فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ثروتمندان چه می‌دانند؟

کتاب ثروتمندان چه می‌دانند؟

نسخه الکترونیک کتاب ثروتمندان چه می‌دانند؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۹,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ثروتمندان چه می‌دانند؟

وقت طلاست. تفاوت رسیدن یا نرسیدن به اهداف مالی، ناشی از درک یا عدم درک همین ضرب‌المثل ساده است. حتی اگر میزان کمی از پول به صورت پیوسته سرمایه‌گذاری شود، در بلندمدت می‌تواند ثروت قابل‌توجهی بوجود آورد. حال اگر پولِ کم اما زمانِ زیادی دارید، این خبر بسیار خوبی است چرا که متاسفانه اغلب مردم میزان بسیار کمی از این دو را دارند. اگر دیگر جوان نباشید چه؟ اگر ثروتمند نباشید چه؟ یاد بگیرید، یاد بگیرید، یاد بگیرید.

ادامه...

بخشی از کتاب ثروتمندان چه می‌دانند؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه: ثروتمندان چه می دانند؟

شاید در آغاز، پولی نداشته باشید و به جای آن تنها رویای رسیدن به یک ثروت بزرگ را در سر بپرورانید. افراد زیادی هستند که رویایی در سر دارند اما تعداد محدودی از آن ها می توانند به رویای شان برسند. در هرحال باید بدانید که اگر ثروت را انتخاب کرده باشید، قادر هستید به آن دست پیدا کنید. هم اکنون شما در حال آشنا شدن با دنیای سرمایه گذاری هستید؛ شما در حال آموختن شیوه های واقعی سرمایه گذاری هستید در حالیکه بسیاری از مردم نگاهی سطحی نسبت به سرمایه گذاری دارند.
شما مسیر جدیدی برای زندگی خود انتخاب نموده اید! در کتاب اول (ثروتمندان به چه می اندیشند؟)، آموختید که چگونه با سوالاتی مثل «من کیستم؟ اهداف مالی چیست؟ آیا برای انتخاب ثروتمند شدن آماده هستم؟» می توانید نگرش خود را نسبت به مسائل مالی تغییر دهید. در ادامه نیز دانش و مهارت هایی را که برای حرکت به سمت آزادی مالی لازم است برایتان ارائه می کنیم. وقتی بدون اینکه کسی برای مطالعه کردن یا تصمیم گرفتن به شما فشار بیاورد، از پایه، دانش و برنامه مالی خود را می سازید، با سرعت مطلوب خود پیش خواهید رفت.
***
پدر پولدار
برای ثروتمند شدن باید دانش مالی کسب کنید.
***

تصمیم بگیرید ثروتمند باشید

وقتی که من و همسرم در سال ۱۹۸۵ حدود سه هفته هیچ سرپناهی نداشتیم، به راحتی می توانستیم به عنوان کارمند مشغول کار شویم، اما ما تصمیم مان را گرفته بودیم. ما تصمیم گرفته بودیم ثروتمند باشیم- ثروتمند اما بدون سرپناه؛ به نظر متناقض می رسد.
ما تصمیم گرفته بودیم در سمت راست نمودار چهاربخشی جریان وجه نقد بمانیم. هدف ما آزادی مالی بود و می دانستیم که تنها از طریق بخش های B و I می توانیم به این هدف دست پیدا کنیم. می دانستیم باید برای قرار گرفتن در بخش B، دانش مالی کسب کنیم و برای قرار گرفتن در بخش I باید کسب وکاری راه بیند ازیم.تفکر متفاوت

می دانستیم برای ثروتمند شدن باید مانند ثروتمندان فکر کنیم. در کتاب اول، با برخی از تفاوت هایی که میان طرز فکر افراد معمولی و افراد ثروتمند وجود دارد، آشنا شدید:
* افراد معمولی:
  • مهم، امنیت شغلی است.
  • هدف من، داشتن یک خانه است.
  • بهترین کار، پس انداز پول است.
  • ثروتمندان انسان های خسیسی هستند.
* ثروتمندان:
  • مهم، راه انداختن یک کسب وکار است.
  • هدف من، داشتن یک مجتمع مسکونی است.
  • بهترین کار، سرمایه گذاری پول است.
  • ثروتمندان انسان های بخشنده ای هستند.
من و کیم می دانستیم که راه انداختن کسب وکار آسان نیست اما این را نیز می دانستیم که توان این کار را داریم. تصمیم گرفتیم یک شرکت آموزشی تاسیس کنیم. به وسیله پولی که از این راه به دست آوردیم توانستیم در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنیم. در واقع این درآمد حاصل از املاک و مستغلات بود که ما را به آزادی مالی رساند.

واقعیت درونی خود را انتخاب کنید

من و کیم باید با هم برنامه مالی خود را انتخاب می کردیم. همدلی و اتحاد شما با همسر یا شریکتان در تهیه برنامه مالی بسیار مهم است زیرا اگر یکی از شما به دنبال امنیت مالی و دیگری به دنبال آزادی مالی باشد، با مشکل مواجه خواهید شد. من و کیم در آرزوی رسیدن به آزادی مالی با یکدیگر متحد و همدل بودیم؛ ما تصمیم داشتیم کسب وکاری را به کمک هم راه بیاندازیم.
من و کیم، آزادی مالی را انتخاب کردیم و به همین خاطر بود که توانستم در سن ۴۵ سالگی بازنشسته شوم و اگر چه کمی طول کشید اما بالاخره زمانی که من ۴۷ ساله و کیم ۳۷ ساله بود، توانستیم به آزادی مالی هم برسیم.
اما یادتان باشد که ممکن است واقعیت درونی ما و شما با هم تفاوت داشته باشد. من معتقدم که هر کس باید در ابتدا یک برنامه مالی برای امنیت و آسایش، و بعد از آن برنامه ای برای ثروتمند شدن داشته باشد. در راستای تحقق هر یک از این برنامه ها با من همراه شوید تا نمودار زیر را بررسی کنیم.

ساختار برنامه مالیاگر هدف تان ثروتمند شدن است، واقعیت یا هدف شما باید شامل درآمدی بیشتر از ۱۰۰,۰۰۰ دلار در ماه یعنی بیشتر از ۱,۲۰۰,۰۰۰ دلار در سال باشد. این نشان می دهد که شما برای پول کار نمی کنید بلکه این پول است که برای شما کار می کند. اگر واقعیت شما غیر از این است، پس ابتدا بر روی یک برنامه مالی برای امنیت تمرکز کنید که نیازمند ۵,۰۰۰ دلار در ماه یعنی ۶۰,۰۰۰ دلار در سال است. درآمد کمتر از ۲,۵۰۰ دلار، خط قرمز و سطح حداقل درآمد را نشان می دهد که جایی در برنامه مالی برای امنیت ندارد.
به یاد داشته باشید که واقعیتِ شما نباید محصورتان کند و می تواند حاوی خبر خوبی برای شما باشد. زیرا با گام برداشتن در مسیر آزادی مالی، واقعیتِ شما نیز تغییر خواهد کرد؛ برنامه مالی شما نیز همگام با واقعیت های شما باید تغییر کند. نکته مهم در این مرحله، "آغاز" است.

نظرات کاربران درباره کتاب ثروتمندان چه می‌دانند؟

من با نظر این دوست عزیز موافقم مطالب تکراری است معمولا بعضی از نویسنده ها مطالب یک کتابشون رو بارها وبارها تکرار میکنن من ترجیح میدم همون کتاب اصلی رو بخونم تا اینکه هی مطالب تکراری بخونم مثل کتاب های برایان تریسی که معمولا تو کتاب هاش مطالب همون کتاب قورباغه ات را قورت بده را تکرار میکنه
در 2 سال پیش توسط سید مهدی قبله
با وجود علاقه بسیار به آقای کیوساکی ولی نمیدانم چرا کتابهایی با حرفای تکراری می نویسد که این کتاب نیز یکی از آنهاست و در ضمن این کتاب بخش دوم کتاب می توانید پولدار بودن را انتخاب کنید می باشد
در 2 سال پیش توسط احمد حسین پور
مطالبش تکراریه.کلا یه قسمت از اوضاع نابه سامان اقتصاد حرف میزنه یه قسمت فلش بک میزنه به پدر پولدارش کلی ام توی کتاب از کتابش و راهکاراش تعریف میکنه...من بعید میدونم این کتابا جوابگوی دنیای سریع و پیچیده ی امروز باشه.مخصوصا تو فضای اقتصاد بیمار ایران.هر کسی ام اطلاعاتی رو که دریافت میکنه شخصی سازی میکنه.باید تاثیر این کتاب ها رو تو جامعه ایران بررسی کرد..بعید میدونم خوبی هاش بیشتر از بدی هاش بوده باشه.نمیدونم ما تا کی میخوایم چشم به دهن این غربی ها بدوزیم.ما فرهنگ خودمونو فراموش کردیم.اینا جای ما فکر میکنن.وقتی ام نتیجه ی افکارشون بدست ما میرسه که افکارشون پس مانده شده.چرا ما خودمون تفکر نمیکنیم.و متفکر نداریم
در 1 سال پیش توسط ham...667
کتاب خوبیست ممنون
در 2 سال پیش توسط اکبر زیدی