فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ثروتمندان به چه می‌اندیشند؟

کتاب ثروتمندان به چه می‌اندیشند؟

نسخه الکترونیک کتاب ثروتمندان به چه می‌اندیشند؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۹,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ثروتمندان به چه می‌اندیشند؟

وقتی کوچک هستیم معمولا دیگران به جای ما انتخاب می‌کنند. وقتی بزرگ‌تر و بالغ‌تر می‌شویم طی یک فرایند آهسته و مستمر که سرشار از لذت و ناامیدی است یاد می‌گیریم تا خودمان انتخاب‌هایمان را انجام دهیم. اکنون زمان آن فرا رسیده است که یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی خود را بگیرید: کنترل امور مالی خود. چرا این تصمیم را یکی از مهم‌ترین تصمیمات می‌دانم؟ زیرا کنترل امور مالی به شما این قدرت را می‌دهد که زندگی تازه‌ای برای خود بسازید. در واقع چنین تصمیمی از یک سری تصمیمات کوچکتر تشکیل شده است. تصمیم به تغییر آینده مالی‌تان تنها یک نقطه آغاز است. تصمیم به پیگیری که هر روز با بیدار شدنتان تازه می‌شود، تصمیم مهم‌تری است. آیا می‌توانید نتیجه تصمیمتان را تصور کنید؟ این کتاب رهنمودی به سوی زندگی جدید شماست.

ادامه...

بخشی از کتاب ثروتمندان به چه می‌اندیشند؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه : ثروتمندان به چه می اندیشند

زندگی یک انتخاب است. وقتی تنها نه سال داشتم، ثروتمندشدن را انتخاب کردم. دو پدر داشتم، یکی پولدار و دیگری فقیر. پدر فقیرم یعنی پدر واقعی من، تحصیل کرده، دارای مدرک دکترا و بسیار باهوش بود. اما پدر پولدارم یعنی پدر بهترین دوستم حتی نتوانست دوره راهنمایی را تمام کند. هر دوی آن ها تمام عمر سخت کار می کردند و به همین خاطر در کار خود موفق بودند. هر دو درآمدهای قابل ملاحظه ای داشتند؛ اما یکی از آن ها همواره با مسائل مالی دست به گریبان بود و دیگری یکی از ثروتمندان هاوایی شد. یکی پس از مرگش برای خانواده خود، موسسات خیریه و مکان های مذهبی ده ها میلیون دلار به جا گذاشت و دیگری تنها صورتحساب هایی از خود به جا گذاشت تا بالاخره کسی پیدا شود و آن ها را پرداخت نماید. هر دو آن ها برایم توصیه هایی داشتند، اما این توصیه ها مثل هم نبود. هر دو شدیداً به تحصیلات باور داشتند اما دوره های آموزشی مشابهی را پیشنهاد نمی کردند.
اگر تنها یک پدر داشتم، توصیه های او را یا باید می پذیرفتم و یا رد می کردم. وجود دو پدر این امکان را برایم فراهم ساخت تا از بین دیدگاه های متضاد یکی را انتخاب کنم: دیدگاه پدری پولدار و دیدگاه پدری فقیر.
متوجه شدم به جای اینکه خیلی ساده توصیه یکی را رد کنم یا بپذیرم، می توانم بیشتر بیندیشم، مقایسه کنم و بعد یکی را انتخاب کنم. اما یک مساله وجود داشت و آن اینکه پدر پولدار هنوز پولدار نشده بود و پدر فقیرم نیز هنوز فقیر نشده بود. هر دو آن ها تازه قدم در راه مشاغل خود نهاده بودند و هنوز درگیر خانواده و پول بودند. اما دیدگاه آن ها درباره پول بسیار متفاوت بود.
اگر چه پدر فقیرم دارای مدارک دانشگاهی بود اما با این حال در نه سالگی تصمیم گرفتم از او پیروی نکنم. تصمیم گرفتم به گفته های پدر پولدارم گوش دهم و از او درباره پول درس هایی یاد بگیرم. به عبارت دیگر، من ثروتمند بودن را برگزیدم. درس هایی را که از پدر پولدارم آموخته ام همان درس هایی هستند که هم اکنون می خواهم در اختیار شما قرار دهم.
وقتی کوچک هستیم معمولا دیگران به جای ما انتخاب می کنند. وقتی بزرگ تر و بالغ تر می شویم طی یک فرایند آهسته و مستمر که سرشار از لذت و ناامیدی است یاد می گیریم تا خودمان انتخاب هایمان را انجام دهیم.
اکنون زمان آن فرا رسیده است که یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی خود را بگیرید: کنترل امور مالی خود. چرا این تصمیم را یکی از مهم ترین تصمیمات می دانم؟ زیرا کنترل امور مالی به شما این قدرت را می دهد که زندگی تازه ای برای خود بسازید. در واقع چنین تصمیمی از یک سری تصمیمات کوچکتر تشکیل شده است. تصمیم به تغییر آینده مالی تان تنها یک نقطه آغاز است. تصمیم به پیگیری که هر روز با بیدار شدنتان تازه می شود، تصمیم مهم تری است. آیا می توانید نتیجه تصمیمتان را تصور کنید؟
این کتاب رهنمودی به سوی زندگی جدید شماست. در سه کتاب، ما شما را با انواعِ افکار ثروتمندان، اطلاعات کاربردی و تمریناتی آشنا می کنیم. اما این موارد مسیر حرکت شما را مشخص نمی کند، بلکه آن را برایتان روشن می کند. در کتاب اول با عنوان ”ثروتمندان به چه می اندیشند“، شما از دست شیوه های تفکر قدیمی خلاص می شوید و افکار جدیدی را جایگزین آن می کنید که می تواند شما را تا آستانه آزادی مالی پیش ببرد. در کتاب دوم با عنوان «ثروتمندان چه می دانند» دانشی را کسب می کنید که برای حرکت در مسیر اصلی نیاز دارید؛ و در کتاب سوم با عنوان ”ثروتمندان چه می کنند“ برنامه های دقیقی را مشاهده خواهید کرد که شما را در رسیدن به مقصد یاری می کند.
اول به سراغ اولویت های مهم تر می رویم. زمان آن است که وضعیت مالی شما را برانداز کنیم. در صفحات بعدی، شما با ترس هایتان، عادات فکری تان و سایر موانع پنهانی مواجه می شوید که تاکنون شما را از پیشروی بازداشته اند. فهرستی از توانمندی ها و علاقه مندی هایتان تهیه خواهید کرد؛ چیزهایی که همواره با شما بوده اند اما هرگز از آن ها آگاه نبوده اید؛ اینها قدرتی دارند که می تواند شما را از سرگردانی های مالی نجات دهد. با افکار جدیدی نسبت به پول مواجه می شوید. افکار به مثابه افساری است که بر نیروهای درونی می زنید؛ افکار، شما را به سمت رویاهایتان هدایت می کند.
پدر پولدار همیشه می گفت: «همه ما قدرت انتخاب داریم. من ثروتمند بودن را انتخاب می کنم، و این، انتخاب هر روز من است.» تبریک می گویم! شما رسیدن به آزادی مالی را برگزیده اید. حالا زمان اقدام فرا رسیده است.
***
«در جنگلی به یک دو راهی رسیدم، راهی را برگزیدم که کمتر کسی آن را انتخاب کرده بود، و تمام تفاوت ها از آنجا آغاز شد.»

(رابرت فراست)
***

فصل اول : تحول در افکار برای تحول در زندگی

***
همه ما قدرت انتخاب داریم. من ثروتمند بودن را انتخاب می کنم و این، انتخاب هر روز من است.
***
می دانم که هدفتان از انتخاب این کتاب، ایجاد تغییر در زندگی تان است. اما پیش از تغییر زندگی تان باید فکر خود را تغییر دهید. حالا دیگر افکار و عقاید شما به صورت عمیقی ریشه دوانده است. عمق این افکار و عقاید به قدری زیاد است که احتمالاً حتی نمی دانید این افکار و عقاید تا چه اندازه برایتان بدهی هایی بالا آورده اند. اگر به آزادی مالی امیدوار هستید، راهی جز خودشناسی ندارید. در این فصل، فهرستی از گرایش های فکری خود را تهیه می کنید. می آموزید که کدام یک از آن ها شما را یاری می کند و کدام یک مانع از پیشروی شما می شود. همچنین با حجم زیادی از ایده های جدید مواجه می شوید که می تواند شما را به مسیرهای متفاوتی هدایت کند که به آزادی مالی منتهی می شود. گام نهادن در این مسیر تنها به خود شما بستگی دارد.

به چه می اندیشید؟

وقتی در آینه نگاه می کنید با خود چه می گویید؟ آیا خود را با جملاتی مثل «اضافه وزن دارم» و «دیگر سن و سالی از من گذشته است» سرزنش می کنید؟ یا اینکه محکم می ایستید و می گویید «من فوق العاده هستم.» به یاد داشته باشید که آینه بیش از آن چیزی را که چشمانتان می بیند به شما باز می گرداند. آینه افکار و اعتقادات درونی و روح شما را منعکس می کند. به افکاری که از روح شما نشات می گیرد خوب گوش کنید. آیا این افکار منفی هستند؟ اگر به چنین افکاری اجازه دهید تا شما را محصور کنند، هرگز راه ثروت را نخواهید یافت.
***
پدر پولدار:
هیچ چیزی قدرتمندتر از ایده ای نیست که زمانش رسیده باشد و هیچ کس مستعدتر از فردی نیست که هنوز به ایده های قدیمی می اندیشد.
***

ثروتمندان منفی باف

یک بار یک شخصیت برجسته در دنیای سیاست برای خطاب قرار دادن افرادی که همواره نه می گویند از عبارت «ثروتمندان منفی باف» استفاده نمود. مردم برای انتخاب نکردن ثروت با بهانه هایی روبرو می شوند، بهانه هایی که بیشتر از مشکلات رسیدن به ثروت، به افکار درونی آن ها مربوط می شود. آیا شما ثروتمندی هستید که پیوسته منفی بافی می کنید؟ به این بهانه ها نگاهی بیندازید و ببینید کدام یک برایتان آشنا به نظر می رسد:
 • «نمی توانم حقوق مستمر خود را از دست بدهم»
 • «سرمایه گذاری؟ حتما می خواهی تمام پولم را از دست بدهم، همین طور است؟»
 • «من که پولی برای سرمایه گذاری ندارم»
 • «قبلا هم این کار را امتحان کرده ام. هیچ وقت جواب نخواهد داد.»
 • «چه نیازی به آموختن شیوه خواندن صورت های مالی هست. به همین شکل هم می توانم از پس کارهای خودم برآیم.»
 • «من به اندازه کافی باهوش نیستم.»
 • «تا کنون شوهرم چنین کاری نکرده است.»
 • «زنم هرگز درک نمی کند.»
 • «دوستانم چه خواهند گفت؟»
 • «من هنوز خیلی جوان هستم. برای این کارها بسیار زود است.»
 • «دیگر برای من خیلی دیر شده است.»
 • «تو نمی توانی چنین کاری کنی.»

پاسخ به سخنان درون

اگر افکار منفی ذهن شما را فرا گرفته است، باید معنی واقعی آن را درک کنید. برای مثال، اگر به خودتان می گویید «من نمی توانم این کار را کنار بگذارم و کسب و کاری برای خودم راه بیندازم. من کلی بدهی دارم و باید به فکر خانواده ام باشم» شاید منظور واقعی شما این است: «دیگر دیر شده است، من دیگر توان یادگیری مطالب جدید را ندارم».
زمان آن فرا رسیده است که عمیق تر نگاه کنید و حقیقت های شخصی خود را از زیر خاک بیرون بکشید. آن عبارات منفی که با خود زمزمه می کنید را سریع یادداشت کنید و پس از یک جستجوی درونی منصفانه، حقیقت شخصی را که ورای آن نهفته است ثبت کنید.ما گاهی به عبارت های منفی اجازه می دهیم مانند خوره به جان ذهنمان افتاده و بارها و بارها تکرار شوند. وقتی متوجه شدید که چه حقیقتی ورای این عبارت های منفی نهفته است، آن گاه با آن ها سخن بگویید. با خود وارد یک مجادله شوید! بیندیشید که چگونه می توانید با هر یک از آن ها مقابله کنید.
اگر شناسایی این موانع برایتان مشکل است، با خود یک دفتر یادداشت روزانه داشته باشید. وقتی روش های تفکر منفی آشکار شدند، آن گاه این تمرین را تکرار کنید. به افکار مدفون اجازه ندهید انرژی و انگیزه شما را تضعیف کنند. آن ها را بیرون بکشید و خود را از شرشان رها کنید تا پیش بروید.

نظرات کاربران درباره کتاب ثروتمندان به چه می‌اندیشند؟

با وجود علاقه بسیار به آقای کیوساکی ولی نمیدانم چرا کتابهایی با حرفای تکراری می نویسد که این کتاب نیز یکی از آنهاست و در ضمن این کتاب بخش اول کتاب می توانید پولدار بودن را انتخاب کنید می باشد
در 2 سال پیش توسط احمد حسین پور
کتاب خوبیست ممنون
در 2 سال پیش توسط اکبر زیدی