فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مینوفر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۵  اصل نجات دهنده‌ی رابطه زناشویی

کتاب ۵ اصل نجات دهنده‌ی رابطه زناشویی

نسخه الکترونیک کتاب ۵ اصل نجات دهنده‌ی رابطه زناشویی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ۵ اصل نجات دهنده‌ی رابطه زناشویی

داشتن یک رابطه ساده، شفاف و شیرین آرزوی بسیاری از ما بوده و هست. ما برای دستیابی به چنین رابطه ای ازدواج کردیم. اما در عمل آنچه که پس از ادواج بدان دست یافتیم با تصویر اولیه متفاوت بود. پس از ازدواج، کم کم که هیجانات مثبت اولیه فروکش می کرد و روزهای جدی تر ازدواج مان می رسید با مشکلات روبرو می شدیم. گاهی رابطه خیلی شیرین و رضایت بخش بود اما گاهی احساس می کردیم لحظات مشترکمان تلخ و سرد هستند. گاهی حرف یکدیگر را نمی فهمیدیم و گاهی از یکدیگر خشمگین و حتی بیزار می شدیم. سختی های رابطه گاه آنچنان پیش می رفت که با خود آرزو می کردیم ای کاش ازدواج نکرده بودم! این داستان تکرای بسیاری از ازدواج های ما است. در این میان، چند خبر خوب هم وجود دارد: بسیاری از زوج های موفق و خوشبخت اطراف ما هم چنین لحظات سختی را تجربه کرده اند. بسیاری از ازدواج های بسیار موفق و قدیمی، در مراحلی تا یک قدمی جدایی و از هم پاشیدگی پیش رفته اند. توانایی داشتن یک رابطه خوب یک راز یا یک امر ذاتی نیست که در یکنفر وجود داشته باشد و در دیگری خیر. این کتاب درباره یک داستان جدید است. داستانی که شما قهرمانان آن هستید و این بار قصد دارید به شکلی دیگر رفتار کنید.

ادامه...

بخشی از کتاب ۵ اصل نجات دهنده‌ی رابطه زناشویی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

پیش­گفتار مترجم

با لطف پروردگار منان ترجمه کتاب حاضر به پایان رسید،کاربردی بودن مطالب برای متخصصان وزوجین از ویژگی این کتاب است و تمرین های عملی موجود در کتاب از پشتوانه ی غنی منابع مطالعاتی برخوردار می باشد؛ نثر روان به دور از اصطلاحات فنی دشوار می باشد تا حتی برای کسانی که مطالعات قبلی اندکی دارند مفید واقع شود و در ترجمه سعی بر آن بوده است برخی از مطالب آن با شرایط وفرهنگ جامعه اسلامی انطباق داشته باشد.
امید است کتاب حاضر بتواند نیاز جامعه را در زمینه ی ازدواج زناشویی پاسخ دهد.متاسفانه مشکلات ازدواج وزناشویی در کشور ما رو به افزایش است واز سوی دیگر خوشبختانه دوره هاومقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد ودکتری در زمینه ازدواج وخانواده در حال گسترش می باشد.استحکام پایه های خانواده وکاهش مشکلات زناشویی همچنان که از سفارشات قرآن کریم است و در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید شده است یکی از آرزوهای مترجم می باشد.
این ترجمه را به همه ی اساتید وپیشکسوتان روان درمانی ومشاوره خانواده کشور تقدیم می کنم که مشوق همه ی علاقمندان به مسایل خانواده واعتلای جایگاه آن در فرهنگ این مرزوبوم بوده وهستند.

ازدواج را آسان کنید

یک داستان تکراری، یک داستان جدید

داشتن یک رابطه ساده، شفاف و شیرین آرزوی بسیاری از ما بوده و هست. ما برای دستیابی به چنین رابطه ای ازدواج کردیم. اما در عمل آنچه که پس از ادواج بدان دست یافتیم با تصویر اولیه متفاوت بود. پس از ازدواج، کم کم که هیجانات مثبت اولیه فروکش می کرد و روزهای جدی تر ازدواج مان می رسید با مشکلات روبرو می شدیم. گاهی رابطه خیلی شیرین و رضایت بخش بود اما گاهی احساس می کردیم لحظات مشترکمان تلخ و سرد هستند. گاهی حرف یکدیگر را نمی فهمیدیم و گاهی از یکدیگر خشمگین و حتی بیزار می شدیم. سختی های رابطه گاه آنچنان پیش می رفت که با خود آرزو می کردیم ای کاش ازدواج نکرده بودم!
این داستان تکرای بسیاری از ازدواج های ما است. در این میان، چند خبر خوب هم وجود دارد:

بسیاری از زوج های موفق و خوشبخت اطراف ما هم چنین لحظات سختی را تجربه کرده اند.
بسیاری از ازدواج های بسیار موفق و قدیمی، در مراحلی تا یک قدمی جدایی و از هم پاشیدگی پیش رفته اند.
توانایی داشتن یک رابطه خوب یک راز یا یک امر ذاتی نیست که در یکنفر وجود داشته باشد و در دیگری خیر.
توانایی داشتن یک رابطه خوب یک مهارت است. این مهارت در بسیاری از مواقع آموختنی است.
ما وقتی خوشبخت و شاد هستیم خود و رابطه خود را بسیار بهتر از واقعیت ارزیابی می کنیم. به همین نسبت وقتی هم ناخرسند و ناشاد هستیم خود و رابطه خود را بسیار بدتر از واقعیت ارزیابی می کنیم. پس شرایط می تواند آنقدرها هم بد نباشد!
این کتاب درباره یک داستان جدید است. داستانی که شما قهرمانان آن هستید و این بار قصد دارید به شکلی دیگر رفتار کنید.

طریقه استفاده از این کتاب

هر فصل از این کتاب حقایقی ضروری را برای بهبود روابط زناشویی پیشنهاد می کند. ما این حقایق را از یک دهه کار درمانی و آموزشی با تعداد زیادی از زوجین آموخته ایم. این کتاب یک کتاب کاربردی است بنابراین در پایان هر فصل تمرینی ساده طراحی شده که در یادگیری مفاهیم در قالب تمرین به شما کمک می نماید.
تمرین ها کمک می کنند شما مطمئن شوید که مفاهیم را به شکل کاریردی و صحیح آموخته اید. یکی از نگرانی های ما درباره خوانندگان کتاب مان این است که مقدار زیادی مطلب جذاب و جدید به آنها ارائه دهیم که هیچکدام به رفتار تبدیل نشوند. ما می خواهیم مطمئن شویم که مطالب کتاب مان از همین حالا در رفتار و کیفیت رابطه شما تاثیر دارد. تمرین های هر فصل و تمرین های انتهای کتاب به همین هدف طراحی شده اند. به شما پیشنهاد می کنیم که در مطالعه کتاب صبر به خرج داده و انجام آنها را جدی بگیرید.
با انجام این تمرین ها روابط زناشویی خود را با تلاش خودتان تغییر خواهید داد. نتایج انجام تمرین بعضی اوقات احساساتی به صورت آنی خواهد بود، بعضی اوقات احساس می کنید که هیچ گونه پیشرفتی نداشته اید و یا حتی احساس می کنید که به جای پیشرفت، پس رفت داشته اید! مهم ترین توصیه این است که برای موفقیت، شما نیاز به ایجاد یک برنامه ی خوب روزانه دارید.
حین اجرای تمرین ها و در تلاش برای تغییر رابطه، گاهی پیش می آید که نا امید می شوید. اگر به جای نا امید شدن کمی دقت کنید متوجه می شوید که برای یافتن یک همسر ایده آل، زمان و انرژی زیادی مورد نیاز است. در ضمن با صرف زمان و انرژی زیاد تضمینی وجود ندارد که شریک زندگی مورد نظرتان یافت شود. مشکل دیگری که حین مطالعه این کتاب انتظار داریم رخ دهد این است که بارها با خودتان بگویید: "من همه این کارها رو قبل کردم و فایده نداشته" با اطمینان می گوییم آنچه شما پیش از این تجربه کرده اید مقداری تجربه فردی ارشمند ولی پراکنده و بدون پیگیری بوده است. تجربه های شما به جای خود مفید و بعضا خاطره انگیز هستند. ولی ما به یک روش مدون به همراه برنامه ای از پیش مشخص نیاز داریم که در این کتاب فراهم شده است.
سپری کردن زمان زیادی با تمرکز بر مهمترین رابطه ی مان ممکن است عجیب به نظر برسد و شاید حتی ناامیدکننده باشد. این نکته به ویژه زمانی که رابطه احساساتی ما اصلاً راحت نیست، صدق می کند. ممکن است احساس کنیم مسئله خیلی بزرگ است که به چنین برنامه ای نیاز هست.
وقتی که ما برای اولین بار شروع به تمرکز بر روش های التیام بخش نمودیم، روابط ما آشفته شده بود. ما دانستنی های زیادی در رابطه با نظریه های ازدواج داشتیم اما نمی دانستیم که چطور چیزی را که از آن مطلع هستیم به کار ببریم. در واقع ما در دام دانسته های نظری مان گیر افتاده بودیم. مقدار زیادی مطلب که خوانده و شنیده بودیم و در لحظات دشوار هیچ کدام به یادمان نمی آمد.
ضمنا وقتی درباره ی چیزی با یکدیگر مخالف بودیم، هیچ یک از ما ذره ای تغییر در مواضع مان را نمی خواستیم تحمل کنیم. ما عادت داشتیم هر یک دیگری را مقصر بدانیم. طبیعتا وقتی دیگری را مقصر می دانستیم، انتظار داشتیم که وی تغییر کند. هر کدام از ما بر موضع خود پافشاری کرده و می گفتیم: همینی که هست! می خوای بخواه می خوای نخواه!
اما این کتاب چنین روشی را برنمی تابد. در این روش به قدم های همزمان و متناسب هر یک از طرفین نیاز است. اجرای این برنامه تمرینی ارزشمند برای این بود که هریک تغییر را از خود آغاز نماید. موفقیت توصیه ها و روش های این کتاب به یک عزم مشترک وابسته است.موقعیت بالا یک بن بست در رابطه است که به طور جدی نیازمند معالجه است.

پسر، ما شگفت زده شده بودیم! شروع آن قدر که در ابتدا فکر می کردیم سخت نبود، هر شب رابطه ی عاطفی ما کمی از شب قبلش بهتر می شد سپس ناگهان ما یک تغییر بزرگ را تجربه کردیم. برای اولین بار طی یک زمان طولانی، ما دوباره دریافتیم که واقعاً همدیگر را دوست داریم.
روش جدید سازمان دادن رابطه با دیگران بسیار شبیه به پرورش ماهیچه ها در ورزش است. این کار نیاز به تصمیم جدی و کار روزانه مستمر دارد. احتمالاً شما به واسطه ی خواندن یک بار این کتاب شروع می کنید به انجام تمرین ها. امکان دارد برخی از شما فقط در حقیقت یک غرق شوید «عشق رمانتیک یک نیرنگ است» و آن را با تمرین ادامه دهید. توصیه می کنیم بعد از مطالعه فصل نخست مطالعه فصل های بعدی را نیز شروع کنید و اجازه ندهید مطالعه کتاب گسته شود. شما می توانید بعد از هر فصل تمرین ها را ادامه دهید.
البته خوشایند است که هریک از شما یک دفترچه یادداشت یا پوشه جهت کارهایتان داشته باشید، شما حتی می توانید برای سهولت مطالعه دو کپی از کتاب را تهیه کنید «ما نمی خواستیم با تکیه به آن چیزی که در یک زمان مشخص خوانده اید، بین شما بحث و مشاجره پیش بیاید!»
ما همچنین شما را به خواندن کامل چندین بار کتاب و تکرار تمرین ها تشویق می نماییم. شما می توانید این را به وسیله شروع دوباره در آغاز یا انتخاب یک فصل و تمرین هایی که احساسات شایسته شما در آن لحظه هستند را انجام دهید.
چرا ادامه دادن تمرین ها توسط شما از نظر ما اینقدر مهم است؟ به این علت که هر بار که شما کار را کامل کنید آن ها چیز جدیدی به شما یاد می دهند. با این کار عشق واقعی در زندگی شما رشد می کند و با همکاری با هم ازدواجتان رویایی می شود.
نگران نباشید، هر چند این فرایند یک ماراتون خسته کننده است. به اندازه ده تا بیست دقیقه ناقابل، هر شب یک فصل را بخوانید و یک تمرین را انجام دهید. شما حتی مجبور نیستید یک فصل را در یک شب تمام کنید و می توانید روی یک مورد برای چندین روز کار کنید. گام های آهسته را که مناسب حال و اوضاع رابطه شماست، انتخاب کنید. در مطالعه اصلا عجله نکنید.
شما ازدواجتان را با یکدیگر خلق کرده اید و ما احساس می کنیم ایده ها و تمرین های این کتاب شرایط را، وقتی که زوج ها متعهد به انجام آن با هم می شوند بهتر می کند. اما اگر همسر شما مشارکت نکرد ناامید نباشید یک شخص می تواند پویایی را در یک رابطه تغییر دهد. لذا اگر شما علاقه مند به این کتاب هستید و همسرتان علاقه مند نیست ما می گوییم «برای انجام آن شروع کن». در صورت شروع این تمرین ها توسط یکی از شما، گفتگوها و بده بستان های کلامی مخربی که قبلا بین شما وجود داشته متوقف می شود. بر این اساس می توان امیدوار بود که طرف دیگر رابطه هم تشویق شده و کم کم به فرآیند تغییر بپیوندد.

نظرات کاربران درباره کتاب ۵ اصل نجات دهنده‌ی رابطه زناشویی

من این کتاب رو خریدم پس چرا هنوز برام نمونه میاد ؟ در ضمن یک قسمت ارتباط با ما هم بذارید بد نیست
در 2 سال پیش توسط محمد خانی
عالی
در 3 هفته پیش توسط Rahim Ababaf