فیدیبو نماینده قانونی کنکاش و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب نگاهی دیگر به جهان هستی

کتاب نگاهی دیگر به جهان هستی

نسخه الکترونیک کتاب نگاهی دیگر به جهان هستی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب نگاهی دیگر به جهان هستی

در مورد چگونگی شکل و فرمی که جهان دارد و با توجه به شکل ظاهری و ترسیمی که بنده برای اولین بار ارائه دادم، بهتر است برای اشنایی ابتدایی با تئوری‌ها و نظریه‌های نو و جدید که بر پایۀ استدلال‌های منطقی استوار است، ابتدا یک پیش زمینه فکری پیدا کنید. تئوری داس(DAS) و نظریه‌های زیر مجموعۀ آن و همچنین مطالب نوشته شده برای اولین بار توسط این حقیر در قالب کتابی که در دست دارید مطرح شده است. کتاب نگاهی دیگر به جهان و چگونگی شکل گیری آن به صورتی جدید و از مسیری دیگر که روند شکل گیری جهان و هرآنچه که در آن می‌باشد را به صورت تئوری‌های جدید بیان می‌کند. تمامی موارد و مطالب و نظریه‌های ارائه شده در این کتاب، تئوری داس نام گذاری شده است. کلمۀ داس سه حرف اول عبارت انگلیسی تاریکی و آرامش(Darkness And Serenity)است و تعداد زیادی نظریه‌های مختلف در زیر مجموعۀ تئوری داس گنجانده شده است. تاریکی و آرامش بی نهایتی که مد نظر می‌باشد، فضا و مکانیست بی نهایت که جهان ما و تعداد زیادی جهان دیگر در اعماق و گسترۀ آن قرار دارند و چون عبارتی برای آن وجود ندارد، نام آن را تاریکی و آرامش بی نهایت گذاشتم. وقتی می‌گوییم تئوری داس (DAS) منظور تمامی نظریه‌های جدیدی است که برای اولین بار به صورت کتابی که در دست دارید تالیف شده است. برخی از این نظریه‌ها در تئوری داس عبارتند از: نظریۀ تاریکی و آرامش بی نهایت، نظریۀ جت‌ها، کرۀ عظیم حرارتی و انفجار آن، سیات‌ها، نظریۀ آغاز و پایان، محدودۀ جهان هستی ما و تعداد زیادی جهان دیگر در همسایگی ما، نیروی محدوده پنجمین نیروی بنیادین، فرایند تبدیل، حلقه‌های انفجاری، چگونگی سفر در زمان، سیاهچاله‌ها یا سوپاپ‌های عظیم کیهانی، چگونگی پایان جهان، چگونگی شکل گیری کهکشانها و منظومه‌ها، نظریۀ انبساط و انقباض جهان، خط توقف، رشتۀ جهان سازی صفاو رشته‌های جهان سازی دیگر، زمین و چگونگی پیدایش آب و حیات در آن، چگونگی افزایش عمر زمین و بسیاری نظریه‌ها و مطالب دیگری که توسط نگارنده برای اولین بار مطرح شده است. به مجموع همۀ این نظریه‌ها تئوری داس(DAS) می‌گوییم. با مطالعۀ نظریه‌ها ومطالب جدید مطرح شده، برای بسیاری از پرسش‌هایی که تاکنون علم برای آن جوابی نداده، پاسخ داده شده و توضیحات منطقی و علمی بسیار مهمی ارائه گردیده است. تئوری داس از لحظۀ آفرینش جهان هستی و حتی قبل از جهان و چگونگی شکل گیری کائنات و تمام اجرام و اجسام و نیروها و انرژی‌های موجود در آن و سرچشمۀ همۀ آنها یعنی عالم و گسترۀ تاریکی و آرامش بی‌نهایت و همچنین چگونگی پایان جهانی که در آن زندگی می‌گنیم توضیح می‌دهد.

ادامه...
  • ناشر کنکاش
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 5.34 مگابایت
  • تعداد صفحات ۴۵۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب نگاهی دیگر به جهان هستی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیش گفتار:

قبل از بیان نظرات جدید، ابتدا نگاهی گذرا به تئوری بیگ بنگ (big bang) می اندازیم:

تئوری بیگ بنگ بیان می دارد که قبل از جهان ما هیچ مکان و زمانی وجود نداشت و جهان هستی بر اثر انفجار یک نقطه کوچکتر از اتم که سرشار از انرژی بی اندازه زیادی بود شکل گرفت. براساس تئوری بیگ بنگ، آن نقطه انرژی کوچکتر از اتم در مکان و زمانی نا مشخص و به دلیلی نامعلوم منفجر شد و باز هم به طریقی نامعلوم کائنات و ستارگان و سیارات و دیگر اجرام را شکل داد. در طول سالیان دراز، تئوری های مختلفی مطرح شده بود و طی تحقیقات متاخر نیز فرضیه های دیگری مانند تئوری تورم، آلن گوت(Allen Guth)و تئوری آتش سوزی بزرگ، پال استاین هارت(Paul Stanhart) و تئوری (M)و تئوری ریسمان و بسیاری فرضیه های دیگری مطرح شده و یا در حال ارائه و مطرح شدن هستند. ولی تئوری بیگ بنگ طی چند دهه مطالعات و تحقیقات گسترده و با استفاده از جدید ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی از قبیل تلسکوپ های بسیار عظیم زمینی و تلسکوپ های پیشرفته فضایی مانند هابل و همچنین فضا پیما ها و کاوشگر ها و ماهواره ها و دیگر ابزارآلات پیشرفته نجوم و کیهان شناسی مطرح گردیده است. تاکنون به دلیل نبود تئوری جامع تر و مستدل، تئوری مزبور مورد توافق اغلب اختر شناسان و کیهان شناسان و محافل علمی قرار گرفته است. تئوری بیگ بنگ با همه نقوص و اشکالاتش و با وجود منتقدین زیادی که دارد، تاکنون معروف ترین تئوری در رابطه با چگونگی شکل گیری جهان هستی می باشد.
لذا تئوری بیگ بنگ در قیاس با نظریه های دیگر تاکنون پیشتازتر بوده است. ولی از این پس مقایسه و قضاوت در مورد صحت تئوری بیگ بنگ و دیگر تئوری های پیشین، با تئوری داس(DAS) وارد مرحله تازه ایی می گردد. قیاس تئوری بیگ بنگ با تئوری داس و نظریه های جدیدی که توسط محقق و مولف این کتاب مطرح شده است را به عهده شما خوانندگان عزیز و متخصصین مربوطه می گذاریم.
دانشمندان با طرح تئوری بیگ بنگ، عقیده دارند جهان هستی در حدود ۷ /۱۳ میلیارد سال پیش بر اثر انفجار یک نقطه کوچکتر از اتم که سرشار از انرژی بود به وجود آمد. آنها عامل پیدایش جهان را انفجار یک نقطِه بسیار کوچک ولی سرشار از انرژی می دانند و نام آن را بیگ بنگ(big bang) یا (مهبانگ) گذاشته اند.
نظریه پردازان بیگ بنگ معتقد هستند که قبل از مهبانگ(انفجار نقطه انرژی)، هیچ چیزی حتی زمان و مکان وجود نداشته است. بر اساس این تئوری، نقطه بسیار کوچکتر از یک اتم که مقدار بی اندازه زیادی انرژی در خود داشت، باانفجار خود اقدام به فضاسازی کرد و از آن موقع زمان هم شروع شد.
این تئوری همچنین می گوید:انفجار آن نقطه بسیار کوچک، جهان هستی و هرچه که در آن است و تمام کائنات و ستارگان و سیارات را شکل داد. ولی به نظر نمی رسد که تئوری مزبور از حدود پندار تجاوز کند؛این تئوری واجد حقیقت مطلق نیست و با توجه به نقوص زیادی که دارد، می توان صحت و اصالت آن را زیر سوال برد.
با طرح تئوری بیگ بنگ که تاکنون پیشتاز ترین تئوری در بین اکثریت دانشمندان بوده است، چند پرسش عمده پیش می آید که برای آن جوابی وجود ندارد.

در رابطه با تئوری بیگ بنگ سه تا از پرسش های اساسی که بی پاسخ مانده اند، عبارتند از:
اول اینکه:انرژی بی نهایت زیادی که در آن نقطه بی اندازه کوچک تجمع یافته بود از کجا آمد؟ یعنی منبع آن انرژی شگرف چیست؟
دوم اینکه:چگونه و بر اثر چه فرایندی انرژی به جرم تبدیل شد؟ این همه اجرام و اجسام و کائنات موجود در جهان به چه صورت از آن انرژی اولیه به وجود آمدند و چگونه جرم دار شدند؟
سوم اینکه:با توجه به این موضوع که انرژی طول و عرض و ارتفاع ندارد، لذا مقدار بی اندازه زیادی انرژی می تواند در یک نقطه بی اندازه کوچک ذخیره شود. بنابراین آن نقطه کوچک باز هم می توانسته همچنان به صورت مستمر در خودش انرژی ذخیره سازد. پس چرا و به چه دلیلی آن نقطه انرژی ناگهان منفجر شد؟
با وجود اینکه چندین دهه تحقیقات و مطالعات زیادی پشت تئوری مزبور نهفته است، تاکنون برای مجهولات و سوالات و پرسش های دیگر که کم هم نیستند، هیچ پاسخی پیدا نشده و همین ضعف تئوری بیگ بنگ (مهبانگ) باعث گردید که منتقدان زیادی در بین تعداد کثیری از پژوهشگران و اختر شناسان و کیهان شناسان و دیگر دانشمندان پیدا شود. نبود پاسخ منطقی برای این گونه سوالات موجب شده تا صحت تئوری بیگ بنگ توسط منتقدین آن زیر سوال برود، تا جایی که دانشمندان برای یافتن یک نظریه مناسب تر و منطقی تر باز هم سعی و تلاش می کنند.
بر خلاف نظر تعدادی از دانشمندان و فیزیکدانان و از آن جمله آقای استیون هاوکیگ(Stiven Howking) که عقیده دارند در دنیای کوانتومی می توان چیزی را مجانی به دست آورد، باید عرض کنیم که ما حتی در مقیاس کوانتومی هم نمی توانیم چیزی را مجانی به دست آوریم. زیرا در همان مقیاس بسیار کوچک نیز وجود جت ها و تیک تاک آنها باعث دادن موجودیت به هر چیزی شده است. بنابراین نظر آنها مبنی بر امکان به دست آوردن چیزها به صورت مجانی، رسمیت ندارد و هر چیزی دارای یک منبع وجودی می باشد. لذا کائنات ما هم به صورت مجانی و بی دلیل به وجود نیامده است. از آن جمله می توان سرچشمه و منبع انرژی اولیه را عالم تاریکی و آرامش بی نهایت قبل از انفجار عظیم دانست که با وجود جت ها به عنوان کوچکترین و بنیادی ترین ذرات عالم، جهان هستی ما، ماهیت وجودی پیدا کرد.
اگر از طرفداران نظریه بیگ بنگ بپرسید که انرژی اولیه بیگ بنگ از کجا به وجود آمد و یا چه طور آن همه انرژی در یک نقطه بی اندازه کوچک ذخیره و پتانسیل شد و منبع این انرژی چه بود؟ یا جوابی ندارند و یا حداکثر جوابی که می دهند این است که انرژی حجمی نیاز ندارد و مقدار زیادی انرژی می تواند در یک نقطه بسیار کوچک ذخیره شود. ولی برای علت پیدایش آن انرژی بسیار عظیم هیچ منبعی معرفی نمی کنند. به عبارتی توضیح آنان این است که چون قبل از بیگ بنگ هیچ مکان و زمانی وجود نداشت، بنابراین انرژی موجود در آن نقطه که با انفجار آن تمام کائنات پدید آمد، از هیچ مکان و زمانی به وجود نیامد و از ازل و همیشه وجود داشته و برای همیشه و تا ابد وجود خواهد داشت. در حقیقت آنها برای آن انرژی بی اندازه زیاد هیچ منبع و هیچ علتی معرفی نمی کنند. با این حساب نظریه پردازان بیگ بنگ خودشان اولین کسانی هستند که مسلم ترین و مهمترین قانون فیزیک که خود به آن اعتقاد دارند، یعنی قانون علت و معلول(cause and effect) را نقض می کنند.
در حالیکه تئوری داس (DAS)که نگارنده آن را مطرح ساخته است، منبع انرژی انفجار عظیم و همچنین زمان و مکان آن را به صورت روشن معرفی می کند. براساس تئوری داس، منبع انرژی انفجار عظیم و دلیل وجود کره عظیم حرارتی، همان جت هایی هستند که در گستره تاریکی و آرامش بی نهایت به صورت کوچکترین و بنیادی ترین ذرات عالم، در حال تیک تاک(TIK TAK) بودند.(جت ها در هر شرایطی که باشند با سرعت زیادی در حال تبدیل از انرژی به جرم و از جرم به انرژی هستند. به این فرایند تیک تاک می گوییم).
عالم و گستره تاریکی و آرامش بی نهایت سرشار از همین جت هایی بود که با پیچش خود در یکدیگر و با تیک تاک که ذات آنهاست، طی مدت زمانی بسیار طولانی کره عظیم حرارتی را شکل دادند. چون جت ها با سرعت وصف ناپذیری به صورت دائمی در حال تیک تاک یعنی تبدیل مداوم از انرژی به جرم و از جرم به انرژی بودند، توانستند به کره عظیم هم انرژی بدهند و هم آن را جرم دار کنند. این انرژی بسیار عظیم که طی مدت زمانی بسیار طولانی در کره عظیم حرارتی ذخیره شده بود، ناگهان آزاد شد و با انفجار کره عظیم حرارتی، محدوده جهان ما و تمام کائنات شکل گرفت. به عبارتی وقتی کره عظیم حرارتی منفجر گشت، به میلیارد ها میلیارد تکه های مختلف تقسیم شد؛این تکه ها که نام سیات (sayyat) بر آنهاگذاشتیم براثر انرژی انفجاری به اطراف پرتاب شدند و محدوده ایی که تاکنون این سیات ها یا همان ستاره ها و سیارات طی کرده اند، همان محدوده جهان ماست که همچنان در حال گسترش می باشد.
اشکال اساسی که به نظریه بیگ بنگ وارد می باشد این است که در این نظریه عالم و گستره تاریکی و آرامش بی نهایت و همچنین جت ها، نادیده گرفته شده است. کسانی که طرفدار نظریه بیگ بنگ هستند، ماهیت وجودی فضای بی نهایت تاریکی و آرامش را قبول ندارند. آنها معتقدند که قبل از جهان ما هیچ چیزی حتی فضا و زمان هم وجود نداشته است. در حالیکه نه تنها عالم قبل از انفجار عظیم وجود داشته، بلکه یک عالم پویا بوده است که در چنین عرصه ایی می توانیم برای محدوده جهان هستی نقطه آغاز و پایان متصور شویم. جهان ما عضوی از رشته جهان سازی صفا می باشد که به همراه تعداد بیشماری سلسله جهان سازی دیگر در اعماق و گستره بی نهایت تاریکی و آرامش جهان های متعددی ساخته اند و یا می سازند. از طرفی اگر فرض را بر این بگیریم که جهان بر اثر انفجار نقطه کوچک انرژی به وجود آمده است، آن نقطه انرژی، هرچقدر هم که کوچک بوده باشد، نیاز به یک فضای حداقلی دارد و در زمانی خاصی منفجر شده است. لذا بهتر است که آنها نیز به وجود عالم و گستره بی نهایت تاریکی و آرامش اقرار کنند. نقطه انرژی برای به وجود آمدن و ماهیت یافتن، هم نیاز به مکان و زمان و هم نیاز به منبع پیدایش داشته است که در آن مکان شکل یافته باشد. ولی نظریه پردازان بیگ بنگ برای آن انرژی عظیم، هیچ منبعی معرفی نکرده اند.
در آینده دانش بشری به چنان پیشرفتی خواهد رسید که آخرالامر دانشمندان به ماهیت وجودی چنین فضای بی کران و نامتناهی اقرار خواهند کرد. در آن هنگام است که تئوری داس و نظریه های زیر مجموعه آن به خصوص نظریه تاریکی و آرامش بی نهایت و نظریه جت ها، یکی پس از دیگری مستولی خواهند شد. با معرفی تئوری داس و نظریه های زیر مجموعه آن، از این پس جواب سوالات زیادی که بی پاسخ مانده اند داده می شود و بسیاری از ابهامات در زمینه چگونگی آفرینش جهان هستی برطرف می گردد. در این کتاب واقعیت چگونگی شکل گیری جهان هستی و متعلقات درون آن به صورت بسیار ساده و روان مطرح شده است. امیدواریم که طرفداران بیگ بنگ از تعصب خود نسبت به آن دست بردارند و با مطالعه بر روی تئوری های دیگر و قیاس آنها با تئوری بیگ بنگ، صحت هر کدام را مورد سنجش قرار دهند.

مختصری از کل مطالب کتاب:

برای آشنایی اولیه خوانندگان عزیز با اصطلاحات جدید، مختصری از رئوس مطالب کتاب را به صورت تلخیص در ۹ پاراگراف بیان می کنیم و سپس در فصول مربوطه به تفصیل به این مطالب می پردازیم.

به نام خداوند جان و خرد
کزین برتر اندیشه بر نگذرد

خداوند نام و خداوند جای
خداوند روزی ده و رهنمای

خداوند کیوان و گردون سپهر
فروزنده ماه و ناهید و مهر

سخن هرچه زین گوهران بگذرد
نیابد بدو راه جان و خرد

تویی کرده کردگار جهان
ندانی همی آشکار و نهان

ز هر دانشی چون سخن بشنوی
ز آموختن یک زمان نغنوی

از آغاز باد که دانی درست
سر مایه گوهران از نخست

که یزدان ز ناچیز، چیز آفرید
بدان تا توانایی آمد پدید

نخستین که آمد ز جنبش پدید
ز گرمیش پس خشکی آمد پدید

پدید آمد این گنبد تیزرو
شگفتی نماینده نو به نو

فلک ها یک اندر دگر بسته شد
بجنبید چون کار پیوسته شد

ببالید کوه، آب ها بر دمید
سر رستنی سوی بالا کشید


ستاره به سربر، شگفتی نمود
ز خاک اندرون روشنایی نمود

همی برشد ابر و فرود آمد آب
همی گشت نور زمین آفتاب

شنیدم ز دانا دگرگون ازین
چه دانیم راز جهان آفرین

ز یاقوت سرخ است چرخ کبود
نه ازآب وبادونه از گردو دود

چنین است فرجام کار جهان
ندادند کسی آشکار و نهان
سخن هرچه گویم همه گفته اند
بر باغ دانش همه رفته اند

حیکم ابولقاسم فردوسی

امید است که با خواندن کتابی که در دست دارید و آقای خواجه گلی به روشی بسیار ساده و روان مطالب آن را برای اولین بار مطرح کرده است، نگاهی گسترده و عمیق تر به کائنات پیدا کنید و برایتان مفید واقع شود. نظریه های مطرح شده در این کتاب به طور کلی با تمام نظریه های گذشته تفاوت دارد و تئوری داس و کلیه نظریه های زیر مجموعه این تئوری برآمده از اندیشه و افکار مولف می باشد. قضاوت در مورد این نظریه ها با نظریه های قبلی در مورد جهان هستی، به عهده خوانندگان محترم خواهد بود و نویسنده اصراری به قبولاندن آنها ندارد. زیرا این نظریه ها فقط نظرات برآمده از پژوهش ها و تحقیقات ایشان می باشد و به گونه ایی است که درک آنها برای همگان سهل است و حتی محققان و دانشمندان و کیهان شناسان می توانند آنها را مورد برسی و تحقیق قرار داده و با کشف دیگر جزئیات این تئوری، با بیان نام مولف این کتاب به عنوان اولین ارائه دهنده این نظریه ها، جزئیاتی که کشف می کنند را به نام خود به ثبت برسانند. به خصوص سفر به آینده که نگارنده خود اولین مسافر زمان بوده و توانسته با این روشی که در کتاب مطرح نموده است، برای اولین بار در آینده سفر کند. در صورت حفظ حقوق مولف و گرفتن اجازه کتبی از مولف، خرسند خواهد شد که تئوری داس و دیگر نظریه های ایشان مورد پژوهش بیشتر قرار گیرد. ایشان حتی برای همکاری و دادن اطلاعات بیشتر به محققین و پژوهشگران و محافل و مجامع علمی و دانشگاهی و سازمان ها و شرکت ها و انجمن های مربوطه، اعلام آمادگی می نماید. لذا در صورت نیاز با ایمیل ایشان: jahanemahdood@yahoo.com و یا با انتشارات کنکاش در شهر اصفهان تماس حاصل فرمایید. شماره تلفن انتشارات در ابتدای کتاب موجود است.

سخن نویسنده:

در مورد چگونگی شکل و فرمی که جهان دارد و با توجه به شکل ظاهری و ترسیمی که بنده برای اولین بار ارائه دادم، بهتر است برای اشنایی ابتدایی با تئوری ها و نظریه های نو و جدید که بر پایه استدلال های منطقی استوار است، ابتدا یک پیش زمینه فکری پیدا کنید. تئوری داس(DAS) و نظریه های زیر مجموعه آن و همچنین مطالب نوشته شده برای اولین بار توسط این حقیر در قالب کتابی که در دست دارید مطرح شده است. کتاب نگاهی دیگر به جهان و چگونگی شکل گیری آن به صورتی جدید و از مسیری دیگر که روند شکل گیری جهان و هرآنچه که در آن می باشد را به صورت تئوری های جدید بیان می کند. تمامی موارد و مطالب و نظریه های ارائه شده در این کتاب، تئوری داس نام گذاری شده است. کلمه داس سه حرف اول عبارت انگلیسی تاریکی و آرامش(Darkness And Serenity)است و تعداد زیادی نظریه های مختلف در زیر مجموعه تئوری داس گنجانده شده است. تاریکی و آرامش بی نهایتی که مد نظر می باشد، فضا و مکانیست بی نهایت که جهان ما و تعداد زیادی جهان دیگر در اعماق و گستره آن قرار دارند و چون عبارتی برای آن وجود ندارد، نام آن را تاریکی و آرامش بی نهایت گذاشتم.
وقتی می گوییم تئوری داس (DAS) منظور تمامی نظریه های جدیدی است که برای اولین بار به صورت کتابی که در دست دارید تالیف شده است. برخی از این نظریه ها در تئوری داس عبارتند از: نظریه تاریکی و آرامش بی نهایت، نظریه جت ها، کره عظیم حرارتی و انفجار آن، سیات ها، نظریه آغاز و پایان، محدوده جهان هستی ما و تعداد زیادی جهان دیگر در همسایگی ما، نیروی محدوده پنجمین نیروی بنیادین، فرایند تبدیل، حلقه های انفجاری، چگونگی سفر در زمان، سیاهچاله ها یا سوپاپ های عظیم کیهانی، چگونگی پایان جهان، چگونگی شکل گیری کهکشانها و منظومه ها، نظریه انبساط و انقباض جهان، خط توقف، رشته جهان سازی صفاو رشته های جهان سازی دیگر، زمین و چگونگی پیدایش آب و حیات در آن، چگونگی افزایش عمر زمین و بسیاری نظریه ها و مطالب دیگری که توسط نگارنده برای اولین بار مطرح شده است. به مجموع همه این نظریه ها تئوری داس(DAS) می گوییم. با مطالعه نظریه ها ومطالب جدید مطرح شده، برای بسیاری از پرسش هایی که تاکنون علم برای آن جوابی نداده، پاسخ داده شده و توضیحات منطقی و علمی بسیار مهمی ارائه گردیده است. تئوری داس از لحظه آفرینش جهان هستی و حتی قبل از جهان و چگونگی شکل گیری کائنات و تمام اجرام و اجسام و نیروها و انرژی های موجود در آن و سرچشمه همه آنها یعنی عالم و گستره تاریکی و آرامش بی نهایت و همچنین چگونگی پایان جهانی که در آن زندگی می گنیم توضیح می دهد.

نظریه پردازان تئوری بیگ بنگ، برای این پرسش که تمام جهان هستی و ماده و انرژی اولیه آن از کجا و به چه صورتی به وجود آمد، جوابی قانع کننده ندارند و نمی دانند که انرژی اولیه که باعث شکل گیری جهان ما شد از کجا و به چه صورتی به وجود آمد. چگونه باعث چنان انفجار شگرفی شد که تمام جهان و متعلقات درون آن را ماهیت مادی داد؟ از طرفی چه چیزی باعث شد که آن انرژی به جرم تبدیل شود؟ ولی اینک با طرح تئوری داس و نظریه های آن به خصوص نظریه تاریکی و آرامش بی نهایت و کوچکترین ذرات عالم یعنی جت ها به بسیاری از پرسش هایی که تاکنون بی جواب مانده اند، به صورت منطقی جواب های روشن داده شده است.
ما در این کتاب با صراحت در مقابل نظریه بیگ بنگ که بر انفجار نقطه کوچکتر از اتم دلالت دارد، پیدایش جهان هستی را بر اثر انفجار یک کره عظیم سرشار از حرارت می دانیم. با توضیحات مستدل و منطقی چگونگی پیدایش جهان هستی و هر چیزی که در جهان است را بیان می داریم و به بسیاری از سوالاتی که تاکنون جوابی برایشان وجود نداشته، پاسخ می دهیم.
مطالب و نظریه های مطرح در این کتاب به صورت کلی می باشد و فضای کافی برای کشف جزئیات توسط هر انسان کنجکاو و جویای دانش و همه محققین و پژوهشگران و حتی دانشمندان و کیهان شناسان و اختر شناسان و فیزیکدانان وجود دارد. آنها می توانند با دانستن اصول کلی و اساسی به تحقیق و کشف جزئیات آن اقدام کنند و کشفیاتشان را به نام خود به ثبت برسانند. امید است که دانشمندان و متخصصان، بدون داشتن تعصب خاص نسبت به نظریه ها و فرضیه های پیشین، مطالب مطرح در این کتاب را مطالعه فرمایند و این حقیر آماده هستم تا در صورت نیاز توضیحات بیشتری به صورت شفاهی و یا نوشتاری و هر گونه مساعدت مورد نیاز را ارائه دهم.
جزئیات دیگری از رموز واقعی فرایند شکل گیری جهان هستی و هر چه که در آن است، در تئوری داس و کلیه نظریه های زیر مجموعه تئوری داس وجود دارد. برای آشنایی اولیه خوانندگان محترم، بهتر دیدم که به صورت خیلی مختصر به این نظریه ها نگاهی کلی بیندازیم، ولی در فصول بعدی به تفصیل و مجزا و گسترده تر در مورد آنها توضیحات مکفی ارائه می گردد. باشد که این کتاب راه گشای کشفیات جدید و منطقی و واقعی در مورد رموز جهان هستی و چگونگی آفرینش آن باشد.
امیدواریم با تالیف این کتاب و بیان تئوری هایی که به صورت بسیار ساده و بدون فرامیل پیچیده فیزیک و ریاضی و فقط به صورت کلی مطرح شده است، زمینه تحقیقات گسترده علمی در این باره فراهم شود.این حق برای محققین و دیگر دانشمندان و دانش پژوهان توسط مولف و طراح آن به شرط حفظ نام طراح، به رسمیت شناخته می شود که با دانستن اصول کلی موضوعات، سعی در کشف جزئیات آنها نمایند. اینجانب طراح تئوری داس و دیگر نظریه های زیر مجموعه آن از مساعدت با هر انسان کنجکاو و دوستدار علم و هر محققی که با خرد به جهان می نگرد، خوشحال خواهم شد. این حقیر نویسنده این اثر برای اولین بار تئوری های جدید و متفاوت در مورد چگونگی شکل گیری جهان هستی بیان داشته ام. من خود را فقط یک نظریه پرداز در مورد کیهان و متعلقات درون آن می دانم و هیچ ادعایی از بابت دانستن همه چیز ندارم. هرآنچه که در این کتاب می خوانید تنها اندیشه ها و نظرات نویسنده است و با نظریه ها و فرضیه هایی که تا قبل از امروز مطرح بود، از جهات مختلف تفاوت دارد و همگی ایده های جدید از شخص نویسنده می باشد.
در نتیجه با صراحت و صداقت این تفاوت ها را اعلام می دارم و تصریح می نمایم که کلیه مطالب و نظریه های مطرح در این کتاب با کتب درسی و دانشگاهی و با نظریه های قبلی متفاوت است. لذا در آزمون ها و امتحانات خود، همان نظریه ها و مطالب گذشته را بنویسید. بنابراین با توجه به توضیحات فوق، نویسنده هیچ گونه مسئولیتی در قبال هیچ شخص حقیقی و حقوقی ندارد. چرا که به طور شفاف و صادقانه اعلام می دارم: تمام مطالب مطرح در این کتاب به طور کلی از اندیشه و ذهن نویسنده کتاب برآمده و از هیچ جایی کپی برداری نشده است. در ضمن استفاده از مطالب و نظریه های مطرح در این کتاب به عنوان کشفیاتی جدید از طرف هر شخص حقیقی و حقوقی پیگرد قانونی دارد. ولی محققین و پژوهشگران و نویسندگان و مجامغ و محافل علمی و هر شخص علاقه مندی می تواند با نویسنده یا ناشر این اثر تماس بگیرد و با اخذ مجوز از ایشان، موارد مطرح در این کتاب را جهت پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی و کشف دیگر جزئیات، مورد استفاده قرار دهد. اینجانب طراح تئوری داس و نظریه های زیر مجموعه آن و نویسنده همین کتاب(نگاهی دیگر به جهان هستی)از همکاری و مساعدت با علاقه مندان و پژوهشگران خرسند خواهم شد.
در این کتاب سعی شده تا با خرد کامل و منطقی، به صورت ساده و کلی، از نگاهی دیگر به چکونگی آفرینش جهان کائنات موجود در آن پرداخته شود. برای تشریح کامل همه جزئیات آن نیاز به صرف زمانی طولانی و ارائه کتابی بسیار قطور است. لذا سعی بنده به عنوان نگارنده و طراح تئوری داس این است که حتی المقدور مطالب به صورت ساده و کلی باشد و فضا برای تحقیق و پژوهش در مورد جزئیات آنها وجود داشته باشد. این حق هر انسانیست که با خرد و دانش خود نظریه های گوناگون را مطالعه نموده و با سنجش دقیق، نظریه هایی که بیشتر به واقعیت نزدیک است را مورد کنکاش بیشتر قرار دهد و با قیاس نظریه های قبلی با تئوری داس، آنچه را که به نظرش درست می آید بپذیرد. زیرا علم و دانش هیچ وقت در انحصار افراد خاصی نمی باشد و هر کسی حق دارد نظرات خود را بیان نماید.

با سپاس: اکبر خواجه گلی
jahanemahdood@yahoo.com

توصیه مهم به خوانندگان عزیز:

در مورد چگونگی سفر در زمان در فصل پانزدهم توضیحات گسترده بیان شده است. ولی برای درک راحت تر موضوع، پیشنهاد می شود ابتدا فصول دیگر به خصوص فصل اول و دوم را مطالعه فرمایید. همچنین در مورد بشقاب های پرنده و موجودات فرازمینی و چگونگی پیدایش حیات در زمین و حیات در سیارات دیگر و همچنین پیدایش نفت و فلزات گرانبها در زمین و در کرات دیگر و چگونگی انتقال مقرون به صرفه آین مواد از سیارات دیگر به زمین و چگونگی تسلط رباط ها بر انسان و تسخیر جهان در آینده ایی نزدیک توسط رباط ها و چندین مطلب علمی و مهیج و جذاب دیگر در چهار فصل پایانی کتاب، توضیحات جالبی مطرح شده است که قطعاً برای همگان خواندنی و جذاب خواهد بود.

نظرات کاربران درباره کتاب نگاهی دیگر به جهان هستی