دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب معماهای شرلوک هلمز(۱۶ )-شش مجسمه‌ی ناپلئون فیدی‌پلاس

کتاب معماهای شرلوک هلمز(۱۶ )-شش مجسمه‌ی ناپلئون

نسخه الکترونیک کتاب معماهای شرلوک هلمز(۱۶ )-شش مجسمه‌ی ناپلئون به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب معماهای شرلوک هلمز(۱۶ )-شش مجسمه‌ی ناپلئون

کتاب «معماهای شرلوک هلمز(۱۶)- شش مجسمه‌ی ناپلئون» نوشته سر آرتور کانن دویل (۱۸۵۹-۱۹۳۰)، چشم‌پزشک و نویسنده مشهور اسکاتلندی است. ماجراهای شرلوک هلمز سهم مهمی در مجموعه کتاب‌های ادبیات کلاسیک جهان دارد. دویل شخصیت هلمز را از شخصیت یک جراح اهل ادینبورد بنام جوزف بل الهام گرفت. بل می‌توانست با دیدن ظاهر مردم از شخصیت درونی آن‌ها آگاه شود. شرلوک هلمز، با دید تیز و شم کارآگاهی قوی خود، زودتر از دیگران به قلب معماهای جنایی می‌رسد و دکتر واتسون پزشک بازنشسته ارتش، بهترین یار و یاور هلمز در این ماجراهاست. این دو همراه هم و با حل معماهای پیچیده و مبهم جنایی و تسلیم جنایتکاران به دست عدالت، به نسل‌های مختلف خوانندگان این داستان‌ها لذت می‌بخشند. این مجموعه توسط سید حبیب‌الله لزگی ترجمه شده است. کتاب «شش مجسمه ناپلئون»، درباره پرونده‌ای گم‌شدن مجسمه‌های ناپلئون است. بازرس لسترید برای حل این پرونده سراغ واتسون و هلمز می‌آید ولی معتقد است که دکتر واتسون بیشتر می‌تواند در حل این ماجرا کمک کند. اما مثل هر داستان دیگر شم کارآگاهی هلمز او را نیز وارد ماجرا می‌کند. داستان «شش مجسمه ناپلئون» این‌گونه آغاز می‌شود: « بازرس لستريد بیشتر وقتها با شرلوک هلمز ملاقات می‌کرد. هلمز از اين موقعیت استفاده می‌کرد و از وقايعی که در مرکز پلیس اتفاق می‌افتاد با خبر می‌شد. در مقابل، او هم در پرونده‌های مختلف که حل آن برای بازرس ســخت بود، کمکش می‌کرد. آن روز غروب، بازرس لســتريد به ديدار هلمز آمد. او در مورد اخبار مختلف و آب و هوا صحبت کرد. بعد پکی به ســیگار برگش زد، به فکر فرو رفت و ساکت شد. هلمز پرسید: «آيا چیزی ناراحتت کرده اســت؟» بازرس گفت: «بله. اما اين پرونده بیشــتر به تخصص دکتر واتسون مربوط می‌شود تا کشــف و رديابی کارآگاهی». هلمز از بازرس خواست توضیح مختصری بدهد. بازرس گفت: «مرد ناشناسـی که از ناپلئون متنفر است، این‌طرف و آن‌طرف می‌چرخد و مجسمه‌های ناپلئون را می‌شکند! اما اخیراً اين ماجرا شامل دزدی هم شده است».

ادامه...

مشخصات کتاب معماهای شرلوک هلمز(۱۶ )-شش مجسمه‌ی ناپلئون

  • ناشر نشر و تحقیقات ذکر
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۲,۳۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۴/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.83 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب معماهای شرلوک هلمز(۱۶ )-شش مجسمه‌ی ناپلئون

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب معماهای شرلوک هلمز(۱۶ )-شش مجسمه‌ی ناپلئون