. این کتاب به شما چگونگی آن را نشان می دهد.

نظرات کاربران درباره کتاب کارسپاری